Investice do diamantu

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod martma 7. 3. 2007 10:08

Zrovna jsem se setkal s příležitostí jak se dostat k luxusní komoditě a zároveň bezpečně investovat s pravidelným navýšením a jistou likviditou. Jaké máte zkušenosti? Komu to lze doporučit? Děkuji
martma
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 8. 3. 2007 12:45

Je pravda, že existuje několik "oficiálních" cen.
Od dolů, které de facto všechny patří jedné firmě je smí koupit jen několik společností (okruh je omezen a je prakticky vyloučeno do něj vstoupit), které je dále prodávají výrobcům šperků nebo prodejcům investičních diamantů. Marže jsou vysoké a tak pokud se někomu podaří dostat se o stupínek výš než je maloobchod, může kámen získat za zajímavou cenu.

Fajn, mám přístup do nějakého vyššího levelu a koupím si diamant, řekněme za polovinu maloobchodní ceny. Jsem spokojený jak super jsem investoval a po pár letech ho chci prodat. Ale kde? Do "frcu"? - těžko, budu ho prodávat na ulci? Půjdu snad za nějakým výrobcem šperků u nás - např. Primossa a budu jim nabízet JEDEN diamant? To by se mi vysmáli.

Koupit si diamant není absolutně problém, za ceny výrazně pod maloobchodními lze koupit na Internetu (např. v Německu je spoustu internetových obchodů, kde lze diamanty koupit za hluboce "podnormativní" ceny), ale hlavní problém je PRODAT!

Další věcí je reálná cena kamene - tím, že doly jsou ve vlastnictví jedné společnosti si s ní mohou dělat prakticky co chtějí a dle mého názoru je vysoce nadsazená. Stačí, aby bylo objeveno jedno větší naleziště, které nebude v jejich moci a cena může jít rázem do ....
A nemusí to být ani na naší planetě. Zatím je to sci-fi těžit diamanty (nebo jiné suroviny) na Měsíci, Marsu, nebo kdekoliv jinde, ale kdo ví, co může být za 20 let?
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martma 20. 3. 2007 07:35

Je zajímavé, že za posledních 100let cena diamantu roste. Stabilní je také zhodnocení vkladu. pravda jedná se o konzervativní investici. Navíc to není registrovaná komodita a proto nepodléhá evidenční povinnosti jako např.zlato.
martma
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lemming 20. 3. 2007 08:19

A je nekde nejaky duveryhodny zdroj, ktery zobrazuje ceny diamantu za tech poslednich 100 let, nejlepe i s korekci inflace?
lemming
Diskutér

Odeslat příspěvekod martma 21. 3. 2007 06:48

Touto informací může být historie cen Rapaport (standart pro obchodování s investičními diamanty), v ČR doporučuji společnost DIC, a.s. jako jediná firma ve střední Evropě je řádným členem antverpské diamantové burzy. Martin Malý 775103994
martma
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 21. 3. 2007 07:50

martma píše:Je zajímavé, že za posledních 100let cena diamantu roste. Stabilní je také zhodnocení vkladu. pravda jedná se o konzervativní investici. Navíc to není registrovaná komodita a proto nepodléhá evidenční povinnosti jako např.zlato.j/quote]

Cena roste právě proto, že firma která vlastní doly pouští na trh limitované množství kamenů (bez ohledu na těžbu) a drží obrovské zásoby. Je to vlastně taková nafouknutá bublina, která 100 % jednoho dne praskne (jen není jisté, kdy ten den přijde, může být ještě hoodně daleko - třeba i stovky let).
Ohledně toho zlata - tomu nerozumím. Zlata si může každý koupit kolik chce, navíc investiční zlato (ve slitcích nebo některých zlatých mincích) je osvobozeno od DPH.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavel Mareš 21. 3. 2007 07:55

Když jsme u toho,kde bezpečně (pravost/ryzost) koupit zlatý slitek?
Pavel Mareš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 21. 3. 2007 12:29

Na Internetu je spousta inzerátů, ale vlastní zkušennost nemám. Možná je to profesionální deformace (dělám v obchodě s luxusními hodinkami a denně mi prochází rukama hodinky ze zlata zdobené drahými kameny), ale já v tomhle prostě tu cenu nevidím, když vidím co toho je :-)
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JozefV 21. 5. 2007 18:46

A dajme tomu ze ak ma niekto "velky" kapital tak moze nieco zacat s diamantami? :)
JozefV
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 22. 5. 2007 06:59

Do jakéhosi "vnitřního kruhu" - tedy nákup přímo od Diamond Trading Company není téměř šance se dostat. Počet firem je omezen a další se má šanci dostat jen vyjímečně. Je to horší než čekat na uvolnění místa v domově důchodců :-) V tak malém množství odběratelů (cca 90) se totiž mnohem lépe kontroluje cena kamenů.

Nějaký článek o tom lze najít třeba tady:
http://www.penize.cz/info/zpravy/zprava ... ewsID=4694
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JozefV 22. 5. 2007 19:51

Tak to hej, ale investicia by bo bola pekne vynosna :D
JozefV
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jege 16. 10. 2010 16:07

Soused mi nedavno nabidl "vyhodnou" investici, kterou lze pry krome vlastniho zisku i vhodne a vyhodne "optimalizovat" danovou zatez pro podnikatele. Pri predbezne debate z nej vylezlo, ze se jedna o investicni diamanty, ktere jsou ted pry mimoradne vyhodne pro nakup, ale ze veskere potrebne informace ziskam na predvadecce primo v sidle firmy.

Nema s tim nahodou nekdo blizsi zkusenosti, je ted opravdu vhodna doba k nakupu, jak je to s pripadnou likviditou a opravdu to lze nejak sikovne a bez rizika zahrnout do danovych vydaju?
Apple iPhone 13 Mini 128GB Black|Apple iPad mini Cellular 256GB|Apple Watch Series 8 45 mm Cellular Graphite Steel|Apple AirPods Pro 2 (2022) | Apple MacBook Air 13,3"/M1/ 8GB/256GB/stříbrný.
jege
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 16. 10. 2010 17:10

Diamant do daňových výdajů? Ani náhodou (stejně jako tam nepatří drahé kovy, umělecká díla a podobné věci).
Likvidita - fakt nevím. Nedokážu si představit, komu bych investiční diamant prodával, kdo by ho ode mě byl ochoten koupit. Ve šperkařské firmě by se mě vysmáli (budou mít svoje zdroje a levnější), v zastavárně by mi dali zlomek hodnoty, fakt nevím. Jedině nějakému podobnému joudovi.

Tomu, že mají plné sklady diamantů se vůbec nedivím, však v důsledku krize museli nakupovat jak vzteklí, aby se cena diamantů nezhroutila, však proto De Beers poklesl zisk o 99 %.
http://www.akciecz.com/news/de-beers-ne ... ent-zisku/
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jege 16. 10. 2010 18:02

Samozrejme, ze v ucetnictvi nebude uvedeny diamant, ale nejaka jina polozka, takze to formalne muze byt v poradku. Mam ovsem strach, ze pokud se to provali, tak FU pujde po vsech odberatelich a bude koukat na skutecnou situaci, a ne co je psano na fakture.
Vim, ze kdysi byl velky pruser ohledne firem, ktere fiktivnim poradenstvim a reklamou snizovali danovy zaklad firmam a podnikatelum. Pokud si to dobre pamatuji, tak pak meli dost velky problem i "odberatele" podobnych sluzeb.
Apple iPhone 13 Mini 128GB Black|Apple iPad mini Cellular 256GB|Apple Watch Series 8 45 mm Cellular Graphite Steel|Apple AirPods Pro 2 (2022) | Apple MacBook Air 13,3"/M1/ 8GB/256GB/stříbrný.
jege
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 16. 10. 2010 18:06

Zjisti nazev spolecnosti, od jake to mas "koupit". Mam takove tuseni, ze to bude nejake letadlo.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků