Moravský peněžní ústav, spořitelní družstvo

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod osobne2 29. 9. 2016 06:01

Urokove sazby klesaji, tak jsou i nizsi zisky z pujcek ne? Tohle nema cenu vubec sledovat, pokud tvuj vklad pokryva pojisteni, tak to neres, pokud ne, tak riskujes.
osobne2
Diskutér

Odeslat příspěvekod LaNov 9. 10. 2016 21:39

Možná jsem to tu možná psal: nejsem člen, na MPÚ se dívám, protože se mě na ně ptal známý a já mu NEdoporučil tam jít s nepojištěným vkladem, přitom, jestli jsem dobře pochopil, tak teď berou jen kombinace pojištěných a nepojištěných peněz do kapitálu, viz: http://www.mpu.cz/cs/aktualne/detail?NewsItemID=274
K těm zveřejněným výsledkům: samozřejmě, že jim dlouhodobě klesá zisk, ale teď za 1. pololetí to vzalo nějaký rychlejší obrat: zisk z finanční a provozní činnosti po pololetích: 1. půlrok 2015 - 219 mil., celý rok 2015 - 378 mil., ale první půlrok 2016 ztráta 17 mil. Kč. To samé čistý zisk: 6/2015 - 8 mil., ke konci roku 27 mil., ale 6/2016 ani ne 2 miliony ...
Do toho úplně přestali mluvit o transformaci na banku ... Naopak koncem června vyšel v Lidovkách článek, který je přirovnával k MSD, k té záložně, co přišla o licenci.
Proto jsem se ptal, jestli někdo vidí do toho, jak na tom jsou, protože někdo tam asi přece jen vklad do kapitálu dal (jinak by ho neměli 1,3 miliardy) a ten by se snad proboha měl zajímat, jestli náhodou nemíří ke krachu, ne?
LaNov
Návštěvník

Odeslat příspěvekod osobne2 10. 10. 2016 04:44

osobne2
Diskutér

Odeslat příspěvekod LaNov 10. 10. 2016 21:51

Mám to vystřižené z vytištěných LN dne 30.6. - titulek "Příchod nové banky na trh se zpozdil". Když to dám takto v uvozovkách do googlu, tak mi to najde
LaNov
Návštěvník

Odeslat příspěvekod LaNov 13. 10. 2016 00:51

Tak jsem to možná rozlouskl. Zakopaný pes bude v poslední větě toho článku z předchozího příspěvku. "Podle mluvčího MPÚ již v nedávné době v souvislosti s licenčním řízením proběhla v kampeličce kontrola ze strany ČNB, která byla před měsícem ukončena". Časově to sedí: kontrola ČNB a hned potom vykázané ztráty ... Hledal jsem, kdy byla předtím kontrola a podle tohoto článku http://mpu.cz/cs/aktualne/detail?NewsItemID=168 v r. 2012. A k 30.9.2012 MPÚ také vykázalo ztrátu .. A rovněž přestalo mluvit o přeměně na banku, což prý plánovali už v tom roce (http://mpu.cz/cs/aktualne/detail?NewsIt ... ist=1&i=24 )
LaNov
Návštěvník

Odeslat příspěvekod LaNov 9. 5. 2017 23:19

Dovolím si pokračovat v monologu ;-) protože jsem zkusil najít něco k té přeměně na banku. I když ČNB různá řízení nekomentuje, tak jsem ze srandy na webu cnb.cz nahoře do vyhledávání napsal "Moravský peněžní ústav" - a docela hledím na ten první odkaz ... To zveřejňují takto všechny udělené sankce?
LaNov
Návštěvník

Odeslat příspěvekod audiobullys 10. 5. 2017 21:21

Sankce zveřejňují všem co dali. Za co a v jaký výši. Jak fyzicky osoby tak PO.
audiobullys
Diskutér

Předchozí stránka

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor