Wüstenrot (banka)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod drkarel 20. 12. 2018 15:07

Jo, já chápu i tu druhou interpretaci, ale nemohu souhlasit. Limit mám vždy 0,- a přívklady jsou denní rozdíl mezi limitem a součtem, tj. zůstatkem na SÚ. Rozdíl mezi zůstatkem a nulou je zůstatek a součástí zůstatku je i již připsaný úrok. Takže česky nečesky, v nejlepším případě pro Wurst je tam rozpor v definicích. Ne tedy, že by ta výše úroku z úroku byla zásadní. :) )
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod Zedna1 23. 12. 2018 00:32

Na základě evropské směrnice PSD2 zpřístupnila Wüstenrot hypoteční banka své bankovní rozhraní pro třetí strany. Její klienti mohou začít využívat otevřené bankovnictví a spravovat své účty prostřednictvím internetu i přes aplikace jiných bank a společností.
https://www.e15.cz/finexpert/setrime/kl ... vi-1354775
Zedňa
Zedna1
Diskutér

Odeslat příspěvekod penav 11. 2. 2019 18:13

Ahoj,
nevíte zda je nějaká komplikace při zrušení a znovu založení účtu u Wustu ? Nikde jsem nic nenalezl, ale nejsem si úplně jist, když bude zrušen stávající účet a založen hned nový, kvůli bonusu, zda je tento postup košer. Dík
penav
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drkarel 11. 2. 2019 18:18

Žádný komplikace nejsou, akorát si myslím, že nedostaneš ten bonus (tedy pokud je tím myšlena ta akce s bonusovou sazbou +0,6 %). Mám podmínky z podzimu (což jsou možná aktuální podmínky, protože pak byla akce jen prodlužována) a tam se poměrně jasně a hned na začátku píše: "Nový klient je klient, který neměl zřízen spořicí účet k 31. 8. 2018."
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod penav 11. 2. 2019 22:11

Toho jsem si nevšiml, dík za upozornění. Tím to vše padá.
penav
Návštěvník

Odeslat příspěvekod redhaven 17. 2. 2019 08:32

Již mi pamět neslouží ve smyslu jak dlouho že to trvá zrušení a dání k disponování částky u zrušení fixace u spořícího účtu ? Je to obratem nebo do dvou dnů ?
redhaven
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rad68 17. 2. 2019 08:58

Na podzim to bylo tak, že jsem večer zadal zrušení fixace, druhej den ráno byla zrušená a šlo zadat platbu a ta proběhla o den později. Jinými slovy za dva pracovní dny máš částku v jiné bance.
Rad68
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drkarel 17. 2. 2019 12:40

Obratem to rozhodně není. Myslím, že to je v zásadě tak, jak píše Rad68. Žádost o zrušení proběhne jakoby hned, ale peníze se uvolní až druhý den, kdy případně také odejdou (nevím, kdy je časový limit, ale počítám, že někdy pozdě večer) a následující den jsou v jiné bance. (Takže celkem D+2 od zrušení fixace.) Myslím ale, že fixaci lze zrušit i přes víkend a v pondělí jde odesílat.
drkarel
Diskutér

Předchozí stránka