Curve karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod drpatrik2 8. 11. 2018 23:12

Tony321 píše:
drpatrik2 píše:Tady se zase píše, že debit je bez limitu https://www.curve.app/fair-use

Toto vyzerá veľmi zaujímavo. Ak to správne chápem, tak v kombinácií s Revolutom (a menou, ktorá sa dá u nich zameniť do "peňaženky") môžem v podstate vyberať bez limitov aj v zahraničí. Teda je tam len ten limit 10 výberov mesačne, ale poplatok cca. 0,5€ nie je taký hrozný. Ale je možné, že sa v mojej teórií niekde mýlim. :-D

Právě takovou teorii mám také, ještě v kombinaci s GBIT na kreditku by to mohlo být zajímavé, kdy nebude MCC virtuální peněženky, takže by měla být vratka.

Otázka je, jestli je to tedy opravdu neomezené a jak se bude tvářit následný GBIT na kreditku, jestli dají fee nebo ne
drpatrik2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tony321 8. 11. 2018 23:16

Curve Blue: £200 max per transaction or per day. ATM withdrawal monthly volumes and withdrawals from credit cards are subject to Curve’s Fair Use Policy
Curve Black: £1000 max per transaction or per day. ATM withdrawal monthly volumes and withdrawals from credit cards are subject to Curve’s Fair Use Policy

Toto som našiel na konci v limits table https://www.curve.app/terms
Jeto síce obmedzenie, ale bežného používateľa to neobmedzí.
Tony321
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drpatrik2 8. 11. 2018 23:18

Enhanced limits for Curve Debit (Business and Personal) users are:

£3,750 spend per day
£20,000 spend per month (rolling 30 days)
£1,000 cash withdrawal per day
£50,000 yearly (rolling 365 days)
drpatrik2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tony321 8. 11. 2018 23:21

Podľa ich podmienok to sedí na Curve Black, až na to, že denný limit je 3500 libier.
Tony321
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drpatrik2 8. 11. 2018 23:24

Nene, psal jsem jim a mám se jim ozvat za měsíc a limit mně po kontrole účtu navýší. Takže black asi není potřeba.

Otázka je, jestli se teda opravdu dá vybírat neomezené množství z Revolutu, třeba po 5000 CZK denne.
drpatrik2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tomaslany 9. 11. 2018 03:57

Z Revolutu urcite ne.
tomaslany
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod alfas123 9. 11. 2018 04:22

Ja si pamatam podmienku, ze Curve uctuje za vyber z ATM 2 libry, ak mena bankomatu je ina ako mena karty.
Ale kto vie, tieto info su rozne po ich stranke a kazdu chvilu nieco menia...
alfas123
Diskutér

Odeslat příspěvekod tomaslany 9. 11. 2018 04:39

Ja si pamatuji, ze Curve tu nekomu omezila transakcni limity nebo mozna i docasne blokovala kartu kvuli tomu, ze provadel vic vyberu hotovosti nez jinych transakci.
tomaslany
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod drpatrik2 9. 11. 2018 08:20

tomaslany píše:Z Revolutu urcite ne.

Myslel jsme z Revolutu přes Curve
drpatrik2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tomaslany 9. 11. 2018 08:37

Nestudoval jsem to, ale neverim, ze by to Revolut neomezil.
tomaslany
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod drpatrik2 9. 11. 2018 08:47

Revolut to neomezuje, zkusil jsem a do ATM limitu Revolutu se to nepromitne. Akorát mě zajímá, jak je to D výběry nad 200liber, jestli je Curve zpoplatňuje nebo ne.
drpatrik2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tomaslany 9. 11. 2018 10:54

Vyzkousej a uvidis. Ja nebudu drazdit, nechci to mit blokovane.
tomaslany
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ladislav_2 9. 11. 2018 15:30

Pokud Curve bude delat konverzi, tak plati tato omezeni:
https://support.imaginecurve.com/hc/en- ... ith-Curve-
https://support.imaginecurve.com/hc/en- ... sh-abroad-

Pokud bude mena podkladove karty v Curve aplikaci nastavena stejne jako mena bankomatu,
ze ktereho probehne vyber, tak jediny omezeni je tady
https://www.curve.app/fair-use/

A protoze Revolut neni kreditka, tak se poplatek za vyber nad 200GBP nekona.

Na strene Revolutu nevidim duvod, proc by se mel uplatnit poplatek za vyber nad 200GBP, protoze Curve to zauctuje jako platba po internetu s nejakym cash MCC kodem, ale to Revolut nezpoplatnuje.

Takze omezeni, ktere tu vidim, jsou max 10 vyberu mesicne Curve kartou, pak 0.5GBP poplatek. Denni limit 1000GBP na vyber, (nezverejneny) pomer utrata kartou vs. vybery u Curve karty. Na strane Revolutu je tajny limit na rocni utratu.

Shrnuto, pokud kreditka nema poplatek za dobiti Revolutu, tak tim lze teoreticky obejit omezeni z dobijeni kreditek na strane Curve, a taky lze Revolut vyuzit jako "domestic" kartu v podporovanych menach Curve. (Za predpokladu, ze Revolut nepuzije svindl kurz)
Ladislav_2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod trinchin 9. 11. 2018 16:44

Dneska jsem vybíral 3000 přes CRV z bankomatu Unicredit a nabídlo mi to konverzi do domácí měny s neobyčejně výhodným kurzem 25.93 Kč za GBP. Celkově bych zaplatil 115.67 GBP za ten výběr. Ale pořád s poplatkem 0%. Při stejném výběru v říjnu jsem tuto neobyčejně lákavou nabídku nedostal ;-)
trinchin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fc70 9. 11. 2018 17:11

13%?!

Mám čím dál silnější dojem, že DCC úplně zabije mezinárodní použití platebních karet, a to extrémně rychle (ještě tak rok nebo dva), protože bude nakonec bezpečnější platit hotově než být okraden při úplně každém nákupu. Plánovaná regulace DCC má tříleté přechodné období, ta už to těžko zachrání.
fc70
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor