Poštovní spořitelna

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 27. 11. 2011 19:50

LGA: no tak jde o prioritní platbu, za kterou si některé banky účtují i více než 100 Kč. Každopádně kolikrát to potřebuješ? Většinou stačí klasická platba a ta je u On-Line konta zadarmo.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 28. 11. 2011 11:14

Chudak jeste nevi, co to vlastne je a kolik ta sama prioritni platba stoji v CSOB :-)

Ve Fio stoji to same "jen" 50 Kc - a jen do 11:50h; PS tak nabizi v podstate NEJLEVNEJSI prioritni platbu v CR a ono se to nekomu nelibi? Hm :shock:
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audiobullys 29. 11. 2011 00:48

ja myslel ze prioritni je jak kdykoliv behem pracovni doby treba do 17 hod, takhle to ztraci vyznam, kdyz nektery banky to umej odeslat jeste rano do jiny banky zdarma, fio a mbank.
proto se mi to zda predrazeny, na to ze si to muzu poslat z jinyho uctu zadarmo.
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 29. 11. 2011 05:51

tak si to posli z jinyho uctu, ostatni asi kvuli tve rade menit ucet nebudou, kdyz budou chtit 1x do roka dorucit dopoledni platbu, co myslis? a takovy rezim zdarma dnes si mohou dovolit male a zacinajici banky s nevychytanym systemem, nevim o tom, ze by toto nejaka velka banka >500000 klientu delala pravidelne a navic zdarma? PS je opravdu nejlevnejsi za ty dve petky s expresnim prevodem, ktery se navic v jine bance projevi opravdu rychle...

Ano, bylo by fajn kdyby banky posilaly platby az do 17h, ale to bys taky nezaplatil, kolik by si banka rekla za platbu po 16h? 10.000 Kc? Kdyby se neco zvrtlo a banka by to nestihla, tak by se pak na ni mohl kazdy hojit skodou treba 100 nasobnou (porusila zakon, zpusobila skodu), banka potrebuje rezervu a proto to standardne zadna nenabizi... On by ostatne malokdo dal i tech 50-100 korun nebo na kolik to vyjde v Certisu (prioritni platba) a uz se to tu diskutovalo, proc to neni online.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod appofiss 2. 12. 2011 08:44

Dobrý den!
Chtěl bych se zeptat, jestli jste někdo nenašel něco nového v ceníku pro on-line účet a červené konto. Jsou tam nějaké změny od února. Nebo je vše při starém...? Dík.
appofiss
Návštěvník

Odeslat příspěvekod filip893 2. 12. 2011 08:48

Nový ceník je přehlednější, v úvodu jsou vypsány základní poplatky. Také zveřejnili porovnávací ceník, který ukazuje co přesně se změnilo. To je hodně dobré!

Online účet beze změny, u ČK se nově platí 13 Kč za papírový výpis.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LGA 2. 12. 2011 23:24

vpe píše:Chudak jeste nevi, co to vlastne je a kolik ta sama prioritni platba stoji v CSOB :-)

Ve Fio stoji to same "jen" 50 Kc - a jen do 11:50h; PS tak nabizi v podstate NEJLEVNEJSI prioritni platbu v CR a ono se to nekomu nelibi? Hm :shock:

A pro Poštovní spořitelnu platí jaký čas podání "ty co jsi pobral všechnu moudrost světa" ?

Jediný důvod tak nízké ceny je takový, že odesílají jen večer. Nebo proběhla nějaká změna a ráno zadaná platba dojde na cílový účet v jiné bance stejný den?
moje zkušenost: Platba ve FIO zadaná v 9 hod byla před 13 hod v mBank. Umí toto i PS za 0 Kč? :!:
A v případě nutnosti použiji u FIO zrychlenou platbu za 1,5 Kč.

V Raifce stojí prioritní platba 29 Kč (eKonto). Co ty na to, když už tu zmiňuješ ČSOB?

Informace o obecných podmínkách pro provádění převodů

Zrychlenou platbou v CZK ve prospěch účtu v České republice (dle části III., bod 2e CENÍKU FINANČNÍCH OPERACÍ A SLUŽEB) se rozumí
platba, která bude do zúčtovacího systému ČNB předána v den účinnosti příkazu a na účet banky příjemce bude připsána tentýž den. Objem
převodu nesmí přesáhnout 2.000.000 Kč.

Prioritní platbou v CZK ve prospěch účtu v České republice (dle části III., body 2g a 2h CENÍKU FINANČNÍCH OPERACÍ A SLUŽEB) se
rozumí platba, která bude do zúčtovacího systému ČNB odeslána do 12:30 nebo 14:30 (v závislosti na čase podání příkazu) dne účinnosti
příkazu, a v krátké době bude připsána na účet banky příjemce, nejpozději však do konce dne účinnosti příkazu. Objem platby nesmí
přesáhnout 2.000.000 Kč. Prioritní platbou je možné posílat peněžní prostředky pouze do bank, které přijímají platby typu HD01

Jaký je rozdíl mezi Prioritní (50 Kč) a Zrychlenou (1,5 Kč) ?
Naposledy upravil LGA dne 2. 12. 2011 23:35, celkově upraveno 1
LGA
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 2. 12. 2011 23:34

LGA píše:Jaký je rozdíl mezi Prioritní (50 Kč) a Zrychlenou (1,5 Kč)?


Zeptal bych se jinak: jaký je důvod používat nějakou Prioritní nebo Zrychlenou platbu, když (snad) všechny banky jsou schopny převodu D+1 a podle mých zkušeností řada z nich i D+0?
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LGA 2. 12. 2011 23:48

V roce 2011 od banky očekávám, že platba zadaná v dopoledních hodinách, bude na cílový účet připsána stejný den.
Nevím jaký je rozhodný čas pro každou banku, ale cenu 1,5 Kč jsem u FIO ochotný akceptovat.
LGA
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 3. 12. 2011 06:37

vpe píše:.. On by ostatne malokdo dal i tech 50-100 korun nebo na kolik to vyjde v Certisu (prioritni platba) a uz se to tu diskutovalo, proc to neni online.

Ale je to on-line, přímo na stránkách ČNB.
certis.png


-- 3. 12. 2011 06:49 --

LGA píše:Jediný důvod tak nízké ceny je takový, že odesílají jen večer. Nebo proběhla nějaká změna a ráno zadaná platba dojde na cílový účet v jiné bance stejný den?

To, že některé banky dobrovolně rozesílají platby v dražších časových pásmech je jejich rozhodnutí a nevšiml jsem si, že by se k tomu někde zavazovaly. Takže můžeme být rádi, že to tahle funguje, ale spolehnout se na to nelze.
LGA píše:moje zkušenost: Platba ve FIO zadaná v 9 hod byla před 13 hod v mBank. Umí toto i PS za 0 Kč? :!:
A v případě nutnosti použiji u FIO zrychlenou platbu za 1,5 Kč.

V Raifce stojí prioritní platba 29 Kč (eKonto). Co ty na to, když už tu zmiňuješ ČSOB?

Zrychlená platba je jen interní označení FIO, jde to jako klasická platba (jen to pošlou do Certisu v dražší čas. Oproti tomu prioritní platba s sebou nese tento příznak a cílová banka by jí teoreticky měla připsat přednostně. I když dnes by všechny banky měly připisovat příchozí platby bez zbytečného odkladu.

Stejně tak je důležité u jednotlivých bank porovnat, do kdy je onu prioritní platbu zadat. Kolikrát i nějaká ta hodina může mít vliv (to že potřebuji ihned něco platit většinou nezjistím v 8:00 ráno, ale spíše tak dopoledne, nebo dokonce odpoledne).

Každopádně já pro urgentní převody používám ICQ (=najdu si někoho ze známých s podobným portfoliem účtů, jako mám já, kdo je zrovna připojen a pošlu mu zprávu "..potřebuji xy peněz ve FIO, vrátím do Axy. Máš ? " :mrgreen:
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod appofiss 3. 12. 2011 12:33

Dobry den. Chtel bych se zeptat, jaky mate nazor na chystane aplikace pro chytre mobilni telefony......(pouzitelnost, bezpecnost apod.)
viz.: http://www.postovnisporitelna.cz/Inform ... kingu.aspx
appofiss
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 3. 12. 2011 12:44

Jejda, zrovna jsem vrátil zapůjčený HTC (v Praze je v jejich firemní prodejně půjčují na zálohu), mohl jsem vyzkoušet, jestli to je tedy už zprovozněno (z článku to nevyplývá). Každopádně konkrétně u PS je to potřeba jak sůl, protože to jejich IB je zoufale pomalé a na mobilu jen při velké trpělivosti použitelné.

Vyzkoušel jsem ale i IB FIO a Equa a musím říct, že zůstanu u klasického html rozhranní. Třeba u FIO mi vadí, že jsou tam všechny účty najednou (a když mám dispoziční práva k účtům více osob, tak se mi tam pletou a je obtížné poznat který je který) a u obou fungovaly aplikace jen na výšku, takže se obtížně pracovalo s klávesnicí.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod myšpulín 3. 12. 2011 13:00

Já tyhle aplikace nepotřebuji, v mobilu jdu normálně na stránky IB stejně jak na PC. Používám jak Android (HTC Desire HD) tak třeba i Symbian (Nokia E51).
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod appofiss 3. 12. 2011 14:10

To musi byt neprehledne ne? Me by spis zajimala ta bezpecnost. Android, jako operacni system bude do budoucna hodne napadanej OS.
appofiss
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dr._lukas 3. 12. 2011 17:26

Tak ono bude taky v budoucnu záležet co všechno do toho androidu stáhneš.. Samozřejmě, že nejlépe je stahovat přes market.. ale i tam už se stala chyba.. Ale to stejné může potkat i iOS apod..

Patriku co sis půjčil? Já po posledním ročním užívání přešel na Sony Ericsson ;-)
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků