Unicredit Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod xls 7. 9. 2017 12:52

Byl jsem v bance minulý týden řešit to samé, protože se chystám na delší dobu do zahraničí. 1. pipina se vůbec divila, že se nějaké podmínky mění, že ona o ničem neví a že kde jsem to vzal. Šla se poradit s 2. privátní pipinou a vrátila se s tím, že se nic nemění. Než jsem stačil odejít, přiběhla ještě ta privátní pipina, že se to opravdu mění, ale že v praxi by pro mě mělo zůstat všechno stejné a že jediný rozdíl je v tom, že když nebudou EUR, tak si karta šáhne pro CZK. Na dotaz, co se stane, když ani na jednom z účtů nebude na celou placenou částku, ale dohromady ano, nebyla schopná odpovědět vůbec. O nějakých "primárních" účtech neměly ani tuchy.

Takže bych to viděl tak, že 1) zaměstnanci ve skutečnosti nic nevědí; 2) je to napsané tak, že skutečné fungování nebudou znát ani zákazníci, ani zaměstnanci. Za téhle situace bude lepší mít na CZK částku blízkou 0 a modlit se, aby 3. měnu nepřevedli třeba s dvojitým přepočtem přes CZK.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod barnyss 7. 9. 2017 13:56

Taky jsem byl dneska na pobočce, poté co mě tam odkázali z call centra. Na pobočce věděli to samé, jak píše xls (takže nic). Pak jsem chtěl změnit primární účet na EUR, nevěděli, jak se to dělá, provedli to stylem, "já něco zkusím". Zítra si raději na call centru ověřím, jak ta změna dopadla.
barnyss
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 19. 9. 2017 16:57

INFO z IB: dočasné omezení služby vklad hotovosti prostřednictvím našich bankomatů a to v období od 25. září do 13. října 2017.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tramin 20. 9. 2017 10:42

Zdravím, chci si založit U konto premium,kde by disponentem byla manželka(oba budeme posílat výplaty a tím překročíme povinných 50 000 Kč).Jaký nejvhodnější způsob zvolit,abychom oba mohli využívat IB bez přítomnosti toho druhého?Je taky možné,aby každý z nás měl jednu kartu(nejlépe zlatou KK Miles & More a zlatou debetku MC?)Jde mi o to,jestli takto bude funkční cestovní pojištění pro oba.Taky jsem se tady dočetl,že by na tu zlatou KK měl stačit čistý příjem 25000 Kč.Je tomu tak a jaký úvěrový limit mohu s tímto příjmem žádat?Zatím nevlastníme žádnou KK a nikde nic nesplácíme.Má taky někdo zkušenost s nadstandartem v nemocnici,který nabízí ke zdrav.asistenci?
Diskuzi jsem si poctivě přečetl od první stránky,přesto je možné,že jsem některou odpověď na moji otázku přehlédl.Tímto se za to omlouvám...
tramin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 20. 9. 2017 11:09

Odpovím co vím:
Co se týček kreditek, tak mě v UCB řekli, že je potřeba příjem ve výši minimálně 50 % limitu. Takže s čistým příjmem 25 000 Kč dostaneš limit 50 000 Kč. Zlatá se vydává na limit minimálně 50 000 Kč, takže ano, stačí těch 25 000 Kč čistého a bohužel se to musí dokládat (proto mě ji nedali). Došlo ale k ořezání bonusů u zlaté M&M je to 3000 mil měsíčně, u stříbrné polovina.

Disponenta k účtu nemám (přítelkyně má svůj), ale předpokládám, že to bude jako u jiných bank (např. FIO, AirBank), každý dostane svoje přístupové údaje do IB, tedy každý svoje přístupové jméno a heslo.

V "ceně" Premium konta jsou 3 karty, takže můžete mít třeba každý svoji M&M a k tomu ještě jeden z vás svoji debetku.

Zkušenost s nadstandardem v nemocnici (naštěstí :D ) nemám.

-- 20. 9. 2017 12:10 --

Osobně ale nepovažuji Unicredit za žádný zázrak a raději bych pokukoval po Erste Premier nebo ČSOB premium. Já mám všechny tři :D
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 20. 9. 2017 11:34

V U kontu Premium jsou 3 karty, ale nejvýše zam lze zahrnout pouze 2 zlaté (a z toho jednu debetku a druhou kreditku), takže jeden držitel může třeba mít zlatou M&M kreditku + standardní embosovanou debetku a druhý držitel zlatou debetku. Cestovní pojištění tak budou mít oba držitele. A takhle to v podstatě bohatě i stačí...

Problémem by mohlo být spíše to, pokud tu kreditku neschválí - tam by pak cestovní pojištění pro druhého disponenta (nedržitele zlaté karty) vypadlo a pak i celé U konto Premium o něco může ztratit na atraktivitě, takže by šlo zvážit, že ještě před založením všeho si nejprve požádat o tu kreditku, jestli ji vůbec schválí a pak se pustit do toho zbytku...

I když k té zlaté kreditce M&M by mělo jít vydat i dodatkové karty, u nichž si nejsem jist, jestli se počítají do "kontigentu" 3 karet ke kontu - pakliže ne, mohl by mít teoreticky jeden disponent (hlavní) zlatou kreditku M&M + embosovanou debetku a druhý zlatou debetku + dodatkovou kreditku M&M...

-- 20. 9. 2017 12:35 --

Jinak zdravotní asistenci jsem nikdy nevyužil a ani to nemám v úmyslu... :-)
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod xls 20. 9. 2017 12:11

Schvalování KK je u UCB opruz, ve všech bankách mi kreditky v podstatě bez dokládání dali, v UCB nedali ani s doložením a ještě ten proces trval s urgencemi cca měsíc. Z druhé strany je ta kreditka dle mého názoru zbytečná, ta zlatá debetka odvede veškerou požadovanou práci líp než kterákoliv jiná karta.: cestovní pojištění, placení kdekoliv v zahraničí, výběr z bankomatu kdekoliv v zahraničí.

S nadstandardem v nemocnici zkušenost mám, sebrání a vyplňování spousty papírů, aby to pak odmítli s vágní výmluvou, že stav existoval už dříve (tu UCB máme tak 4 roky). Přitom člověk s touto diagnózou nikdy dřív v nemocnici ani jinak léčen léčen nebyl. Na to, abych to dal právníkovi, jsem nervy neměl.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod ROlda78 20. 9. 2017 12:59

2fremantle: Do konta je možné zahrnout pouze hlavní kreditní kartu, ne dodatkovou. Ta je bez poplatku.
(viz NAHLED_02527_UCB_Sazebnik_retail_IND_07_2017_CZ_V04.pdf). Takže tohle bude jedno z možných řešení..

2xls: snad jen M&M Gold má kurzy asociace
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod houghs 20. 9. 2017 13:19

tramin píše:Zdravím, chci si založit U konto premium,kde by disponentem byla manželka(oba budeme posílat výplaty a tím překročíme povinných 50 000 Kč).Jaký nejvhodnější způsob zvolit,abychom oba mohli využívat IB bez přítomnosti toho druhého?Je taky možné,aby každý z nás měl jednu kartu(nejlépe zlatou KK Miles & More a zlatou debetku MC?)Jde mi o to,jestli takto bude funkční cestovní pojištění pro oba.Taky jsem se tady dočetl,že by na tu zlatou KK měl stačit čistý příjem 25000 Kč.Je tomu tak a jaký úvěrový limit mohu s tímto příjmem žádat?Zatím nevlastníme žádnou KK a nikde nic nesplácíme.Má taky někdo zkušenost s nadstandartem v nemocnici,který nabízí ke zdrav.asistenci?
Diskuzi jsem si poctivě přečetl od první stránky,přesto je možné,že jsem některou odpověď na moji otázku přehlédl.Tímto se za to omlouvám...


Máme to s manželkou přesně takto udělané. Ona má zlatou debetku a já zlatou kreditku, pojištění funguje pro oba. Ona navíc ještě otevřela pod svým jménem běžné U-konto, protože dolarový účet se do toho prémiového už nevlezl.

Zdravotní asistenci jsem nikdy nevyužil.

fremantle píše:I když k té zlaté kreditce M&M by mělo jít vydat i dodatkové karty, u nichž si nejsem jist, jestli se počítají do "kontigentu" 3 karet ke kontu - pakliže ne, mohl by mít teoreticky jeden disponent (hlavní) zlatou kreditku M&M + embosovanou debetku a druhý zlatou debetku + dodatkovou kreditku M&M...


To je dobrá otázka a podle veřejně dostupných materiálů se na ni nedá odpovědět. V produktovém listu je uvedeno, že dodatkovou kartu M&M nelze zahrunout do konta, ale v ceníku je dodatková karta uvedena zdarma. Podle zkušeností s personálem banky pochybuju, že by tam někdo na to dokázal odpovědět.
houghs
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tramin 20. 9. 2017 13:20

Pánové,díky za reakce.
@Patrikchrz:čistý příjem je cca 28-29 000,tak snad problém nebude.Co se týče bonusů za míle,tak mě to až tak nebolí.Hlavní důvod je karertní kurz asociace(utratíme v zahraničí+nějaké zahr.platby tak 60000-70000 Kč /rok)+plus možnost výběrů z bankomatů zdarma a to cestovní poj.pro oba,takže si oproti Moneta Bank o něco přilepšíme.
@xls:s tím nadstandartem trochu zklamání...
@fremantle:dík za radu s KK.Přesně tak to udělám.Stejně jsem se chystal přejít od nového roku,tak snad to do té doby stihnou.I když tady někdo taky psal o nových VP někdy od října?Jestli ta moje chuť přejít do UCB bude po tomto datu ještě aktuální ;-)
Ještě mě napadlo,šlo by to udělat tak,že by si o KK M&M zažádala manželka s vyšším příjmem :-| a po schválení jsem si založil to konto já, ona by byla disponent a tu KK by použila k tomu účtu?Asi už moc komplikované...

-- 20. 9. 2017 14:22 --

@huoghs:smartbanking budu používat sám,ale co zvolit pro přihlašování do IB.Budou pro oba v rámci U konto premium zdarma sms?
tramin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod houghs 20. 9. 2017 13:26

xls píše: Z druhé strany je ta kreditka dle mého názoru zbytečná, ta zlatá debetka odvede veškerou požadovanou práci líp než kterákoliv jiná karta.: cestovní pojištění, placení kdekoliv v zahraničí, výběr z bankomatu kdekoliv v zahraničí.


Kreditka zbytečná není, debetka slouží dobře do té doby, dokud má dostatečné krytí na euroúčtu. A s debetkou jsou značné problémy při pronájmu aut, mě naposledy půjčovna ve Španělsku blokovala 1050 EUR na kreditce a pak ještě hotel 100-150 EUR. I pokud debetku vezmou, tak to znamená, že tato částka je trvale blokovaná až do doby, kdy je auto vráceno.
houghs
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 20. 9. 2017 13:32

tramin píše:Ještě mě napadlo,šlo by to udělat tak,že by si o KK M&M zažádala manželka s vyšším příjmem :-| a po schválení jsem si založil to konto já, ona by byla disponent a tu KK by použila k tomu účtu?Asi už moc komplikované...

-- 20. 9. 2017 14:22 --

@huoghs:smartbanking budu používat sám,ale co zvolit pro přihlašování do IB.Budou pro oba v rámci U konto premium zdarma sms?

Pokud si vzpomínám, tak UniCredit byla jedna z mála bank, která uměla nastavit 2 rovnocenné vlastníky jednoho účtu (tedy nejen stav vlastník a disponent), takže pokud to ještě lze, řešení by to snad být taky mohlo.

Autorizační SMS zprávy k U kontu Premium by snad měly být bez poplatku vždy, nemělo by rozhodovat, kdo je využívá (vlastník nebo disponent), je to vlastnost účtu.

Co se ale informačních SMS zpráv (zůstatek, informace o transakcích) týče, těch je v kontě ale jen 25 měsíčně, ten počet by se měl taky vztahovat jen ke kontu, takže předpokládám, že kumulovat na 2 uživatele nepůjde...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod houghs 20. 9. 2017 13:36

tramin píše:Pánové,díky za reakce.
@Patrikchrz:čistý příjem je cca 28-29 000,tak snad problém nebude.Co se týče bonusů za míle,tak mě to až tak nebolí.Hlavní důvod je karertní kurz asociace(utratíme v zahraničí+nějaké zahr.platby tak 60000-70000 Kč /rok)+plus možnost výběrů z bankomatů zdarma a to cestovní poj.pro oba,takže si oproti Moneta Bank o něco přilepšíme.
Ještě mě napadlo,šlo by to udělat tak,že by si o KK M&M zažádala manželka s vyšším příjmem :-| a po schválení jsem si založil to konto já, ona by byla disponent a tu KK by použila k tomu účtu?Asi už moc komplikované...

-- 20. 9. 2017 14:22 --

@huoghs:smartbanking budu používat sám,ale co zvolit pro přihlašování do IB.Budou pro oba v rámci U konto premium zdarma sms?


Tak oproti Monetě si hodně přilepšíte.

Ty karty může mít jak majitel tak disponent, dá se to nakombinovat libovolně. Neznamená to, že zlatou debetku musí mít majitel. A s kreditkou je to zrovna tak. U nás příjem nebyl problém ani u jednoho, já mám kreditku a obyčejnou bílou debetku, manželka zlatou debetku.

Na Internetové bankovnictví používám Smart klíč, mám aktivované obě aplikace, jak Smart Banking tak Online banking pro generování klíčů. Manželka má SMS, ale ty má z doby, kdy se tam založil termínovaný vklad a ten je stále aktivní, sice s mizerným zůstatkem okolo 4 tis. Kč a s prakticky nulovým úrokem, ale pro SMS zprávy zdarma to stále stačí. Takže ten balíček SMS zpráv zdarma paradoxně nevyužíváme nikdo z nás. Já bych ho ani nechtěl.

Na jedno je nutné si připravit. Založení účtu v UCB není jednoduchý proces, vyplňování formuláře trvá pracovníkovi strašně dlouho a personál se chová zmateně, jakoby ani dobře neznali své produkty. Nejlepší je si podmínky nastudovat, promyslet jak to celé zařídit a domluvit se, zda by nemohli dokumentaci připravit dopředu. Je nutné ale oskenovat OP, promyslet si karty, jaké účty a v jakých měnách, frekvenci a způsob zasílání výpisů, dispoziční práva k účtům, rozhodnout se pro SMS nebo Smart klíč atd.
houghs
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tramin 20. 9. 2017 13:48

Co se ale informačních SMS zpráv (zůstatek, informace o transakcích) týče, těch je v kontě ale jen 25 měsíčně, ten počet by se měl taky vztahovat jen ke kontu, takže předpokládám, že kumulovat na 2 uživatele nepůjde...[/quote]
@fremantle:Předpokládám,že se to dá posílat na e-mail,ne?

-- 20. 9. 2017 14:53 --

@houghs:po přečtení celého vlákna jsem s tím tak nějak smířený,že to nebude jednoduchý proces.Na druhou stranu,před časem si dcera zřizovala(byly tam s manželkou)na jedné brněnské pobočce U konto pro mladé,a dle ženy byla pracovnice banky v pohodě.tak uvidíme...
tramin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod eR99 20. 9. 2017 14:08

KK M&M Gold zbytečná podle mě není. Je to dobrá KK. Kurz asociace umí v ČR snad už jenom KK Cetelem. K tomu za 36000 mil, které se dají za rok nasbírat, lze zaplatit zpáteční let po Evropě v hodnotě cca 5000 Kč. Založení čehokoliv v UCB není jednoduchý proces. Ovšem jakmile se to všechno podaří založit a nastavit, tak o UCB téměř nevíte...
eR99
Nadšenec
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků