Moravský peněžní ústav, spořitelní družstvo

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod čulibrk 31. 3. 2018 23:59

:tleskani Blahopřání k více než 20.letému členství v družstvu
https://www.mpu.cz/cs/produkty-a-sluzby ... miovy-klub
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lenka_2 1. 4. 2018 19:07

Ne, 20 let tam nejsem. Na Diamantový klub stačí splnit jednu z těch 4 podmínek, tj. asi nejschůdnější je členský vklad aktuálně pouhých 40 000 Kč (dřív to bylo víc).
Promokódy v profilu.
Lenka_2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod apryl 1. 4. 2018 19:25

Byl jsem clenem nekolik let, nakonec jsem to ukoncil, protoze nebyla moznost zalozit novy produkt na dalku, neslo to ani pres IB, muselo se na pobocku sepsat smlouvu. Nevim, jak to je nyni, ale tehdy to mohlo byt akceptovatelne snad jen pro obyvatele Prahy a Zlina, kde meli jedine dve pobocky, amateri.
apryl
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod LaNov 2. 4. 2018 21:13

Lenka_2 píše:Přišla pozvánka na členskou schůzi MPÚ. Celé to sem dávat nebudu, je toho 10 stran, takže jenom to nejzajímavější:
VÍCE NEŽ 6 % = nadstandardní zhodnocení v bankovním sektoru.

Chápu, že se musí pochválit (nikdo to za ně neudělá), ale LHÁT BY NEMĚLI!! Hledal jsem, kdy přišli na těch 6% a je to pravděpodobně hrubý (!) zisk 102 mil. za účetní období 1/2016 až 10/2017 (tedy skoro za dva roky!) k vlastnímu kapitálu. Pokud vezmu standardní ROE z čistého zisku (z výroční zprávy, co dali na web) a porovnám to na běžné roční účetní období, tak dávají akcionářům výnos pouhých 2,2% (pro porovnání, když nějaká banka má ROE pod 10%, tak je hodně mizerná).
Takže děkuju moc Lence2 za zkopírování podkladů. Konečně rozumím, proč jim členové tak slepě věří. Vedení záložny jim prostě nakecá cokoliv!!
LaNov
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Lenka_2 25. 4. 2018 22:19

Minulý týden proběhla členská schůze. Součástí byl jako obvykle takový minirautík s možností individuálně si pobesedovat s jednotlivými členy topmanagementu. Tohle se mně na tom kampeličkaření líbí nejvíc - kterápak "ČNÍ BANKA" vám umožní se osobně na cokoli zeptat generálního ředitele?

1. Těch 102 mega je skutečně hrubý zisk za celé účetní období. Po zdanění a odvodu do rezervního a rizikového fondu se členům rozdělí 50 mega zisku. Nižší zisk oproti předchozím letům je způsoben náklady na transformaci na banku a zkvalitňováním úvěrového portfolia podle požadavků ČNB.

2. Dosud byl největším vlastníkem Radomír Lapčík, který má přes 20 % členských vkladů. Ten je zároveň generálním ředitelem a předsedou představenstva. Aby se zmírnila tak velká "koncentrace moci" v rukou jednoho člověka, byla založena MPU Investorská a.s., kterou tvoří přes 20 největších družstevníků (bez pana Lapčíka) s členskými vklady v součtu převyšujícími Lapčíkův podíl a tato právnická osoba se tak stala novým největším vlastníkem.

3. Ohledně získání bankovní licence panuje všeobecně přesvědčení, že ji na podzim dostaneme. Budoucí MPU Banka a.s. nechce být další nízkonákladovkou, ale chce se orientovat na movitější klientelu a té nabízet individuální služby na úrovni prémiového bankovnictví velkých bank. Nechce nabírat statisíce neaktivních nebo málo bonitních klientů. Pokračovat se má v osvědčených akcích, ve kterých je MPÚ unikátní: setkání s manažery banky, koncerty pro klienty, rauty, vánoční punče apod.

4. V rámci transformace na akciovku banka sama zřídí každému členovi účet v Centrálním depozitáři. Členské vklady se budou transformovat na akcie v poměru 1:1 (ne jako v Creditas, kde se z členského vkladu 100 Kč stala akcie v nominální hodnotě 57,64 Kč).

5. Kauza Ivana Pilipa utichla. Pilip zanechal mediálních útoků proti MPÚ a uzavřel s MPÚ dohodu o vyřešení svého dluhu.
Promokódy v profilu.
Lenka_2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod xls 26. 4. 2018 07:52

Jako PR dobrý.
"...nechce být další nízkonákladovkou, ale chce se orientovat na movitější klientelu a té nabízet individuální služby na úrovni prémiového bankovnictví velkých bank..." - to chci vidět, to o sobě prohlašuje v ČR skoro každá banka (snad kromě těch nízkonákladovek). A jak to tak pozoruji, tak to ani jedna není schopná nějak provozovat, tj. něco prémiového se všude najde, ale ten zbytek značně skřípe a často nedosahuje ani na úroveň nízkonákladovek.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod Tomason87 26. 4. 2018 08:28

tak určitě, prémioví klienti budou chodit na vánoční punče :)
Tomason87
Nadšenec

Odeslat příspěvekod čulibrk 26. 4. 2018 08:35

Až budou banka a nabízet zhodnocení vkladu víc než J&T Banka, tak o to začnu přemýšlet. Takových slibotechen už tady bylo a dle mých zkušeností z manažerské věty " ... Ohledně získání bankovní licence panuje všeobecně přesvědčení, že ji na podzim dostaneme...." vyplývá, že to bude nejdřív 2019 nebo spíš nikdy. 8-)
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod apryl 26. 4. 2018 08:46

Maji dve pobocky a pritom mi neumoznovali zalozeni produktu na dalku, sasci.
apryl
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vpe 26. 4. 2018 10:43

marvy píše:radeji ne,to co predvadi Creditas s jejich uzasnym poplatkem za informovani o neprovedenem platebnim prikazu
je drzost a snad sou jediny kteri maji toto v ceniku.


Neznáš ČSOB? ;))
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paty07 27. 4. 2018 08:55

Lenka_2 píše:Minulý týden proběhla členská schůze. Součástí byl jako obvykle takový minirautík s možností individuálně si pobesedovat s jednotlivými členy topmanagementu. Tohle se mně na tom kampeličkaření líbí nejvíc - kterápak "ČNÍ BANKA" vám umožní se osobně na cokoli zeptat generálního ředitele?

Umožní to na valné hromadě jako u všech právnických osob.
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lenka_2 27. 4. 2018 20:27

apryl píše:Maji dve pobocky a pritom mi neumoznovali zalozeni produktu na dalku, sasci.

Každá pořádná kampelička stojí na principu, že se lidé navzájem znají a setkávají se. Klient kampeličky není jen anonymní řádek v databázové tabulce jako je tomu u bank. Je jejím spolumajitelem a měl by se o dění uvnitř aktivně zajímat. Toho se nejlépe dosáhne na osobních setkáních - v prvním levelu s osobním bankéřem a třeba jednou ročně s manažery. Kdo nebydlí v Praze nebo ve Zlíně, tomu nelze než doporučit, aby si našel jinou kampeličku blízko svého bydliště.

paty07 píše:kterápak "ČNÍ BANKA" vám umožní se osobně na cokoli zeptat generálního ředitele? Umožní to na valné hromadě jako u všech právnických osob.

Na valnou hromadu jsou pozváni jen akcionáři a ani oni určitě nemají šanci si soukromě popovídat s generálem. Z desítek zdejší bank má "volně" obchodovatelné akcie jen KB, spořka a Moneta. A to "volně" je opravdu jen v uvozovkách.
Prodají mi v některé bance její vlastní akcie na počkání přímo na pobočce? Aniž bych potřeboval účet u některého obchodníka zatížený hromadou poplatků? Mohu s nimi obchodovat bez poplatku a s nulovým spreadem? V kampeličce toto všechno možné je.
Promokódy v profilu.
Lenka_2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod paty07 28. 4. 2018 00:55

Kristovy rány, proč bych měl kvůli nákupu cenných papírů lítat na pobočku? To má být výhoda? Dále při transformaci na banku stejně bude třeba mít účet v CDCP. Jaká hromada poplatků na tebe číhá za držení některého CZ titulu třeba u fio? Je tam drobný poplatek za obchod a ano s nulovým spreadem, když nakupuješ za tržní cenu :D Ty by ses zase mohl rozpovídat o likviditě toho svého podílu v kampeličce.
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 28. 4. 2018 01:36

Lenka_2 píše:Klient kampeličky není jen anonymní řádek v databázové tabulce jako je tomu u bank. Je jejím spolumajitelem a měl by se o dění uvnitř aktivně zajímat.
Hm, takže kdybych býval v MSD přišel na pobočku, že chci vidět jejich úvěrové portfolio a podklady, na základě kterých ty úvěry schválili, tak by mi dali všechny ty soukromé a osobní údaje, a já bych si mohl všimnout těch úvěrů dávaných bezdomovcům, zastavěným nějakým kusem pole s extrémně nadhodnoceným posudkem?

Nebo by mi řekli, kde mají ostatní finanční prostředky, a pochlubili by se tím převodem do Hong Kongu?

Asi ne, co? A když ne, tak co z toho „aktivního zajímání“ mám?
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod vpe 30. 4. 2018 23:42

Ona pise o Kampelicce (podle zakladatele Kampelika) a ne o bankach maskovanych za kampelicku, kde uz je vsechno anonymni...
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků