Poštovní spořitelna

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Mr.Z 15. 5. 2008 21:06

Zdá se, že Poštovní spořitelna to myslí s TV bankovnictvím vážně. Se službnou "TV Banka" počítají nové podmínky elektronického bankovnictví... Škoda, že jejich internetové bankovnictví není lépe navázáno na další služby ČSOB.

http://www.postovnisporitelna.cz/downlo ... 6.2008.pdf
Mr.Z
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Havers 7. 11. 2008 11:57

Jak už bylo zmíněno na jiném místě tohoto fóra - Poštovní spořitelna nabízí nový produkt - "Postžiro Zadarmo" - http://www.postovnisporitelna.cz/obcane ... o-zadarmo/

Vybírám některé poplatky (no spíše "výpalné") :D
Výběr kartou z bankomatů jiných bank (než je ČSOB či PS) je za 75 Kč.
Vklad hotovosti je za 50 Kč.

Tak co vy na to? ;-)
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mr.Z 7. 11. 2008 12:11

Zkrátka kombinace Postžiro zdarma + Červené konto nápadně připomíná mKonto + eMax...
Každý nechť si vybere dle potřeb - PS umí navíc zahraniční platby, různé typy karet...
Mr.Z
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 7. 11. 2008 12:42

No nevim, ale podle me zahranicni platby neumi poradne zadna z bank. Vzdyt se staci podivat na ty poplatky. A to uz i spousta z nich by mela umet i SEPA platby - ovsem za jine castky, nez predvadeji.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SocPredator 7. 11. 2008 12:47

Celkem dobrý nápad, ale přišli s tím opět pozdě. Navíc název zadarmo není moc košér, když tam jsou nějaké poplatky. Dobré je, že převod z Klasiku je jen za 15 Kč :-)
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 7. 11. 2008 17:39

Tak jsem na vážkách. Zřídit - nezřídit? Ta jejich Visa Electron má údajně zvládat i platby přes Internet (výhoda u Sky Europe) a i ten neomezený počet výběrů z bankomatu ČSOB se může hodit (jeden mám kousek od bydliště). A když to nic nestojí :D Kurzy měn u ČSOB nic moc, ale aspoň neEurové platby pořád za lepší kurzy než mBank :(
Chtěl bych se zeptat uživatelů - jak je na tom ten jejich Internetbanking, je nějak rozumně napsaný nebo "visí" na Active X nebo jiných nesmyslech?
Podle toho, co jsem se dočetl na jejich stránkách, tak nějak "visí" na certifikátech, máte někdo zkušenosti s rozběháním pod Linuxem?
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 7. 11. 2008 17:49

PatrikChrz: to zni az sebemrskacsky. Nezacinas na sobe pozorovat masochisticke sklony? :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 7. 11. 2008 18:05

Proč? Jestli mít 10 produktů (jestli dobře počítám, už se v tom začínám trochu ztrácet :) )nebo 11 to už je buřt a jestli mi to něco přinese, tak proč ne? Fakt je, že kurzy mBank při placení kartou mimo eurozónu stojí za pytel :(
Ale protože s PS mám zatím zkušenost pouze ve formě vkladní knížky, tak se chci zeptat, jestli tam mám čekat nějaký háček. Na počítači mám jen Linux a kvůli PS si Windows rozhodně pořizovat nemíním.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 4honza 7. 11. 2008 18:44

Ten jejich maxinternetbanking jede normalne ve FF, zkouseno sice u ve Widlich, ale fungovat by to melo normalne v Linuxu. Jejich IB je na prvni pohled docela jednoduchy, ale nektere veci jsou docela nelogicke.

Certifikat, ktery ma Patrik na mysli, je chybejici certifikat korenove autority I.CA v prohlizeci, bez ktereho FF2 bude hlasit, ze jej nemuze overit a FF3 bude prudit jeste vice, ale neni to nic, co by se nedalo zvladnout :)
4honza
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Z 7. 11. 2008 22:48

PatrikChrz píše:Tak jsem na vážkách. Zřídit - nezřídit? Ta jejich Visa Electron má údajně zvládat i platby přes Internet (výhoda u Sky Europe) a i ten neomezený počet výběrů z bankomatu ČSOB se může hodit (jeden mám kousek od bydliště).

Také mě zaujali... Jejich kartu jednu v rodině máme a na netu funguje bez problémů (defaultní nastavení).
PatrikChrz píše:Chtěl bych se zeptat uživatelů - jak je na tom ten jejich Internetbanking, je nějak rozumně napsaný nebo "visí" na Active X nebo jiných nesmyslech?
Podle toho, co jsem se dočetl na jejich stránkách, tak nějak "visí" na certifikátech, máte někdo zkušenosti s rozběháním pod Linuxem?

Mám Červené konto a přístup k jednomu postžiru - Internetové bankovnictví umí historii převodů, výpisy z účtu, převody, inkasa, dobíjení kreditu mobilních operátorů, zahraniční převody, nastavení zasílání informačních SMS a mailů. Tím možnosti prakticky končí, žádné investice, pojištění, nastavení karet... Služby jsou prakticky shodné s internetovým bankovnictvím mateřské ČSOB (vlastně je to stejná aplikace přebarvená načerveno). Pro autorizaci se používají SMS, takže s žádnými certifikáty není problém... Používám ho výhradně v Linuxu - běží bez problémů, žádné ActiveX a podobné nesmysly, pokud se vám otvírají běžné stránky, nečekejte problém. Odzkoušeno ve Firefoxu a Opeře.

P.S.: Příspěvek v žádném případě nepovažujte za reklamu na Poštovní spořitelnu :lol:
Mr.Z
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 8. 11. 2008 01:52

PatrikChrz: no ja nejak porad nechapu ty vyhody.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 8. 11. 2008 08:41

S474N: no výhody vidím v tuto chvíli 3 - proti mBank od které mám momentálně jedinou kartu:

1) platba bez přirážky u Sky Europe (teda ne že bych to zatím potřeboval, ale co kdyby)
2) platba v neEUR zahraničí bez 2 % přirážky; pravda kurzy ČSOB jsou na pytel, ale pořád lepší než mBank
3) jak teď píše Mr. Z - dobíjení kreditu, mě sice platí mobil zaměstnavatel, ale maminka má předplacenku a vždycky si vzpomene s dobitím kreditu v tu nejméně vhodnou chvíli

Pro ostatní: víte někdo o nějakém "háčku" - např. zpoplatnění SMS, atd. Jsou potřeba nějaké odchozí SMS? Mám totiž služební mobil, kde mám 200 minut (ve firmě voláme v rámci VPN, takže většina jsou moje "soukromé minuty"), ale SMS se počítají zvlášť. Nejde jen o to, že bych si je asi musel platit (tu a tam nějakou služebně pošlu a zatím to po mě nikdo zaplatit nechtěl), ale nechci, aby to zbytečně "strašilo" na faktuře.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 8. 11. 2008 11:03

PatrikChrz: u toho SkyEurope je to jak? Je pravda, ze kdyz jsem platil letenky EC/MC, tak jsem platil 2x 200 CZK za nejaky poplatky a presne nevim za jake. U VISA karet by toto nebylo?

No neEUR platby muze resit FIO, ktere take pouziva CSOB karty, ne?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 8. 11. 2008 11:35

S474N píše:PatrikChrz: u toho SkyEurope je to jak? Je pravda, ze kdyz jsem platil letenky EC/MC, tak jsem platil 2x 200 CZK za nejaky poplatky a presne nevim za jake. U VISA karet by toto nebylo?

Spletl jsem si to s Ryanaierem, ale možná je to stejné :D

Tady je jádro pudla:

Proč si účtujete tolik za platbu kreditní kartou?

Nemusíte platit nic, když budete platit Visou Electron. Ty poplatky chtějí poskytovatelé karet.

A tak to zůstane?
Je to akce, na které jsme s Visou dohodnutí. Ale jistě budeme mít vždy typ karty, kterou půjde platit zdarma. Záleží to hlavně na firmách, jež kreditky poskytují. Visa chtěla udělat reklamu Electronu, tak je zdarma. A lidí, kteří přes ni rezervují, je čím dál více.

S474N píše:No neEUR platby muze resit FIO, ktere take pouziva CSOB karty, ne?

Jenže Maestro nelze použít na platby přes Internet a za ostatní karty se musí platit.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michal P 19. 11. 2008 19:12

Tak jestli se nemýlím tak na postžiro zadarmo můžu přejít se svého postžira plus za 15 kč. Pokud je tomu opravdu tak tak je to skvělé, pořídil jsem si mBank a chtěl jsem postžiro zrušit nebo snížit na nejlevnější program.
Ještě tenhle týden se na tom obchodním místě zastavím.
...
Michal P
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků