Air Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod minarjo 3. 11. 2018 16:30

Děkuji fc70 za info. Že to technicky dělala stejná firma mi bylo jasné. Spíš mě zaráží, že fakt třeba dnes vidím přes 90% slev i partnerů u Air i UCB stejných. Tedy originalita v hledání nových bankám trochu chybí.
Nebo že by i ten výběr nových partnerů pro obě tyto banky dělala ta firma a šlo to tedy zcela mimo obě banky? Možné je dnes vše :).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod peter23p 3. 11. 2018 16:44

Banka si objednává jen službu, partnery hledá a má nasmlouváno firma. Banka si tak max vybere kterou firmu chce nebo nechce mít v nabídce a vzhledem k tomu že tam toho chtěj mít co nejvíc tak do toho asi moc nezasahujou a proto se to schoduje.
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 3. 11. 2018 17:12

Ano, z dateio.cz je zřejmé, že obchodníci jednají přímo s nimi.

Mně ani tak nevadí neoriginalita (rád budu mít tu samou nabídku s „max. 2 použití“ na všech svých kartách všech svých bank) jako naprosto minimální schopnost personalizace: aspoň já to vidím tak, že tam naflákali obchodníky podle univerzální popularity nebo něčeho podobného a naprostá většina z nich mě ani trochu nezajímá (a tím, že je to jen na mobilu, mě ani nenapadne to nějak detailně zkoumat). Takže to funguje tak leda jako získání slevy u firem, u kterých beztak nakupuji, takže si při scrollování všimnu loga. Jako způsob získání nových zákazníků je to beznadějné.

Jo, různým zákazníkům nabízí různé slevy pro Albert, ale složení je zhruba 20% univerzální velké značky, 10% něco, co bych možná využil, a 70% naprosto mimo – včetně evidentních kiksů typu parfémy, dámská móda, malé restaurace stovky kilometrů daleko.

(Pravda, Air Bank má v tomto ohledu handicap, že skoro vše platím kreditkou, takže to oni nevidí. Ale to, že zavedli produkt, který závisí na používání jejich kreditních karet, aniž by vůbec měli kreditky, natož konkurenceschopné, je jejich problém.)

-- 3. 11. 2018 18:28 --

A ještě je kolem tohodle všeho velká otázka, jak putují osobní údaje. Air Bank o detailech vytrvale zatlouká, a snaží se obejít GDPR tím, že o „My Air“ je jedna smlouva, kde „internetové bankovnictví“ i „výhody při nakupování“ (nebo co) jsou povinnosti, které nám ze smlouvy musí poskytovat – kdežto fakticky je to nesouvisející zpracovávání osobních ůdajů, se kterým by podle GDPR mělo jít souhlasit nebo nesouhlasit „svobodně“, tzn. aniž by to znemožnilo používat banku.
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod jujec 5. 11. 2018 10:22

Já jsem dokonce v popisu výhody u Airbank našel napsáno, že jde o program u-setrete, prostě to ani nebylo přepsáno na správnou banku....
jujec
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 5. 11. 2018 11:18

Ono je to asi jedno, že se jedná u 2 bank o stejný program. Ročně se z toho dají použít tak 2-3 nabídky, což není moc, ale je to aspoň principiálně použitelné. U UCB je aspoň tak výhoda, že se s tím dá pracovat na počítači, je to přehlednější. Apku na mobil ani nechci.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod milanBrno 5. 11. 2018 12:19

No, kdyby skutečně byly všechny nabídky shodne, tak by to bylo fajn. Bohužel nejsou.
(mám namysli ty pouzitelne)
milanBrno
Diskutér

Odeslat příspěvekod qwertz375 6. 11. 2018 08:09

Export dat do CSV v kodovani CP1250? To je vtip? :-D
qwertz375
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DrumSession 1. 12. 2018 00:08

U AB si lze koupit pojištění u AXA na eurovíkend od 34 Kč/os. Platí nejdříve 4h od sjednání. Zaplatím nyní a ráno už frčím. Tak to je OK. Předtím jsem to řešil po tlf. jinde +platba, ale zase to platilo ihned do 10min. (Když se chce banky umí poslat finance ihned.) Ale sjednat se dalo, jen když byla holčina přes den na telefonu.
PENÍZE z pohledu věčnosti nemají žádnou cenu a vlastně ani smysl zatím co
LÁSKA která JE nepočítatelná, ano !
ŠTĚSTÍ spočívá v tom, vědět, na co se mám vy...
DrumSession
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 1. 12. 2018 21:28

A jinde bys platil CP 49,- na cely mesic a pri odstoupeni do 14d pak ve vysledku nula :-)
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod Marian86 5. 12. 2018 14:02

Je nejaky zpusob jak ziskat velky tarif u AirBank zdarma?
Marian86
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod peter23p 5. 12. 2018 14:45

Dávaj ho na měsíc zdarma. Tak leda to měnit tam a zpátky ale otázka jak dlouho ti to budou tolerovat.
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod Thom 7. 12. 2018 17:44

Taky vám dnes (duplikovaně) připisují a zase odepisují odměny za placení? O:-)
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod __Pavel 7. 12. 2018 18:29

Ano, 2x stejnou částku připsali a za 6 hodin zase 2x odepsali.
__Pavel
Diskutér

Odeslat příspěvekod Heavy71 7. 12. 2018 18:29

Jo, taky
Heavy71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod noi2 7. 12. 2018 18:47

Také. Zatím 1x tam a zpět.
EDIT: Už i poslali SMS, že se jejich IT oddělení na Mikuláše pořádně ztřískalo a utrhlo se ze řetězu. A až večer vystřízliví, dají to dopořádku.
noi2
Návštěvník

Předchozí stránka

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor