Poštovní spořitelna

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vpe 22. 9. 2018 09:32

jichaj píše:včera jsem na poště dostal leták, kde bylo že je zas akce za zřízení účtu 1000bodů do světa odměna a panáček k tomu...

Jaky panacek? Vodky?
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod čulibrk 22. 9. 2018 11:19

U nás na pobočce ti pěkná asi dvacetiletá blondýnka nabídne, že si s tebou dá panáčka Jack Daniels Honey nebo Peach Vodky. ...... ale na konci pracovní doby už jí není moc rozumět. :-) :-).
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jichaj 22. 9. 2018 12:03

vpe: ne, ten pajdulak, plastovej
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod losalamos 24. 9. 2018 09:28

ČSOB bere klienty budované značky ERA definitivně zpět pod svou nadvládu. Nejdříve přešlapovali, vzájemně uvažovali o rozvodu a zřejmě zjistili, že jim pošta přináší nezanedbatelný profit:

18. 9. 2018 Naše webové stránky mají nový vzhled
Od 14. září jsme spustili nové webové stránky Poštovní spořitelny. Ty nově najdete na stránce www.postovnisporitelna.cz. Zároveň jsme původní adresu přesměrovali na novou, pokud tedy v prohlížeči zadáte www.erasvet.cz, automaticky se změní na novou podobu. Ničeho se však obávat nemusíte – vše je zabezpečené.
losalamos
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vpe 24. 9. 2018 14:13

Vzdyt taky dostali 3 mega pokutu od cnb za to, ze mlzili, ona postovni sporitelna neni ani dcerinka, kdyz to vzdy jelo a jede na stejne IČO jako Čobka.

Kdyz budovali era brand, tak jeste asi nebyli rozhodnuti, jestli statu zaplati na dalsich 10 let za spolupraci s postou (clanek jsm necetl jen tipuji)
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peter23p 24. 9. 2018 14:20

Tak přejmenování se očekávalo od chvíle kdy se ČSOB domluvila s poštou na prodloužení smlouvy a pokračování spolupráce. Celá značka Era byla prakticky jen připravovaná záchrana situace pokud by na tuto dohodu nedošlo.
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 24. 9. 2018 14:43

tak si to vygoogli, “pokuta 3 mega čsob čnb”, je to tak těžký?
marketovali postovni sporitelnu jako banku, pritom takova banka neni, je to jen brand ...

Ono to podobne funguje se vsemi znackami co laik zna z reklam a regalu a za predchozi desitky let a houby uz vi o tom, ze je to noname od ruznych vyrobcu a ty znacky patri Mondelezu, Unileveru (pres 400 znacek), Nestle... ale banka je banka, tam se mlzit nesmi...
Naposledy upravil vpe dne 24. 9. 2018 14:49, celkově upraveno 1
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 24. 9. 2018 14:50

Česká národní banka uložila Československé obchodní bance, a.s., za porušení zákona o ochraně spotřebitele pokutu tři miliony korun. ČSOB se dopustila klamavých obchodních praktik při nabízení a propagaci bankovních služeb pod označením Poštovní spořitelna.

Československá obchodní banka nabízela a propagovala bankovní služby pod označením Poštovní spořitelna způsobem, který vzbuzoval dojem, že Poštovní spořitelna existuje jako samostatná a na společnosti Československá obchodní banka nezávislá banka. Poštovní spořitelna je přitom součástí Československé obchodní banky.


Tak promin, ze jsem to zkratil do vyrazu “mlzila” ;-) myslim ze pomerne vystizne.

Ale spise je na premysleni to o era brandu, nesleduji to, ale myslim ze se co 10 let obnovuje smlouva s postou...
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Delitzsch 24. 9. 2018 15:46

To je už starší problém, který ČSOB vyřešila tím, že po výtce ČNB víceméně důsledně uváděla v dokumentaci a většině materiálů, že se jedná o její "obchodní značku". Zpočátku skutečně vydávala Poštovní spořitelnu za samostatnou banku. K důvodu návratu k původní značce se vyjadřoval již dříve v tisku (myslím v HN) GŘ banky. Uvedl, že se ERA přes velkou snahu všeobecně neprosadila tak, jak chtěli. Návrat pak jistě usnadnilo prodloužení spolupráce s ČP. Značka ERA ale zcela nezanikne, ještě ji plánovali využít. Jestli mezitím názor nezměnili. Každopádně už nebude označovat divizi ČSOB.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 24. 9. 2018 16:18

To snad není žádná novinka... že brand Era netáhne se v médiích objevilo kdysi v roce 2015: https://www.penize.cz/ucty-karty/305514 ... e-zahrabat a že bude značka utlumena bylo potvrzeno vloni, nyní je to snad jen o technickém dořešení, že web erasvět.cz bude přesměrovaný na ten původní...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod peter23p 26. 9. 2018 14:59

Máte taky nově při zadávání jednorázové platby povinnou kolonku účel platby? Je zajímavé že poštovku máme v rodině všichni ale tuto kolonku tam mám jenom já.
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod peter23p 26. 9. 2018 15:13

To je mi záhadou jak sem se k tomu dopracoval a hlavně jak z toho ven?
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod audiobullys 27. 9. 2018 08:06

Buďto ruční zadání nebo automatické v systému.
U ručního mě napadá vklad na poště kde to soudružka omylem zaskrtne a dá tě do jiného hrnicku, ale omylem.
Nebo to musí automat brát z nějakého seznamu kandidátů na webu ČSÚ volby.cz a párovat si to v systému.
Nebo je třetí možnost, někdy v minulosti se při sběru dat, vyplněním nějaké žádosti implicitně zadalo ano , poliit. exp. osoba a už to v systému zůstalo.
Může se jednat o úvěr, kreditku, kontokorent, pojistku- třeba to může bejt napojeny na ČSOS pojistovnu či jiného zprostředkovatele který to měl skrytý při vyplněni a odeslal do systému ano. Třeba nějaký srovnávač .
Podle mě ručně to bejt nemůže , to bude něco automatického , kde se na to neptali a odeslali to navíc s volbou ano.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 27. 9. 2018 11:29

peter23p píše:Máte taky nově při zadávání jednorázové platby povinnou kolonku účel platby? Je zajímavé že poštovku máme v rodině všichni ale tuto kolonku tam mám jenom já.


A neposilal jsi nekdy penize do ciziny? Tam to zhusta zavadeji, tento parametr, kdovijak to budou pouzivat.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod treborit 27. 9. 2018 11:44

Ucel platby je v CSOB od nejake vyssi casky (tusim nad 15000 EUR).
treborit
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků