J&T banka

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod tom brava 17. 2. 2017 10:28

velkou část tvoří dluhopisy vydané firmami kolem J&T....máš recht - u JTMONEY fondu to je tak, ale já to vnímám jako výhodu - relativně uchopitelné riziko skupiny JT, resp.sázím na to, že si matka přes experty na kap.investice v bance "vlastní investice" průběžně hlídá, a dočasnou ztrátovou nějakého článku skupiny je schopna sanovat z výnosů přebytků jiného subjektu skupiny, resp. nehrozí kolabsy jedn. článků, když je skupina dostatečně silná....u JT BOND fondu jde o investice do CP mimo skupinu JT a tam je rizikovost pocitově větší....

...ale to je OT patřící do thredu investice.
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomason87 17. 2. 2017 10:41

No já si právě nejsem jist, jestli je to dostatečná diverzifikace. Firmy jsou sice různé, ale kdyby se začalo hroutit jádro, tak se to dotkne všech, to financování tam vidím dost provázané a celkově mi ta skupina nepřijde zase tak průhledná, jak se může zdát. Ale je fakt, že třeba EPH se z J&T už začalo vyvazovat a zaplatí jim balík, i když většina půjde přímo Tkáčovi.
Tomason87
Nadšenec

Odeslat příspěvekod tom brava 17. 2. 2017 11:03

tom brava píše:dík za fofr reakci,.....žádný produkt = doslova nula na TV + nula na BÚ?

EDIT: A ještě je ta "podpultová" nabídka bezpoplatkové investice do fondů JT podmíněna nějakou min. výší?


....dík
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod Prologer 17. 2. 2017 11:35

Nemyslím si, že by tam bylo omezení výše, na mě ho alespoň nekomunikovali.

A vztahuje se to i na COMBI.
Rád vás doporučím do Crypto.com, Revolut, Plutus apod. Napiště PM
Prologer
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Prologer 19. 2. 2017 10:46

Nevíte, jakou metodou se přistupuje u J&T Money k vybírání peněz a daním?
Např. pokud tam mám řekněme 100.000Kč, dnes přihodím dalších 100.000Kč a za měsíc vyberu 100.000Kč. Vybere se tím těch prvních 100.000Kč (FIFO) nebo těch dnes přihozených 100.000Kč (LIFO).
Jde mi ohledně daní a povinnosti danit zisky držené méně než 3 roky.

To, proč chci vložit a pak zase vybrat nemusíte řešit. Jen bych chtěl tam mít v určitou dobu více peněz a pak je zase vybrat, až je budu potřebovat. Zároveň bych tím ale nerad přišel o dobu, kdy už mi ty staré peníze čekají na vyplacení bez daně.
Rád vás doporučím do Crypto.com, Revolut, Plutus apod. Napiště PM
Prologer
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 19. 2. 2017 11:35

Daně u fondu nejsou záležitost banky. To si musíš řešit sám.
Jinak řečeno, při prodeji se "nevybere" nic. Jen se prodá zadaný počet kusů za nějakou cenu za kus.
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod Prologer 19. 2. 2017 13:37

To je mi jasné, že to musím řešit sám. Proto se právě ptám, abych to vyřešil správně :)
Snažil jsem se to napsat moc zjednodušeně. Je samozřejmé, že ve fondu se prostě vybere 100.000Kč a je jedno kterých.
Ta otázka ale je, jak k tomu mám přistupovat - mám to považovat jako těch prvních 100K nebo těch posledních 100K? Na internetu se totiž názory dost liší. Nejvíce převládá názor, že si můžu vybrat za jakých 100K to budu považovat.
Ale to jsem spíše měl řešit na fóru Investice než Platební styk, uvědomil jsem si to až teď.
Rád vás doporučím do Crypto.com, Revolut, Plutus apod. Napiště PM
Prologer
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 19. 2. 2017 14:14

No, já si takovou situaci vyložil také tak, že si mohu vybrat, ale mám pocit, že finančáky spíš vyžadují FIFO.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Fantucci 19. 2. 2017 14:40

ano, FIFO
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod tom brava 19. 2. 2017 17:18

tom brava píše:taky nabízím svoje body, k dispozici 70tis. i po částech - jestli má někdo zájem, pošlete SZ moje představa je 0,18Kč/bod, v případě, že to někdo vezme celé, množstevní sleva 5%.

(jo a ještě 30tis.bodů ségry, kdyby byl zájem...)


ségry body jsou pryč, ale moje stále volné
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod paulmartin 20. 2. 2017 06:00

koupím magnus body, jakékoliv množství. Děkuji.
paulmartin@email.cz
paulmartin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MarKom 21. 2. 2017 13:29

tom brava píše:ségry body jsou pryč, ale moje stále volné

Posílal jsem zprávu..
MarKom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod paulmartin 21. 2. 2017 14:16

Já také. Bez odpovědi...
paulmartin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fairview 21. 2. 2017 14:27

Dobrý den pánové, pan TOM BRAVA neodpovídá na zprávy. Jeho chování a slušnost je bohužel jinde. Podivín či nevychovanej človek, bleee. Nedoporučuji sním uzavírat nic. Michal
Fairview
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jichaj 21. 2. 2017 14:32

tak třeba jen kazdej den neleze na forum, ne? a notifikaci ma vyplou...
jichaj
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků