Wüstenrot (banka)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Markil 11. 10. 2016 17:14

například?
Markil
Nadšenec

Odeslat příspěvekod osobne2 11. 10. 2016 18:18

Air Bank.
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod Markil 12. 10. 2016 02:46

No jo, ale max. 250 tis. a nutnost pěti plateb jejich kartou každý měsíc. To mi za tu námahu vůbec nestojí. Buď bych přišel o víc na vratkách z kreditek, nebo bych musel někde každý měsíc ztrácet čas "šaškováním" s platební kartou. To radši Equa a trvalé příkazy na 10 tis. Rozdíl v úrocích minimální a je to bez práce. Ale taky to neřeší větší vklady. Takže aktuálně kombinuji tu Equa, ING a Wustenrot. Ještě nějaký jiný tip? Ale rozhodně nechci každý měsíc ztrácet čas hlídáním a plněním nějakých podmínek pro pár desetikorun...
Markil
Nadšenec

Odeslat příspěvekod xls 12. 10. 2016 04:21

Ono to je 350 tis. a těch 5 plateb je taky otázka pár minut u počítače. V konečným důsledku lepší než Equa (i když používám obě).
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 12. 10. 2016 04:58

U Air to lze splnit i přes Internet, Já si takto po koruně nabíjím konto u Student agency, ale lze zvolit i jiné obchodníky
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Markil 12. 10. 2016 22:09

Tak to už je lepší. Student Agency bych mohl využít, ale stejně je s tím opakovaně práce navíc. Ale díky za tip, uvidím, až jak se budou sazby vyvíjet dál. Zatím čekám spíš snižování a tím ještě menší efektivitu takové činnosti...
Markil
Nadšenec

Odeslat příspěvekod paty07 13. 10. 2016 12:31

Práce navíc? Vytáhneš kartu ze šuplíku přihlásíš se a za 5 minut nemáš co dělat :D
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 13. 3. 2017 16:33

Potřeboval bych poradit jak u Wüstenrot co nejjednodušeji zrušit účty, na co si dát při tom pozor atp.. Mám tam běžný a spořící účet ještě z doby kdy tam na spořícím účtu byly docela dobré úroky a mělo význam u této banky spořit. Nyní kdy úroky u Wüstenrot klesly na zcela nezajímavou hodnotu mám své úspory už dávno jinam kde jsou úročeny trochu lépe. Za těchto okolnosti už pro mne nemá význam tam ty účty mít. Pouze tam mám zbytečně blokované 2x 200 Kč. Mám účty ve více bankách a tak bych chtěl zrušit ty které už delší dobu nepoužívám a které pro mne nemají už význam. Předpokládám, že přes IB to asi zrušit nepůjde, ale na pobočce by to snad mohlo jít. Je na to třeba nějaká písemní výpověď nebo je na to někde nějaký formulář?
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod retron 13. 3. 2017 16:46

jako jedna z mála Wüstenrot umí zrušit spořící účty online přes IB
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 13. 3. 2017 22:04

retron:
Děkují za tuto informaci. O zrušení běžného a spořícího účtu jsem v IB požádal a nyní jsem zvědavý jak dlouho jim bude trvat než tyto účty zruší a zašlou zůstatek na nich. Mělo by to být do 5 pracovních dnů tak snad s tím nebudou čekat až na poslední den. Ještě by mne zajímalo jestli se tím zruší i IB které bych také měl rád zrušené když už v této bance nebudu mít účty. Jsem rád, že to šlo přes IB a nebudu se s tím muset obtěžovat chodit na pobočku.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod MirekM. 14. 3. 2017 07:02

Druhý pracovní den byly vždy zrušené.
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 14. 3. 2017 09:45

MirekM.:
A ruší zároveň i IB pokud u nich už nezůstává žáden účet a nebo pouze účty a IB zůstává nadále funkční?
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod MirekM. 14. 3. 2017 11:07

Nikdy jsem nerušil všechny účty, takže netuším.
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 14. 3. 2017 11:22

Já měl pouze spořák a rušil ho a myslím, že po zrušení jsem do IB již přístup neměl, ale houby si pamatuju.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod __Pavel 14. 3. 2017 12:02

Je to tak, rušil jsem v prosinci 2014 spořák přes IB, peníze z něj včetně těch blokovaných 200Kč připsány na účet druhý den, zároveň zrušen i přístup do IB a do týdne dopis "Zrušení smlouvy o účtu".
__Pavel
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků