Poštovní spořitelna

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod dockalacek 6. 8. 2017 16:53

Aha, takže to fungl nový bankovnictví okusíme nejdřív u Poštovky, budeme jako pokusní králíci, jak tu někdo na fóru naznačil, a pokud se osvědčí, zavedou ho i u ČSOB?
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 6. 8. 2017 17:35

To jsem naznačil já (přišlo by mi to logické), ale nic jsem kolem toho nečetl, takže je možné, že bude zavedeno pro všechny klienty najednou.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod vpe 7. 8. 2017 06:17

Mikka1 píše:Nj, jenze oni nechteji mit k uctu IB. Neduveruji mu, s pocitaci nepracovali, nechci nekoho nutit do neceho, co nechce.
Mne toto reseni fungovalo zcela ok.


A jak ti averzanti vymiraji, tak banky uz neimplementuji tuto funkci do svych systemu pro retail :-) snad aspon jedna banka majici prikaz k inkasu na svem bezplatnem uctu zustane a tak to staci, jako miniaturni konkurencni vypda
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mikka1 7. 8. 2017 11:01

Bez ohledu na muj "problem", docela me prekvapuje, jak souhlasite s omezovanim bankovnich sluzeb dostupnych klientum pres IB.
IMHO by se nabidka mela rozsirovat, ne naopak. Nevidim duvod, proc by to banky mely orezavat. Tolik je to jiste nestoji... zvlast kdyz ty funkce mohly mit dlouha leta a chlubily se jimi (treba ta datova schranka...).
Mikka1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod drkarel 7. 8. 2017 11:18

Tvoje problémy bych chtěl mít, samoživitelko. :D
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod fremantle 7. 8. 2017 11:29

Mě se sice ten tvůj use case použití příkazu inkasa k výběru dlužné částky od rodinných příslušníků sice líbí, ale taky bych to viděl, že tohle bude menšinově používaná funkce - sám jsem ji taky nikdy nevyužil. Ale ani se tomu odstraňování funkcí moc nedivím - právě totiž IB ČSOB nebylo nějak považováno za etalon přehlednosti, spíš jsem měl dojem i z některých komentářů tady na fóru, že to nutné zlo. A pořád už přes více, než dekádu vypadá stejně.

Tehdy se prostě udělalo tak, aby to nejspíš vyhovovalo co největšímu segmentu trhu, tak se tam nacpalo co nejvíce funkcí a banka si už dokázala za ty léta zjistit, které funkce jsou nejvíce používány a které marginálně. A s ohledem na to, jak se ukázalo i tady, že BFU má zjevně problém rozeznat povolení k inkasu od příkazu k inkasu, tak se od přidání "mimořádných" funkcí upustilo ve prospěch jednoduchosti.

Jinak IMHO ČSOB si zachovala k tomuto ještě hodně konzervativní přístup, kdy od spuštění Era portálu jakožto vynovené verze IB dosud několik let zachovávala přístup do původního IB poštovky, možná i proto, aby se ujistila, že minimální procento uživatelů se bude mít potřebu proklikávat do původní verze kvůli funkcím, které se téměř nepoužívají (třeba pro mě měl význam ještě náhled na hypotéku, ale vlastní klienskou zónu ještě s důkladnějším přehledem si spustila přímo HB, takže i ten je již zbytečný), takže nyní se budou moci zbavit i tohoto břemena a nové IB nasadit ješte u snad více konzervativnější části modré ČSOB...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod drkarel 7. 8. 2017 12:02

No, Era portál hlavně spoustu základních (a nikoliv nepoužívaných) věcí vůbec neuměl - výpisy, hromadné příkazy (ty dodali loni?), správu karet? ...
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod fremantle 7. 8. 2017 12:56

Tak kdoví, jak to původně s tím Era portálem zamýšleli - ten měl do funčního IB opravdu daleko, třeba to bylo myšleno jako způsob, jak podpořit prodej produktů, protože v IB asi moc možností pro to nebylo, tak tam akorát nejprve dali jen hodně omezené funkce, až pak někomu přišlo, že by to už rovnou mohli přetvořit do nového IB.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod drkarel 7. 8. 2017 13:15

Já mám pocit, že to chtěli jako nové IB a otestovat na klientech Poštovky, navíc v době, kdy nebylo jisté, zda budou pokračovat ve spolupráci s poštou. Zavedli to jako polotovar s tím, že funkce budou přidávat (aby mohli zrušit staré IB). Ovšem když se vyjasnilo, že spolupráce s poštou bude, snaha ochabla. :)
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod audiobullys 7. 8. 2017 22:21

výpisy era umí, akorát člověk musí zavolat na infolinku aby mu poradili kde a jak se to nastavuje.
jelikož má poštovka omezený historie - sotva 2 roky zpátky, nechávám si posílat veškerý pohyby na mejl - každej den a pak měsíční výpisy. už jednou se mi hodil výpis z roku 2013.
karty to neumí to jo, to je strašná tragedie, obzvlášť když tam má člověk limit jen 20 na týden , ale ted jsem zkusil v záložce Platební karty a pak správu a jde tam měnit limit karty. dřív jak jouda musel každej přes písemnej formulář.
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 8. 8. 2017 06:07

Nevím, jestli umí, každopádně neuměla, šlo to nastavovat a stahovat jen ve starém IB. On se ten Era portál mírně v čase vyvíjel ...
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod fremantle 8. 8. 2017 06:14

Tak nyní je to už banka silně pokroková, limity karet umí nastavit už i ve smartbankingu... Ale trvalo jim to dlouho, než se přizpůsobili 21. století.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod deepman 10. 8. 2017 17:09

Právě mi přisla SMS, že mi byl na účet připsán 1000 bodů za založení Poštovního účtu. Leč v bankovnictví zatím tyto body nejsou zobrazeny.
deepman
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jerry666 10. 8. 2017 17:17

Potvrzuji, mně také sms, smart banking nic. Dorazil vám bonus za platby přes aplikaci NaNákupy?
jerry666
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mikka1 10. 8. 2017 17:24

Jde u Smartbankingu zmenit PIN, pripadne jak?
Mikka1
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků