Wüstenrot (banka)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod eetc 18. 9. 2018 18:27

Tak to je snad logicke ne? Bez platby z registrovaneho uctu to nemuzou aktivovat.
eetc
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod drkarel 18. 9. 2018 19:02

Jo. Taky netvrdím opak. :) Ale připomenout to mohli. (V dopise se píše o tom, že je nutno poslat základní vklad do tehdy a tehdy, takže tam klidně může být i to, že to má být z registrovaného účtu.) Ale jasně, chyba je na mé straně, rozhodně tu nechci rozjíždět podobnou diskusi jako ve vláknu FIO a Equa … Nedejbože, aby se do ní zapojil …

Ostatně, já první platbu poslal ze správného účtu, jen "současně" odešla i druhá platba z jiného účtu, což jsem nedomyslel.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 18. 9. 2018 19:06

Ono dnes snad u všech finančních produktů uzavřených distančním způsobem (online, telefon) se provádí nepřímé ověření uživatele přes jeho již dříve ověřený bankovní účet (typicky zaslání výpisu a první platby z téhož účtu). Zaslat první platbu z jiného účtu, to by bylo rizikové (někdo by snadněji zneužil třeba bankovní výpis nalezený v popelnici).
Postup Wüstenrot, který tedy ty platby z jiného účtu vrátil, je tedy logický. Ono i kdyby z toho správného účtu došla ta platba jako první, i tak by asi ty zaslané tentýž den z jiných účtů vrátili. Zvlášť pokud musí aktivaci účtu po přijetí první platby dokončit ručně a do té doby je účet v interních systémech banky neaktivní. Což asi ručně dělají, když porovnávají ty zmíněné údaje jako jméno majitele z příchozí transakce atd).

No hlavně že to obratem vrátili místo zadržování a čekání na vysvětlení, i takový přístup některé instituce mají :).
Naposledy upravil minarjo dne 18. 9. 2018 19:21, celkově upraveno 6
minarjo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drkarel 18. 9. 2018 19:11

A je to tady … :D Je fajn, že tu je tolik chytrých lidí. Nevidím tu budoucnost tak černě. (Jen škoda, že taky taky nerozumí významu psaného slova.)

edit: A neupravuj si furt ten příspěvek ...
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 18. 9. 2018 19:26

@drkarel:
Někdy je dobré zbytečně dlouhý příspěvek po sobě zkrátit :). Hlavní je ten konec jeho současné verze: dobře že ti to vrátili hned, bez obstrukcí. Mě se totéž (první platba z jiného účtu) stalo při aktivaci investiční platformy Bondster. Tam to zadrželi a telefonicky i písemně upozornili že je to takto chybně, že takovou platbu nee, bylo třeba to vysvětlit a až po zaslání druhé platby ze správného účtu (nebo zasláním druhého výpisu i z toho ze kterého platba přišla, mohl jsem si vybrat) proběhla aktivace.
minarjo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drkarel 18. 9. 2018 19:38

Nečekej, že s Tebou budu diskutovat (zvláště když s Tebou nejsem ve sporu, pokud jde o jádro věci), pokecej si s vlazym. Jen dvě poznámky: Asi nechápeš význam slova "zkrátit" (OK, asi ironie) a měl bys fakt ty příspěvky nejdřív číst (já nejsem ten, komu by něco (už) vrátili a spousta dalších věci).
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 19. 9. 2018 15:09

Jaky )e aktualne cut time v teto bance, umi D+0 - vi nekdo?
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod tulum 1. 10. 2018 23:27

..než se začtu do dokumentace ke spořícímu účtu, neporadí někdo proč si tam blokují 200 Kč z první zaslané částky?
tulum
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlaju 5. 10. 2018 19:44

Prostě to blokují, důvod asi není nějak moc jasný, něco jako pojistka proti nepovolenému debetu - ale vzhledem k ne-poplatkům to nedává moc smysl. Spíš aby do toho člověk něco investoval i kdyby chtěl nechat účet mrtvý, tak mi to připadá.
vlaju
Diskutér

Odeslat příspěvekod tulum 17. 10. 2018 13:59

Tak ta jistina 200Kč se zdá být nedobýtná, tu snad navrátěj jen v případě zrušení účtu:)
tulum
Diskutér

Odeslat příspěvekod Navstevnik123 17. 10. 2018 14:07

Ano, to samé třeba Moneta (200Kč) nebo Fio (100Kč).
Navstevnik123
Diskutér

Předchozí stránka

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor