Moravský peněžní ústav, spořitelní družstvo

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod dr._lukas 29. 1. 2014 22:05

hongmi píše:MPU je vcelku solidni zalozna. A jejich urokove sazby v posledni dobe dost pokulhavaly za konkurenci.


Jasne :-D to se rikalo o vsech jinych, dokud jste nezacli potom narikat,ze nemate pul roku sve penize :-D :-D
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod qsubt 29. 1. 2014 22:17

pravda je, ze jsem se stal jejich clenem nekdy ani nevim kdy, asi tak 5 mesicu pred koncem toho co bylo k necemu to denni uroceni, tj srpen 2012? Nejsem si jisty nechcu kecat, ale v te dobe konkurenceschopni s tim UROK+ nebo jak se to jmenuje byli, jenze jen co jsem si ty 4 ucty tam zalozil, uz to zacalo pomalu padat padat az to spadlo uplne do pryc.

A cely rok 2013 nemeli jedinou normalni sluzbu.

Ted tu toto - 300t+ 1.6% neni buhvico, ale aspon neco. Pro mne osobne to neni, mam moznost vyuzivat emax+ 2.0%, a i kdybych nemel, asi nevyuzil bych to, nevim proc, ale honeni za destinama % mne bavilo kdyz slo o hodnoty pres 2-2.5%, ted jestli je to 1.3 nebo 1.5 mne to nechava v klidu.
huh?
qsubt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lopatickaCZ 29. 1. 2014 22:23

Situaci okolo MPU trochu znám a musím říct, že se neženou za nejvyššími úroky. Nemají proč. Klientelu mají širokou, hlavně moravské (čti hlavně zlínské) důchodce, takže i ta nabídka mobilů sedí. A věřím, že se jich dost chytne....

Pro ně je to o to výhodnější, že důchodce si neporovnává na internetu úrokové sazby, takže tam nemají takovou fluktuaci vkladů. Pro řízení bilance optimální.
lopatickaCZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod qsubt 29. 1. 2014 22:56

mne jejich (moje osobni) mpu bankerka volala minuly tyden, nabizela snad i sluzbu co nemaji na webu (ve forme klasickeho TV), nebyla vlezla, byla prijemna, verim tomu ze typickeho duchodce utahne na varene nudli.
A kolik takovy duchodce muze met penez je obcas videt v TV novinach :D

Tim ale nerikam, ze bych za MPU dal ruku do ohne. Porad si myslim ze spolecnost s takovym obratem by mela met odpovidajici webove stranky.
huh?
qsubt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kocoour 25. 3. 2014 23:39

POZOR POZOR pro případné potenciální klienty MPU ZLIN upozorňuji na asi blížící se problémy v Moravském peněžním ústavu kde za minulý rok byli neustále ve ztrátě každý měsíc a vzhledem k jejich spořícímu účtu plus s velmi vysokou sazbou na nynější situaci,která je na trhu financí a jejich uměle vytvářený zisk přes rozpouštěné opravné položky,spousta nekvalitních úvěrů,provozně jsou neustále ve ztrátě. Mají velké množství klientů ,kteří jim nesplácí úvěry. Podnik jednoho hlasu muže p.Lapčíka kde se vydávají finanční noviny ,které jsou klientům předkládány se lživými informacemi ,aby nabyli důvěru v toto družstvo a nedošlo k náhlému odlivu depozit a tím ke krachu!!!! V žádném případě nedoporučuju udržovat zůstatek nad pojistný limit a to zdůrazňuji 100x !!!!!Doporučuji velkou obezřetnost při využívání služeb tohoto družstva !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :pozor :pozor :pozor ! Nevěřte všemu co se píše v materialech vydáváných MPU.!! V žádném případě nemůže dojít k transformaci na banku pokud budou takto postupovat dál a to by někdo musel být hodně padlý na hlavu v ČNB. I když po zkušenostech s Msd a kvalitou státních úředníků v Čr se není bohužel čemu divit. Je to jenom otázkou blízkého!! času kdy nastanou značné problémy v MPU a ty se neustále oddalují tím,že naberou nové klienty a navýší depozita jako to opět udělali s účtem plus za 1,6%. Toto schéma se neustále opakuje.!!
kocoour
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hongmi 26. 3. 2014 03:59

Ale houby, ti meli kazdou chvili pozastavene prijimani novych clenu, nemeli moc zajem o nove cleny a nove vklady, urokove sazby uz delsi dobu slabe, zakladani novych uctu pres IB nemozne, ruseni stavajicich uctu pres IB nemozne, IB s otravnym certifikatem, takze jsem se nepripojil z ciziho PC, sice moznost zmeny na SMS autorizaci, ale podminena navstevou pobocky, a vubec skoro kvuli kazde zmene nutna osobni navsteva pobocky, uz me to prestalo bavit, proto jsem take pri nahodnem vyskytu v Praglu rovnou vsechny ucty vypovedel a zrusil clenstvi, uz tam mam jen ten zakladni clensky vklad 1000 Kc, ktery by mi meli vyplatit na konci roku. Ale uvery zajistuji predevsim nemovitostmi, tady zadny krach nehrozi, to je zase zbytecna poplasna zprava.
hongmi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kocoour 26. 3. 2014 11:49

Kolega Hongmi se velice plete pokud si myslí,že zástava úvěru nemovitostí je zárukou nezkrachování. To se mýlíte a velice. Likvidita takového úvěru je dostupnější a vymáhání úvěrů po splatnosti je jednodušší ,ale neznamenáte v žádném případě pro záložnu zdravé ziskové hospodaření!!!!! Rozhodně se nejedná o nějaký drb jedna paní povídala apod! Chápu,že celé řadě klientů se to nemusí zamlouvat taková informace ,ale proto je jediným řešením udržovat zůstatek na max.limitu co pokrývá pojištění vkladů a určitě nejít přes tento limit. Základnu Mpu tvoří převážně klienti v důchodovém věku a je mezi nimi celá řada lidí,kteří si ani nejsou schopni ošetřit informace ,které si přečtou z tzv. finančních novin MPU apod. A je nemalé množství klientů ,kteří si zažili velké problémy s dlouhodobou likvidací MSD a sem přesvědčen,že by jim ty nervy a problémy nestáli za zopakování,i když se to na první pohled může jevit zcela jinak.
kocoour
Návštěvník

Odeslat příspěvekod filip893 11. 7. 2014 14:29

MPU opět rozděloval zisk a minulé období. Za mých 1000 Kč základního členského vkladu připsáno 18 Kč "dividendy".
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod malejarda 12. 7. 2014 00:14

Kam to pripisuji? Ja jsem tam v lednu vypovedel smlouvu a zrusil vsechny ucty, ale 1000 Kc clensky vklad mi pry vyplati az na konci roku. :hm
malejarda
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Rochus 12. 7. 2014 11:42

Členský vklad zhodnocený s podílema ti vyplatí až v roce 2015
Rochus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod malejarda 20. 1. 2015 18:03

A kdy v roce 2015? Uz je 20.1.2015 a muj clensky vklad nikde. 8-S
malejarda
Nadšenec

Odeslat příspěvekod filip893 18. 3. 2015 21:50

Z deseti miliard 1,5. Slušnej provar.
http://byznys.ihned.cz/c1-63702580-msd-hala-pohledavky
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 19. 3. 2015 08:13

Otázka je, jestli by ten provar byl takový, kdyby se o pohledávku neucházely tři anonymní firmy, ale kdyby likvidátor skutečně zodpovědně jednotlivé pohledávky sám vymáhal.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod filip893 19. 3. 2015 08:22

Teď koukám, že jsem to dal do blbého vlákna. Sorry.

No samozřejmě skutečnost, že Hala prodával pohledávky v celku a nikoliv po částech je když nic jiného, tak zajímavá. Na druhé straně velmi špatný stav úvěrového portfolia je prostě neodiskutovatelný fakt.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod astrapa 17. 10. 2015 00:01

Nevíte, jak se můžu stát akcionářem budoucí banky MPÚ?

U Creditas stačilo stát se členem a eventuálně požádat o navýšení členského vkladu, který se po přeměně na akciovku změní na akcie.

Má MPÚ podobný program? V tuto chvíli nejsem jejím členem/zákazníkem.
astrapa
Přeborník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků