Investice do diamantu

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 16. 10. 2010 18:54

jege píše: Samozrejme, ze v ucetnictvi nebude uvedeny diamant, ale nejaka jina polozka, takze to formalne muze byt v poradku.

Jinými slovy - pokud ti ten diamant nakonec ani nedodají, nebo dodají falzifikát (poznat kvalitní uměle vyrobené diamanty od pravých přírodních dnes už dělá problém i klenotníkům), tak to ani nemůžeš reklamovat.
jege píše: Mam ovsem strach, ze pokud se to provali, tak FU pujde po vsech odberatelich a bude koukat na skutecnou situaci, a ne co je psano na fakture.

Přesně. Ale spíše se domnívám, že je to podvod na kupující, než na stát :D
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 17. 10. 2010 09:18

řekl bych, že to je podvod na kupujícího s tím, že kupující navíc může podvést stát..
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 17. 10. 2010 10:02

Nebo ještě lépe. Je to podvod na kupujícího s tím, že nepravdivé tvrzení, že může podvést stát je použito jako lákadlo :D. Nejlepším výrobním prostředkem je lidská hloupost a hned za ní následuje chamtivost. Tady se podařilo skloubit obojí :D
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SocPredator 17. 10. 2010 10:04

O tomhle letadlu jsem nedávno slyšel. Je neuvěřitelné, že to pořád funguje, přitom ani tohle není nijak sofistikované, chtějí vklad ve výši jako Skyline. Tak good luck, piloti :D
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod jege 17. 10. 2010 12:01

Tak do letadla se urcite uvrtat nedam, kdyz nedostanu diamant do ruky s moznosti odneseni si jej domu, tak se o tom vubec dal bavit nebudu. Pokud je likvidita opravdu tak mala, tak asi stejne nakup moc smysl nema, jedine jako dlouhodoba pojistka do budoucnosti. Ovsem v takovem pripade to s investovanim nema co docineni a jsou to "utopene" penize, ktere negeneruji zadny zisk.

PS: Myslim, ze by se mohlo jednat o tuto firmu: http://www.jmasekteam.cz/index.php/kate ... ic-as.html
Apple iPhone 13 Mini 128GB Black|Apple iPad mini Cellular 256GB|Apple Watch Series 8 45 mm Cellular Graphite Steel|Apple AirPods Pro 2 (2022) | Apple MacBook Air 13,3"/M1/ 8GB/256GB/stříbrný.
jege
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod technosmazka 17. 10. 2010 14:44

a nebylo by pro vas lepsi si koupit zlate investicni slitky? to se prodava docela snadno a roste to urcite lepe nez diamanty
technosmazka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 17. 10. 2010 15:08

No, dejme tomu, že to vypadá důvěryhodně. Tedy, že budou nabízet pravé diamanty, které si opravdu budeš moci odnést domů (pokud to skutečně bude v té Pařížské a není to firma, co se jimi jen zaštiťuje, že má diamanty od ní).
Problém bude v té ceně - v té Pařížské určitě nebude za nijak výhodnou cenu, spíše za nějakou oficiální maloobchodní a pak je tu ten problém se zpětným prodejem. Ideální by bylo tam zajít s někým, kdo již takový diamant má a pokusit se udělat zpětný odkup, aspoň bys viděl, zda je to vůbec možné a kolik ti za něj nabídnou. Jak už jsem psal dříve, v diamantech tu cenu nevidím a považuji to za nafouknutou bublinu, která může kdykoliv prasknout. Zlato má alespoň nějaké průmyslové využití (které by se v případě jeho poklesu rozšiřovalo a tak by brzdilo jeho pád), diamanty žádné nemají (tam, kde se používají v průmyslu, tak už dávno jde o umělé), takže v případě jejich poklesu nemá jejich pád co zbrzdit. Navíc ve výrobě umělých diamantů jsme mnohem dále (nejspíš nebude dlouho trvat a budou nerozeznatelné od pravých), než v trasmutaci kovů (tady jsme stále na nule)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jege 17. 10. 2010 15:18

Tady je dobry clanek a prispevky pod nim jak z jedne, tak i z druhe strany: http://rubriky.cz/investicni_diamanty_jak_prodelat.php .

Prakticky to potvrzuji muj prvotni dojem - dlouhodoba investice s dost velkym rizikem a malou likviditou. Jinymi slovy - prodavajci firma na tom vydela vzdy, pouceny movity zakaznik na tom muze celkem slusne vydelat, pokud ma cas, dostatecnou sumu financi a trochu stesti, standardni BFU, ktery do toho vrazi posledni penize, na to doplati skoro vzdy!

A jak tak koukam, tak riziko se porad zvetsuje: http://oko.yin.cz/20/umele-diamanty/
Apple iPhone 13 Mini 128GB Black|Apple iPad mini Cellular 256GB|Apple Watch Series 8 45 mm Cellular Graphite Steel|Apple AirPods Pro 2 (2022) | Apple MacBook Air 13,3"/M1/ 8GB/256GB/stříbrný.
jege
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 17. 10. 2010 18:03

Ten článek potvrzuje to, co jsem si myslel. Když přijdeš zpět, že chceš diamant prodat, začnou se cukat a dostaneš cca polovinu (když to dobře půjde)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod silent.death 8. 8. 2011 13:50

Nedá mi to nereagovat na naprostého neználka čehokoliv PatrikaChrze To co tu prezentuje jsou jen a jen bohapusté bláboly a nesmysly. :oboze Nemá o všem ani páru a vůbec pochybuji že v životě byť jen na chvilku zahlédl jedinný diamant a nebo zlaté hodinky, jak tu neustále zdůrazňuje. Zlaté tak možná ve vietnamské tržnici. Nevíš o obchodech s investičními diamanty vůbec nic a zrovna tak o jejich zpětném vykupování. Vrcholem jeho hlouposti je výrok že zlato se nakupuje bez DPH. ha ha. :tleskani a že vám společnost která je členem nejstarší diamantové burzy na světě klidně prodá umělý diamant. Taková společnost by ihned skončila chlapečku.Obchod s diamanty je jeden z nejsledovanějších na celém světě. Gemologické společnosti hlídají a certifikují pravost všech obchodovatelných diamantů.Bez těchto certifikátů by rozumný člověk žádný kámen nikdy nekoupil. Ale o tom víš Ty naprostý kulový.Takže než se do nečeho takového někdy pustíš zjisti si chlapče nejdříve opravdové skutečnosti. A neplácej jen tak do větru. :pozor
Naposledy upravil silent.death dne 8. 8. 2011 14:07, celkově upraveno 3
silent.death
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 8. 8. 2011 13:57

silent.death: a co to ma spolecneho s tim, ze kdyz takovy diamant (opravdu pravy) koupis, tak s jeho prodejnosti?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod silent.death 8. 8. 2011 14:05

Jen reaguji na to jakého ze sebe dělá znalce ale ví naprostý kulový....
Diamant je likvidní po celém světě. Oceňuje se v dolarech a po celém světě má stejnou cenu. Samozřejmě malé kameny nejsou investicí krátkodobou ale střednědobou až dlouhodobou. Když koupíš cihlu zlata a za hodinu se vrátíš a chceš prodat,myslíš že dostaneš to samý za cos koupil? Rozhodně ne. Takže i kámen si musí vydělat na svou marži a pak teprve přináší zisk. Tak je to se vším.

-- 8. 8. 2011 15:13 --

Co se nalezišť týče. Všechny dostupná již byla objevena a ty kde se těží jsou pomalu vytěžena. Jsou lokality kde se ještě objevit něco může.Ale myslíte si že těžba z podmořského dna nebo někde v Arktidě či na Marsu bude levnější než třeba v Africe nebo Rusku? O tom pochybuji ! Takže kameny budou dražší a dražší. Už teď se díky zvýšené poptávce v Číně dostávají do oběhu i kameny které by před několika lety neměli svého kupce.
silent.death
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jack111 8. 8. 2011 17:03

silent.death píše:Co se nalezišť týče. Všechny dostupná již byla objevena

:arrow:
"Vše co se dá vynalézt už bylo vynalezeno". Charles H. Duell
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod libol 8. 8. 2011 17:11

silent.death píše:Nedá mi to nereagovat na naprostého neználka čehokoliv PatrikaChrze ... Vrcholem jeho hlouposti je výrok že zlato se nakupuje bez DPH. ha ha. :tleskani ...

Perfektní, že se nám tady objevil odborník, který ví vo co go a ... vysvětlí mi jak je to s tím DPH.
děkuji
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 8. 8. 2011 17:51

Je zvláštní jak když dojdou argumenty, tak se to nakonec zvrhne v osobní útoky. Ještě zvláštnější, že diskutující se dnes registroval, aby reagoval jen a pouze na toto vlákno. Že by se nějaká společnost chystala výprodej kamenů ? :D Přesto se na ně pokusím reagovat.
Diamant je likvidní po celém světě. Oceňuje se v dolarech a po celém světě má stejnou cenu.

Těch cen je několik. Existuje něco jako "doporučená spotřebitelská cena" a pak je cena za kterou prodává kameny DTC (Diamond trading company, dceřinná společnost De Beers) skupině obchodníků, kteří se označují jako "sight-holders". K této ceně se nemá šanci dostat jak běžný spotřebitel, tak ani většina firem, která konečným spotřebitelům prodává. Okruh "sight-holders" je uzavřený a pravděpodobnost, že by se na něj dostal někdo nový, je minimální. Jde o necelou stovku členů, většinou brusírny. Ty nakoupí surové diamanty a rozdělením (doslova rozštípáním) na takové kousky, které po výbrusu budou obsahovat co nejméně nečistot je výrazně zhodnotí.
Následně jdou kameny na diamantové burzy, jen v Amsterdamu jsou hned čtyři. Teprve sem má šanci se dostat o něco širší okruh zájemců, ale "Franta z ulice" určitě ne. Zde mohou nakupovat firmy, které pak na "čajových dýcháncích" a "hurá akcích" se snaží za výhodnou cenu prodat diamanty hejlům co o tom nic neví. Sice mohou nabízet diamant za nižší, než oficiální cenu, ale ani ten "Franta" ho pak za oficiální cenu neprodá. Schválně zkuste prodat jeden diamant. Šperkařské firmy ho od vás nekoupí (mají levnější zdroje), na Aukru ho asi taky těžko prodáte (na rozdíl od zlata, které prodáte mnohem snáze).

Nález nových lokalit není problémem levnější těžby, ale to, že by se objevil zdroj diamantů mimo kontrolu De Beers a Leva Levieva, které celý trh s diamanty ovládají. Jejich cena totiž vůbec nekoresponduje s náklady na těžbu. Tomu, že je trh oligopolní vděčíme za dlouhodobou stabilitu ceny diamantů.
Jak jsem psal v mém článku http://www.mesec.cz/clanky/jak-ochranit-sve-penize/ , tak během krize přišla De Beers o 99 % svého zisku, když prodej surových diamantů klesl o 57 %. Nyní to vypadá, že se blíží další krize a lze tak opět očekávat snížení prodejů. Propad cen možná ne, pokud to tyto dvě firmy ustojí a zvládnout "přebytečné" kameny nakupovat a stahovat z trhu, pakliže mají ještě dostatečné rezervy.

Vrcholem jeho hlouposti je výrok že zlato se nakupuje bez DPH. ha ha.

Ale ano, investiční zlato skutečně není zatíženo DPH. Rozlišujeme 2 druhy investičního zlata:
1) investiční slitky
2) mince (pozor neplést s medailemi), jejichž cena není o více než 80 % vyšší, než hodnota v nich obsaženého drahého kovu
Některé země dokonce zvýhodňují nižší sazbou DPH i prodej stříbrných mincí (např. Německo 7 %).
Jednodušší je to i s prodejem, rozdíl mezi výkupní a prodejní cenou je u českých prodejců od 5 % (záleží na objemu obchodu) a to jsou považováni za drahé. Hodně lidí jezdí nakupovat zlato do Německa a Rakouska. Samozřejmě těžko říct, jak se budou tyto firmy chovat v momentě poklesu ceny zlata, zda se nebudou nejdříve snažit prodat své zásoby.

a že vám společnost která je členem nejstarší diamantové burzy na světě klidně prodá umělý diamant

Netvrdím, že firma obchodující s diamanty prodá umělý diamant. Ale to, že zkvalitňující se výroba umělých diamantů snižuje jistotu kupce zboží "z druhé ruky". Budu-li mít (pravý) diamant, bude se ho ode mě bát někdo koupit, protože si nebude jist jeho pravostí. Kvalita výroby umělých diamantů neuvěřitelně pokročila.

vůbec pochybuji že v životě byť jen na chvilku zahlédl jedinný diamant a nebo zlaté hodinky, jak tu neustále zdůrazňuje. Zlaté tak možná ve vietnamské tržnici.

Pracoval jsem ve firmě Nest, což je jeden z dovozců hodinek na český trh. Z počátku švýcarských, nyní dováží i z Číny.
Zlaté hodinky jsme běžně dováželi od značek Maurice Lacroix, Raymond Weil a nějaký ten kousek by se našel i od Nina Ricci a možná Cimier a Fortis (vím, že vyráběli, ale nepamatuji se, jestli jsme od těchto dvou firem nějaký zlatý model dovezli). Na kameny se zaměřovala hlavně značka Raymond Weil, ale hlavně dámské modely měla s kameny i firma Maurice Lacroix. Pamatuji se, že jsme prodali jeden model z kolekce Divina s černými a bílými diamanty v bílém zlatě za cenu lehce překračující půl milionu v klenotnictví Hanák v Brně a další model za cca 3/4 milionu u Halady v Praze.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků