J&T banka

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Venn 8. 1. 2018 21:32

zkuste těch 100 tisíc eur ušetřit pánové :) Každý koho znám říká, že i mega korun českých je prd, ale když se jich zeptám, zda mají ten prd, tak ani ten prd nemají :)
Venn
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MarekVach 8. 1. 2018 21:34

"zkuste těch 100 tisíc eur ušetřit pánové"

Tak vzhledem k tomu, že jenom kvůli tomu pojištění vkladů ve výši 100.000 EUR, musím mít peníze celkem na 7 vkladech a několika identitách v rámci rodiny, tak těch "prdů" mám víc, než jeden. A peníze v akciích v tom nepočítám vůbec.
MarekVach
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Venn 8. 1. 2018 22:23

no tak vy jste pane Vachu znám jako hradní kámen, že máte milionů hned několik. Mluvím o svých známých, co z jedné strany říkají, že milion korun je prd, ale ušetřit ho je nadlidský výkon.
Venn
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MarekVach 8. 1. 2018 22:33

Tak jsem ve věku, kdy lidi kolem mě rezervy příliš netvoří/nedokáží vytvořit. Mám jednoho kamaráda, který je na tom ještě daleko lépe, než já, ale jinak drtivá většina lidí je ráda, že alespoň utáhne hypotéku a uživí dítě/děti.
MarekVach
Nadšenec

Odeslat příspěvekod neosobně 8. 1. 2018 23:08

Vše na světě i ve vesmíru je relativní... :D

A tak inu, cožpak inu...se jednoho krásnýho dne může stát (a zejména v naší podvody prolezlé Kolonii) že nám či vám... :-) defrauduje prachy někdo z vašeho příbuzenstva, či kamarádšoftva či na jež máte klonované další vklady nad svých 100k € :D ... a tak se může v tomto světle jevit i jako mohem menší ztráta oželet stejně mizerné úroky a uložit další vklady v jiném ústavu, že...
A vůbec nejlepší je historií osvědčený zlatý standard, tedy gold pruty zakopat (hodně hlubokooo) někde dále od bydliště v lese apod., jen blázen je bude mět v bance (v dnešní době) nebo dokonce doma v trezoru apod.

1,5% nabízela RB do 150k na duši celý rok 2017

A opravdu i 100k € je v dnešní realitní bublině v Kolonii mizerná částka...to jsme to dopracovali z Východními příjmy na Západní ceny, což soudruzi demoKradi u 28-letých Koryt.... :D

Jsme Žebráci ve vlastní zemi i s *****ýma násobky 100k €....vzali nám všechno a zacpali hubu bezcennými papírky, což se brzo ukáže v plné nahotě :!:
neosobně
Nadšenec

Odeslat příspěvekod MarekVach 8. 1. 2018 23:20

Počítám s tím, že o ty peníze můžu přijít/už je nikdy nemusím vidět. Ale aby se to stalo, tak by mě o ně musela připravit buď matka nebo bratr, což je sice pravda, bolelo by, ale lepší, než kdyby mě o ně připravil nějaký jiný darebák.

Ve zlatě se dá k chudobě prospořit možná ještě rychleji, než na termíňácích. V roce 2010 stálo 1 kg zlata 850.000, teď v roce 2018 ten samý 1 kg zlatý slitek stojí 900.000, to je věru zhodnocení 6 % za 8 let. Na termíňáku se dalo naspořit řekněme 30 % za to samé období.

Ty ceny nemovitostí fakt nechápu. Uvidíme, jak se to bude vyvíjet nadále, dle mě je ta současná situace neudržitelná.
MarekVach
Nadšenec

Odeslat příspěvekod drkarel 9. 1. 2018 05:42

Ceny nemovitostí jsou přepálené (tedy sleduju tak maximálně Prahu a okolí), na tom se dnes shodne celkem každý. A sorry, ale mít 17,5M v "hotovosti" není úplně standardní (Tedy nepředpokládám, že máš dalších 200M jinde). Průměrný člověk si o tom může nechat jen zdát, nadprůměrný to má rozstrkáno po různých jiných investicích, snad jen v okamžiku, kdy se chystá něco koupit - nemovitost (včetně pole, lesu ...).
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod neosobně 9. 1. 2018 10:55

Au stálo i jen 250-600 USD za ounci.... :D
Zlato je nejistější investice v dobách válek, chaosu a zmaru, což je právě ted velmi aktuální...
neosobně
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Dr.D 9. 1. 2018 11:57

No jo, stačí jít do libovolného nákupního centra. Všude válka, chaos a zmar :-) Obzvlášť před Vánocema to bylo jen pro silné povahy :-)
Dr.D
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Venn 9. 1. 2018 12:45

Dr.D: Právě proto, že nákupní centra jsou plná, tak to vypadá na krizi. Ono ekonomika je v cyklech a lidi se zadlužují o 106, kreace úspor je menší než v době krize (počítáno s jednodenními vklady viz. statistika ČNB), ceny nemovitosti jsou neodpovídají příjmové realitě apod. Krize je vlastně korekce nerovnováh a v dnešní době je nerovnováh plno. Lidé mají mastné huby a utrácí za s prominutím hovadiny a nemyslí na budoucnost. Také je spotřeba tahounem české ekonomiky. Lidé mají pozitivní sentiment a utrácí, ale doba hodování nebude trvat věčně...
Venn
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Dr.D 9. 1. 2018 13:06

Nikdo nesporuje, že po konjuktuře přichází krize, to je přeci normální jev.
Ale právě teď jsme v období konjuktury a nikdo neví, kdy krize přijde (zítra, za rok, za dva - déle asi ne).
A proto psát o válce, chaosu a zmaru, že je "velmi aktuální", je totální blábol.
Dr.D
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod protektor1 9. 1. 2018 13:29

Vklady mi končí za dva týdny, nabídku na věrnostní bonusový úrok jsem od JT Banky nedostal. Dnes jsem si tedy v e-portálu zřídil jejich běžný účet abych si vygeneroval žádost o nový termínovaný účet. Na rok mi nabízí 1,25% a na dva roky pouze 1,5%... Bonusový úrok 0,2% mi dávají pouze na roční termíňák. Máte někdo podobnou zkušenost?
protektor1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ski1961 9. 1. 2018 14:54

bože, co to tam pořád vymýšlejí v té bance ? copak ten bonus 0,2% není automaticky a navíc musím mít ještě jejich bežný účet ? mně končí 2-letý vklad za měsíc...
ski1961
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod neosobně 9. 1. 2018 15:55

Na té jejich lince mi řekli, že bonus 0,2% je na všechny TV, pro klienty, ktří u nich už někdy něco měli, ale sdělí i konkrétně zda vy máte nárok...
Dále nabízí 2x toliko Magnus bodů, ale výslovně jen na investice, tj. ne výslovně na vklady.
Celkově je úrok 1,7% hrubého na 2R šílenost, jim tam strkat, za rok budoou stejné úroky na spořácích natož TV.

K situaci "plných nákupních center a vozejků", to vůbec nic nevypovídá o globální situaci, navíc řada velkých nákupů spotřebičů, elektroniky natož realit se děje na dluh, dluh, dluhhhh... Více jak půlka EU je extrémně předlužena státním a veřejným dluhem, NESPLATITELNĚ... kdykoliv může začít třeba Itálií či Španělskem dluhová řetězová rekace nezastavitelné hospodářské destrukce a chaotického rozpadu EU, poté co si německý Raich zřídí vlastní novou tvrdou měnu €...V bídném stavu je celé jihozápadní křídlo staré EU, silně připomíná to nedávné Řecké hodování na dluh...
neosobně
Nadšenec

Odeslat příspěvekod tom brava 9. 1. 2018 16:26

protektor1 píše:Vklady mi končí za dva týdny, nabídku na věrnostní bonusový úrok jsem od JT Banky nedostal. Dnes jsem si tedy v e-portálu zřídil jejich běžný účet abych si vygeneroval žádost o nový termínovaný účet. Na rok mi nabízí 1,25% a na dva roky pouze 1,5%... Bonusový úrok 0,2% mi dávají pouze na roční termíňák. Máte někdo podobnou zkušenost?


Však jsem to tu min. týden psal, že půjde o "burzu" (vkladů)sice bych čekal takovou fíčuru spíš od mbaňky, než od JT ale co už taky se budou hodně divit, až jim příští týden zavolám o věrnostní "retenčku" aspoň +0,4% na 1R :mrgreen: mám u nich ne zrovna málo peněz v komb.TV/fondy/podř.vklady jinak sorry jako a adijé

A jinak to je asi best odpověď JT písálkům tady, jak je garant. 1,7% na 2R nezajímavý šmejdský úrok....měli za pár dnů takový příliv peněz, že museli to promo stopnout.
Naposledy upravil tom brava dne 9. 1. 2018 16:52, celkově upraveno 3
tom brava
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků