Unicredit Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod jasno1 20. 7. 2017 16:25

Tento měsíc mi expiruje Agip KK a mile mne překvapila doručená nová karta.
jasno1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vokobere 20. 7. 2017 17:27

Me dnes dorucili CDcko s novym sazebnikem poplatku.
vokobere
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod taylor729 20. 7. 2017 18:36

Me vcera, prislo mi to celkem vtipny, posilat postou data na CD
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod vokobere 20. 7. 2017 18:41

Mozna tak chteji rozsirit nejaky virus? :mrgreen:
vokobere
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod taylor729 20. 7. 2017 19:25

CD skoncilo v kosi, stejne na PC co pouzivam nemam mechaniku.
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 21. 7. 2017 18:31

u mě to CD ani nenačte
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod voko bere 29. 7. 2017 10:53

PatrikChrz píše:No, mně se tedy naposledy připsalo 800 Kč. Tak fakt nevím.

Kdy se ti to připisuje? Jak dlouho po konci zúčtovacího období kreditky? Já už bych měl mít 800 Kč bonus (2 zúčtovací období), zúčtovací období kreditky končilo 25 den v měsíci a dosud 800 Kč na AXA CZK konto nepřipsali. Asi nákup podílů nějakou dobu trvá? :hm
voko bere
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drkarel 29. 7. 2017 20:16

Asi jo, vo...kriminalisto.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod davsopl 29. 7. 2017 21:50

Přesně! Hlavně už je s těma neustále měnícíma přezdívkama trapný. Doufám, že alespoň používá VPN, aby mu náča neskřípl tipec, když tak rozumuje! :-)
davsopl
Nadšenec

Odeslat příspěvekod retron 7. 8. 2017 09:16

Unicredit přechází na nový bankovní systém a k 9. 10. 2017 mění produktové a obchodní podmínky.
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 7. 8. 2017 09:43

Nejsem si úplně jistý, jestli tomu dobře rozumím, ale tohle se mi zdá jako docela nepříjemná změna pro způsob zúčtování karetních transakcí - nyní implicitně byly všechny cizí měny, včetně třetích měn účtovány vůči cizoměnovému účtu, ale nyní budou vůči "primárnímu", který bude nejspíš implicitně Kč (nedávno mi expirovala debetka, tak jsem šel proces provázání s CM účtem podstoupit na pobočku ještě jednou, tak na dotaz jak je chci navázat, jsem řekl, že úplně stejně jako tu první debetku, ale ukázalo se, že primární účet jsem měl právě Kč - neznalý toho, co to obnáší, jsem to dál neřešil, až nyní to dává smysl, takže tahle změna mě vyžene na pobočku ještě nejméně jednou... :-( ), což může mimo jiné znamenat mimo dobrých kurzů karetních asociací přepočet podle zlodějského spreadu banky pro klienty, kteří si to nepřestaví (ještě by to šlo obejít vynulováním zůstatku na primárním účtu, akorát na tom účtu v Kč zpravidla klienti plní podmínky kreditního obratu, resp. ho běžně využívají)... :!:

Jen mi pak přijde docela matoucí formulace: "Je-li však některý připojený účet veden v měně příslušné kartové asociace, převádí se částka transakce do této měny dle kurzu této asociace." :hm Ta zůstává totiž úplně stejná jako v aktuálně platných OP a nejspíš by znamenala, že pokud je některý účet v měně karetní asociace (tedy u UCB EUR pro MC), tak by se nastavení "primárního" účtu nerespektovalo a transakce by byly zaúčtovány stejným způsobem jako dosud (tedy s navázanou kartou MC třetí měny na EUR kurzem karetní asociace)? Řešil to už někdo nebo vyzná se v tom... :?:

Pro kreditky díkybohu zatím žádná změna.
https://www.unicreditbank.cz/content/dam/cee2020-pws-cz/cz-dokumenty-2017/ostatni/produktove-obchodni-podminky/Prehled_zmen_-_Produktove_obchodni_podminky_pro_vydavani_a_pouzivani_platebnich_karet.pdf píše:Částky transakcí provedených debetní kartou se účtují na vrub takového připojeného účtu, jehož měna je shodná s měnou transakce. Pokud takový účet není ke kartě připojen nebo na daném účtu není dostatek disponibilních prostředků, transakce se zúčtuje na vrub účtu, který je označen jako primární připojený účet. Pokud není dostatek disponibilních prostředků na primárním účtu, bude transakce zúčtována na vrub dalšího připojeného účtu v řadě. Transakce prováděné v cizí měně jsou na Kč převáděny podle kurzu deviza prodej a transakce prováděné v Kč jsou na příslušnou cizí měnu převáděny podle kurzu deviza nákup. Je-li však některý připojený účet veden v měně příslušné kartové asociace, převádí se částka transakce do této měny dle kurzu této asociace. V případě, že měna transakce není uvedena na kurzovním lístku banky, jsou transakce převáděny do měny a dle kurzu příslušné kartové asociace. Je-li následně v závislosti na měně připojeného účtu zapotřebí další konverze, převádí se částka na Kč podle kurzu deviza prodej a následně z Kč do příslušné měny podle kurzu deviza nákup. Transakce jsou vždy převáděny do kurzů platných v den zaúčtování transakce.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod xls 7. 8. 2017 10:48

Opravdu to tedy moc srozumitelné není, ale jestli to chápu, tak by mělo stačit nastavit EUR účet jako "primární" a při placení 3. měnou by to mělá dál jít kurzem asociace. Jedinou podstatnou změnu vidím v tom, že v případě nedostatku na EUR účtu si to šáhne na korunový (teď to si transakci zamítlo). To může být pro někoho změna k horšímu (pokud si nepohlídá zůstatek na EUR účtu), pro někoho k lepšímu (došly EUR a potřebuje nutně v cizině stejně zaplatit).
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 8. 8. 2017 07:19

voko bere píše:
PatrikChrz píše:No, mně se tedy naposledy připsalo 800 Kč. Tak fakt nevím.

Kdy se ti to připisuje? Jak dlouho po konci zúčtovacího období kreditky? Já už bych měl mít 800 Kč bonus (2 zúčtovací období), zúčtovací období kreditky končilo 25 den v měsíci a dosud 800 Kč na AXA CZK konto nepřipsali. Asi nákup podílů nějakou dobu trvá? :hm

10. 5. a 10. 7.
zúčtovací mám také 25.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod netlik 8. 8. 2017 16:47

Jestli to nebude podobne jako u kreditky M@M. Tam vznikne narok na bonus, ale je pripsan az o mesic pozdeji.
netlik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod for.ce 8. 8. 2017 20:41

Patrik: Diky, tak jeste pockam.
for.ce
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků