MONETA Money Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod dr._lukas 25. 6. 2017 18:55

Tak to byly jen 2 stovky, to tolik nemrzí :-)
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paty07 25. 6. 2017 23:15

neosobně píše:Tj. směšné 100k 3% a za půl roku poplateček a ještě k tomu plnit šílených 10 plateb...to nebude mět velký ohlas, jooo kdyby ty 3% daly do 1 milionu....nebo mobil za 5k....

S poplatkem to pořád při 100 tis. vypadá na hrubý úrok 1,6 %, což je v našem českém bankovním rybníčku pořád nejvíce.
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod kecinzer 26. 6. 2017 06:15

Já jsem se tento měsíc trochu nachytal s Money Card Smart. Na začátku zúčtovacího období jsem 2x vybral z bankomatu. Dnes koukám na pohyby na kartě a mám tam 2 poplatky za výběr z bankomatu (2x 39 Kč). Volal jsem tedy na podporu, kde mi operátorka vysvětlila, že abych neplatil poplatek za výběr, musel bych vybrat 3000 Kč, nebo už měl na kartě transakce za 3000 Kč.
Čekal jsem, že jsou tyto poplatky počítány na konci měsíce z celkového obratu na kartě za měsíc, a ne takto. Pěkný trik na výběr poplatků :).
Takže pro ty, kteří to neví - na začátku zúčtovacího období vybírejte z bankomatu min. 3000 Kč - pokud zatím nemáte žádný pohyb na kartě.
kecinzer
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 26. 6. 2017 07:36

Už to tady někde zmíněno bylo - možná to lze brát jako "trik", na druhé straně to je docela jednoznačně zmíněno v sazebnéku, s nímž klient při podpisu smlouvy souhlasil. Takže spíš past na ty, kteří se nanamáhají číst...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod eR99 26. 6. 2017 10:08

fremantle píše:
07Petr píše:Ten 15000,-Kč obrat za měsíc by se dal zautomatizovat ale ještě těch 10 plateb kartou.

A proč vůbec platit kartou? Podmínky pro zvýšené úročení to nevyžadují:
mmb-specialni-akce-tom-ucet.pdf píše:Podmínky, za kterých bude provedeno připsání zvýhodněné úrokové sazby:

  • 2) alespoň deset odchozích plateb debetní kartou a odepsaných z Tom účtu v rámci kalendářního měsíce, přičemž se započítávají platby debetní kartou u obchodníků, platby debetní kartou na internetu a příkazy k úhradě, nezapočítávají se platby na jakýkoliv účet MONETA Money Bank, výběry z jakýchkoliv bankomatů a jiné transakce.

Pro úplnou automatizaci teda stačí třeba 10 trvalých příkazů (na účty vně MMB)...


Vypadá to, že jinak než 10x zaplatit DK se 3% úročení BÚ nedosáhne:

"Pro splnění podmínky 3% úročení je potřeba mít 10x platbu u obchodníka, platbu na internetu, příkaz k úhradě debetní kartou ( tedy příkaz zadaný přes bankomat). Nezapočítávají se platby na jakýkoliv účet klienta MONETA Money Bank, výběry z jakýchkoliv bankomatů a jiné transakce." (Odpověď na e-mailový dotaz, jestli stačí 10x příkaz přes IB z Moneta Money Bank.)
eR99
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 26. 6. 2017 10:18

Ano, vypadá to, že je to bohužel tak, "příkazy k úhradě" se započítavají jenom ty zadané přes bankomat (zpoplatněné), vysvětlovali to tak někomu i operátoři na chatu MMB: https://www.mesec.cz/clanky/sporici-uct ... ry/157370/

Takže nezbývá, než platit... takže holt třeba desetkrát dobít kreditovou jízdenku po koruně.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod drkarel 26. 6. 2017 10:58

kecinzer píše:....Takže pro ty, kteří to neví - na začátku zúčtovacího období vybírejte z bankomatu min. 3000 Kč - pokud zatím nemáte žádný pohyb na kartě.


V podstatě jsi sám důkazem, že to sem nemá cenu vůbec psát. :)
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod dr._lukas 26. 6. 2017 21:53

Škoda, že už UPC stopla ty platby po korunách :-( Jsem zvědav, jak dlouho to udrží Regiojet a zda-li pak umí vrátit celou částku najednou nebo to vrací taky po korunách :-D
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paty07 26. 6. 2017 22:46

V nejhorším případě si někam uděláš výlet :D
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod 07Petr 6. 7. 2017 13:01

07Petr
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Korzaik 6. 7. 2017 22:36

DrLukas: Tak snad CK porad funguje, ne?
Korzaik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod chnapka_cz 7. 7. 2017 06:41



Funguje to i na prerusenou zivnost.
chnapka_cz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hannys85 7. 7. 2017 15:59

Já jsem si dnes žádal v Monetě o KK s rámcem 20 tisíc (po dvou letech) a opět jsem neprošel. Mám smlouvu na dobu neurčitou, nikdy jsem nezaplatil nic po splatnosti (většinou vše předčasně, nyní už jsem kromě KK neměl úvěr asi 7 let), KK hradím v bezúročném období a u všech jiných společností (bank) jsem vždy prošel na poprvé.
KK jsem chtěl, protože si kupuji TV, tak kvůli vratce 500 Kč.
Pracovník se chtěl podívat do registrů, ale zjsitil, že banka mi to zamítla dříve než se podívala do registru, že budu na nějakém interním blacklistu, ale vůbec netuší proč (důvod jim tam nepíšou). Už dva roky zpět, co mi to zamítli se pracovnice velmi divila, proč mi to bylo zamítnuto, že bonitní jsem dost.
Zajímalo by mě za co jsem si vysloužil takovou poctu. :-D
No nic, tak budu mít jen 3% vratku :-). Vlastně 2%, 3% si nechám pro CK :-)
hannys85
Nadšenec

Odeslat příspěvekod audiobullys 7. 7. 2017 17:24

Můj odhad je že to bude tema předčasně splacenejma kk. To budeš na blacklistu už z minula. Ale blacklisty můžou mít nastavený různý vstupní kriteria.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 7. 7. 2017 19:17

To je otázka- KK jsem taky vždycky splácel v bezúročném období a vždy po skončení jejich výhod jsem je vypovídal a zatím jsem vždy dostal novou bez problémů.
drkarel
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků