Poštovní spořitelna

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod drkarel 5. 8. 2017 19:13

Příkaz k inkasu běžná věc? Nepoužil jsem jí ani jednou a ani nikdo, koho znám. Ale vymlouvat Ti to, Mikko, nebudu ...
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Delitzsch 5. 8. 2017 19:25

Možná jde jen o záměnu pojmů - příkazu k inkasu se souhlasem k inkasu. Skutečně nedává žádný smysl, aby nepodnikající FO inkasovala z cizích (natož vlastních) účtů, což navíc vyžaduje spolupráci jejich majitelů...
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mikka1 5. 8. 2017 19:52

Ale dava - kdyz za nekoho z rodiny (stareho) neco platis. Stahnes si to inkasem z jeho uctu.
Mikka1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Delitzsch 5. 8. 2017 20:22

No, to je ale kreativní správa financí! :-) Jako fanouškovi bankovnictví ve všech podobách je mi takové využití sympatické, ale myslím, že se skutečně nejedná o masové řešení...
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mikka1 5. 8. 2017 20:53

No kreativni to je, ale pokud nekdo ma averzi k vlastnimu internetovemu bankovnictvi a sam se neobslouzi, tak pak muzes jeste zadavat prikazy debetkou CS tusim za 5 korun jeden prikaz :-). Takhle to bylo urcite lepsi.
Mikka1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Delitzsch 5. 8. 2017 21:05

U nás jsme to vyřešili tak, že jsem disponent účtů, a platby provádím na dálku přímo od nich.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 6. 8. 2017 05:31

No právě, v každé normální rodině se tohle vyřeší tím, že někdo s chutí k IB je disponentem, nebo to mezi sebou vyřeší v hotovosti. Lidí využívajících příkaz k inkasu budou desetiny promile, a to ještě kdovíjestli.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Mikka1 6. 8. 2017 06:13

Nj, jenze oni nechteji mit k uctu IB. Neduveruji mu, s pocitaci nepracovali, nechci nekoho nutit do neceho, co nechce.
Mne toto reseni fungovalo zcela ok.

Popravde si tech vyuziti prikazu k inkasu umim predstavit i vic... treba dodatkova kreditka pro nekoho z rodiny, zaplatim a penize si zinkasuji.

S hotovosti moc nepracujeme nikdo.
Mikka1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod drkarel 6. 8. 2017 11:23

Jasný, Tobě to vyhovovalo. Já s babičkou i pratchýní (to tedy byla jiná situace, ta nebyla zvyklá ani na účet a bylo to před 20 lety) tohle řešil hotovostí - SIPO a složenky šly z mého účtu a vyinkasovali jsme to v hotovosti - tenkrát jsem ještě neplatil tolik kartou (ani ta možnost asi tak rozšířená nebyla), takže jsem tu hotovost nejspíš utratil a vklad na účet taky nebyl problém. Rodiče už (možná taky ještě) obsluhu zvládají. S dodatkovou kreditkou v rámci rodiny (krom manželky, se kterou máme společný účet) nemám zkušenosti, ale řešil bych to taky normálním příkazem k úhradě/hotovostí.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Mikka1 6. 8. 2017 11:41

Tak mne to prislo nejjednodussi reseni.
Oni treba s hotovosti moc nepracuji, nastup karet zachytili, i jim vic vyhovuje platit kartou, nez prepocitavat vratku. Ale IB uz nedali, nutit nechci.
Normalnim prikazem to prece nevyresim... resp. vyresim, ale musi to byt kartou z bankomatu a musim to udelat sama. Oni tam chodit a cekat nebudou - to uz by si to mohli zarizovat vsechno sami.
Mikka1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fc70 6. 8. 2017 12:15

To je potřeba, aby rodiče měli IB, aby je mohl mít i disponent? Čekal bych, že dispozice s nakládání s účtem a nastavení IB na jednotlivou osobu jsou na sobě nezávislé věci, ale samozřejmě konkrétní banka to může mít jakkoli…
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod Mikka1 6. 8. 2017 12:51

Nevim a zkoumat to nebudu.
Pokud mi nekdo rekne, k mym uctum nechci IB, nedovedu si predstavit, ze si IB tak nejak tajne zridim jako disponent.
To by nebylo fer.
A jsou to prarodice, ten vek proste roli hraje.
Ale mozna bych mohla zmenit cislo uctu ve svoleni k inkasu. Nevim, ruzni pracovnici si prava disponenta vykladaji ruzne (je to CS).
Ale stejne v tom pak bude neporadek, bud presunu vsechny platby nekam jinam (je jich dost a da to praci) a inkasovat z tohoto uctu (nevim, ktery to nabizi), nebo je necham byt a budu to inkasovat do jine banky (patrne RB) nebo to fakt budu preposilat z bankomatu kartou prikazem k uhrade.

Ja jen ze bankovnictvi teto banky mam dlouho a ta funkce nikomu nevadila....
Mikka1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Delitzsch 6. 8. 2017 14:50

Disponent u ČS může změnit souhlas s inkasem (zrušit jeden a zavést jiný), může mít také samostatně IB bez ohledu na majitele účtu. Nemůže ale třeba nastavovat parametry platební karty vydané majiteli.
Nechal bych platby nastavené, jak jsou v ČSOB, a příkazy k inkasu chodil podávat na tiskopisech na pobočku, možná ještě lépe na poštu spolu se složenkami. Člověk se pak realizuje i sociálně, jak jsem nedávno zjistil, složenkářů jsou totiž stále zástupy (poplatek 30,- Kč za částku do 5 tis.)... :D
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod dockalacek 6. 8. 2017 15:03

Havers píše:
cz01 píše:
dockalacek píše:Aha, dík. Takže to není totéž? Právě jsem myslel, že jo, omlouvám se. Já to chápal tak, že poštovka používá jinou terminologii - příkaz = svolení. Omlouvám se za poplašnou zprávu. Příkaz k inkasu nepoužívám, měl jsem na mysli Svolení.


To mě štve, předpokládám, že stejné IB bude i pro ČSOB, kde funkci využívám několikrát měsíčně.


Jo, je to tak.
https://www.csob.cz/portal/nezarazene/n ... nkovnictvi


Příkazy k inkasu (jednorázové, trvalé, hromadné)

Služba bude ukončena – nadále bude možné příkazy k inkasu zadávat v pobočkách ČSOB nebo přes Telefonní bankovnictví.


Když jsem klepl na Váš odkaz, překvapilo mě, pokud ty obrázky a ukázky jsou už z nového IB ČSOB, že vypadají velmi podobně, nebo dokonce stejně jako to současné u Poštovky. Nebo se pletu?
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 6. 8. 2017 16:43

Tak IB Poštovky a ČSOB se vždy lišilo jen barvou (červená/modrá). Pouze nepovedený portál byl jen u Poštovky.
drkarel
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků