GE Money Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fikyyy 3. 3. 2009 21:51

patrik: no teda, tak rychly vyjadreni od Ge:) to ja se nedockal ani po mesici, no asi uz nema cenu cekat :)
fikyyy
Diskutér

Odeslat příspěvekod voyty 3. 3. 2009 23:01

PatrikChrz píše:... Na založení účtu chtějí 2 doklady totožnosti :shock: :shock:, dle pána pas nebo řidičák (já tedy vlastním oboje, ale co kdybych nevlastnil? To jako nemám nárok na otevření účtu? - Něco jako ještě před pár lety byla absence tel. linky :D ) no a protože jsem ani jedno neměl s sebou, měl jsem smůlu, nic jsem nezaložil.

Jsem toho úplně konsternován :shock:, to mám účty u ING, FIO, mBank, MPÚ, Oberbank a vkladní knížku PS a u všech mi stačila k založení občanka. Má ještě nějaká banka takovéhle divné opatření?...

Když jsem si zakládal termiňák u Unibonu, chtěli po mě taky dva doklady. Měl jsem ale u sebe jen občanku, tak mi paní řekla, že mi učet založí bez druhého dokladu, ale prosila mě, abych se ještě někdy zastavil až budu mít zase cestu kolem... Zatím jsem cestu neměl, a ani ji neplanuji ;-) Smlouvu mám podepsanou - účet je platný :D
A nebo ne? V obchodních podmínkách totiž mají napsané, že "...Prokázání výše uvedených údajů je Klient povinen provést prostřednictvím předložení průkazu totožnosti a dalšího dokladu resp. dokladů dle požadavku UNIBON." Ty "výše uvedené údaje" jsou přitom i na občance. :roll:
voyty
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 4. 3. 2009 09:09

Taky jsem s nima začal kominikovat a taky mě dostalo, že chtějí ty dva doklady :(, ale oni to (na rozdíl od GE) mají v obchodních podmínkách.

Navíc tě neposlali do háje (na rozdíl od GE), takže i oni vlastně jednali v rozporu se svými Podmínkami, ale na rozdíl od GE ve prospěch klienta
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod SocPredator 4. 3. 2009 09:59

Radši mi řekněte jestli došlá platba na ten spořící účet (Genius Plus) je zdarma. V tom jejich sazebníku to nemají. Mají v tom pěkný díry :-/
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 4. 3. 2009 10:02

Došlé platby by mělý být zdarma, a k tomu 3 odešlé.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod SocPredator 4. 3. 2009 11:17

Potvrzuji nutnost složení 200 Kč při založení Spořícího účtu Genius Plus. I když i to je asi jak kde, podle toho na koho narazíte. Je to bez poplatku, přestože v sazebníku je uvedeno 6 Kč za hotovostní platbu na pokladně OM GE. Zřejmě ten prvotní vklad mají zdarma, asi moc práce tam tu informaci dopsat!? Tohle mě jako budoucího klienta vážně odrazuje.
Vzhledem k tomu, že rozjeli kampaň "Rozumíme si, vše přehledné a jednoduché", tak bych očekával kompletní info už na www.

Zatím té jejich reklamní kampani vyhovuje jen úrokový lístek, ten jediný je skutečně srozumitelný a jasný.
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 4. 3. 2009 11:33

SocPredator píše:Vzhledem k tomu, že rozjeli kampaň "Rozumíme si, vše přehledné a jednoduché", tak bych očekával kompletní info už na www.

Co se jim musí nechat, je skutečně, že aby se v těch jejich podmínkách prase vyznalo. Napsal jsem jim ještě jednou, že dle finančního arbitra je jejich postup v rozporu s jejich všeobecnými podmínkami a dostal jsem následující odpověď:

Praha, 04.03.2009
Dobrý den pane Chrzi,
děkujeme, že jste navštívil naše www stránky.
Pane Chrzi pracovník naší pobočky postupoval naprosto správně s souladu s našimi podmínkami.
Z našich veřejných obchodních podmínek to jasně pramení. Přečtěte si prosím stranu 2 bod 6.
Děkujeme
S pozdravem
GE Money, Zákaznický servis
Vyřizuje: Vít Crhák

Našel jsem si příslušný článek a je fakt, že mají pravdu, je to tam. Ovšem když dokázali zmást i finančního arbitra, jak jim má "konkurovat" běžný klient?
Dokonce to tam mají napsáno stylem, že mohou kdykoliv požadovat dva doklady, tedy i v případě jakékoliv běžné operace!, takže pokud se chystáte vkládat / vybírat nebo provádět jakoukoliv operaci na přepážce, dva doklady s sebou, protože podle Podmínek vás můžou kdykoliv poslat do háje!
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 4. 3. 2009 11:49

Ani v ČNB mi nepomohli :(

Dobrý den,

ČNB nereguluje postupy komerčních bank při ověřování totožnosti potencionálního klienta, tj. neurčuje doklady, které může banka při ověřování totožnosti požadovat. Můžeme doporučit obrátit se s tímto dotazem na Úřad pro ochranu osobních údajů, event. žádat o podrobnější vysvětlení od vedení samotné banky.

S pozdravem
Info ČNB

Prostě to vypadá tak, že pokud si banka usmyslí, že bude klientům brát třeba otisky prstů nebo vzorek DNA tak s ní nikdo nic nezmůže - tedy kromě varianty - účet si jednoduše nezřídit :(
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod filip893 4. 3. 2009 11:54

Patriku, jednu věc nechápu. Když máš řidičák, proč ho sebou nenosíš? Kdyby nastala situace, že bys potřeboval někam narychlo jet autem, to bys nejel jenom proto, že nenosíš u sebe řidičák?

Od GE je to sice buzerace, ale ty chceš úrok 3,6% ne oni.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér

Odeslat příspěvekod SocPredator 4. 3. 2009 11:56

PatrikChrz píše:Co se jim musí nechat, je skutečně, že aby se v těch jejich podmínkách prase vyznalo. Napsal jsem jim ještě jednou, že dle finančního arbitra je jejich postup v rozporu s jejich všeobecnými podmínkami a dostal jsem následující odpověď:

Praha, 04.03.2009
Dobrý den pane Chrzi,
děkujeme, že jste navštívil naše www stránky.
Pane Chrzi pracovník naší pobočky postupoval naprosto správně s souladu s našimi podmínkami.
Z našich veřejných obchodních podmínek to jasně pramení. Přečtěte si prosím stranu 2 bod 6.
Děkujeme
S pozdravem
GE Money, Zákaznický servis
Vyřizuje: Vít Crhák

Našel jsem si příslušný článek a je fakt, že mají pravdu, je to tam. Ovšem když dokázali zmást i finančního arbitra, jak jim má "konkurovat" běžný klient?
Dokonce to tam mají napsáno stylem, že mohou kdykoliv požadovat dva doklady, tedy i v případě jakékoliv běžné operace!, takže pokud se chystáte vkládat / vybírat nebo provádět jakoukoliv operaci na přepážce, dva doklady s sebou, protože podle Podmínek vás můžou kdykoliv poslat do háje!

To se moc nedivím, že ho zmátli, protože v první části toho článku mají jasně napsané, že k prokázání totožnosti stačí občanský průkaz. Teprve v poslední větě odstavce pak, že banka vyžaduje druhý doplňující doklad... Takhle se podmínky psát nemají a sepisovalo to právnické jelito, a zjevně se to nabaluje, aby se nic staré neopomenulo - viz první strana (asi 10 novelizací). 74stránkové PDF hovoří za vše.

Myslím, že bychom měli uspořádat happening a demonstrativně si jít do nějaké frekventované pobočky založit spořící účet třeba ve třech. Před podpisem smlouvy si pak přečteme všechny papíry (VOP, Sazebník, Produktové dispozice) - snad to za den stihneme založit a vypijeme tam litry kafe, potiskneme kilo papíru. Prostě posezení v bance 21. století :!:
Naposledy upravil SocPredator dne 4. 3. 2009 12:23, celkově upraveno 2
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod EKKAR 4. 3. 2009 12:00

filip893 píše:Patriku, jednu věc nechápu. Když máš řidičák, proč ho sebou nenosíš? Kdyby nastala situace, že bys potřeboval někam narychlo jet autem, to bys nejel jenom proto, že nenosíš u sebe řidičák?

Od GE je to sice buzerace, ale ty chceš úrok 3,6% ne oni.

Normálně bych v tomto fóru nereagoval - ale je spousta lidí, kteří si ŘP udělali v 18 letech a pak do auta v životě sedli snad 10x, takže řidičák prostě u sebe obvykle nenosí, protože ve své zájmové oblasti se dokážou pohodlně pohybovat po svých nebo s pomocí MHD - pro Pražáky to platí nejvíc, protože kam "nedokrtkujou", tam už není Praha...
A o té buzeraci ohledně dokladů - požadované dva doklady totožnosti ještě nejsou nic proti dalším způsobům, kterými banky okrádají o čas a hlavně o peníze nás, své KLIENTY - viz poplatek za vedení účtu, za příchozí platbu, za zablokování platební karty, za............
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 4. 3. 2009 12:05

filip893 píše:Patriku, jednu věc nechápu. Když máš řidičák, proč ho sebou nenosíš? Kdyby nastala situace, že bys potřeboval někam narychlo jet autem, to bys nejel jenom proto, že nenosíš u sebe řidičák?

Řidičák sice mám, ale že bych zrovna uměl řídit :(. Kdybych potřeboval někam narychlo jet autem, tak si vezmu taxi, myslím, že mě to vyjde levněji, než platit opravu :D

No a v nejhorším případě to mám z práce domů půl hodiny metrem, takže až takový problém by to nebyl.
filip893 píše:Od GE je to sice buzerace, ale ty chceš úrok 3,6% ne oni.

No co, zakládám účet u Unibon, tam je sice jen 3,5 %, ale zase to není na pouhé 2 měsíce. Uvažuji také o jejich 18 měsíčním vkladu s 5,2 %.

Jestli to víc chci já nebo oni - těžko říct. Když nestojí o půl milionu, které jsem tam hodlal dát - jejich problém :D
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 4. 3. 2009 12:08

EKKAR píše: pro Pražáky to platí nejvíc, protože kam "nedokrtkujou", tam už není Praha...

Přesně tak. Civilizace pro mě končí s poslední stanicí metra :D
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod filip893 4. 3. 2009 12:11

PatrikChrz píše:Přesně tak. Civilizace pro mě končí s poslední stanicí metra :D

No vždyť některé poslední stanice metra končí v polích. :hm
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 6. 3. 2009 16:24

Tak jsem dnes zaskočil na pobočku GE na Černím Mostě (Praha 9), že si zahraji na "přesouvače" a založím si ten skvělý spořící účet na 3,6% měsíčně...

Plně chápu Patrika, že odešel rozpálený doběla a supící jako parní lokomotiva. Mě by nevadilo, že si ofotí co nepotřebují. Ale vadí mi, když přijde v pátek ve 3 hodiny do banky a ze ČTYŘ pracovních míst funguje pouze JEDNO! Kde navíc "osobní bankéř" obsluhuje mladíka ve věku cca 16 let, který si zřejmě přišel založit nějaký studentský účet a o finančních produktech nemá moc páru, protože většinou místo do brožůrky, ve které mu bankéř cosi ukazoval, se snažil koukat někam do dáli s výrazně skelným pohledem. Zkrátka po 5 minutách mne přestalo bavit sledovat snahu o sepsání triviální smlouvy (ještě se ani nedostali k zapisování iniciálů do smlouvy) jsem se sebral a šel. Oželím 3,6% v bance, která si nedokáže cenit svých klientů a raději si peníze pošlu do Německa, kde mám 3,0% HNED a bez nutnosti osobní návštěvy pobočky.
Ruprecht001
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor