J&T banka

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Bohy 23. 4. 2018 10:13

Venn píše:Já mám zase 30 % portfolia v Zonky. Výnos 5,5 % za rok(akuktuální)). Držím se při zemi. neberu rizikové ratingy.

Měl bych dotaz a daníte Zonky? Koukal jsem na to a případně bych to i zkusil ,ale to zdanění mě odrazuje.Na netu jsem o tom našel dost neurčitý informace a Zonky píšou že se mám poradit se svým daňovým poradcem :hm
Bohy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MarekVach 23. 4. 2018 10:30

Bohy: To se bude danit jako příjmy z forexu, paragraf 10 ostatní příjmy.
MarekVach
Nadšenec

Odeslat příspěvekod lubik2 23. 4. 2018 12:01

Bohy píše:Měl bych dotaz a daníte Zonky? Na netu jsem o tom našel dost neurčitý informace a Zonky píšou že se mám poradit se svým daňovým poradcem :hm

- Zonky Vám přímo radit nemůže, na to jsou poradci, berňák si to nakonec stejně udělá podle svého
- danit se musí vše
- v návodu viz dole radí, že se to nedaní do té doby, dokud se Vám peníze nezačnou vracet (tj. půjčím na 5 let, 4 roky se mi vrací vložená částka, v pátém jsem konečně v zisku a ten zdaním)
- jako hezký návod zkuste toto, je to hezky zpracované:
http://navodyprolidi.blogspot.cz/2018/0 ... e.html?m=1
lubik2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod neosobně 23. 4. 2018 18:54

Možná jen fyzické zlato, stříbro atd. představuje jakousi "jistotu", ale je také možné, že až nastane anarchie a rabování, že to z vás vymlátí, kde jej máte...což ostatně lze již nyní v případě obvyklého brutálního loupežného přepadení domu s rodinou...
Jedno je jisté, že až ta Megabublina praskne, v Kolonii česko se z toho dost lidí potento...v okolí 100 000 města (nikoliv v okolí Prahy a Vagen Boleslau) realitní Zloději už prodávají stavební parcely za 4 000 Kč ! ! ! za metr
neosobně
Nadšenec

Odeslat příspěvekod MarekVach 23. 4. 2018 20:47

"v okolí 100 000 města (nikoliv v okolí Prahy a Vagen Boleslau) realitní Zloději už prodávají stavební parcely za 4 000 Kč ! ! ! za metr"

Nemůžu se dočkat, až ta doba nastane. Zatím to ale moc nevypadá?!
MarekVach
Nadšenec

Odeslat příspěvekod audiobullys 23. 4. 2018 23:03

no nechci být špatným prorokem, ale stavební pozemky jedou v jiným režimu než byty a domy při krizi. možná máš na mysli Olomouc dle blízkosti tvého bydliště, tudle mi nějakej člověk říkal, že tam shání stavební parcelu i na okraji a buďto nejsou, neprodaj, nebo jsou moc drahý a to říkal cenu kolem 3000 Kč za metr a to mi říkall v březnu 2017.
domy a byty při krizi o těch 30 procent klesnou, ale stavební pozemky z principu ne. spolu s ještě jedním druhem nemovitostí totiž není důvod.
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod Venn 24. 4. 2018 10:28

MarekVach: Já už jsem na Zonky od konce roku 2016. Mám dohromady 915 participací, ani jednu nezesplatněnou a tak 10 lazypayers (Zaplatí do 15 dnů vždycky). Je potřeba si hned nastavit strategii a dle toho investovat. Na rozdíl od akcií, kde si můžete udělat analýzu a máte dostupné informace (historické grafy, výroční zprávy) k dispozici, tak na Zonky se musíte spoléhat pouze na ocenění risk managementu. Jediné, co si můžete řidit je jaké budete mít portfolia dle ratingů a dle doby splacení. Dlužníci pokud jim zadáte otázku k půjčce, tak mohou lhát. Mohu Vám říct ze své zkušenosti, že risk management u nich pracuje výborně a také jejich collection tedy vymáhání. Měl jsem půjčku 3,99 % kdy dlužník umřel a Zonky se přihlásila do dědického řízení a po vyřízení dědic dva měsíce platil uložené splátky (bez úroku samozřejmě) a k třetímu měsíci splatil celou dlužnou částku. Takže pokud se půjčka dostane do problému, tak nato nekašlou. 30 % poplatek za vymožení si ještě Zonky neúčtuje (jsou stále v pilotním programu a testují nákladovost celého procesu). Došlo k úpravě poplatků - investorských poplatků. Ty nejlepší ratingy, tak tam došlo k poklesu. U ratingu A++ tedy 5,9 % ročně se platí 1 % a ostatním se poplatky zvýšily. Je potřeba si to dobře spočítat. Já mám rok matfyzu, takže jsem si udělal takový model toho, jak se mi změní portfolio (delikvence a hlavně defaulty) v případě, že nastane recese dvakrát tak horší jako v letech 2008-2013. Dle tohoto modelu mi vyšlo, že si budu muset udělat "fond" ve výši 6 tisíc korun. Protože o tolik bych přišel. Úroky si posílám na účet a reinvestuju pouze jistinu. Zonky já beru jako doplněk k stávajícím produktům. Je potřeba si uvědomit základní poučku makroprudenční politiky: Špatné půjčky (defaultní) se akumulují v období ekonomického boomu a materializují se ( projevují) v době recese. Je fakt, že jsem na začátku napsal, že jejich risk funguje dobře, ale musím říct, že Zonky vznikly v době EKONOMIKÉHO RŮSTU a žádnou recesi si nepřošly. Jasně je to skupina HC, kam patří i Airbank a Home credit a risk management Zonky je tedy převzat z těchto institucí, ale jak říkám..risk management a jeho kvalita se posuzuje za recese.
Venn
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MarekVach 24. 4. 2018 15:13

"Mám dohromady 915 participací, ani jednu nezesplatněnou a tak 10 lazypayers (Zaplatí do 15 dnů vždycky)"

To je to, čeho se nejvíc bojím, že ikdyby to Zonky pro mě bylo zajímavé, tak poslední, co bych chtěl/potřeboval, by bylo trávit čas stovkami/tisíci nějakých formalit za každou jednotlivou pujčku ve výši max pár tisíc CZK. Už takhle trávím "prací" prakticky 16 hodin denně a to mám naštěstí portfolio nastavené ještě dost pasivně (jen akcie a termínované vklady), takže s ním naštěstí čas trávit nemusím. Tak nevím, jestli by se mi to vyplatilo.

"U ratingu A++ tedy 5,9 % ročně se platí 1 % a ostatním se poplatky zvýšily."

Tohle je další věc. 5,9 % ročně se dalo ještě pár let zpátky získat i na termínovaném vkladu (Unibon), kam se dalo uložit přes 2 mil CZK (kvůli pojištění), všechno na jedno místo, všechno zcela bez starostí a bez rizika.

"Měl jsem půjčku 3,99 % kdy dlužník umřel a Zonky se přihlásila do dědického řízení a po vyřízení dědic dva měsíce platil uložené splátky (bez úroku samozřejmě) a k třetímu měsíci splatil celou dlužnou částku."

Tohle je další věc, vyplatí se vůbec za takový úrok peníze půjčovat, ikdyby to byla zcela bezrizikové? Vždyť i při současných nízkých výnosech na trhu jen dividenda KB dělala přes 5 % hrubého, čistý zisk bude určitě tak 7-8 % ročně. Na to stačí v podstatě pasivní držení a 1x za rok inkasovat dividendu. Je to banka se slušnou reputací, rozhodně s vyšším ratingem, než i ten nejbonitnější dlužník na Zonky. Vím, že zase srovnávám akcii a pujčku, ale mně to vychází diametrálně lépe pro tu akcii. Nevím, jaké je riziko, ale myslím, že na 10 letém horizontu ta akcie KB musí dopadnout alespoň na 90 % lépe a na 20 letém horizontu na 99 % lépe. Možná je to jen můj názor.
MarekVach
Nadšenec

Odeslat příspěvekod neosobně 24. 4. 2018 20:29

Akcie jsou jakési opium kapitalismu.
Jsou vhodné pouze pro věřící lidi, věřící v nekonečný růst na úrok tu rozvojových zemí, tu Kolonií Východ. Evropy a hlavně na úkor budoucnosti a přírody.
Jednou to zkrátka praskne, 8 miliard lidí nemůže žít v blahobytu, všechny tzv. vyspělé země Západu jsou giganticky předlužené.
Do toho Západní Manipulátoři rozehrávají NEUSTÁLE velmi špinavé válečné provokace a multikultur sociální inženýrství.
Zkrátka a dobře, tohle nemůže skončit dobře.
neosobně
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Venn 24. 4. 2018 20:48

MarekVach: Dividendy KB mám, mám i ČEZ a další dividendové tituly, ale do akcií nedám všechno. Mám zlato, mince, Zonky, akcie, termínované vklady, spořící účet (mám 3 % na GEMB Tom účet do července takto úročený) a pak 350 tisíc mám na spoříích účtech u Airbank za 1 %..pokud bych potřeboval hotovost. Každá investice má své plusy a mínusy. U Zonky se mi líbí, že to je anuitní splácení a tedy, že úroky chodí každý měsíc s kterými lze disponovat. U akcii dostáváte dividendu jednou ročně (pokud ovšem bude schválená valnou hromadou) a realizuje kurzové zhodnocení (jestli vůbec) a také to je nezrealizovaný zisk...
Venn
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lopatickaCZ 7. 5. 2018 19:58

Ahoj. Nabídne někdo k odprodeji 17 000 bonů? Nabízím 2 000 Kč (tj. hodnota bodů), převod online z Air bank, popř. Equa.

Děkuji předem. Přeji hezké svátky.
lopatickaCZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bohy 22. 5. 2018 07:57

Doufal jsem ,že letos půjdou úroky trošičku nahoru,když už ČNB v únoru zvýšila úrokové sazby a Rusnok počítá ještě s jedním navýšením ,ale moc to nevypadá ba naopak.
Včera NEY družstvo snižovalo úroky bez varování,zase. :pozor
Tak doufám ,že se J&T nepřipojí a případně dá aspoň 14 dní předem vědět. :-)
Bohy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MarekVach 22. 5. 2018 13:54

Bohy:

"Včera NEY družstvo snižovalo úroky bez varování,zase."

Jj, na kampeličky je potřeba zapomenout, je to už jenom ztráta času.

"Doufal jsem ,že letos půjdou úroky trošičku nahoru,když už ČNB v únoru zvýšila úrokové sazby a Rusnok počítá ještě s jedním navýšením ,ale moc to nevypadá ba naopak."

A ono je to přesně naopak, že jo? O to víc si i konzervativní investor může zdůvodnit nějaké riskantnější investice. Třeba zrovna ta KB (akcie) vydělává pořád stejně, bez ohledu na úrokové sazby. Pro mě je vítěz.

"Tak doufám ,že se J&T nepřipojí a případně dá aspoň 14 dní předem vědět."

To pochybuju, J&T ani neví, že něco jako NEY na trhu existuje, rozhodně je mají uplně v paži. Tam budou lepší úrokové sazby, než jinde proto, že se jim ty peníze na něco hodí, takže bych nečekal, že to poletí dolů nějak rychle. A ikdyby, tak je tu ještě Creditas, která nemá podmínky o moc horší. To je smutný, že se kampelička musela přeměnit na banku, aby si sama sobě zajistila výhodnější (levnější) financování a nakonec situace vyplyne tak, že i mezi kampeličkama by byla nejlepší. Fakt nechápu, kdo tam do těch kampeliček ty peníze ještě může nosit. Jestli se situace v dohledné době změní a kampeličky budou zase nabízet o něco lepší úroky, tak je potřeba jim to spočítat za jejich nenažranost a nenosit tam nic.
MarekVach
Nadšenec

Odeslat příspěvekod pavelza 7. 6. 2018 20:31

Nemá náhodou někdo nazbyt Magazín Magnus číslo 5? Děkuji.
pavelza
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fc70 26. 6. 2018 23:39

Od 2. 7. se snižují sazby TV, nejdrastičtěji těch na 6m.
fc70
Přeborník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků