Unicredit Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod houghs 18. 4. 2018 12:35

Airport Express karta v HK je zvláštním typem Octopus karty, nemá žádný kredit, je tam uložená jedna nebo dvě cesty expresem mezi městem a letištěm a třídenní neomezené užívání metra. Ale dá se v hotovosti stejně jako běžná Octopus karta v hotovosti nabít a použít ji, což je nutné například pro cestu autobusem nebo tramvají, bezplatné jízdy jsou jen na metro. Podle mého názoru to je taková past na turisty, výhodnější je si pořídit obyčejnou Octopus kartu a v kombinaci autobus+metro místo HK$115 se dá dopravit za asi HK$30. Však ty Airport Expresy moc plné nejezdí. Já jsem byl tentokrát s celou rodinou a pro čtyři osoby už má smysl i ten taxík. Je sice dražší, ale člověk se nemusí trmácet veřejnou dopravou s těžkými zavazadly.

HK je atraktivní destinace, je tam co vidět, o Taiwanu se to bohužel moc říct nedá. Však tam bylo také turistů velmi poskromnu. Ani nevím, zda bych to někomu doporučil, i letenky jsou tam o poznání dražší než do HK nebo Singapuru. Taiwanci také nevynikají moc dobrou znalostí angličtiny, v latince jsou jen názvy ulic a směrovky, jinak nic.
houghs
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tramin 18. 4. 2018 13:27

eR99 píše:U KK M&M Gold není "převodní poplatek za konverzy měn" aplikován. Nový ceník platí od 1/3/2018. U této KK není tento poplatek uveden. K tomu mám v březnu 2018 transakce v EUR zúčtované s kurzem karetní asociace. Jinak za 45 tis. mílí lze mít např. zpátečný let s velkým kufrem 25 kg po Evropě. 45 tis. mílí lze naškudlit za 15 měsíců. Díky kurzům asociace a mílím má tato KK (některým) stále co nabídnout. :-)


Z Varšavy to jde za podstatně méně mil ;-)
http://www.lot.com/pl/pl/promocja-milowa

-- 18. 4. 2018 14:29 --
@houghs

[quote="houghs"]Opravdu poplatek u M&M za konverzi není. V únoru jsem byl ve Španělsku a přede dvěma týdny v Asii - Taiwan a Hong Kong. Kurzy byly u všech transkací OK. Je pravdou, že vypočítané kurzy na výpisu se vždy bez ohledu na měnu transakce uvádí jen k EUR. Ale ani to půlprocento by nebylo ještě tak tragické, na korunových debetkách to standardně je 2-3%, spíš k té trojce.

V Polsku mě to taky přepočítávalo přes eura,ale kupodivu to vyšlo ještě lépe,než přímo ze zlotých podle kurzu na stránkách Martercard...
tramin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod libol 18. 4. 2018 13:32

Já myslím, že to PLN nepřepočítává přes eura, to je jen blbý vypis. Každopádně kurz velmi dobrý
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod houghs 18. 4. 2018 14:21

Já bych ještě dodal zkušenost s kurzy u VISA karet UCB. Manželka má VISA Generali kartu a minulý měsíc jsme ve stejný den provedli v Maďarsku transakce oběma kartami. Na mé kartě M&M vychází kurz 8,1473 a na její 8,1746. To je proti MC kurzu rozdíl 0,34%. Kartu má manželka 10 let a to procento bývalo výrazně horší, na začátku tak 1,5% a jeden čas dobře přes 2%. Čistý kurz asociace bez přirážky nikdy na VISA kreditních kartách nebyl. Takže jednoznačně současné kurzy jsou ty nejlepší, jaké kdy na VISA kartách u UCB byly a v porovnání s tou hrůzou co je u jiných bank jsou to ještě dobré karty.
houghs
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod apryl 20. 4. 2018 15:55

hannys85 píše:Tak jsem si nakonec účet založil a dnes jsem se zaregistroval do programu ušetřete. Nepříjemně mě překvapilo, že většina slev není navázána jen na platbu kartou od Unicreditbank, ale je zapotřebí přejít pro uplatnění slevy přes jejich odkaz do daného obchodu. Tzn. slevy fungují na stejném principu jako cashbackové programy (tipli,plná peněženka apod.). Tzn. mnou zamyšlená "strategie" nákupu přes cashbackovou stránku (1 vratka na cashbackový portál) a poté zaplacení kartou od Unicredit (2 vratka na ušetřete) jde tedy k ledu....Navíc většina těchto slev je zde méně výhodná než třeba na tipli. Tzn. ten program se hodí opravdu jen pro tu akci do Albertu a vyjímečně na pár nabídek, které se dají uplatnit i v pobočkách obchodů. Jinak už po přihlášení vidím v programu bonus v podobě 1 000 Kč za založení účtu do Albertu. Jiná nabídka do Albertu zde již není, tzn. již není možnost využít nabídek, které zde mají uživatelé, kteří mají tento program již aktivován...

Za jak dlouho jsi obdrzel kartu k uctu? Zkusim to kvuli te akci zalozit take.
apryl
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jichaj 20. 4. 2018 19:52

do tydne..
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod apryl 21. 4. 2018 01:11

Dik, tak to se da jeste stihnout.
apryl
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hanssh007 21. 4. 2018 20:27

Tak mi vypověděli M&M Gold. Bez udání důvodu. A to jsem se ani nepokoušel reklamovat nepřiznané body za březnové platby v cestovce.
hanssh007
Návštěvník

Odeslat příspěvekod čulibrk 21. 4. 2018 23:47

Já měl v pátek 2 nepřijaté hovory ze své pobočky UCB. Asi se taky blíží rychlá smrt. :-). Njn život půjde dál.
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarKom 23. 4. 2018 18:25

Reklamoval tu někdo naúčtování debetního úroku? Jak jste pochodili?
Já tedy uspěl, ale dost mne udivuje část jejich argumentace. Prý za leden, únor jde v podstatě o jejich dobrou vůli!

Šlo o to, že jsem v jeden den vložil peníze na účet a ještě týž den kartou utratil. Systém zřejmě nějakým způsobem nedokázal částku zaregistrovat, přesto mi dovolil platit. Do té doby než jsem vložil peníze byla karta na 0 Kč a zaplatit rozhodně nešlo.

Takže může mi někdo vysvětlit legitimitu naúčtování poplatku? Oni argumentují, že k připsání částky na účet dochází následující pracovní den, já jsem tu částku byl schopen použít ještě týž den. :hm
Žádnej dluh nevzniknul, ty prachy tam byly!
MarKom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tramin 23. 4. 2018 18:52

Mě to uznali asi po 4 měsících.Strhli si to v okamžiku,kdy bylo na účtu přes 30000.Samozřejmě bez vysvětlení.Požaduji po nich úroky z prodlení :-)
tramin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod audiobullys 24. 4. 2018 06:14

Mě párkrát nauctovali sankční debetní úrok v řádu 0,1 max 0,2 Kč do října 2017 a přesné přišla ráno platba a pak výběr z bankomatu za pár hodin. A ten jejich systém to neumel poznat a babka taky vysvětlovala na infolince že to je pár hodin v mínusu a tak to nauctoval systém.
Prostě kravina nejvyššího řádu.od října naštěstí už je to ok, ani nestrhavaj 499 za vedení účtu a nepřičítají zpět.
Každopádně pro mě to je nespolehlivá banka, to co předvedli v říjnu, kdy mě vznikla mnohem větší škoda za to že tejden nesly odeslat prachy přes Smart a inet banking a na pobočku jsem se nemohl dostavit že zdravotních duvodu- úraz kolene, tak to nemá obdoby. To i to pětikilo bude za chvíli málo, co jsem dostal od nich jako satisfakci.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 24. 4. 2018 08:32

tak hlavně reputace totálně v háji a kompenzace nulová, ještě se tváří, že se vlastně nic nestalo, přitom doteď některé věci stále nejsou doladěné viz. účtování deviz přes EURa, výpis KK chodí kdy chce atd. Nasazení nového systému vlastně nic nepřineslo (kromě problémů) v kombinaci s novým IB i appkou, spíše naopak. Zbývá KK MC kvůli kurzům (ale Agip už příště neobnoví) a poměrně zajímavý cashback U-šetřete
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pierre87USA 25. 4. 2018 09:03

Chtěl bych se zeptat. Založil jsem si uKonto, automaticky mi k němu dali EUR účet.
Teď se ptám. Pokud se svou debetní kartou vyberu z bankomatu řekněme v Německu,
bude se mi ta vybíraná částka automaticky strhávat z EUR účtu. Případně se Vás ptám, zda-li je to výhodné (kurz)?
Díky
Pierre87USA
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod apryl 25. 4. 2018 09:27

Zalozil jsem U-konto, nabidla mi jeste 1000 Kc za souhlas s nahledem do registru, tak jsem souhlasil. Stalo se vam to take? Ze pry 1000 Kc mi daji na ucet do dvou mesicu. Doufam, ze jsem nepodepsal nejaky uver, spechal jsem a necetl pri podepisovani, ale uveru bych si snad vsiml, a pak vidim mezi dokumenty, co mi dali, zadost o poskytnuti spotrebitelskeho uveru - presto pujcka na 3000 Kc. Doufam, ze to tam jen strkaji jako nabidku.
apryl
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků