Anonymní učty

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod capellen 17. 6. 2009 19:13

Zajímalo by mne, zda je ještě nějaká šance založit účet v bance anonymně. Nemusí nutně v ČR, ale kdekoliv na světě s IB, za mírný poplatek anebo zdarma. Máte někdo zkušenost?
capellen
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mikicz 17. 6. 2009 19:23

capellen: no teoreticky ano, někde na podivných ostovech někde v tichomoří. ale tam bych měl možná i strach ty peníze dát. Na co to chceš? možná existují lepší řešení...
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod capellen 17. 6. 2009 19:37

mikicz: vím o Kypru, Švýcarsku, Lichtenštejnsku... ale jsou to drahé banky samy o sobě. Jaké bys tedy doporučoval lepší řešení?
Naposledy upravil capellen dne 17. 6. 2009 19:38, celkově upraveno 1
capellen
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 17. 6. 2009 19:38

Pokud vím, tak to možné není - leda účty na číselné kódy a to nevím, zda ještě někde umožňují.

Nicméně 100% anonymní účet nezaložíš nikdy, banka bude znát tvou identitu a pokud účet zakládáš na dálku, pak přes internet pošleš naskenovanou občanku, potvrzení adresy a doporučení od své stávající banky.

To samé se týká i firemních účtů - i zde banka ví, kdo je dispontentem.

Určité řešení je - některé banky z daňových rájů vydávají dobíjecí karty bez jména, které si dobiješ kreditem a pak vybíráš z bankomatů, nejde s tím ale platit.
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 17. 6. 2009 19:39

No a samozřejmě tato "řešení" jsou dost drahá (vysoké poplatky za všechno, nutnost držet na účtu dost vysoký zůstatek, třeba 100.000 dolarů apod.)
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod capellen 17. 6. 2009 19:48

stanislav.stribrny: dik za odpoved a zajimavou info ohledne dobijecich karet. vis o konkretni bance, co to "umi"? anebo existuje neco jako "sek na dorucitele" (bez overovani totoznosti)?
capellen
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mikicz 17. 6. 2009 19:54

capellen: myslím, že ve švýcarsku jsou již číslované účty hudba minulosti. Nevím o tom, že by se tam aktuálně dal založit anonymní účet (ale poptám se, za pár dní tam letím).
pokud ti jde o platby, existují anonymní předplacené karty (VISA/MC) které fungují jako běžné platební karty, dá se s nimy i platit po internetu. Podrobnosti jsem dneska shodou okolností hledal a popravdě moc nenašel. Zítra se musím mrknout na přesný název té karty, viděl jsem ji na letáku ve městě.
něco o tom psal už dalich na http://www.finexpert.cz/Rubriky/Tema-Pr ... fault.aspx ale je to starší článek, spousta věcí se mohla změnit.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod capellen 17. 6. 2009 19:59

mikicz: díky předem - a prosím, nezapomeň sem napsat aktuální stav věci ze Švýcarska! Šťasnou cestu!
capellen
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mikicz 17. 6. 2009 20:03

ok, pokusím se nezapomenout. každopádně co jsem zjišťoval, tak ve švýcarsku se hodně změnilo (zákony proti praní špinavých peněz, podpoře terorismu atd) takže založit účet pro cizince je mnohem horší než bývalo. kypr nevím a o lichtenštejnsku mám jasnou představu od doby kauzy diskety s osobními daty klientů, co putovala po evropě a vlády si ji půjčovaly mezi sebou...
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 17. 6. 2009 20:03

VISA/MC - pochybuji, že by byly anonymní

Nebo tedy záleží na tom, co si pod anonymitou představujete.
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 17. 6. 2009 20:04

Spíš než o "anonymitě" bych mluvil o "soukromí"
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 17. 6. 2009 20:13

stanislav.stribrny: přečti si ten článek. to co jde pořídit v krabičce po předložení občanky a není na tom vytištěno jméno, jde stejně dobře předat dál a může to používat kdokoliv. ostatně to byla původní pointa toho konceptu: dárková karta... takže při zachování určitých pravdel by jistě šla zachovat poměrně vysoká míra anonymity...
ještě koukám na https://www.ikobo.com/ není sice plně anonymní, ale v zásadě jde udělat to, že na ní bude jméno josef novák a adresa taková, aby to tam mohl příjemce převzít a nikdo nepátral...
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 17. 6. 2009 20:29

no tak tohle http://premiumshop24.bzwbk.pl/899,58046 ... _PAY_PASS/ a http://premiumshop24.bzwbk.pl/899,13072 ... m_Premium_–_na_zakupy_Internetowe_i_do_sklepow_tradycyjnych/ jde objednat přes eshop, takže to je poměrně dost anonymizovatelné. a cena ujdoucí. kolik se posbírá lidí? uděláme jim hromadnou objednávku? :D
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 18. 6. 2009 08:28

Reisebank v Německu vydávala předplacené platební karty, šly koupit i za hotovost

Jinak bych zkusil možná Rakousko. Vím, že když se rušily vkladní knížky na doručitele, tak Rakousko nějak brblalo a snad si vymohlo nějakou vyjímku?
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 18. 6. 2009 08:48

mikicz: na fotce toho Maestra je normálně vyražené jméno...

Opravdu věříš, že by nějaká banka kdekoli v EU vydávala anonymní karty? Já tomu nevěřím a neuvěřím ani kdyby Lisabonská smlouva zaručovala bankovní tajemství :)

A k čemu vlastně jsou tyhle anonymní karty? Podnikám legálně, tak mi už může být jedno, že vláda o mně ví, co si na netu objednávám.
stanislav.stribrny
Diskutér

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků