Měnová konverze (2012)

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Trader07 20. 1. 2007 18:38

Mám určité úspory převážně v CZK, něco na účtu a něco ve stavebním spoření. V Osobních financích jsem četl, jaké jsou vyhlídky české měny do budoucna. Zmiňují se o kurzu koruny vůči euru v roce 2009 26,10 CZK/EUR, v roce 2010 25,70 CZK/EUR. Česká republika by měla vstoupit do Evropské hospodářské a měnové unie v roce 2012, pak by podle nich měla konverze korun na eura proběhnout při kurzu 25 CZK/EUR. Na stránkách ČNB jsem našel informace o této problematice, zaujala mě jedna část:
citace:

"Po rozhodnutí o zrušení výjimky na zavedení eura Rada EU rozhodne o přesném datu vstupu země do eurozóny (tj. o době, kdy zrušení výjimky vstoupí v účinnost) a určí přepočítací koeficient (t.j. kurz národní měny vůči euru, kterým po zavedení eura budou přepočítávány veškeré peněžní částky)."
Trader07
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod František koudelka 20. 1. 2007 19:17

No da se rict ze mam skoro ten samy problem :) a to ten ziji v irsku a uvazuju o pravidelnem prevodu EUR na CZK domů páč euro vůči koruně oslabuje. Tak tedka nevim jestli to nechat v EUR nebo prevadet domů :)
Když myslíte, teda...
Do počtu, jako, myslíte, teda?
Tak, jestli, jako, myslíte,
že v zájmu celku snad...
Tak já bych to, teda, do počtu...
Kdyby to radši vzal někdo jinej.
František koudelka
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Klešč 21. 1. 2007 03:08

Rozhodně převádět na koruny. Ne teda po pár Librách/€, ale řekněme po minimálně 1.000 Librách (1.500 €), kvůli poplatkům. Ten hromadný převod v roce 20?? bude dělán dle +- aktuálního kurzu, takže spravedlivě.
Někomu stačí auto, někdo potřebuje Ferrari.
Petr Klešč
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 21. 1. 2007 10:27

[quote="František koudelka";No da se rict ze mam skoro ten samy problem :) a to ten ziji v irsku a uvazuju o pravidelnem prevodu EUR na CZK domů páč euro vůči koruně oslabuje. Tak tedka nevim jestli to nechat v EUR nebo prevadet domů :)s/quote]
Pokud jezdíš domů, je nejvýhodnější přivést hotovost a tady jí proměnit ve směnárně. Kromě ušetřených poplatků za převod, dostaneš i lepší kurz. Spoustu směnáren má totiž lepší kurz valuty-nákup (a navíc bez komisního poplatku), než banky devizy-nákup.
Víc třeba tady:
http://www.kurzy.cz/kurzy-men/nejlepsi-kurzy/

(kurzy se ve všední den ustálí zhruba po 10:00 dopoledne)
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Premysl Tiser 27. 1. 2007 01:17

Trader07 píše:Mám určité úspory převážně v CZK, něco na účtu a něco ve stavebním spoření. V Osobních financích jsem četl, jaké jsou vyhlídky české měny do budoucna. Zmiňují se o kurzu koruny vůči euru v roce 2009 26,10 CZK/EUR, v roce 2010 25,70 CZK/EUR. Česká republika by měla vstoupit do Evropské hospodářské a měnové unie v roce 2012, pak by podle nich měla konverze korun na eura proběhnout při kurzu 25 CZK/EUR. Na stránkách ČNB jsem našel informace o této problematice, zaujala mě jedna část:
citace:

oquote]
"Po rozhodnutí o zrušení výjimky na zavedení eura Rada EU rozhodne o přesném datu vstupu země do eurozóny (tj. o době, kdy zrušení výjimky vstoupí v účinnost) a určí přepočítací koeficient (t.j. kurz národní měny vůči euru, kterým po zavedení eura budou přepočítávány veškeré peněžní částky)."
Ekonomicke poradenstvi pro male a stredni podniky, transformace a prodej firem, poradenstvi pro obce, mesta, kraje a statni spravu, vyberova rizeni, kofinancovani k fondum EU.
Premysl Tiser
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků