FIO

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fremantle 18. 8. 2017 05:56

Akorát ještě pro upřesnění, v Revolutu není vlastní IBAN přidělený automaticky, je nutno si ho aktivovat dodatečně - ten poté bude v tom litevském formátu "LTxx 3920 0yyy yyyy yyyy"
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod barnyss 18. 8. 2017 07:27

Jak jen psal výše, já mám v Revolutu pro EUR účet IBAN GB97REVO0099..., účet jsem zřizoval před 3 dny, takže asi změna. GB není v eurozóně.
barnyss
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 18. 8. 2017 07:57

Jak říkám, stačí si ten IBAN pro EUR aktivovat přímo z aplikace... Jako čistě technicky by nemělo nijak rozhodovat, jestli nějaká země je nebo není v euozóně, pokud je v SEPA, což UK taky splňuje (a nejspíš by mohla splňovat i po brexitu, když v SEPA je třeba i Švýcarsko), akorát počítám, že nejspíše Skrill bude vykutálený podobně jako PayPal, že po přídání účtu dané v země bude chtít zůstatek posílat jen v místní měně... :?: :hm
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod barnyss 18. 8. 2017 08:31

IBAN pro EUR mám aktivovaný přímo z aplikace a dostal jsem právě ten GB.. Možná už nedávají LT, protože k tomu měli GB SWIFT a s tím asi byly problémy - i tady na foru o tom někdo psal.
SKRILL: přesně jak píšeš, pouze jejich vykutálenost, prostě převody na účet provádějí v měně podle IBAN příjemce, takže pro převod mimo eurozonu si účtují svůj poplateček cca 4 % za konverzi měny (kromě dalších poplatků).
barnyss
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 18. 8. 2017 09:05

Aha, už chápu. To, že Revolut začal přidělovat IBANy s prefixem GB jsem fakt nezaregistroval... No to jsem zvědaný, jestli případně upraví i ty přidělené. To by teda mohl být na podobné "akce" trochu problém.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod treborit 18. 8. 2017 09:40

na community foru psali, ze postupne prepnou vsechny "litevce" na "brity", asi bude muset omezenou dobu fungovat nejaky default forward LT->GB.

Pokud pozadas na supportu, ze s tim mas problem a ze to potrebujes, dokazou to urychlit ....
Dalsi alternativou IBAN v EU je Borderless account v Transferwise, kde ziskas DE IBAN, ale odchozi platba je zatizena 0,6 EUR ... coz se da prezit ...
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 18. 8. 2017 10:22

barnyss:
U Sklrillu jsou docela dost velké poplatky, hlavně při převodu na účet do banky. Od doby co se změnili z Moneybookers na Skrill se to dost zhoršilo a poplatky šly nahoru.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod fremantle 18. 8. 2017 11:13

Tak vůbec nejoptimálnější je pořád získat ten účet v eurozóně, což lze minimálně zaregistrováním přes chytrý telefon ještě u bunq (Nizozemsko), N26 (Německo - ale tam zjevně ještě mají pořád problém s doručovací adresou mimo eurozónu, takže do ČR to je asi pořád problém) nebo taky vznikla alternativa yomo.de (ta existuje ale jen v německé mutaci, takže jsem nezjišťoval ani podmínky)...

Z toho všeho ale je stejně "nejvýkonnější" asi ten Revolut (jen teda nyní s přihlédnutím na UK IBAN), protože je tam aspoň získatelná karta bez měsíčního poplatku (u bunq je základní verze účtu bez poplatku jen bez karty, u N26 bude asi taky, i když nyní dočasně ještě novým zákazníkům karty nechargují).
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod vpe 18. 8. 2017 11:45

Kolik ti to měsíčně ušetří peněz, takovéhle opicarny?
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod treborit 18. 8. 2017 13:12

Proc opicarny? Bezpoplatkovy IBAN v EU, pripadne karta typu Revolut s FX kurzy je proste fajn ... je jedno jestli je profit 2CZK nebo 2000CZK ... proc to delat spatne (se stejnou namahou) a zahazovat i ty 2CZK?

-- 18. 8. 2017 14:18 --

jinak DE IBAN lze ziskat i u Transferwise - borderless account ... prichozi platby zdarma, odchozi 0,6 EUR ... coz se da prezit ...
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 18. 8. 2017 13:21

Revolut je vůbec docela rozumný produkt, z těch všech startupů, co jsem si všiml má asi i největší potenciál - má své mouchy, ale zrovna to, co umí, tak docela dobře (pro spotřebitele) - teda v našich podmínkách především možnost toho vlastního IBANu pro eura - teda i způsob jak se vyhnout poplatku za příchozí SEPA platbu, za kterou nejedna tuzemská banka účtuje třeba i 200 Kč, možnost zaplatit kartou v různých měnách s velmi dobrými kurzy (a to už stačí i ta virtuální pro internetové platby, ono stejně na ty výběry v zahraničí to má ty základní "bezpříplatkové" limity docela malé) a ve chvíli, když začnou podporovat zůstatek (a jeho dobíjení) v korunách, tak to bude už docela univerzální řešení za minimum námahy (vyřídit to lze v telefonu za pár minut)...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod treborit 18. 8. 2017 13:54

CZK + poresit vikendove kurzy (treba zauctovanim az v Po) a bude to pomerne fajn mezinarodni ucet ...
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod akcnistravenky 18. 8. 2017 16:44

Z pohladu poplatkov je uplne jedno ci mas GB ucet alebo LT ucet. GB sice nie je v eurozone, ale je v EÚ resp. EHP (spolocne napr. s Islandom alebo aj ČR a dokonca aj so Svajciarskom, ktore k dohode pristupilo). Ak posielas platbu v EUR do krajin EHP alebo krajin Eurozony alebo EÚ, ide o SEPA platbu a mala by byt tvojou bankou aj tak spoplatnovana.

Napriklad ked posielam zo slovenskeho uctu EURá na cesky (alebo svajciarsky) EUR ucet, je to mojou slovenskou bankou uctovane ako SEPA platba (v krajinach eurozony musi SEPA stat rovnako ako domaca platba, v krajinach mimo eurozonu obvykle stoji viac).

barnyss píše:Jak jen psal výše, já mám v Revolutu pro EUR účet IBAN GB97REVO0099..., účet jsem zřizoval před 3 dny, takže asi změna. GB není v eurozóně.
akcnistravenky
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod SV_Pista 20. 8. 2017 12:29

Ahoj, poradíte, zda je toto správné nebo to mám reklamovat?

Platba kartou v eshopu ve Anglii. Částka v GBP převedena kurzem Prodej na CZE a blokována na účtu (nezaúčtovaná transakce). Protože se eshop spletl a zboží nebylo skladem, tak mi částku v GBP obratem vrátili.
A teď to přijde. Fio mi tuto částku v GBP převedla kurzem Nákup na CZE a vrátila na účet. Přišel jsem tak o 180Kč aniž by ty peníze opustily můj účet. Je v pořádku, že to Fio tímto způsobem přepočítává i když se jedná o nezaúčnovanout transakci?

Děkuji.
SV_Pista
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod taylor729 20. 8. 2017 14:03

Jak mohli vratku prevest kurzem nakup kdyz nebyla jeste zauctovana? Blokace lze bud zrusit nebo zauctovat (pri zauctovani je mozne ze se oproti castce blokace zmeni).
Pokud jiz byla zauctovana, tak se refundace provede kurzem platnym v dobe refundace, ktery muze byt jiz jiny (muzes na tom prodelat nebo vydelat). Nicmene kurzem nakup by to byt nemelo.
taylor729
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron