Metropolitní spořitelní družstvo

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod saturn77 1. 3. 2010 20:05

Zdravím,
rád bych se zeptal, zda má někdo zkušenost s Metropolitním spořitelním družstvem. Konkrétně mě zaujal produkt - Vkladní knížka s úrokem 4%.
http://www.emsd.cz/obcan/vkladove-ucty/vkladni-knizka

Chtěl jsem se zeptat, jak to s podmínkou Základního členského vkladu. Na stránkách družstva píšou následující:

Základní členský vklad činí celkem 4.000,-Kč. Ihned při vstupu do MSD stačí zaplatit 100,-Kč (viz výše bod 4.). Na doplacení zbylých 3.900,-Kč má člen 3 roky od vzniku členství. Při řádném ukončení členství má člen nárok na vyplacení vypořádacího podílu, který se odvozuje od základního členského vkladu.

Pokud zaplatím 100 Kč a zruším členství do tří let, musím doplatit i těch 3900 Kč?
Pokud bych totiž musel doplatit i těch 3900 Kč, tak ten členský vklad "ukousne" kus naspořených úroků a inzerovaný úrok 4% už tak skvěle nevypadá... Je to tak?
saturn77
Návštěvník

Odeslat příspěvekod konstruktiwa 1. 3. 2010 20:56

Ano, je to tak a v pripade ze budes chtit clenstvi ukoncit tak ti vrati jen cast z tech 4 000 Kc.

Navic je tu riziko ze druzstvo zkrachuje nebo to nekdo vytuneluje a pak se clenove budou muset skladat na dluhy ktere po druzstvu zbydou, pokud nema nejakou dobrou pojistku.
konstruktiwa
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 1. 3. 2010 21:09

konstruktiwa píše:Navic je tu riziko ze druzstvo zkrachuje nebo to nekdo vytuneluje a pak se clenove budou muset skladat na dluhy ktere po druzstvu zbydou, pokud nema nejakou dobrou pojistku.

Je to trochu jinak. Před změnou zákona platilo, že se musel člen družstva podílet na ztrátě družstva do výše dvojnásobku členského vkladu, nyní tato povinnost již není a záleží na stanovách družstva. Pokud se nemýlím, tak MSD toto ve stanovách nemá, takže nejhorší co hrozí je, že se družstevník bude muset na ztrátě podílet do výše svého nesplaceného vkladu, tedy celkem max. 4000 Kč.
Vklady jsou pojištěny stejně jako v bankách.
Ohledně toho vkladu - ano, pokud zrušíš do třech let, dostaneš vyplaceno těch 100 Kč zpět. Jinak oni předpokládají, že do té doby výši členského vkladu sníží všem, takže by se nemělo doplácet ani v případě, že u nich zůstaneš déle.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tom brava 1. 3. 2010 22:19

Já si myslím stejně jako konstuktiwa, že ta uhrazovací povinnost podle zakona 87/1995 o sporit. druzstvech (t.j. rozhodnutím členské schůze se z vkladatele stane dlužník a družstvo si uhrazovací povinnost započte oproti vkladu) družstevníků na ztrátě družstva STÁLE PLATÍ.

...ale rád se budu mýlit. ANO Mýlil jsem se...oprava viz níže.

Pokud víš z nějakého zdroje Patriku, že už ne, vlož sem prosím nějaký odkaz.....
Naposledy upravil tom brava dne 2. 3. 2010 00:31, celkově upraveno 1
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 1. 3. 2010 23:12

Tak jsem ten zákon v rychlosti projel a nic takového jsem tam nenašel. Můžeš mi říct, na který paragraf se přesně odkazuješ?

Ohledně uhrazovací povinnosti jsem našel pouze toto:
Pohledávku družstevní záložny za dlužníkem z důvodu uhrazovací povinnosti vzniklou před dnem účinnosti tohoto zákona je družstevní záložna oprávněna jednostranně započíst oproti úrokům z vkladu, vkladům a vypořádacímu podílu dlužníka.

Jediná věc, co mě napadá, je pokud by členská schůze schválila zvýšení členského vkladu (nenapadá mě proč). Pak nevím, jestli by odmítnutí zaplacení vkladu nevedlo jen k vyloučení z družstva (a tím pádem výplatě vkladu).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tom brava 1. 3. 2010 23:27

§ 4a Uhrazovací povinnost člena družstevní záložny
(1) Člen je povinen podílet se na krytí ztráty družstevní záložny svou uhrazovací povinností podle tohoto zákona; ustanovení § 8a a 9 tím není dotčeno. Tato povinnost vzniká dnem schválení řádné účetní závěrky a rozhodnutím členské schůze podle § 9 odst. 2.
Představenstvo družstevní záložny vypočte a do 15 dnů ode dne schválení řádné účetní závěrky sdělí každému členovi částku, kterou je povinen uhradit; úhrada je splatná do 30 dnů ode dne schválení řádné účetní závěrky.
(2) Výše uhrazovací povinnosti člena se stanoví jako součet dalšího členského vkladu a dvojnásobku základního členského vkladu. Přesáhne-li výše uhrazovací povinnosti všech členů ztrátu zjištěnou řádnou účetní závěrkou, uhrazovací povinnost se poměrně krátí tak, že výše
uhrazovací povinnosti každého člena je součinem výše jeho uhrazovací povinnosti a podílu ztráty, zjištěné řádnou účetní závěrkou, která má být kryta uhrazovací povinností, ku součtu všech uhrazovacích povinností všech členů.

OPRAVA: Zde citovaný paragraf 4a) byl (jak říká Patrik) opravdu v Zákoně o spoř. a úvěr. družstvech zrušen.
--------------------------------------------------
POZOR: Přesto některé družstva ale i dnes mají ve stanovách rúzné klony uhrazovací povinnosti zachovány!!! Např. cituji ze stanov UNIBONu:
4. Vykáže-li Družstvo ztrátu, je povinno na členské schůzi rozhodnout při schvalování řádné účetní závěrky, ve které je tato ztráta vyčíslena, o úhradě této ztráty z rizikového fondu a rezervního fondu a nerozděleného zisku minulých let.
Nepostačují-li ke krytí ztráty tyto vlastní zdroje, vzniká schválením řádné účetní závěrky povinnost podílet se svou uhrazovací povinností na krytí ztráty, přesahující vlastní zdroje, a to všem osobám, které byly k rozvahovému dni řádné účetní závěrky členy Družstva.

Takže to riziko tam STÁLE JE ale záložna od záložny jiné.
Naposledy upravil tom brava dne 2. 3. 2010 00:33, celkově upraveno 4
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 1. 3. 2010 23:29

§ 4a zrušen
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tom brava 1. 3. 2010 23:31

A ještě se §4a* úzce souvisí §4:

Družstevní záložna je oprávněna své splatné pohledávky za dlužníkem započíst oproti úrokům z vkladů, vkladům a vypořádacímu podílu (§ 4c), a to i v době vydaného rozhodnutí o zákazu nakládání vkladatelů s jejich vklady. Družstevní záložna je dále oprávněna odmítnout výplatu úroků, vkladů nebo vypořádacího podílu dlužníku, který je v prodlení se splátkami nebo
nevypořádal své jiné závazky vůči družstevní záložně.

*viz má oprava výše, §4a byl opravdu zrušen posl. novelou Zákona o spořitelních a úvěrních družstvech - Postup novelizací:
Změna: 100/2000 Sb.
Změna: 406/2001 Sb.
Změna: 212/2002 Sb.
Změna: 257/2004 Sb., 280/2004 Sb.
Změna: 377/2005 Sb.
Změna: 413/2005 Sb.
Změna: 56/2006 Sb., 57/2006 Sb., 70/2006 Sb.
Změna: 120/2007 Sb.
Změna: 296/2007 Sb.
Změna: 126/2008 Sb.
Změna: 254/2008 Sb.
Změna: 230/2009 Sb.
Naposledy upravil tom brava dne 2. 3. 2010 01:47, celkově upraveno 2
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 1. 3. 2010 23:35

Ale aby mohla záložna započíst nějakou splatnou pohledávku, musí nejdříve tato pohledávka vzniknout. No a protože člen se kromě členského vkladu již jinak na hospodaření záložny nepodílí, žádná pohledávka nevznikne.

Tahle pravomoc je i u bank - máš-li vůči bance nějaký závazek (úvěr), který není řádně splácen, má banka právo strhnout ti příslušnou částku z aktiv, které u ní máš.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod konstruktiwa 1. 3. 2010 23:42

podili, napriklad se ucastni clenskych schuzi
konstruktiwa
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 1. 3. 2010 23:51

Napsal jsem:
člen se kromě členského vkladu již jinak na hospodaření záložny nepodílí,

účastnění členských schůzí není podílení se na hospodaření (účast není placené). Takže FINANČNĚ se opravdu jinak na fungování záložny nepodílí, může pouze dojít k zhodnocení nebo znehodnocení členského podílu (znehodnocení maximálně na nulu, ne do mínusu).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod saturn77 2. 3. 2010 20:35

Zdravím všechny a děkuji za zajímavou diskusi.

Jen se chci zeptat, jak je to tedy s tím doplatkem ve výši 3900 Kč?
Podle uživatele konstruktiwa budu muset při založení a zrušení členství do 3 let doplatit i těch 3900Kč, abych zaplatil 4000 Kč jako základní člen. vklad.
Podle uživatele Patrika Chrze stačí při založení a zrušení členství do 3 let zaplatit jen vstupní část základního členského vkladu ve výši 100 Kč, a doplatek 3900 Kč platit vůbec nemusím.

Jak je to tedy správně?

A ještě dotaz na Patrika - Patriku, máš u Metropolitního spořitelního družstva založen nějaký vkladový účet? Nebo bys mi doporučil zvolit raději jiné spořitelní družstvo -- např. Unibon apod.? (jsem z Brna)
saturn77
Návštěvník

Odeslat příspěvekod konstruktiwa 2. 3. 2010 21:01

mozna se pletu, Patrik tam ten ucet myslim ma, takze jeho info bude urcite presnejsi.
konstruktiwa
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 2. 3. 2010 21:12

saturn77: u mě je jednodušší říct, kde vklad nemám :). Aktuálně mám:
ING, mBank, PS, MPU, Unibon, MSD, FIO a chystá se Axa.

Jinak nepleť si vklad se zápisným. Zápisné je poplatek, který je nevratný. Vklad je vratný. Takže i když vložiš těch 100 Kč, tak při zrušení členství ti je vrátí, stejně jako když vložíš 4000 Kč (za předpokladu, že záložna nebude ve ztrátě, pak by se vklad krátil, naopak když bude v zisku, bude se zhodnocovat). Zatím slibují ten 4000 Kč vklad do 3 let zrušit, tak uvidíme. I když mě se to asi vyplatí i kdyby zrušen nebyl, záleží jestli si udrží aktuální úrokovou sazbu.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod josh.viklef 3. 3. 2010 10:26

Nevite nekdo jak dopadla clenska schuze (z 19.2.)?
Melo se tam projednavat snizeni vkladu ze 4000 Kc na 100 Kc.
josh.viklef
Diskutér

Odeslat příspěvekod josh.viklef 11. 3. 2010 18:58

Chysta se nekdo na dalsi mimoradnou clenskou schuzi? :-)
josh.viklef
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomkins 17. 7. 2010 16:24

Nevíte, jestli se neplánuje v nejbližší době snížení poplatku za členství ze 4.000,-- na zmiňovanou stokorunu? Slibuje se to už několik let, na pobočce mi říkali, že se to mělo projednávat na poslední členské schůzi.
Tomkins
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 17. 7. 2010 17:30

Já o ničem nevím. Každopádně stále je možné vstoupit za tu stokorunu a těsně před koncem těch 3 let členství ukončit a nechat si jí vrátit.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod filip893 13. 8. 2010 11:50

Na webových stránkách MSD se objevilo toto:

Česká národní banka rozhodla ve věci žádosti Metropolitního spořitelního družstva o souhlas se snížením výše základního členského vkladu takto:
Česká národní banka podle § 5a odst. 3 zákona o záložnách uděluje Metroppolitnímu spořitelnímu družstvu předchozí souhlas ke snížení výše základního členského vkladu z částky 4000,- K na částku 100,- Kč
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomkins 17. 8. 2010 23:48

Jen se obávám, aby to nezapříčinilo příliv klientů a následný pokles úrokové sazby.
Tomkins
Diskutér

Odeslat příspěvekod filip893 1. 9. 2010 14:24

Od 1.10. platí nové úrokové sazby:

Vkladní knížka se nově úročí 3,3%.

Rovněž klesají úrokové sazby termínovaných vkladů na 6 měsíců.

Pro termínované vklady na 12 měsíců jsou sazby stejné, pro 24 měsíců se dokonce zvyšují.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod magican 26. 10. 2010 19:44

Zdravím,

půjde někdo na členskou schůzi 4. 11. 2010?
magican
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kalamancharo 26. 10. 2010 20:11

Nejdu, ale za případné info budu rád.

P.S.: Jsem u MSD nováčkem - posílají nějaké materiály (co se bude projednávat, resp. co se dohodlo) mailem či poštou? Jak jste se vůbec o schůzi dozvěděl, já nic nevím :/
kalamancharo

Odeslat příspěvekod magican 26. 10. 2010 21:28

Informace o členské schůzi na stránkách.

Co se týče projednávaní, bude asi na pořadu dne navyšování základního kapitálu.

Vzhledem k době členské schůze 16:00 a pak případně 16:35, myslím, že se tam zajdu podívat. Pokud by se tam událo něco zajímavého, dám to sem.
magican
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kalamancharo 26. 10. 2010 22:33

Jen si dovolím citaci pro ty, co vkládali zápisné+členský poplatek 4000kč:

V souladu s rozhodnutím členské schůze Metropolitního spořitelního družstva
ze dne 1. září 2010 o snížení základního členského vkladu z částky 4000,- Kč na
100,- Kč a v souladu se zápisem představenstva ze dne 12. října 2010, Vám
sdělujeme, že částka ve výši 3.900,- Kč bude poukázána členům, kteří základní
členský vklad zaplatili, na jejich účet založený u MSD do konce října 2010. Členové,
kteří nemají účet u MSD založený, budou o způsobu vypořádání a poukázání
uvedené částky informováni písemně.
kalamancharo

Odeslat příspěvekod Petr2010 27. 10. 2010 13:23

ví někdo prosím jak je to u MSD s výpisy z účtu? Mám tam čerstvě spořící účet a výpis poštou nedošel, chodí se pro ně na pobočku a jaká je frekvence výpisů?
Petr2010
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 27. 10. 2010 14:17

Petr2010 píše:ví někdo prosím jak je to u MSD s výpisy z účtu? Mám tam čerstvě spořící účet a výpis poštou nedošel, chodí se pro ně na pobočku a jaká je frekvence výpisů?

Osobne na pobocce a zdarma
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kalamancharo 29. 10. 2010 18:22

A nebo emailem - zadáš variabilní a specifický symbol a na registrovaný mail to zašlou ve formě pdf.
kalamancharo

Odeslat příspěvekod makrobiotik 31. 10. 2010 13:39

Asi jsem trochu natvrdlý, ale chápu to správně, že člověk, který zaplatí 100 kč vstupní vklad ručí pouze do výše jeho dvojnásobku? To by byly jen dvě stovky..nebo je to dvojnásobek samotného vkladu..např. u vkladu 400 tis. by to bylo 800 tisíc kč..
makrobiotik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod libol 31. 10. 2010 13:53

Ano je to dvojnásobek členského vkladu
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 31. 10. 2010 14:22

libol píše:Ano je to dvojnásobek členského vkladu

Ten dvojnasobek uz neplati, doslo ke zmene zakona a nyni zalezi jen na stanovach druzstva. MSD by mela mit jednonasobek, ale jako by u stovky na tom zalezelo :)
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod makrobiotik 31. 10. 2010 18:57

Tak to je jak kdybych neručil ničím...v tom případě nechápu proč mají kampeličky tak málo členů? ..MSD tuším ani dvě sta..kdybych nebyl vázaný jinde, tak do toho jdu na to tata...i když jsem patřil k těm nešťastníkům, co přišli po revoluci o všechny úspory..
makrobiotik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kalamancharo 31. 10. 2010 20:44

Právě asi z předsudků z minulosti, holt jim "družstvo" nezní stejně jako "banka" ... a určitě má víc než 200 členů :)
kalamancharo

Odeslat příspěvekod makrobiotik 31. 10. 2010 23:57

Mohl by tu ještě prosím někdo, jen tak pro zajímavost napsat, kolik u MSD ročně stojí vedení termínovaného vkladu..
makrobiotik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tomkins 1. 11. 2010 00:28

makrobiotik píše:Mohl by tu ještě prosím někdo, jen tak pro zajímavost napsat, kolik u MSD ročně stojí vedení termínovaného vkladu..


0.
Tomkins
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 1. 11. 2010 13:30

Neznam zaloznu, kde by se platilo za vedeni sporiciho uctu, nebo terminovaneho vkladu a neni to obvykle ani u bank (nekdy ale muze byt podminkou mit zrizen (placeny) bezny ucet, ale ani to se MSD (a asi zadne zalozny) netyka)
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr2010 1. 11. 2010 13:53

kalamancharo píše:A nebo emailem - zadáš variabilní a specifický symbol a na registrovaný mail to zašlou ve formě pdf.

díky za info, a ty symboly zadám jak? Osobně na pobočce?
Petr2010
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kalamancharo 1. 11. 2010 15:39

Pokud jde o výpis, tak jim to napíšeš do mailu. Pokud jde o zasílání plateb, tak se to zadá v IB nebo na pobočce v příkazu.
kalamancharo

Odeslat příspěvekod Petr2010 2. 11. 2010 14:39

kalamancharo píše:Pokud jde o výpis, tak jim to napíšeš do mailu. Pokud jde o zasílání plateb, tak se to zadá v IB nebo na pobočce v příkazu.

díky, ale bavíme se o MSD? Ta přece nemá IB, nebo mi to zatajili, když jsem si tam nedávno zřizoval členství.
Petr2010
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kalamancharo 2. 11. 2010 18:38

IB nemají, nepochopili jsme se :)

PS: Už jsem to pochopil - to IB jsem myslel u domovské banky, odkud budete peníze do MSD posílat.

PS2: Míchal jsem tam dvě věci dohromady. Ještě jednou tedy - pokud chcete od MSD výpis, musíte si dojít na pobočku, popř. si zažádat přes mail, kde zadáte info k identifikaci (já posílám jméno, specifický a variabilní symbol účtu - a funguje to). Takže tak :)) Omluva za uvedení v omyl :)
kalamancharo

Odeslat příspěvekod Petr2010 3. 11. 2010 16:48

aha, tak teď je to jasné, díky.
Petr2010
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod magican 4. 11. 2010 18:53

Zdravím,

dnešní členská schůze MSD měla překvapivě krátké trvání (jednalo se o mimořádnou schůzi od 16:35, protože řádná schůze byla neusnášeníschopná). První dva body (alespoň, co jsem vyrozuměl) se týkaly ustanovení orgánů schůze a programu schůze. Odtud se přešlo k bodu o zvýšení zákl. kapitálu z 80 milionů Kč o nějakých 52 milionů Kč (následoval výčet těch aktivních členů, kdo tyto miliony vloží. Max. vklad byl 11 milionů Kč nejméně 3 miliony Kč.) Dále následoval bod vyřazení 2 členů z řídících orgánů a jejich nahrazení členy novými v těchto orgánech. Nikdo nehlasoval proti ani se nezdržel hlasování. Schůze byla ukončena asi po 15 minutách.
Celkový počet lidí na schůzi byl řádově 20. z toho minimálně polovina byla přímo z MSD.
Na můj dotaz týkající se hospodaření MSD mi bylo sděleno, že aktuálně je to +-0 Kč. Výhled je do konce roku kladný až nulový. Příští rok se počítá se ziskem.
V konferenčním sále byl i malý raut (jen tak pro 10 lidí), spíš aby se neřeklo.
Toť v kostce zhruba vše.
magican
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 4. 11. 2010 19:03

Takže jsem o nic nepřišel :D Byls na tom rautu?
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod magican 4. 11. 2010 19:11

Nebyl, opravdu tam toho nebylo moc (příště vyfotím :)). Přišlo mi nemístné, abych se šel hned po konci schůze nacpávat, když jsem přišel v 16:35. To už tam ostatní asi 30 min čekali. Spíš mě překvapilo, že tam vůbec nějaký švédský stůl byl.

Myslím, že těžiště této schůze bylo ve zvyšování základního kapitálu - asi zvýšení vlivu členů, kteří peníze přidali.

Třeba to bude příště více vzrušující :P
magican
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kalamancharo 8. 11. 2010 22:14

Jen tak pro info, zasílá MSD také něco poštou? (chůze, důležité události atd.) - já jen, že mi od nich ještě nikdy nic nepřišlo (a to ani mailem, krom výpisu :)) )

PS: Družstevny jako téma na Z1 TV - http://www.z1tv.cz/archiv-z1/tema-z1-pe ... lo%C5%BEen
kalamancharo

Odeslat příspěvekod magican 29. 11. 2010 22:03

Zdravím, lidi je to špatný :(
V MSD poklesne úročení vkladů a to výrazně - k 1.1.2011.
Mno, vedoucí kůň zhodnocení vkladů začíná ztrácet :(
Škoda, že jsem nestihl založit ten termíňák včas...
magican
Návštěvník

Odeslat příspěvekod filip893 29. 11. 2010 22:09

Jak to, máš na to ještě měsíc.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod magican 29. 11. 2010 22:12

29.11.2010 – S platností od 1.1.2011 dochází k úpravě úrokových sazeb. Vzhledem k zahajování termínovaných vkladů k nejbližšímu 1. v měsíci se tato úprava týká již termínovaných vkladů uzavíraných v průběhu prosince 2010. Více zde.

O-:

Možná zítra... ale to mě asi nevezmou.
magican
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 29. 11. 2010 22:43

Teda já mám štěstí. V půlce září jsem uzavřel stošestku u Unibonu (6 % p. a.) a dvouletej termíňák u MSD (5,8 % p. a. ) :D
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kalamancharo 29. 11. 2010 23:21

To je to pravidelný doporučování na finexpertu, mforu, měsci atd ... maji dostatek zajemcu, moc penez - muzou si dovolit snizit urok :)
kalamancharo

Odeslat příspěvekod iguka 30. 11. 2010 15:18

no, ostrouhali to tedy dost
i5-2500s + Scythe Ninja 2(B), ASUS P8B75-M LX, 16 GB DDR3 Kingston, GTX 1050Ti KalmX, KC400 240GB, 1TB Seagate+himuro, Fractal R4, Corsair RM650x, LCD 22" W2220P, creative 2.1, OS Win7 Pro
NB: R61i Thinkpad, type 7650-8BG
iguka
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sykora1 8. 8. 2011 19:57

Nevite jak si vysvetlit nabidku na vlozeni dalsiho clenskeho vkladu? V cem by to mohlo byt vyhodny ci naopak nevyhodny?

Dekuji za odpoved.
sykora1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 8. 8. 2011 20:02

Je to stejné jako investování do společnosti. Ta získá kapitál na svůj rozvoj, podílník podíl na zisku (nebo ztrátě).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sykora1 9. 8. 2011 21:16

Diky za odpoved. Znamena to tedy, ze s vetsim podilem mam vetsi hlasovaci prava? V pripade, ze by nekdo vyznamne navysil podil, jsou vklady stale v bezpeci? Nemuze treba odhlasovat ze s vklady nemohou clenove po nejakou dobu nakladat? Pripadam ze me ta nabidka trochu zaskocila. Moje predstava je, ze velikost podilu je nekolikrat mensi nez velikost vkladu a myslim ze zalozna moc dalsich prostredku takto neziska.
sykora1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 9. 8. 2011 21:40

Předně to není první záložna, která chce získat vyšší členské vklady, stejnou akci měl i Moravský peněžní ústav. Určitě nemůže "zabavit" vklady, ale jinak by to byly otázky spíše na ČNB.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ultima__ratio 9. 8. 2011 23:47

Jestli se chtějí přetransformovat na banku, tak musí navýšit členské podíly na určitou hodnotu.
ultima__ratio
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anoraxx 13. 1. 2013 20:16

Zdravím, chci si u MSD založit termínovaný účet a chtěl bych se zeptat na následující:

1)Jak funguje zřízení termínovaného účtu? Po zaplacení členského poplatku mně bude zřízeno účet s vlastním číslem, na který pak můžu okamžitě poslat vklad nebo je mezi podpisem smlouvy a zřízením účtu nějaká prodleva?

2)Definuje se výše vkladu, který pak do termínu posledního dne daného měsíce musí být na účtu třeba nějakou smlouvou?

3)Jak funguje ukončení termínovaného účtu, při konci sjednaného období? Při založení jednorázového termínovaného vkladu se ve smlouvě uvede číslo účtu, na který se pak má převést původní vklad + úroky?

4)Existuje nějaká možná prodleva (výpovědní lhůta) mezi koncem TV k sjednanému období a připsáním peněz na daný účet?

5)Kde se můžu dozvědět jaký je aktuální poměr nezajištěných pohledávek dané záložny?
anoraxx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod filip893 13. 1. 2013 20:29

1) Bude ti založeno spořící konto s aktuální úrokovou sazbou 2,8% p.a. Peníze se zasílají právě na tento spořící účet. Protože MSD nemá vlastní bankovní kód, peníze se zasílají na sběrný účet MSD vedený u ČSOB, platba je identifikována pomocí VS (číslo tvého spořícího účtu) a SS (členské číslo). Účet je ihned po založení aktivní.

2) Každý TV se uzavírá podpisem smlouvy, kde jedním s parametrů je výše částky.

3) Vklad se vyplatí na onen spořící účet u MSD, pak se musí na pobočku zadat příkaz k úhradě, pokud chceš peníze převést jinam.

4) ???

5) http://www.imsd.cz/files/ekonomicke-uda ... 9_2012.pdf
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dinkylinky 13. 1. 2013 21:35

A objevuje se ten termínovaný vklad v IB? Jde mi o to, zda ho tam uvidím, a až mu uplyne ta sjednaná doba třeba na rok, tak zda se dá znovu založit přes IB nebo musím na pobočku?
dinkylinky
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 13. 1. 2013 21:39

Ano, je v IB. Chování po ukončení záleží na způsobu sjednání. Lze sjednat jako revolvingový, ale i tak, že po ukončení se převedou peníze na spořák. Pak je nutné přijít osobně do MSD a uzavřít nový (resp. ideálně měsíc před skončením).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anoraxx 14. 1. 2013 09:27

Ok, díky za odpovědi.
A funguje ten jejich spořící účet jako každý jiný? To znamená, žádná výpovědní lhůta a peníze si tam můžu posílat a vybírat, kdy se mi zlíbí?
Odchozí a příchozí platba na sběrný účet ČSOB a odchozí platba z tohoto účtu jsou podle jejich stránek zdarma.
A jestli dobře chápu ty čísla, tak poměr pohledávek se selháním vůči všem pohledávkám je tedy
51mil/8,034mld? To není ani 1%, to je nějaké divné.
Někde jsem četl, že MSD uvažuje, že přejde na akciovku a místo členského poplatku se budou možno koupit jejich akcie. Nevíte v jakém to je stádiu?
anoraxx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 14. 1. 2013 09:34

Je to tak. Jen počítej s nutností osobní návštěvy při výběru a cca 2 denní prodlevě při připisování plateb.
Reálně se tak na více než jednotky odchozích plateb měsíčně nehodí
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Peťo6 14. 1. 2013 14:51

Platby sa pripisuju hned na druhy den, ale v elektronickom vypise sa objavia az o dalsie dva dni.
Z vlastnej skusenosti: posielam si peniaze z inej banky do MSD napriklad v pondelok, pridu tam v utorok, ale vo vypise ich vidim az v stvrtok. Ale kazdopadne fyzicky tam su v utorok..
Peťo6
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 19. 1. 2013 06:29

Jestlize jim platba prijde v utery, tak GPC vypis jim CSOB vygeneruje nejdrive ve stredu a tehdy ho naimportuji do sveho systemu, ktery se podle vseho mirroruje na web o pulnoci, tedy od ctvrtka (hned po pulnoci?) a nikoliv drive uterni pohyby vidis...


anoraxx : no muzes jit na schuzi a tam se zeptat na ty akcie

- Schuzi, která se bude konat dne 29. ledna 2013 od 13.30 hodin v konferenčním sále hotelu JURYS INN, Sokolovská 11, 186 00 Praha 8?

- náhradní členskou schůzi 29. ledna 2013 14.05 hod.

http://www.imsd.cz/files/novinky/pozvánka%20na%20členskou%20schůzi_leden.pdf
vpe
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Peťo6 22. 1. 2013 23:23

Dnes mi prisiel zaujimavy mail z MSD:

Vážený pane,

novela zákona č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů, která byla schválena v prosinci 2012 a již 1. 1. 2013 vstoupila v účinnost, změnila pravidla pro určování výše srážkové daně z připsaných úroků fyzickým osobám. U osob, které nedoloží potvrzení o svém daňovém domicilu, tj. doklad od finanční správy státu, ve kterém zdaňují své celosvětové příjmy, má Metropolitní spořitelní družstvo povinnost uplatnit při přípisu úroků srážkovou daň ve výši 35 % namísto dříve platných 15 %. Prosíme Vás proto o neprodlené zaslání nebo předání originálu nebo úředně ověřené kopie příslušného dokladu o Vašem daňovém domicilu v českém nebo slovenském jazyce (případně v jiném jazyce s apostilní doložkou a s úředním překladem do jazyka českého) na Vaši domácí pobočku:
...

Na základě doručeného dokladu Vám bude sděleno, jaká výše srážkové daně z úroků bude na Vašich účtech vedených u Metropolitního spořitelního družstva na základě novelizované právní úpravy aplikována. Dovolujeme si upozornit, že pokud od Vás potvrzení o Vašem daňovém domicilu neobdržíme do 31. 1. 2013 včetně, již srážková daň z úroků za měsíc leden 2013 bude na Vašich účtech činit výše zmíněných 35 %, jak to nově ukládá zákon č. 586/1992, o daních z příjmů.
Děkujeme za důvěru, kterou jste pro správu Vašich peněžních prostředků vložili do Metropolitního spořitelního družstva, omlouváme se Vám za případné komplikace, které Vám výše uvedená změna legislativy může přinést, a těšíme se na Vaši návštěvu na některé z našich poboček.
Peťo6
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 22. 1. 2013 23:34

a pak si k takovým ***** dej peníze :-D
dr._lukas
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Peťo6 22. 1. 2013 23:56

no peniaze tam uz mam :-D tak som dnes rychlo vybavoval potvrzeni o danovem domicilu, zajtra im to tam nesem, tak snad to bude vsetko v pohode.. strhavat 35 %, no moje nervy!
hlavne ale zaujimave, ze zo ziadnej inej banky nic take nechceli, tak neviem co to je za novelu zakona.
Peťo6
Diskutér

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 22. 1. 2013 23:58

Pokud jsem to dobře pochopil, tak mail přišel klientovi ze SR který si do českého (bankovního) subjektu vložil peníze.
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod Peťo6 23. 1. 2013 00:17

Ano, ale zijem a pracujem v Brne.
Mam ucty v inych ceskych bankach, z ktorych toto potvrdenie nechceli.
Peťo6
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 23. 1. 2013 00:48

IMHO nic takového novelizováno není, vybírání srážky v této výši pak není v souladu se zákonem 586/1992 Sb. o daních z příjmů v aktuálním znění. Podle § 36 odst. 2 platí 15 % daň obecně bez rozlišení daňové rezidence:

Zvláštní sazba daně z příjmů plynoucích ze zdrojů na území České republiky pro poplatníky uvedené v § 2 a 17, pokud není v odstavci 1 stanoveno jinak, činí 15 %, a to
m) z příjmů plynoucích fyzickým osobám z úroků, výher a jiných výnosů z vkladů na vkladních knížkách, z úroků z peněžních prostředků na vkladových účtech, z úroků z peněžních prostředků na vkladních listech na jméno a vkladech na jméno jim na roveň postaveným, kdy majitelem vkladu je fyzická osoba, a to po celou dobu trvání vkladového vztahu, z úroků z vkladů na běžných účtech, které podle podmínek banky nejsou určeny k podnikání, např. sporožirové účty, devizové účty [§ 8 odst. 1 písm. c)],


Zvláštní sazba daně ve výši 35 % se uplatňuje podle § 36 odst. 1 písm. c) pouze pro poplatníky, kteří nejsou daňovými rezidenty jiného státu EU nebo třetích zemí s nimiž má ČR uzavřenou smlouvu o zamezení dvojího zdanění a i to pouze na příjmy jiné než jsou specifikovány v odst. 2

Myslím, že pokud by začali srážet daň ve výši 35 % bylo by to protizákonné a minimálně na podání k finančnímu arbitrovi. Klidně bych od nich požadoval náklady na správní poplatek za vydání potvrzení o daňové rezidenci (tuším 100 Kč)...

Disclaimer: jde o laický názor založený na základě uvedených informací, takže budu rád, pokud to někdo případně uvede na pravou míru.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod Peťo6 23. 1. 2013 11:06

No ja to tam dnes odnesem, uvidime co mi na pobocke povedia, ale myslim ze tam nebudu vedet nic a len to odoslu na nejaku centralu..
Spravny poplatek bol skutocne 100 Kc.
Peťo6
Diskutér

Odeslat příspěvekod Peťo6 23. 1. 2013 17:55

Tak som bol na pobocke MSD. Povedali mi, ze to potvrzeni o domicilu vyzaduju pre istotu, pretoze zakon (alebo novela zakona, neviem presne) sa tazko interpretuje, ich pravnici sa v tom nevedia prilis vyznat a preto usudili, ze bude lepsie to potvrdenie mat, keby prisla nejaka kontrola..
Peťo6
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 26. 1. 2013 01:20

Pozadovat po vas muze kdokoliv cokoliv, i zebrak na ulici almuznu. Vetsina lidi udela, co se po nich chce a jeste se u toho ukloni.

Nekdo uvidel, ze pribyl § 36 odst. 1 písm. c) od 1.1.13 a jaksi se neobtezoval zjistit, k cemu ten odstavec patri (k § 22 a tam sice nejake uroky jsou, ale podnikatelske ci kapitalove :-). Proc by se namahali, kdyz klient pribehne, donese...

Na zaklade mailu, ktery ani nemusel dostat, by mu nemohli platne strhavat 35%, to by mu snad museli oznamit na trvalem nosici dat :-D

OT: ad zakon: silenost nesrozumitelna a pekne nam to stat skrti, vloni vratky DPH o mesic pozdeji, letos 35% pro cizince (cizinec=mimo EU) a pristi rok nam asi napari 75% dan jako ve Francii? Proc nesrovnali spotrebni dan na natu a benzin s okolnimi staty?
vpe
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod luboal 26. 1. 2013 09:21

35% zdaneni uroku mi ztrhavaji Svycari jiz nekolik let.Bud priznam sve uspory doma,udelam riznani dani,pak platim 25%(Rakousko)nebo je mam anonymmne a pak platim tech 35%.
Nektere banky v EU(DKB,BIGBANK,PRIVAT BANK in Lettland) nestrhavaji cizincum zadne dane a o urokach informuji prislusny FU cizince a ten pak dani doma.
No,myslim,ze si to MSD s tema 35% spatne vylozila,neni ve Swycarsku! ;-)
Nevim,jaky danovy podil na dieselu nebo benzinu ma CR,v Rakousku to je:Diesel 51,9% (EU 48,6%) benzin 95 okt 57,2% (EU 55,4%)
www.osv1.orf.at/stories/493426 :D
Naposledy upravil luboal dne 26. 1. 2013 09:34, celkově upraveno 1
luboal
Poslední varování

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 26. 1. 2013 09:22

Je to už pár let starý článek, ale myslím, že pořád zajímavý

http://www.penize.cz/svetova-ekonomika/ ... it-nenecha
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod luboal 26. 1. 2013 09:41

PatrikChrz píše:Je to už pár let starý článek, ale myslím, že pořád zajímavý

http://www.penize.cz/svetova-ekonomika/ ... it-nenecha

Presne tak!
luboal
Poslední varování

Odeslat příspěvekod vpe 28. 1. 2013 10:51

luboal píše:35% zdaneni uroku mi ztrhavaji Svycari jiz nekolik let.Bud priznam sve uspory doma,udelam riznani dani,pak platim 25%(Rakousko)nebo je mam anonymmne a pak platim tech 35%.
Nektere banky v EU(DKB,BIGBANK,PRIVAT BANK in Lettland) nestrhavaji cizincum zadne dane a o urokach informuji prislusny FU cizince a ten pak dani doma.
No,myslim,ze si to MSD s tema 35% spatne vylozila,neni ve Swycarsku! ;-)
Nevim,jaky danovy podil na dieselu nebo benzinu ma CR,v Rakousku to je:Diesel 51,9% (EU 48,6%) benzin 95 okt 57,2% (EU 55,4%)
http://www.osv1.orf.at/stories/493426 :D

Tady slo o to, aby palivo u nas stalo obdobne jako v cizine s ohledem na kurz (DPH by bylo mozno zanedbat, tankuji vetsinou podnikatele, ne?), aby dopravci tankujici do kamionu stovky litru na jedno natankovani brali paliva u nas a ne v cizine. Alespon takto to bylo prezentovano ceskymi dopravci a stat na to, ze pry ne.

Ad urok - tady slo prece o to, jestli vubec ten odstavec o 35% se vztahuje na prijmy soukromych osob na privatnich uctech v ceskych bankach. Coz nejspise nevztahuje. Kdyby se vztahoval, tak je nasnade, ze MSD zanedbala zjisteni teto informace od cizince pri uzavreni smlouvy, a pak prece nemuze vedet, odkud ten cizinec je anebo kde plati dane, bez ohledu zda je to Cech nebo Svycar nebo Turek.
vpe
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mys87 28. 1. 2013 10:57

Zdravím všechny. Vkládám sem aktuální informace, jelikož ty stávající jsou již minulostí. Členský vklad je 100 Kč. Vkladní knížky již družstvo nezřizuje.

V nabídce naleznete Spořicí účet s ročním zhodnocením 2,8 %, a to bez ohledu na výši vkladu. Peníze si také můžete kdykoliv vybrat.

U termínovaných vkladů pak je zhodnocení 3,3 až 4,8 % ročně. Záleží na délce a výi vkladu. http://www.imsd.cz/urokove-sazby/-29438

Družstvu se teď velice daří. Má 8 poboček a přes 10 tis. členů. ;-)
Mys87
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod joachym1 28. 1. 2013 11:21

A mají už IB?
joachym1
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 28. 1. 2013 11:53

IB maji (a budou mit trvale) pouze pasivni (tj. nahled na svuj ucet, zadne aktivni operace), copak neumis nalistovat par stranek zpet?

Mys87 : hele ty prinasis 2 roky stare info :-D
vpe
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mys87 28. 1. 2013 13:25

No, ale těch 10 tis. členů a 8 poboček je aktuální :) V únoru se otevře dle info na jejich webu Liberec.
Mys87
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod joachym1 28. 1. 2013 20:09

Pasivni IB, to jsou tedy amateri. :D
joachym1
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 28. 1. 2013 20:40

Tak loni neexistoval ani ten pasivní náhled. Zase je třeba se na to dívat tak, jak tu už bylo několikrát řečeno, že pokud by investovali do vývoje nebo koupě IB a měli třeba vlastní bankovní kód, tak by už dávno sazba na spořicím účtu nebyla 2,8 % p.a.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod filip893 28. 1. 2013 20:59

Aktivní IB = vyšší příliv deposit do MSD + vyšší fluktuace peněz na SÚ = nižší úrokové sazby

Něco za něco.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod filip893 4. 2. 2013 01:32

Zajímavý článek na Měšci s šéfem MSD:

http://spoctiduchod.mesec.cz/clanky/met ... me-udrzet/
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod franko_cz 6. 3. 2013 08:38

Dá se MSD ovládat z libovolné pobočky nebo jen z té, kde byl produkt založen?
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod Olejník 6. 3. 2013 09:16

Zdravím, existuje v současné době v ČR lepší záložna? Jsem lama, v Air bank za mě příjmy ze spořícího účtu daní automaticky, je tomu i tak v případě MSD? Poohlížím se po něčem opravdu. Díky

Jaký je rozdíl mezi?

JEDNORÁZOVÝ TERMÍNOVANÝ VKLAD – pevná úroková sazba

TERMÍNOVANÝ VKLAD S OBNOVOU – pevná úroková sazba

U prvního musím dojít obnovit a u druhého se to obnoví automaticky?
Olejník
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod filip893 6. 3. 2013 10:25

1. Pokud jde o úroky tak ne.
2. Ano to je ten rozdíl.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Franklin 21. 3. 2013 15:36

Je potřeba si v MSD dohodnout termín, pokud chci zadat pouze příkaz k úhradě? Ptám se mimo jiné proto, že například na pražské pobočce je první volný termín až 2.4., což je za dlouho.
Franklin
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 21. 3. 2013 16:08

Ne, ale můžeš si počkat. Já tam byl několikrát "na blind" a jen jednou mě vhodili a musel jsem přijít za hodinu, ale vždy to byly složitější věci, např. uzavření termíňáku.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miho 24. 3. 2013 18:12

Za minuly mesic mi stahli ze sporaku 35 % dan z uroku. Volal jsem tam pred tremi tydny a dodnes s tim neudelali nic. Zrejme to bude chtit formalni reklamaci pekne postaru - na papitre.

To jen tak jako varovani pro ostatni, ze sverujete penize bande amateru...
miho
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Peťo6 24. 3. 2013 21:21

Mne tiez chceli strhavat 35 %, musel som dolozit potvrdenie o danovom domicile ked som chcel nadalej dan "len" 15 %.
Mozno si ta pomylili s nejakym "cudzincom"..
Peťo6
Diskutér

Odeslat příspěvekod tom brava 27. 3. 2013 19:30

dnes došlo po meilu totok, tak doufám že ještě nějakou dobu vydrží, když jsem dnes založil termíňák na 2 roky :eh
--------------------------------------------------
Metropolitní spořitelní družstvo

Nabídka k vložení dalších členských vkladů do kapitálu
Metropolitního spořitelního družstva

Představenstvo na svém zasedání rozhodlo dne 19. 3. 2013, v souladu s družstevními
principy, umožnit členům vložení dalších členských vkladů do kapitálu Metropolitního
spořitelního družstva níže uvedeným způsobem a za níže specifikovaných podmínek.
Způsob:
Člen vloží na požadovaný účet u Metropolitního spořitelního družstva v termínu do 90 dnů od
udělení souhlasu členskou schůzí jednorázově další členský vklad.
Podmínky:
a. Další členský vklad může být pouze peněžitý.
b. Výše dalšího členského vkladů musí být, při jeho vložení do základního kapitálu, vždy
celočíselným pětinásobkem základního členského vkladu.
c. Pro osoby jednající ve shodě dle § 66b Obchodního zákoníku platí limity i pro součet dalších
členských vkladů více osob jednajících ve shodě (jako jsou např. osoby blízké či osoby
propojené v rámci více firem), kdy součet vložených členských vkladů nesmí dosáhnout 10%
základního kapitálu, ledaže by se jednalo o osobu žádající a nabytí kvalifikované účasti.
V případě nabídky člena na vložení dalšího členského vkladu přesahující 10% základního
kapitálu, je vložení dalšího členského vkladu podmíněno souhlasem České národní banky.
d. Nabídky členů musí být předloženy v písemné podobě a zaslány doporučeně na adresu:
Metropolitní spořitelní družstvo, Sokolovská 394/17, Praha 8, PSČ 180 00 a to nejpozději do
12. 4. 2013.
e. Jednotlivé nabídky členů budou posouzeny individuálně a odsouhlaseny na zasedání
představenstva dne 16. 4. 2013 a dále pak předloženy ke schválení členské schůzi
Metropolitního spořitelního družstva, která se bude konat 22. 4. 2013.
f. U právnické osoby musí být součástí nabídky aktuální originál výpisu z obchodního rejstříku,
poslední podané daňové přiznání a aktuální účetní výkazy
g. U fyzické osoby musí být součástí nabídky aktuální osobní údaje, pakliže jsou odlišné od
stávajících údajů a výpis z rejstříku trestů.
Informace:
Další členské vklady nejsou pojištěny ze zákona, avšak jsou kryty majetkem Metropolitního
spořitelního družstva.
Bližší informace ohledně možnosti vložení dalšího členského vkladu do kapitálu
Metropolitního spořitelního družstva získáte na e-mailové adrese: petr.jansky@imsd.cz nebo
jan.zavrel@imsd.cz
V Praze dne 27. 3. 2013
Ing. Petr Jánský, v. r. Ing. Jan Zavřel, CSc., v. r.
Předseda představenstva Člen představenstva
-----------------------------------------------------------------------------

Jestli se chystáte někdo z pražáků na členskou schůzi 22.4., tak sem pak postněte jaká byla atmosféra:
http://www.imsd.cz/files/novinky/pozv%C ... 042013.pdf
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod qsubt 4. 4. 2013 11:11

prihlaseni do jejich IB, jde to nekomu ted? mne uz par dnu ne - ani IE ani Chrome, jen to toci a nic nedela, ani prihlasovaci policka nevidim.

Zrovna mne tam 1.4. nabyhal TV a chtel jsem si checknout jestli je vse OK...
huh?
qsubt
Diskutér

Odeslat příspěvekod Thom 4. 4. 2013 12:52

V Chrome mi to teď šlo.
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod tom brava 4. 4. 2013 15:09

V IE mi standardně probíhá přihlášení v pracovní dny až na 3-5 pokus, o víkendu a nočních hodinách je to o něco lepší - evidentně přetížené, asi server ČSOB prioritně odbavuje dotazy domácích klientů, externisti si musí počkat...
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod Peťo6 4. 4. 2013 22:12

Mne sa prihlasilo, ale trvalo to nezvykle dlho.
Peťo6
Diskutér

Odeslat příspěvekod goodyear 10. 4. 2013 00:32

tom brava píše:dnes došlo po meilu totok, tak doufám že ještě nějakou dobu vydrží, když jsem dnes založil termíňák na 2 roky :eh
--------------------------------------------------
Metropolitní spořitelní družstvo

Nabídka k vložení dalších členských vkladů do kapitálu
Metropolitního spořitelního družstva

Dost divny co? Asi nejsem sam komu to prijde skoro podezrely takovej spam... Navic to poslali dvakrat :)
goodyear
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 10. 4. 2013 06:25

Tak nemusi jit vylozene o nic mimoradneho, stejnou akci a dokonce mnohokrat delala napr. MPU. Muze to mit nekolik duvodu. Jednim z nich je vylepseni parametru vykazovanych CNB (muzou pak poskytovat vetsi uvery jednotlivym subjektum), v pripade ztratoveho (myslim ale, ze nemaji) hospodareni jde o levny zdroj penez, nebo jen nekdo z drzitelu vyznamneho podilu projevil zajem o jeho zvyseni a pro forma to chteji nabidnout i ostarnim. Jako spam bych to nevidel, jsi podilnikem teto "firmy" a tak se te to bezprostredne dotyka.

Ja do toho ale urcite nepujdu.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tom brava 22. 4. 2013 21:54

Dnes byla členská schůze, byl tam někdo odsud?
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod Franklin 23. 4. 2013 10:07

Na žumpě píšou, že se chystá snížení všech sazeb o 0,7%, pravděpodobně od 1.5.
Franklin
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod filip893 23. 4. 2013 10:14

Kde to píšou?

Navíc MSD zakládá TV vždy k začátku měsíce, takže pokud chystají změny od 1.5., museli by je zveřejnit už 1.4.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 23. 4. 2013 10:35

filip893 píše:museli by je zveřejnit už 1.4


změny v úrokových sazbách se musí zveřejňovat předem ? Změny v obchodních podmínkách ano, ale úroky ?
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod franko_cz 23. 4. 2013 10:43

Volal jsem na pobočku, tam nic neví. Prý mám sledovat jejich web, ha ha.
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod filip893 23. 4. 2013 10:52

AK:

Třeba Wuestenrot má přímo ve svých podmínkách, že změnu úrokové sazby musí zveřejňovat 2 měsíce předem. Proto už dnes víme, že od 1.7. bude jednotná sazba na všech spořících účtech 1,8%.

Také MSD nezakládá TV hned, ale vždy k 1. v měsíci. Takže TV založené do konce dubna s počátkem 1.5. budou mít úrokovou sazbu podle aktuálního úrokového lístku. Pokud změní počátkem května úrokovou sazbu, tak se to bude týkat vkladů s počátkem 1.6.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 23. 4. 2013 11:20

filip : a proč by tedy nemohli vyhlásit nové úroky třeba 26.4. platné od 27.4. ? Na tom co by se dělo do té doby, tj. do 27.4. (nové smlouvy na TV od 1.5.) by se nic neměnilo.
Spíš, pokud to bude pravda, mě zase se*e, že jsem do něčeho vlezl 14 dní předtím, než to přestalo být zajímavé :-)
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod filip893 23. 4. 2013 11:27

Když měnili úrokové sazby před dvěma roky, tak postup provedli tak, aby v jednom měsíci nezačínali TV s různou úrokovou sazbou. Předpokládám, že se toho budou držet i teď.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 23. 4. 2013 11:37

filip : joooo třeba se časy mění :-) V článku před měsícem taky ten jejich ředitel říkal, že žádnou změnu nemají v plánu. Ale když se podívám na jejich prezentaci půjček na webu tak nechápu, komu to za 10% půjčují.
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod MarekVach 23. 4. 2013 13:31

Jak to tedy je ? Volal jste tam někdo ? Mě by to docela taky zajímalo, protože bych se tomu snažil nějak přizpůsobit. Ten článek, kde ředitel říkal, že žádnou změnu dlouho neplánují (alespoň to tak vyznělo), jsem četl taky.
MarekVach
Diskutér

Odeslat příspěvekod Franklin 23. 4. 2013 13:48

Já tu informaci bral odtud: http://www.mbank.cz/forum/read.html?f=1&i=133401&t=133401&p=21. Prý se to řešilo na včerejší výroční schůzi.
Franklin
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tom brava 23. 4. 2013 15:06

na webu si můžou psát co chtěj, závazná je smlouva o TV (i třeba s technickým začátkem TV od prvního násled. kalendářního měsíce) a jakou ÚS si v ní sjednáš, takovou dostaneš....mimochodem já jsem se změnou počítal už od dubna, bylo to do očí bijící, že jako jediní širokodaleko nehýbali déle než rok s úrok. sazbami >>proto jsem chtěl vědět, zda někdo nebyl na čl. sch. jaká byla atmosféra zda to nevedou náhodou k nějakým nedobrým koncům jako Unibon...
Naposledy upravil tom brava dne 23. 4. 2013 17:20, celkově upraveno 1
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod MarekVach 23. 4. 2013 16:32

A kdy ta sazba může reálně spadnout ? To snad není možné, aby se to během jednoho týdne vyjednalo a vše zrealizovalo, ne ? Do tohoto měsíce (30.04.) ta sazba tedy nespadne na 100 % ?
MarekVach
Diskutér

Odeslat příspěvekod Franklin 23. 4. 2013 16:47

Na žumpě se píše pravděpodobně od 1.5. Mně se ten termín zdá naprosto realistický. Není co vyjednávat. Úroková sazba se nevyjednává, ale vyhlašuje. Je to jen jedno číslo v informačním systému, které lze ihned změnit. Termíňáky sjednané do vyhlášení nových sazeb budou samozřejmě za sazby nynější. Čili chce si to pospíšit s návštěvou pobočky. Všechny pobočky kromě Prahy ještě mají volné termíny.
Franklin
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod filip893 23. 4. 2013 17:11

Souhlasím s Franklinem, že pokud zpráva z mBank fora se jen trochu zakládá na pravdě, tak ke snížení dojde od 1.5.

Před chvílí jsem se vrátil z pražské pobočky, sice jsem nebyl objednán, ale měli volno a vzali mne hned. TV ale nešel založit s jiným počátkem, než od 1.5., nešlo tedy si založit TV do foroty s pozdějším datem, třeba 1.6.

Kdo jen trochu uvažuje o zřízení TV v MSD, na nic bych nečekal a vzal nejbližší pobočku útokem.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ALF6 23. 4. 2013 21:22

A ja si chtel ted sporici ucet zalozit :-) Tak na to kaslu...1,8% nebo 2,1% vyjde nastejno :-|
ALF6
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Thom 24. 4. 2013 00:11

Třeba to brzo bude 1,5 vs. 2,1 :-/
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod tom brava 24. 4. 2013 08:39

ALF6 píše:A ja si chtel ted sporici ucet zalozit :-) Tak na to kaslu...1,8% nebo 2,1% vyjde nastejno :-|


Jako spořák hodně nepraktické bez IB (pokud zrovna nebydlíš jednu zastáku tramvají od pobočky)
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod Thom 24. 4. 2013 08:55

Jako spořák, ze kterého si celkem pravidelně bereš pár tisíc ano. Ale jako spořák, na kterém na něco spoříš nebo tam máš rezervu, ze které nechceš brát, ale zároveň mít možnost relativně hned vybrat, ideální. Člověk si aspoň rozmyslí něco kupovat, když ty peníze nemá hned po ruce ;-)
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod tom brava 24. 4. 2013 09:19

Spořák=operativní přístup k penězům

.... těch pár desetinek procenta navíc nemůže vyvážit náklady ztraceného času + plné cestovní náklady (včetně opotřebení auta, pakovného apod.) + pár šedivých vlasů navíc =myslet dopředu na rezervační systém a zorganizovat si svůj čas podle obsazenosti rezervaček + volat/psát a rezervovat čas návštěvy + pokud se náhodou opozdím s příjezdem na rezervovaný čas, kdy a zda se dostanu na řadu + pouze "náhledový" zpožděný = nepřesný e-pohled na stav účtu, t.z. trnout kdy navedli pracovnící pobočky PP do syystému a kdy ho systém efektivně zpracoval ..... mám pokračovat nebo mě ještě někdo chce přesvědčovat, že spořák u MSD je OK volba??? (vážně bych ho nedoporučil ani největšímu nepříteli)
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod Thom 24. 4. 2013 09:37

V současné době je to jeden procentní bod. Že se někde na fóru psalo o snížení, není do doby platnosti rozhodující, stejně tak můžeš brát za skoro jistotu, že do konce roku ty "internetové" spořáky klesnou.
Jestli se to člověku vyplatí, je každého věc. Mít to u bydliště je pitomost, už dlouho jsem do nějaké banky apod. nejel z domu. Spíš záleží, kudy jezdíš, kde děláš, jestli si umíš čas zorganizovat nebo jsi jeden z těch, co věčně nestíhají...
Jestli tě tohle tak stresuje, že z toho šedivíš a trneš, vítej v 21. století. Asi jsi rentiér, jinak bys z práce byl s tímhle přístupem šedivý dávno. Jo vlastně, tys psal, že to musíš mít jednu zastávku od domu, tak to už mi štimuje 8-P
Náhledový systém mi nevadí. Posílám tam jednou za pár měsíců a ještě jsem nevybíral, na "operativní" věci mám Wurst 8-) Zároveň ale chci mít možnost ty peníze vybrat a ne čekat na lhůtu termiňáku...
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod bufalobil 24. 4. 2013 09:39

tom brava píše:Spořák=operativní přístup k penězům

.... těch pár desetinek procenta navíc nemůže vyvážit náklady ztraceného času, plné cestovní náklady (včetně opotřebení auta), pár šedivých vlasů navíc =myslet dopředu na rezervační systém, volat/psát a rezervovat čas návštěvy, zda se dostanu na řadu, když jsem se náhodou opozdil s příjezdem na rezervovaný čas, pouze "náhledový" zpožděný = nepřesný e-pohled na stav účtu, t.z. trnout kdy navedli pracovnící pobočky PP do syystému a kdy ho systém efektivně zpracoval ..... mám pokračovat nebo mě ještě někdo chce přesvědčovat, že spořák u MSD je OK volba??? (vážně bych ho nedoporučil ani největšímu nepříteli)Nepřesně to chápeš. Každý z nás má asi operativní spořák.Jako třeba já udržuju v Equa bank na spořáku peníze ve výši kreditního rámce(mám kreditku citi) většinou mi stačí na zaplacení výplata ale sichr je sichr. No a na spořáku u metunionu si držím nějaké čtyřkilo kdybych potřeboval řešit větší výdaje.Takže rozdíl v úroku je značný a náročnost s disponováním je v podstatě nulová(zatím jsem nikdy neřešil výběr peněz z tohoto spořáku).Zbytek mám zafixováno na termínech takže se k těm penězům nedostanu a já pro dobrý pocit potřebuju jistotu,že mám dostatečnou rezervu okamžitě k dispozici.
bufalobil
Diskutér

Odeslat příspěvekod tom brava 24. 4. 2013 09:44

Thom píše:....Posílám tam jednou za pár měsíců a ještě jsem nevybíral....


jo tak to vysvětluje Tvůj optimismus, já už absolvovat 2 "výběry" s dojezdovou vzdáleností 23 km na pobočku, takže vím o čem mluvím z reálného života. Už ne více...
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod headshottt 24. 4. 2013 10:04

Uroky se budou menit od 1.6, takze do konce dubna mate cas zakladat TV. Info primo na pobocce.
headshottt
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bufalobil 24. 4. 2013 10:05

1.6. mi končí termiňák a vypadá to že už nestihnu zafixovat nový za starou úrokovou sazbu. Jestli půjdou sazby dolu opravdu o 0,7% tak přestane být metunion zajímavé. Díval jsem se na ANO které bude mít v tu chvíli sazby vyšší ale nevím jak je to s jejich členským vkladem. Píšou že chtějí 17 000 tisíc ale že jim stačí 1000 kč hned a zbytek do 18 měsíců. Takže když vstoupím 1.5 2013 založím termińak a zaplatím 1000 Kč vklad. 1.5.2014 termiňák skončí a já z družstva vystoupím tak bych se měl těm 16 tisícům vyhnout ne? Neřešil jste to už někdo?
bufalobil
Diskutér

Odeslat příspěvekod Thom 24. 4. 2013 10:18

Jen aby nešli dolů taky :-(
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod ALF6 24. 4. 2013 18:22

tom brava píše:
ALF6 píše:A ja si chtel ted sporici ucet zalozit :-) Tak na to kaslu...1,8% nebo 2,1% vyjde nastejno :-|


Jako spořák hodně nepraktické bez IB (pokud zrovna nebydlíš jednu zastáku tramvají od pobočky)


mam to tak 40 km 8-D ale uz na to kaslu...kvuli 2,1% ? to mi za to nestoji :-l
ALF6
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petr.adamek 30. 4. 2013 00:55

Tak jsem byl včera ještě na poslední chvíli založit termíňák a všechny klienty upozorňovali, že úrok na spořicím účtu klesne již od 2. května na 2,1 %. Úroky na termínovaných vkladech klesnou taky, ale vzhledem k zakládání termínovaných vkladů vždy k prvnímu dni v měsíci budou nové sazby efektivně platné až od 1. června. Konkrétní sazby pro termínované vklady mi říci nechtěli, prý je zveřejní během dneška (tj. v úterý) na webových stránkách.
petr.adamek
Diskutér

Odeslat příspěvekod TnT2 30. 4. 2013 01:17

Tak to bude výhodnější spořák u WPB, který má navíc IB, pokud tedy taky nesníží.
ING Konto kód: 4592265
Curve karta promo kód na £5: RG7YB
TnT2
Diskutér

Odeslat příspěvekod dave67 30. 4. 2013 08:22

Stihnu založit termíňák ještě dnes se starými sazbami?
dave67
Diskutér

Odeslat příspěvekod petr.adamek 30. 4. 2013 08:56

Zkus si tam zavolat, jestli ještě dneska mají volný termín, založení termínovaného vkladu zabere pár minut, tak by tě tam někam mohli nacpat. Horší ale je, jestli ještě nemáš příslušný obnos převedený na spořicí účet, pak je otázka, jestli se to stihne ještě během dneška převést. Peníze musí být na účtu poslední pracovní den před naběhnutím termíňáku, tj. dneska.
petr.adamek
Diskutér

Odeslat příspěvekod dave67 30. 4. 2013 09:11

Peníze mám na FIO účtu...
dave67
Diskutér

Odeslat příspěvekod Thom 30. 4. 2013 09:25

Projít by to mohlo. Pro jistotu bych dal zrychlenou platbu. Ale pro 100% jistotu by asi bylo třeba tam zavolat, pokud mohou ověřit zůstatek na požádání.
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 30. 4. 2013 09:37

A co to vložit hotově na sběrný účet u ČSOB?
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 30. 4. 2013 10:15

citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dave67 30. 4. 2013 10:18

Tak u MSD by problém nebyl, jen se mám ujistit, že to FIO dneska připíše na jejich účet. Máte s tím zkušenosti, připíší to opravdu dnes /při zrychlené nebo prioritní platbě?/ ?
dave67
Diskutér

Odeslat příspěvekod qsubt 30. 4. 2013 10:19

2.1%?
tak to je dobry sesup, to se nevyplati to tam davat :( ..., to radsi vymenim 0.2% za aktivni IB
huh?
qsubt
Diskutér

Odeslat příspěvekod petr.adamek 30. 4. 2013 10:43

Tenk vklad hotovosti přímo na sběrný účet mne nenapadl, je vidět, že nemám takový přehled v platebních nástrojích pro mezibankovní styk jako Patrik :-). Asi to bude nejspolehlivější varianta jak to tam dostat ještě dnes, ale nevím, jak je u ČSOB zpoplatněný vklad na účet třetí osobou :-(.
petr.adamek
Diskutér

Odeslat příspěvekod bufalobil 30. 4. 2013 10:45

Tak už to tam je a jedná se o výrazné snížení. No nic já všechny peníze převedu jinam. Končí mi v červnu termíňák tak to pošlu do ANO na rok a pak uvidím jestli stáhnou členský vklad.Jestli ne tak členství ukončím. Holt pomůžu budovat další družstevní záložnu. Po WPB,Unibonu,Metunionu :D
bufalobil
Diskutér

Odeslat příspěvekod dave67 30. 4. 2013 10:47

Peníze mám na účtu FIO a tak rychle se k nim nedostanu. Stejně tak se nedostanu na pobočku MSD do lhůty, kdy bere FIO zrychlený platby připsaný tentýž den (13:50).
dave67
Diskutér

Odeslat příspěvekod petr.adamek 30. 4. 2013 11:16

Jestli už jsi členem, tak je jedno, kdy se dostaneš na pobočku. Důležité je mít dneska podepsanou smlouvu a zároveň mít dneska peníze na spořicím účtu. Jestli tam budou dřív peníze, nebo jestli dřív podepíšeš smlouvu, na tom nezáleží.

Tak jako tak to můžeš zkusit a kdyby se tam ty peníze náhodou nestihly včas připsat, prostě ti ten termíňák nenaběhne a peníze zůstanou na spořicím účtu (kde je můžeš nechat, nebo je převést jinam). Žádná sankce s tím spojená není, na to jsem se včera schválně ptal :-).
petr.adamek
Diskutér

Odeslat příspěvekod bufalobil 30. 4. 2013 11:17

bufalobil píše:Tak už to tam je a jedná se o výrazné snížení. No nic já všechny peníze převedu jinam. Končí mi v červnu termíňák tak to pošlu do ANO na rok a pak uvidím jestli stáhnou členský vklad.Jestli ne tak členství ukončím. Holt pomůžu budovat další družstevní záložnu. Po WPB,Unibonu,Metunionu :D


Aha tak jsem příhlídl že se upravily i pásma.Tak to se nevyplatí převádět jinam kůli 0,1%
bufalobil
Diskutér

Odeslat příspěvekod tulum 30. 4. 2013 22:51

bufalobil píše:1.6. mi končí termiňák a vypadá to že už nestihnu zafixovat nový za starou úrokovou sazbu. Jestli půjdou sazby dolu opravdu o 0,7% tak přestane být metunion zajímavé. Díval jsem se na ANO které bude mít v tu chvíli sazby vyšší ale nevím jak je to s jejich členským vkladem. Píšou že chtějí 17 000 tisíc ale že jim stačí 1000 kč hned a zbytek do 18 měsíců. Takže když vstoupím 1.5 2013 založím termińak a zaplatím 1000 Kč vklad. 1.5.2014 termiňák skončí a já z družstva vystoupím tak bych se měl těm 16 tisícům vyhnout ne? Neřešil jste to už někdo?


tak ANO začne být teď opravdu zajímavé pokud udrží sazby, ale co když nepůjde tak jednoudušše ten členský vklad očůrat?? 8-)
tulum
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 1. 5. 2013 01:54

U toho členského vkladu je problém v tom, že ručíš i nesplacenou částí. Tedy když družstvo krachne, budeš muset stejně těch 16 tisíc dotlačit.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MirekM007 1. 5. 2013 09:31

Ke najdu na stránkách MSD podrobné informace o členském vkladu? Našel jsem tam jen informaci o základním členském vkladu 100 Kč. Dají se někde stáhnout Stanovy MSD?

Dík.
PS: nedělám ze sebe agenta 007, jen čekám na uvolnění aliasu MirekM ...
MirekM007
Diskutér

Odeslat příspěvekod ski1961 1. 5. 2013 09:48

To snížení úrokových sazeb bylo dost velké,ale dalo se to čekat, vzhledem k tomu, jak snižovali úroky všichni ostatní. Vadí mi jen jedna věc. Je vidět, že se bankéřům nedá věřit ani slovo. Dneska jsou schopni Vám říci, že je vše v pořádku a zítra nebudou existovat.

Všimněte si, co říkal šéf MSD Petr Jánský před pár týdny Viz. odkaz. Jistě již musel vědět, že toto snížení bude následovat,ale tvrdil, že nic takového nechystají :-)

http://spoctiduchod.mesec.cz/clanky/met ... me-udrzet/

-- 1. 5. 2013 09:55 --

MirekM007 píše:Ke najdu na stránkách MSD podrobné informace o členském vkladu? Našel jsem tam jen informaci o základním členském vkladu 100 Kč. Dají se někde stáhnout Stanovy MSD?

Dík.


Mirku, je se třeba pořádne podívat na jejich stránky, kde ty stanovy najdeš, ale usnadním ti to, tady máš přímý odkaz :-))

http://www.imsd.cz/files/informace/stanovy_MSD.pdf
ski1961
Diskutér

Odeslat příspěvekod MarekVach 1. 5. 2013 10:24

"tak ANO začne být teď opravdu zajímavé pokud udrží sazby, ale co když nepůjde tak jednoudušše ten členský vklad očůrat??"

Díval jste se na současné úrokové sazby ANO ? Vřele doporučuji, je to opravdu komické, z 5,05 % -> 3,40 % a pro moje vkladové pásmo z 5,00 % -> 3,20 %... To kam se hrabe MSD s pádem 0,70 % p.a., u ANO s.d. to shodili rovnou o 1,80 % p.a. jako by se nechumelilo, dá se říci téměr na polovinu :-D
MarekVach
Diskutér

Odeslat příspěvekod Thom 1. 5. 2013 10:53

U termíňáků MSD to je taky víc než 0,7 ne? Jestli si pamatuju správně, kolik jsem si na něm sjednal :-) Někde vidím rozdíl 0,9, někde 1,0.
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod MarekVach 1. 5. 2013 11:02

Je to možné, každopádně v případě ANO s.d. je to snížení opravdu hardcore a nabízí se otázka, k čemu se ta družstevní záložna vlastně zakládala, když je na trhu teprve rok a nyní nemá naprosto vůbec nic, co nabídnout, členský vklad celkem 17.000 CZK navíc vůbec nezmiňuji. Musí být naprosto jasné, že nyní si tam peníze neuloží vůbec nikdo, vždyť lepší podmínky jsou dá se říci všude... To, že nejvyšší úrok na trhu má momentálně banka (Evropsko-Ruská), je také dobrý paradox.
MarekVach
Diskutér

Odeslat příspěvekod bufalobil 1. 5. 2013 12:58

Tak jsem si říkal že když ANO snižovalo sazby v únoru, že by mohli sazby udržet.Včera jsem jim volal a ptal jsem se jak je to s členským vkladem a potvrdili mi to co říká Patrik. Takže pro mě neměli smysl ani v úterý. No a od středy nemají smysl pro nikoho. Je to dost komickej spolek a opravdu nevím proč jsou na trhu.Pravděpodobně se jedná o nějakou pračku, která už asi vyprala co měla.
bufalobil
Diskutér

Odeslat příspěvekod franko_cz 2. 5. 2013 06:47

Včera i dnes při vstupu do přehledu výpisů systém po mně vyžadoval změnu hesla - to je nějaká nová politika nebo chyba?
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod Franklin 2. 5. 2013 07:10

Je to hodně podezřelé. Nejenom že jsem teď nuceně měnil heslo 2× (včera, dneska), ale navíc mám asi jenom 20 dní od založení účtu. Trochu to na mě působí dojmem, jako by jim unikla ven hesla klientů, a tak je nutí ke změně.
Franklin
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TnT2 2. 5. 2013 08:24

Já se přihlašoval včera večer a žádnou změnu hesla to nechtělo, zkusím dnes večer.
ING Konto kód: 4592265
Curve karta promo kód na £5: RG7YB
TnT2
Diskutér

Odeslat příspěvekod tom brava 2. 5. 2013 08:41

Já se přihlašoval dnes ráno a žádnou změnu hesla to nechtělo (ale tradičně lenivé...)
Naposledy upravil tom brava dne 2. 5. 2013 09:16, celkově upraveno 1
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod Franklin 2. 5. 2013 08:49

Teď jsem se zkusil znovu přihlásit a opět to chtělo změnit heslo. V posledních dvou dnech je to už potřetí.
Franklin
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ski1961 2. 5. 2013 09:24

Taky patřím mezi ty, po které to chce od úterý 30.4. každý den přihlášení nové heslo. Volal jsem tam a bylo mi řečeno, že už o tom vědí a že na odstranění tohoto problému pracují. Netýká se to prý automaticky všech.
ski1961
Diskutér

Odeslat příspěvekod Havers 2. 5. 2013 09:47

Mám stejný problém.
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod Peťo6 2. 5. 2013 13:49

Odo mna to nove heslo nechcelo, ale nacitava sa to vsetko pomaly - tak to byva snad vzdy na zaciatku mesiaca.
Peťo6
Diskutér

Odeslat příspěvekod petr.adamek 2. 5. 2013 20:32

Taky u mne aktivovali bezpečnostní politiku "změna hesla alespoň jednou denně" :(. Měnil jsem ho už aspoň pětkrát...
petr.adamek
Diskutér

Odeslat příspěvekod sykora1 10. 5. 2013 13:41

MSD prestalo od 7.5 zakladat TV (prestoze na internetu o tom neinformuji). Kontrola CNB.
sykora1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod filip893 10. 5. 2013 14:06

SATAN tu dával odkaz na FB Motejlek.com kde se informuje o probíhajícím bankovním dohledu nad MPÚ, WPB a MSD. Tipnul bych si:

MPÚ - proč mají cca 30% pohledávek sledovaných či rovnou se selháním.

WPB - jak je to ve skutečnosti se základním kapitálem, kdo je držitelem dalších členských vkladů - viz nedávná kauza s rozchodem s bývalým držitelem významného podílu.

MSD - proč mají tak málo sledovaných pohledávek, jestli si údaje, které zveřejňují, náhodou necucají s prstu.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarekVach 10. 5. 2013 21:20

A neshodila MSD úrokové sazby tak razantně dolů kvůli tomu, že nemá dostatek bonitních uchazečů o úvěry ? Uměl bych si představit i ten scénář, že shodili úrokové sazby a počítali s tím, že tím většina lidí ztratí o vkladové produkty u nich zájem, protože na trhu vzniknou lepší příležitosti k uložení, ale prostě nepočítali s tím, že ostatní instituce je v tom shazování ještě víc předběhnou a oni budou mít stále jedny z nejlepších podmínek. Trochu mi to přípomíná situaci v Unibon(u), kde jsem na poslední chvíli taky ukládal peníze ještě za původních lepších podmínek, měsíc nato se sazby shodily dolů a přesto to dopadlo, jak to dopadlo. No snad jsem to nezakřiknul
MarekVach
Diskutér

Odeslat příspěvekod filip893 10. 5. 2013 21:27

MSD snižovala úroky jako snad poslední, takže záměr snížit a zároveň mít stále +/- nejlepší úroky byl jasný.

Unibon snížil úroky tak nízko, že prakticky zastavil uzavírání TV. MSD je teď na tom stejně. Moc se mi to nelíbí, něco *****í.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarekVach 10. 5. 2013 21:37

To není pravda, MSD měla nejvyšší sazbu 4,80 % p.a., ANO měla maximální sazbu 5,05 % p.a. (ano na 5 let), ale i ty ostatní sazby na kratší období byly jakžtakž konkurenceschopné k MSD, jenže zatímco MSD shodila nejvyšší sazbu z 4,80 -> 4,10 , tak ANO shodilo sazbu z 5,05 - > 3,40. Paradoxně tedy došlo k tomu, že přestože shodilo MSD sazby poměrně brutálně, pořád jsou dá se říci na trhu nejlepší, když se bere v úvahu, že většina lidí nemá zájem o termínované vklady na 5 let (kteří by pravděpodobně ukládali nyní do ERB). Pokud ale nechtějí přijímat další vklady s tím, že nemají, komu peníze půjčovat, nechápu, proč prostě jednorázově nepozastaví příjem dalších vkladů jako to udělalo MPÚ a hotovo. Jestli vklady opravdu nepřijímají a na stránkách o tom není ani zmínka, tak to *****í p*ůserem.
MarekVach
Diskutér

Odeslat příspěvekod filip893 10. 5. 2013 21:42

Marku, tak jako MSD není pro velké banky konkurence, tak to platí i o vztahu k ANO SD. Srovnej podmínky vstupu, počet členů, a bilanční sumu.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarekVach 10. 5. 2013 21:46

Pro menší vklady s tebou souhlasím, je MSD lepší, ale já jsem třeba upřednostnil dříve ANO s.d. z důvodu, že jsem se dostal na sazbu 5,00 % p.a. na 5 let, ale co je hlavní, úroky se ještě připisovaly měsíčně, to je obrovská výhoda, kdybych to měl nyní srovnat v konečném důsledku proti současným podmínkám ANO s.d., tak jsem měl úrok 5,40-5,50 % p.a. namísto současných 3,20 % p.a. na stejné úrovni, jelikož z těch úroků mám další úroky... Jinak je ale pravda to, co píšeš, že za stejných úrokových podmínek hraje všechno pro MSD. No tak nějak jsem se situací po Unibon(u) smířen s tím, že v nejbližších několika letech zkrachuje něco dalšího, dá se to předpokládat.

P.S. Upřednostnil jsem ten delší vklad částečně taky z toho důvodu, že jsem předpokládal a vlastně stále ještě předpokládám, že v nejbližších letech budou úrokové sazby jedině klesat, takže paradoxně tu delší fixační dobu beru momentálně jako výhodu pro peníze, které nebudu v nejbližší době potřebovat. Jsem rád, že je mám takto uložené
MarekVach
Diskutér

Odeslat příspěvekod filip893 10. 5. 2013 21:50

Marku, tys mne nepochopil. Nejde o výši úrokových sazeb, ale o to, že 99,9% členů MSD buď o ANO vůbec neví, nebo o členství vůbec neuvažují. Jediný kdo dělá takováto porovnání jseš ty.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarekVach 10. 5. 2013 22:03

Proč si to myslíš ? Já myslím, že racionálně uvažujících vkladatelů (tím nechci říct, že se považuji za nějakého génia), je hodně. Tak zase na druhou stranu u toho ANO členský vklad 17.000, ono to víceméně indikuje, že cílová skupina budou vkladatelé tak 1,0+ M, pro menší vklady existují/ovaly lepší varianty. To samo o sobě to potenciální vkladatelské pole hodně filtruje
MarekVach
Diskutér

Odeslat příspěvekod sykora1 10. 5. 2013 23:26

Na strankach stale zadna zminka. Na vsech pobockach maji v kalendarich cely kveten obsazeno a volno je vsude hned od cervna. Coz prakticky znamena, ze v kvetnu si TV nikdo nezalozi (nedojde-li ke zmene).
sykora1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod melolontha 11. 5. 2013 08:20

filip893 píše:MPÚ - proč mají cca 30% pohledávek sledovaných či rovnou se selháním.

WPB - jak je to ve skutečnosti se základním kapitálem, kdo je držitelem dalších členských vkladů - viz nedávná kauza s rozchodem s bývalým držitelem významného podílu.

MSD - proč mají tak málo sledovaných pohledávek, jestli si údaje, které zveřejňují, náhodou necucají s prstu.

Další tipy:
1. Podle ČNB je sektor družstevních záložen nespolehlivý. Prý proto, že se zaměřuje na úzkou skupinu klientů.
2. Novodobá zásada ČNB: My jim to spoření znechutíme. :-)
melolontha
Diskutér

Odeslat příspěvekod MarekVach 11. 5. 2013 09:02

Tomu bych se ani nedivil, beztak v tom bude hlavně lobbing velkých bank, kterým družstevní záložny odsávají nějaké to procento (již ne promile) klientů. Kam by to spělo, kdyby Česká Spořitelna a ČSOB neměli svůj obvyklý cca 15 miliardový čistý roční zisk každá
MarekVach
Diskutér

Odeslat příspěvekod Thom 11. 5. 2013 09:36

No ale depozit mají velké banky zatím stále dost (víc než potřebují).
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod MarekVach 11. 5. 2013 09:58

Thom: To přece ale není důvod, proč nechtít i to 1 %, co se ukrývá v kampeličkách... S jídlem roste chuť... A s tou výší depozit je to také spekulativní, sice jich mají víc, než potřebují, ale za 0,01 % p.a., což je nejčastější odměna klientům za to, že si u nich peníze uloží, by je bral každý, kdo má alespoň trochu rozumu, ikdyby za to měla banka jenom nakoupit dluhopisy, tak vydělá na rozdílu úroku. Sama přece za nic neručí a případný p*ůser zacáluje stát. Takhle se podniká dobře
MarekVach
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ondrasz 11. 5. 2013 11:17

filip nevíš, zda není na pořadu dne nějaká kontrola ČNB v Creditasu?
Mám tam na spořáku s 2% sice jen pár šupů, ale nerad bych byl zaskočen...
V souvislosti s tím, jak moc myslíte, že dá věřit výkazům, které záložny reportují ČNB?
Ondrasz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 11. 5. 2013 11:31

Zeptej se Motejlka. Zprava o kontrole je od nej a zdroje neprozrazuje
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod filip893 11. 5. 2013 11:34

O Creditas se Motejlek nezmiňoval, jiné zprávy nejsou. Ale i tato záložna vykazuje velké procento sledovaných pohledávek či se selháním, v současné době je to kolem 56% všech pohledávek za jinými osobami (neboli těm co půjčili).

Pokud se týká toho, jestli se jejich reportům dá věřit, myslím si své. Unibon vykazoval dobré výsledky, pak na ně vlítla ČNB, museli přepracovávat zprávy za rok 2010 a průběžné zprávy za rok 2011 a najednou nechtěně museli vykázat kapitálovou přiměřenost kolem 5% a byl konec.

Takže současnou kontrolu ze strany ČNB beru jako vyjádření mírné nedůvěry k tomu co vykazují a snahu ověřit skutečnost.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarekVach 11. 5. 2013 11:35

Po zkušenosti s Unibon(em) bych se na pozitivní čísla ve výkazech moc nespoléhal, měl je tuším jedny z nejlepších na trhu kampeliček a pár měsíců poté mu byla odejmuta licence. Vlastně ani nevím, jestli doopravdy přišel o licenci kvůli velkému množství nesplacených úvěrů anebo jen kvůli nedostatečné kapitálové přiměřenosti.

V tvém případě bych asi převedl peníze někam na spořák do banky, 1,8 % p.a. ti dá Air Bank i bez bonusu, rozdíl na konci roku bude minimální
MarekVach
Diskutér

Odeslat příspěvekod Thom 11. 5. 2013 11:41

MarekVach píše:V tvém případě bych asi převedl peníze někam na spořák do banky, 1,8 % p.a. ti dá Air Bank i bez bonusu, rozdíl na konci roku bude minimální

Kliiiííííd :!:
Dokud bude pojištěno 100% vkladů bez akutní hrozby jejich naKypření, moc bych to neřešil. Ledaže by bylo pravděpodobné, že je budu za pár měsíců potřebovat. Mohlo by totiž v případě problémů chvíli trvat, než se k nim dostanu.
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod MarekVach 11. 5. 2013 11:42

Tak mě napadá, jestli ten trh kampeliček do pár let chtě nechtě uplně nevyhyne, mají se jim zvýšit odvody do FPV, peníze nejsou příliš komu půjčovat, úrokové sazby na nule, snaha bank o jejich vymýcení, jestli se s těmi "drahými" penězi točí ruleta jako v Unibon(u), tak jich na poli asi moc nezůstane

-- 11. 5. 2013 11:43 --

Thom: Tak já tam mám díky bonusu 2,0 % p.a. na spořáku, ale stejně to je bída, spořákama opovrhuju :D
MarekVach
Diskutér

Odeslat příspěvekod franko_cz 11. 5. 2013 20:09

Nelíbí se mi to. V pondělí půjdu vše převést jinam.
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod sykora1 11. 5. 2013 21:30

franko_cz: Dejte vedet zda jste pochodil. Na Internetu maji napsano ze vse je jen na objednani a vsechny kvetnove terminy obsazene. I kdyz to mozna neplati pro prevody penez. Me TV vyprsi az koncem kvetna :-( Chtel jsem jej prodlouzit, ted vaham.
sykora1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Peťo6 11. 5. 2013 22:29

Mne TV vyprsi na konci cervence, trochu sa zacinam bat, pretoze peniaze budem potrebovat na splatky noveho bytu.
Cital som si temu o Unibone a tam za zacali objavovat negativne spravy v priebehu 12/2011, licencia bola nakoniec odnata 8.3.2012 a vklady ktore skoncili sa normalne este vyplacali takmer do konca dubna 2012. Dufam ze v pripade nejakych pripadnych problemov u MSD by to snad bol tiez taky zdlhavejsi proces, pretoze potrebujem este aspon tie dva a pol mesiaca aby vyplacali.
Chcel by som ale verit tomu, ze sa netreba znepokojovat a vsetko je ok...
Peťo6
Diskutér

Odeslat příspěvekod melolontha 12. 5. 2013 09:00

u Unibonu bylo zhruba koncem listopadu 2012 zahájeno řízení o odebrání licence. Doufám, že MSD ještě v tomto stádiu není a že se tam ani nedostane. Uvidíme, co v příštím týdnu o aktivitě ČNB vyštrachají novináři...
melolontha
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 12. 5. 2013 09:10

No já mám zatermínováno, takže pokud bude situace probíhat jako v Unibonu, tak čím déle, tím lépe :). Samozřejmě úplně nejlépe, když budou fungovat dál, byť po snížení úrokových sazeb už tak atraktivní nejsou :(
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarekVach 12. 5. 2013 11:25

Mně jenom vrtá hlavou, proč se ČNB zaměřila "jen" na největší ústavy na trhu (co do objemu vkladů). Bylo by naivní si myslet, že ostatní kampeličky na tom budou lépe.

melolontha: Nebylo to v listopadu 2011 ? Peníze z FPV se vyplácely někdy červen/červenec 2012, tak to v listopadu 2012 být ani nemohlo.
MarekVach
Diskutér

Odeslat příspěvekod Thom 12. 5. 2013 12:09

MarekVach píše:Mně jenom vrtá hlavou, proč se ČNB zaměřila "jen" na největší ústavy na trhu (co do objemu vkladů). Bylo by naivní si myslet, že ostatní kampeličky na tom budou lépe.

No právě. Že si vybrali tyhle je logické, když jsou největší. Uvidíme.

Každopádně pokud by to vyvolalo run na jejich vklady, tak právě ten může problémy přinést (zatímco dosavadní činnost by je nepřivodila).
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod melolontha 12. 5. 2013 12:12

Marek: máš samozřejmě pravdu, 2011.

Mně jenom vrtá hlavou, proč se ČNB zaměřila "jen" na největší ústavy na trhu (co do objemu vkladů). Bylo by naivní si myslet, že ostatní kampeličky na tom budou lépe.

ČNB slibovala přísnější kontrolu záložen, třeba už s tím začala.
melolontha
Diskutér

Odeslat příspěvekod sykora1 12. 5. 2013 12:32

Skoro jak nekdo psal jinde, potrebuji lidi nahnat do 2. pilire, k nakupu nevyhodnych statnich dluhopisu, nemotivovat lidi k usporam. Zalozny jim to kazi. Tak nezavisla CNB dostala "ukol".
sykora1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MarekVach 12. 5. 2013 12:33

Thom: To by mi tedy z pozice těch největších záložen přišlo značně diskriminační a hned bych se tím oháněl vůči menším.

Tak jako tak to s těmi družstevními záložnami celkově moc růžově do budoucna nevidím.

melolontha: Přísnější kontrola znamená naprostá likvidace ? :-)
MarekVach
Diskutér

Odeslat příspěvekod LuiS_666 12. 5. 2013 12:41

sykora1 píše:Skoro jak nekdo psal jinde, potrebuji lidi nahnat do 2. pilire, k nakupu nevyhodnych statnich dluhopisu, nemotivovat lidi k usporam. Zalozny jim to kazi. Tak nezavisla CNB dostala "ukol".


Konspiračné teorie rulezzzz
LuiS_666
Diskutér

Odeslat příspěvekod xtonda 12. 5. 2013 13:27

To jako že nemožnost vkladů do záložen přiměje lidi vlézt do 2. pilíře? ROFL, dobrej matroš.

Pokud se ČNB vzhledem ke krachům záložen rozhodla zpřísnit dohled, tak je celkem logické, že začne u těch největších kde by případná ztráta byla největší.

Osobně bych rád viděl aby FPV v žádném případě nevyplácel úroky, ale pouze nahrazoval vklady klienta. Přijde mi nepřijatelný scénář kdy kampelička naláká střadatele na nereálné úroky, pak, pokud nešlo rovnou o podvod, na riskantních obchodech prodělá a zkrachuje a nakonec to prostřednictvím FPV zaplatí všichni. A i u náhrady vkladů bych si dokázal představit plnění pouze ve výši nějakých 90 - 95 %. Ztráta ve výši 5 - 10 % by pro vkladatele ani zdaleka nebyla likvidační, přesto by většinu vkladatelů vedla k přemýšlení kam to strčí.

Neznám podmínky bankovního trhu v době boomu kampeliček v první polovině 20. století, ale dneska podmínky pro podnikání kampeliček nevidím moc růžově, díky propojení trhu EU sem může přijít jakákoliv banka pouze na základě ohlášení, což se také děje, také ČNB v poslední době udělila několik licencí, takže velkých a silných bank je tu jako nikdy předtím a asi skoro každý půjde radši do banky.

Takže kampeličky na vklady musí dávat větší sazby, na úvěry naopak nižší, případně půjčovat těm, kterým banky nedají, tedy těm rizikovým. V této situaci je to pro ně více než těžké. Jediná šance je asi spojit to s další činností jako je broker nebo devizovka.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 12. 5. 2013 14:02

S těma pilířem bych to taky neviděl, natolik zase lidi blbí nejsou (teda aspoň ta část, co má nějaký peníze).

Když jsem se svého času zajímal podrobněji o WPB (povinně zveřejňované údaje), tak to už před hezkými pár lety vypadalo velice divně. Když jsem pak přišel s nimi do osobního styku, tak naprostá katastrofa. Podobné subjekty by na trhu být neměly.

To 100% pojištění vkladů je samozřejmě naprostý nesmysl. Věřím ale, že v tomhle je ČNB nebo naši zákonodárci naprosto nevinně, protože to sem zavlekla EU. Prostě si nemohli (asi nejspíš Němci a Francouzi) dovolit situaci, kdy by se začalo šuškat o skutečném stavu nějaké z jejich velkých bank s následným runem a hrozbou zhroucení celého finančního systému. V tohle měly české záložny z pekla štěstí, protože bez takového pojištění by si o ně nikdo neopřel ani kolo.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod vilass 12. 5. 2013 14:06

No, právě to, že FPV vyplácí vklady i s úroky , je velmi výhodné pro klienty, a kapeličky v této době mají 2 výhody proti spořákům v bankách:
1. vyšší úroky
2.právě proto, že objem vkladů je daleko menší než u bank,tak je jistota, ze v případě krachu
FPV všechno zatáhne !100% pojištění vkladů je super !!
Proto mám taky spořák u MSD(u nás v Olomouci má pobočku,ochotné holky, pohoda) a nebojím se ničeho.
vilass
Návštěvník

Odeslat příspěvekod LuiS_666 12. 5. 2013 15:06

Raz nato pár ľudí dojede...

"Na tomto svete nie sú žiadne istoty, iba dane a smrť."
LuiS_666
Diskutér

Odeslat příspěvekod xtonda 12. 5. 2013 15:26

Ano, 100 % pojištění vkladů je výhodné pro kampeličky a potažmo jejich klienty, stát totiž stoprocentně ručí za investice kampeliček bez ohledu na to, jak riskantní jsou. Takže kampelička nabídne vysoký úrok, nabere vklady, půjčí spřáteleným firmám, tam to zmizí, kampelička zkrachuje a FPV to zatáhne z peněz nás všech, viz. případ Unibon, BTW už někdo z Unibonu sedí? Samozřejmě se to musí udělat mazaně, aby to nebylo klasifikováno přímo jako podvod.

Takže výhodné to je pro ty kampeličky a pro jejich klienty, ale je to pěkná čuňárna, stát ručí za cizí riskantní obchody.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod Thom 12. 5. 2013 16:06

xtonda píše:Takže kampelička nabídne vysoký úrok, nabere vklady, půjčí spřáteleným firmám, tam to zmizí, kampelička zkrachuje a FPV to zatáhne z peněz nás všech, viz. případ Unibon, BTW už někdo z Unibonu sedí? Samozřejmě se to musí udělat mazaně, aby to nebylo klasifikováno přímo jako podvod.

Takže výhodné to je pro ty kampeličky a pro jejich klienty, ale je to pěkná čuňárna, stát ručí za cizí riskantní obchody.

Zato banky investují obezřetně, co? Jak ukázalo nejen posledních pár let. A vůbec, ale vůbec to nezaplatí daňoví poplatníci, ale manažeři ze svých bonusů :-P
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod LuiS_666 12. 5. 2013 16:06

Len doplním "Stát" (my všichni ostatní), priamo nepriamo...
LuiS_666
Diskutér

Odeslat příspěvekod Gandalf007 12. 5. 2013 19:01

Nedělal bych z kampeliček nepřímo podvodníky a tuneláře :pozor Vždyť stát je tím, kdo nastavuje pravidla a dohlíží na jejich dodržování. Takže je může nastavit a hlavně dodržování kontrolovat tak, aby podobná rizika minimalizoval. Současně může posílit trestně-právní odpovědnost v této oblasti, včetně náhrady škody.
Bohužel "stát" = pochybní lidé (zkorumpovaní politici, poslanci s geniálními pozměňovacími návrhy a lobbisté všemi prostředky prosazující zájem svého chlebodárce) a na druhé straně za nitky tahající finanční a mocenské skupiny. A tak je vždy otázka nikoliv zda bude průšvih, ale jen a pouze kdy k němu dojde (viz. topné oleje, zbraňové systémy, fotovoltaika, S-karty,...).
Gandalf007
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr._lukas 12. 5. 2013 22:29

http://www.imsd.cz/kontakty

A už to začíná.. pobočky zavírají v určité dny :-D .. Já bych ze dne na den ty podvodníky zavřel všechny..nechápu, že ještě ČNB drží ochrannou ruku nad pračkou peněz, které v každé záložně probíhá..

-- 12. 5. 2013 22:34 --

MarekVach píše:Thom: To by mi tedy z pozice těch největších záložen přišlo značně diskriminační a hned bych se tím oháněl vůči menším.

Tak jako tak to s těmi družstevními záložnami celkově moc růžově do budoucna nevidím.


tak pokud mají podvody v účetníctví, tak vůbec vyřvávat nebudou..vykradou zbytek a fondu se vysmějou.. jsem nesmile rád, že jsem se nerozhodoval na začátku roku podle nejvyššího úroku, ale oželel jsem výnos za rok o nějakou tisícovku, ale mám peníze uloženy v bance, která nemá tendence vydrbat s lidma a odejít
dr._lukas
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Thom 12. 5. 2013 23:39

V tomhle vidíš něco divného? Kdyby tam bylo, že zítra (nebo aspoň v příštím týdnu), ale tohle? OMG... :roll:
Kdo ví, třeba musí něco dělat se systémem, s procesy... Taková KB to zkusila třeba s internet bankingem a nešlo to několik dní.
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 13. 5. 2013 01:08

No ono je poněkud divné zavírat z technických důvodů veškeré pobočky, když se systémy dají ladit během víkendů že :-) A další velice prapodivná věc jsou veškeré obsazené termíny do konce května :-D .. osobně je to jedno.. peníze tam nemám a moje averze vůči družstevníkům nadále pokračuje
dr._lukas
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarekVach 13. 5. 2013 07:08

Na měšci někdo píše, že mu MSD dokonce 2x odmítlo převody peněz a ty se mu vrátily zpět na účet
MarekVach
Diskutér

Odeslat příspěvekod Thom 13. 5. 2013 07:28

dr: Tak se podívej do kalendáře.
Ono to je těžký po morální stránce. Mít penize v bance znamená podporovat nenazrané zahraniční matky nebo českého privatizátora....
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod franko_cz 13. 5. 2013 09:55

Ráno jsem naběhl do MSD hned v 9:00 (bez objednávání, žádné volné termíny se na webu ani neukazují). Vše jsem převedl jinam.
Pokud jde od TV bylo mi řečeno, že nové založit jdou, pokud už u nich máte peníze na spořáku, protože mají pozastaven příjem všech plateb zvenčí. Takže aktuálně do MSD opravdu nic zaslat nejde! Na webu o tom ani čárka.
Během chvilky co jsem si zadával příkazy přišlo pár dalších lidí a všichni zadávali převody pryč.
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod petr.adamek 13. 5. 2013 10:04

Hodně divoká spekulace: Že by za tím nebyla ČNB, ale ČSOB (jako velká banka, které kampeličky nejsou po chuti)?

Protože ani kontrola ze strany ČNB přece neznamená, že by nemohli přijímat vklady, to už by museli být pravomocně bez licence. A že by ČNB mohla zakázat příjem vkladů jako předběžné opatření, to se mi nezdá...

Ach jo, poprvé v životě vstoupím do kampeličky a hned za měsíc se objeví problémy. Ještě že mám za duben úrok 104 Kč, neprodělám na členském vkladu :-].
petr.adamek
Diskutér

Odeslat příspěvekod filip893 13. 5. 2013 10:06

Dnes jsem poslal email do MSD, během hodiny mi přišla odpověď:

dne 7. 5. 2013 bylo z rozhodnutí představenstva Metropolitního spořitelního družstva pozastaveno přijímání vkladů od svých členů. Platby, které klienti poukáží na své účty jim v tomto přechodném období budou vraceny zpět. Toto rozhodnutí vyplývá z opatření ČNB v souladu s právě probíhající kontrolou a je platné do odvolání. Jakmile toto omezení pomine, budete o této skutečnosti neprodleně informován. Platby z MSD do jiných bank probíhají standardně.

Děkujeme za pochopení,

Ing. Petr Jánský
Předseda představenstva


Otázka účelu kontroly a možných následků pro MSD zůstala nezodpovězena.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Thom 13. 5. 2013 10:12

U MSD (a mám dojem i MPU) se nedávno navyšovaly členské vklady (kdo měl zájem), nebo se pletu? A WPB měla s jedním bývalým členem problémy, navíc jsou největší. Může to s tím souviset, že jestli se vydali na kontrolu, tak ýr zrovna sem.

Jestli teď lidi začnou houfně vybírat, tak se ty problémy naopak vyvolají. Moc nechápu proč. O peníze se bát nemusí a tenhle spořák považovat za prachy, které potřebuju mít ihned k dispozici, snad ani nejde. Ale měli by to trochu líp komunikovat.
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod TnT2 13. 5. 2013 10:54

ING Konto kód: 4592265
Curve karta promo kód na £5: RG7YB
TnT2
Diskutér

Odeslat příspěvekod miho 13. 5. 2013 11:29

Ucet v Moravia Bance jsem si zakladal 5 mesicu pred krachem.
Do Unibonu jsem vstoupil 5 mesicu pred odebranim licence

...

V MSD jsem 3 mesice :-p
miho
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 13. 5. 2013 11:34

Zakládal jsi v poslední době ještě někde účty? Abych se vyvaroval :)
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Franklin 13. 5. 2013 12:03

miho píše:Ucet v Moravia Bance jsem si zakladal 5 mesicu pred krachem.
Do Unibonu jsem vstoupil 5 mesicu pred odebranim licence
...
V MSD jsem 3 mesice :-p

Čili MSD končí v červenci. Dobrá informace! Dík! :twisted:
Franklin
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radoch1 13. 5. 2013 12:17

Dneska rano jsem tam volal, chtel jsem zalozit novou smlouvu na TV pro sve rodice. Udajne to ted nelze, maji tam kontrolu CNB, takze nove klienty neprijimaji. Tim se vysvetluje i to, proc jejich webovy kalendar na prazske pobocce ma do konce kvetna obsazeno. Vzali si na me telefon s tim, ze az kontrola CNB skonci, tak se mi ozvou - nedokazou vsak odhadnout, kdy to bude. Hm, tak nevim.... Jeste v dubnu se tam dvere netrhly, zajemcu, co uzivarali smlouvy, tam byly udajne hromady...
radoch1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sykora1 13. 5. 2013 12:23

Takze TV uz zakladat jdou, ale jen z penez co jsou v MDS na sporicim ucte. Vypada to tedy, ze MSD ma "zakazano" prijimat dalsi penize a nabirat nove cleny. Nebylo uz neco podobneho v MPU? Koncem kvetna mi TV konci. Chtel jsem jej navysit (coz nejde), ale asi jen provedu jeho dalsi obnoveni, mozna s delsi lhutou. Penize ted nepotrebuji a pripadne cekani na vyplaceni z pojisteni me nijak neohrozi.
sykora1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod filip893 13. 5. 2013 12:41

sykora1:

Že by to několikanásobné období, kdy MPU nepřijímalo nové členy a soustřeďovali se na spolupráci se stávající klientelou bylo jen maskování kontroly ČNB a zákazu přijímat nové členy? No ale v tomto období šlo normálně přijímali vklady od stávajících klientů, což teď MSD nedělá.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vilass 13. 5. 2013 12:49

Potvrzuji, že nelze poslat žádné peníze na žádný účet v MSD, dnes se mi vrátily zpět peníze poslané v pátek na spořák.Volal jsem před chvílí na pobočku v Olomouci, slečna vysvětlila, že z důvodu auditu ČNB jsou příchozí platby a zakládání nových účtů pozastaveny do odvolání.Něvěděla, jak to může dlouho trvat, prý třeba i měsíc.Převody peněz ven (příkazem osobně na poboččce )jsou možné.Takže uvidíme , jak to dopadne.Já ty peníze ted nutně nepotřebuju, ale kdo ano, doporučuju vybrat, kdyby se něco "zadrhlo" a pak se muselo čekat třeba půl roku.
vilass
Návštěvník

Odeslat příspěvekod petr s 13. 5. 2013 13:29

Už tam máme jmenovaného likvidátora? Nemáme. Takže čas tam nechat peníze ještě je dle osudu Unibonu. Zatím bych byl v klidu a potom se případně starat.
petr s
Diskutér

Odeslat příspěvekod MarekVach 13. 5. 2013 13:32

Kolik prostředků je momentálně v FPV ?
MarekVach
Diskutér

Odeslat příspěvekod filip893 13. 5. 2013 13:39

V únoru to bylo něco kolem 25 mld Kč.

http://www.fpv.cz/
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarekVach 13. 5. 2013 14:33

To není zase tak moc, MSD má vklady o objemu kolem 14 mld tuším, jestli půjde do insolvence ještě i WPB nebo MPÚ, bude to sranda...
MarekVach
Diskutér

Odeslat příspěvekod filip893 13. 5. 2013 14:40

Vyvoláváš zbytečně paniku, bilanční suma MSD je něco kolem 10 mld Kč. A o insolvenci bych nemluvil do té doby, než skončí kontrola ČNB.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petr s 13. 5. 2013 15:08

A nakonec vyplatě jí 80% a z fondu půjde např. jen 2 mld.

Nakonec půjde např. v dané kontrole o boj proti praní špinavých peněz a bude to.
petr s
Diskutér

Odeslat příspěvekod MarekVach 13. 5. 2013 15:12

Jenom za poslední výkazové období, tj. do 31.03.2013 dělaly vklady necelých 14 miliard Kč, to bude ještě více. Tak vzhledem k tomu, že nemohou přijímat platby zvenčí, tak to nevěstí nic dobrého... Osobně pochybuji, že po měsíci bude vše fungovat bez problému jako předtím...
MarekVach
Diskutér

Odeslat příspěvekod Thom 13. 5. 2013 15:33

To by nejspíš zatrhli i výplaty, ne?
K těm sumám - mají snad taky nějaké pohledávky a těžko bude většina nedobytná.

petr s: nesmysl, to by dost nabouralo důvěru v bankovní sektor jako celek, protože i záložny jsou ze zákona 100% pojištěné. To si (zatím) nikdo nedovolí, tím spíš po zkušenosti s Kyprem.
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod petr.adamek 13. 5. 2013 15:48

Thom píše:petr s: nesmysl, to by dost nabouralo důvěru v bankovní sektor jako celek, protože i záložny jsou ze zákona 100% pojištěné. To si (zatím) nikdo nedovolí, tím spíš po zkušenosti s Kyprem.


Petr tím nejspíš myslel to, že ve finále nebude na bedrech FPV výplata celé bilanční sumy záložny (tj. cca 10 - 14 mld Kč), ale pouze rozdíl mezi objemem vkladů a tím, co záložna zvládne vyplatit sama (a tento rozdíl může být např. 2 mld Kč).

-- 13. 5. 2013 15:56 --

MarekVach píše:Jenom za poslední výkazové období, tj. do 31.03.2013 dělaly vklady necelých 14 miliard Kč, to bude ještě více.


Těch 14 mld Kč je bilanční suma, nikoliv objem vkladů.
petr.adamek
Diskutér

Odeslat příspěvekod Thom 13. 5. 2013 17:10

Zpráva na Aktualne.cz
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod MarekVach 13. 5. 2013 17:16

V podstatě v tom článku není nic, co by tu již nebylo zmíněno.
MarekVach
Diskutér

Odeslat příspěvekod petr.adamek 13. 5. 2013 17:16

Koukám, že Patrikova zprávička na Měšci (http://www.mesec.cz/aktuality/metropolitni-sporitelni-druzstvo-prestalo-prijimat-vklady/) vypadá jinak, než jak vypadala ráno :-). Úplně z ní vypadly zmínky o MPÚ a Creditas.

Patriku, to jsi upravil ty, nebo na to šáhl někdo jiný někdo jiný?
petr.adamek
Diskutér

Odeslat příspěvekod MarekVach 13. 5. 2013 17:19

Já jsem v té zprávě původně četl tedy ještě o MPÚ, ale už tehdy mi přišlo, že v té zprávě chyběla ještě zmínka o té třetí WPB nebo Creditas ?
MarekVach
Diskutér

Odeslat příspěvekod filip893 13. 5. 2013 17:29

petr.adamek píše:Koukám, že Patrikova zprávička na Měšci (http://www.mesec.cz/aktuality/metropolitni-sporitelni-druzstvo-prestalo-prijimat-vklady/) vypadá jinak, než jak vypadala ráno :-). Úplně z ní vypadly zmínky o MPÚ a Creditas.

Patriku, to jsi upravil ty, nebo na to šáhl někdo jiný někdo jiný?


Ta zprávička vychází z mého postu v tomto vlákně ze dne 10.5. 14:06 (stránka 11)
filip893 píše:SATAN tu dával odkaz na FB Motejlek.com kde se informuje o probíhajícím bankovním dohledu nad MPÚ, WPB a MSD. Tipnul bych si:

MPÚ - proč mají cca 30% pohledávek sledovaných či rovnou se selháním.

WPB - jak je to ve skutečnosti se základním kapitálem, kdo je držitelem dalších členských vkladů - viz nedávná kauza s rozchodem s bývalým držitelem významného podílu.

MSD - proč mají tak málo sledovaných pohledávek, jestli si údaje, které zveřejňují, náhodou necucají s prstu.


a vůbec se mi nelíbí, že mé teorie a fabulace, které mohou, ale NEMUSÍ být pravdivé připojuje Patrik k seriozní zprávě o MSD. Jedna věc je tlachat na foru, druhá věc je pak pouštět do světa zprávy. Zprávička byla jistě editována.

Že probíhá kontrola v MSD víme jen z postu Facebooku motejlek.com, který tam uvádí i kontrolu MPÚ a WPB, tak jsem si zaspekuloval.

Z článku na aktuálně víme, že minimálně v MPÚ žádná kontrola neprobíhá a fungují normálně. Podle toho co mi řekli na pobočce MSD to vypadá, že jsou poslední záložnou, kdo ještě neprošli hloubkovou kontrolou a teď jsou prostě na řadě. Jedním z důvodů kontroly může být i rychlý nárůst vkladů a poboček.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Franklin 14. 5. 2013 12:54

Pokud by to někoho zajímalo, tak hraniční čas pro převod peněz ven z MSD je 14:00. Převody jsou možné samozřejmě pouze na pobočce, ale teď je tam krásně volno. :-D

Příkaz k úhradě zadaný do 14:00 => D+1
Příkaz k úhradě zadaný po 14:00 => D+2
Franklin
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mys87 14. 5. 2013 14:11

MSD tu funguje od roku 1999 a mají bezproblémovou historii. Já jsem členem již 6 let a spokojenost. A jelikož jsou vklady pojištěné, jsem v klidu. Každopádně jim přeji, ať mají kontrolu co nejdříve za sebou a nadále fungují. :-)
Mys87
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Franklin 14. 5. 2013 14:19

Kontrola může teoreticky probíhat klidně i za plného provozu finančního ústavu bez omezení služeb. To ale není případ MSD. Pokud mi ČNB zakázalo poskytovat moji hlavní službu, nedá se to nazvat pojmem "bezproblémová historie".
Franklin
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarekVach 14. 5. 2013 14:24

Souhlasím s Franklinem, skoro jako by ten předchozí příspěvek psal přímo někdo z MSD.
MarekVach
Diskutér

Odeslat příspěvekod PavelJK 14. 5. 2013 15:47

Dobrý den, nedá mi to nereagovat..obecně se ví, že ČNB dohleduje všechny bankovní instituce a to že v době kontroly omezila nějaký služby družstva přece nic neznamená. Nerozumím, proč klienti tak panikaří, jednak je vše pojištění a jednak družstvo dle výroční zprávy, která je na webu, si vede velice dobře..já jsem spokojeným členem a strach nemám. Věřím v pevné zázemí firmy.
PavelJK
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MarekVach 14. 5. 2013 15:59

Ach jo, proč takový příspěvek nikdy nenapíše někdo, kdo má alespoň 100+ příspěvků zde na foru ? Ale jeden jediný...
MarekVach
Diskutér

Odeslat příspěvekod Franklin 14. 5. 2013 16:02

PavelJK:

1) Kam až moje paměť sahá, nepamatuju si na situaci, kdy by nějaký mnou používaný finanční ústav úplně zmrazil platební styk. Pozastavit nějakou doplňkovou službu - proč ne? Ale převod peněz z jiné banky do MSD považuju za naprosto primární službu. Když nefunguje platební styk, nemůže být o "družstevní záložně" ani řeč.

2) MSD na svém webu nemá žádné informace o aktuální situaci. To má závažné dopady na klienty:
- plýtvání časem těch klientů, kteří se vydají na pobočku
- snaha zatajovat problémy před těmi lidmi, co nechodí na finanční fóra a servery
- lákání na věci, které MSD nemůže právě teď splnit

Právě bod 2) je typický pro nesolidní společnosti.

Já jsem všechny peníze převedl pryč. Úrok 2% v Air Bank mi oproti 2,1% u MSD stačí.
Franklin
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PavelJK 14. 5. 2013 16:08

Já osobně si myslím, že pokud je týden zamezen platební styk (navíc jednosměrný), ještě to nic neznamená a nemá cenu se z toho ,,nervovat,,. Na pobočce jsem se včera dotazoval, proč tato informace není na webu a bylo mi řečeno, že se to tam v nejbližší době objeví. Samozřejmě záleží na každém jak se k tomu postaví, já bych zatím nepanikařil. Do tedka se MSD chovalo víc než slušně tak proč je hned házet přes palubu..
PavelJK
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mikicz 14. 5. 2013 16:09

řekněmě že u toho prvního si můžeme jenom myslet že je z MSD, u toho druhého máme jistotu. Tak jak probíhá kontrola Pavle?
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Franklin 14. 5. 2013 16:11

Účet Mys87 považuji za reklamní kanál MSD:
search.php?author_id=144989&sr=posts&f=1799
Franklin
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Thom 14. 5. 2013 16:11

Kam zase moje paměť sahá, tak pozastavení nabírání nových klientů je u záložen poměrně běžné. O omezení vkladů nevím, znám jen Fio d.z. (svého času) a WPB.
Pokud se vyskytly někde problémy, tak se v první řadě omezily výplaty (to se tady nestalo ...).

Není nic na stránkách MSD, ale ani ČNB, to je docela mínus (obou). Možná nechtějí spustit paniku, ale spekulace by ji také mohly způsobit. MSD aspoň nějaké vyjádření dalo, ale ČNB mlčí jako hrob, no ale u státní instituce je to celkem běžné :(
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod Franklin 14. 5. 2013 16:16

Na nesolidní jednání se dá považovat už jen to, že oni klidně nechají přijet na pobočku klienty s dohodnutým květnovým termínem. A teprve až na pobočce se klient dozví o tom, že se něco něje, že si nemůže založit termíňák a že podnikl cestu naprosto zbytečně. Mrhat časem cizích lidí, to je velice snadné.
Franklin
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarekVach 14. 5. 2013 16:23

To, že na forum přispívá evidentně někdo z MSD mě osobně znepokojuje ještě daleko více, než kdyby se o tom jen spekulovalo mezi nespokojenými klienty

Já sám za sebe bych pochopil, kdyby bylo zastaveno přijímání dalších vkladů za původních (výrazně lepších) podmínek. Pokud pro MSD bylo výhodné přijímat vklady i se sazbou 4,80 % p.a. , pak přijímat vklady se sazbou 4,10 % p.a. musí přece být super kšeft. Proč by najednou o takové "levné" peníze MSD ztratilo zájem ? Sami od sebe asi těžko, to bude nějaké nařízení shůry. Nenapadá mě jediný racionální důvod, proč by MSD nemělo mít zájem přijímat prostředky nyní za výrazně horších (pro ně lepších podmínek). Nevěřím tomu, že by se nenašel i dočasně nějaký jiný způsob, kde shromažďovat / nabírat další prostředky od klientů. Bude v tom prostě něco jiného.
MarekVach
Diskutér

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 14. 5. 2013 16:28

No hlavně by asi někdo měl informovat "družstevníky" :D aspoň nějakým mailem co se vlastně děje.
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod petr.adamek 14. 5. 2013 16:30

PavelJK píše:Dobrý den, nedá mi to nereagovat..obecně se ví, že ČNB dohleduje všechny bankovní instituce a to že v době kontroly omezila nějaký služby družstva přece nic neznamená. Nerozumím, proč klienti tak panikaří, jednak je vše pojištění a jednak družstvo dle výroční zprávy, která je na webu, si vede velice dobře..já jsem spokojeným členem a strach nemám. Věřím v pevné zázemí firmy.


No, zákaz přijímat nové vklady a poskytovat úvěry bych rozhodně necharakterizoval, jako že to nic neznamená. Na druhou stranu je zbytečné panikařit, i kdyby to dopadlo tím nejčernějším scénářem, díky FPV přijdeme maximálně o členský vklad. A čísla z poslední výroční zprávy opravdu nevypadají špatně, pokud odpovídají realitě (což pravděpodobně ČNB prověřuje), mělo by to dopadnout dobře.

Franklin píše:1) Kam až moje paměť sahá, nepamatuju si na situaci, kdy by nějaký mnou používaný finanční ústav úplně zmrazil platební styk. Pozastavit nějakou doplňkovou službu - proč ne? Ale převod peněz z jiné banky do MSD považuju za naprosto primární službu. Když nefunguje platební styk, nemůže být o "družstevní záložně" ani řeč.


No, že by úplně nefungoval platební styk se naštěstí říci nedá, záložna nesmí přijímat nové vklady, ale stávající vklady naštěstí vyplácí. Za mnohem závažnější situaci bych považoval, kdyby nefungoval platební styk směrem ven.

Franklin píše:2) MSD na svém webu nemá žádné informace o aktuální situaci. To má závažné dopady na klienty:
- plýtvání časem těch klientů, kteří se vydají na pobočku
- snaha zatajovat problémy před těmi lidmi, co nechodí na finanční fóra a servery
- lákání na věci, které MSD nemůže právě teď splnit

Právě bod 2) je typický pro nesolidní společnosti.


Souhlasím s tím, že přístup záložny rozhodně není transparentní, a tím, že hraje mrtvého brouka, akorát podporuje různé spekulace a podkopává důvěru svých členů. Na druhou stranu chápu, že to nechtějí moc ventilovat do světa, aby nevyvolali paniku, protože jakmile dojde k runu na záložnu a všichni vyberou vklady, pak spolehlivě padne, bez ohledu na to, zda byla předtím zdravá či nikoliv. Tady asi není žádné dobré řešení a je nutné hledat to nejméně špatné :-(.

Franklin píše:Já jsem všechny peníze převedl pryč. Úrok 2% v Air Bank mi oproti 2,1% u MSD stačí.


Já bych měl asi dilema, protože když všichni vyberou vklady, záložna určitě padne. A díky FPV to riziko není zase až tak velké. Ale stejně mám prakticky všechno na termíňáku, tak to aspoň nemusím řešit :-).

Sranda je, že jsem asi před měsíce převáděl peníze z Air Bank do MSD kvůli úroku 2,8 %. Vzápětí to spadlo dolů, ale řekl jsem si, že to nevadí, že to holt zafixuji na roční termíňák. Ale s dalšími komplikacemi jsem nepočítal. Naštěstí se mne to moc nedotkne, protože krátkodobou rezervu jsem kvůli obtížné dispozici s penězi v MSD samozřejmě nechal v Air Bank.
petr.adamek
Diskutér

Odeslat příspěvekod Franklin 14. 5. 2013 16:31

MarekVach: Rozhodnutí o zastavení přijímání nových vkladů sice provedlo představenstvo záložny, ale učinilo tak na příkaz ČNB. Teorie, že začala kontrola ČNB a představenstvo záložny dobrovolně zastavilo přijímání vkladů, je nepravdivá.
Franklin
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petr.adamek 14. 5. 2013 16:38

Franklin píše:Na nesolidní jednání se dá považovat už jen to, že oni klidně nechají přijet na pobočku klienty s dohodnutým květnovým termínem. A teprve až na pobočce se klient dozví o tom, že se něco něje, že si nemůže založit termíňák a že podnikl cestu naprosto zbytečně. Mrhat časem cizích lidí, to je velice snadné.


Tak s tím naprosto souhlasím, alespoň objednané klienty měli informovat. Zvlášť když mají jenom pár poboček a klienti mohou cestovat i z větší dálky :-(. Kontakty na ně přece mají, když jsem se stal členem, chtěli po mě telefon i e-mail.
petr.adamek
Diskutér

Odeslat příspěvekod melolontha 14. 5. 2013 18:26

ČNB u Unibonu podala první informaci až v době, kdy mu odebrala licenci. Bylo to ve formě tiskové zprávy na jejich stránkách.
melolontha
Diskutér

Odeslat příspěvekod MarekVach 14. 5. 2013 19:03

Franklin: Ale nařízení přestat přijímat vklady, ikdyby bylo jen na 1 den, tak nepřijde bez nějakého vážného důvodu. Když jde ČNB na kontrolu, tak přece neobrátí vzhůru nohama celou záložnu. Situace hodně připomíná Unibon, tam nejdřív byl úrok 6,00 % p.a. na TV Stošestce, potom 4,20 % p.a. na TV Atta, poté srazil úroky na TV někam mezi 2-3 % p.a. (absolutně nezajímavé), nakonec přestal termínované vklady poskytovat uplně a za pár měsíců byla likvidace. Situace v MSD byť s delším časovým posunem, TV 5,80 % p.a. , poté 4,80 % p.a., nyní 4,10 % p.a., který však ani nejde založit. O Unibonu, jak píše melolontha, první vyšla zpráva bylo vyhlášení insolvence. Proč mám jen takové neblahé tušení... ?
MarekVach
Diskutér

Odeslat příspěvekod filip893 14. 5. 2013 19:19

Moc to dramatizujete, a přitom víte (víme) prd. MPU už několikrát měl stop stav pro příjem nových klientů, pravda, těm stávajícím umožňoval další vklady. V tuto chvíli je to jen zbytečná hysterie.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarekVach 14. 5. 2013 19:34

Filip: Nevíme nic, přesně tak, kdybysme věděli, jednalo by se o nějakou prkotinu, kterou by nám sdělili milerádi a hned ze všech stran bez odkladu.
MarekVach
Diskutér

Odeslat příspěvekod petr.adamek 14. 5. 2013 21:54

Metropolitní spořitelní družstvo přestalo přijímat vklady, úřaduje v něm kontrola ČNB

http://www.sporit.eu/news/metropolitni-sporitelni-druzstvo-prestalo-prijimat-vklady-uraduje-v-nem-kontrola-cnb/
petr.adamek
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 14. 5. 2013 22:19

Ale o tom se tady už celou dobu bavíme Mlho
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petr.adamek 14. 5. 2013 22:34

PatrikChrz píše:Ale o tom se tady už celou dobu bavíme Mlho


To já samozřejmě vím, diskuse se ostatně intenzivně účastním :-). Jenom odkazuji na další článek, který na toto téma vyšel...
petr.adamek
Diskutér

Odeslat příspěvekod kamarad.michal 15. 5. 2013 10:01

Zdravím,
včera jsem navštívil pobočku Metropolitního spořitelního družstva a úplně prázdno tam sice nebylo, ale prakticky každý tam žádal o převod peněz mimo MSD. Dokonce tam lidi rušili účet, včetně členství a to je prý okamžitě.
Asi hodně peněz odchází z družstva pryč.

Dle vyjádření pracovníka banky tam mají kontrolu ČNB a rozhodně nebudou přijímat vklady, ani zakládat term. vklady z prostředků na spořícím účtu.

Termín obnovení si nikdo netroufá říct. Jestli vůbec.
kamarad.michal

Odeslat příspěvekod sykora1 15. 5. 2013 14:05

TV vklady zakladaji, ale jen do vyse prostredku. TV mi konci 31.5., vcera jsem zalozil novy, coz je myslim nejoptimalnejsi varianta pro ty, co penize hned nepotrebuji.
Dokonce si muzete "zaspekulovat na krach" a zalozit si TV treba na 2 roky, s tim ze by do pripadneho krachu a vyplaceni z FPV mel lepsi urok, na kratsi dobu.
sykora1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bufalobil 15. 5. 2013 15:24

co je to nejoptimálnější?
bufalobil
Diskutér

Odeslat příspěvekod LuiS_666 15. 5. 2013 15:51

Zaspekulovat na krach :roll: ...

Kolko KČ takáto špekulacia prinesie oproti napr. ERB TV ?
LuiS_666
Diskutér

Odeslat příspěvekod MarekVach 15. 5. 2013 16:01

"Kolko KČ takáto špekulacia prinesie oproti napr. ERB TV ?"

Při vkladu 2,5 M CZK to na několik měsíců může dělat řádově dokonce i stokoruny. Z praktického hlediska se jedná o přelití 2,5 M CZK od střadatelů (formou FPV) k tunelářům a o to menší důvěru ve spoření do budoucna celkově a také menší záruky FPV pro budoucí spoření. Ale co by člověk pro pár stokorun neudělal :D
MarekVach
Diskutér

Odeslat příspěvekod fagot 15. 5. 2013 16:27

Pokud spekulujes, ze FPV vyplati vklady za rok, tak je rozdil 13750 pred zdanenim (pri 2.5M ulozce, 3.55 % v ERB rocni terminak fix a 4.1 % v MSD dvoulety). Zda se to vyplati nehodnotim nicmene "řádově dokonce i stokoruny" vypadaji jinak.
fagot
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MarekVach 15. 5. 2013 16:35

Omlouvám se, spletl jsem se, původně jsem to srovnával s tříletým ERB TV, kde je sazba 4,10 % p.a. (myslel jsem, že je 4,00 % p.a.) a MSD se sazbou 4,10 % p.a. , tedy rozdíl "pouze" 0,10 % p.a. Při půlročním trvání by pak rozdíl byl i lehce přes 1000 CZK. Opouštím v tomto případě morální hledisko, ono jistota vyplacení FPV taky rozhodně není 100 %, ale třeba jen 99 %, takže z principu snažit se na něčem takovém vydělat "drobáky" oproti výši vkladu, je dle mého názoru nesmyslné, ale od toho se to nazývá spekulace.

Plus ještě poupravím, pokud se chce ukládat 2,5 M CZK a spekuluje se, že záložna zkrachuje za 1 rok, bude potenciální hodnota vkladu v té době už lehce přes 2,6 M CZK. Do té doby může euro klidně spadnout někam na 24 CZK, čili by se vyplácela částka 2.400.000 CZK, to by pak takový spekulant asi hodně splakal nad výdělkem...
MarekVach
Diskutér

Odeslat příspěvekod sykora1 15. 5. 2013 16:50

Tu spekulaci prosim neberte vazne, to bylo mysleno jako legrace ;-) Mel jsem to vic zduraznit.
sykora1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MarekVach 15. 5. 2013 17:01

Věř, že pár lidí se toho nápadu chopí nebo to už stačili vymyslet sami :D
MarekVach
Diskutér

Odeslat příspěvekod filip893 15. 5. 2013 18:33

Vymýšlíte hovadiny, jinak to nemohu nazvat.

Bufalobil, jsem rád, že nejsem sám kdo výraz nejoptimálnější považuje za prznění češtiny.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarekVach 15. 5. 2013 19:31

Je nyní podle Vás vůbec výhodné fixovat peníze na delší dobu ? Ukládáte někdo na 5 let ? Inflace 1,7 % , na trhu několik druhů TV, co nabízí úrok přes 4 %... Je nějaká vysoká šance např. na měnovou reformu, když tu momentálně vládne už několik let recese ? Těžko mě za stávající situace někdo ze spoření dostane pryč.
MarekVach
Diskutér

Odeslat příspěvekod Gandalf007 16. 5. 2013 15:01

Včera jsem si poslal pár peněz z SÚ jinam (2 nebo 2,1% nestojí za zdržení při event. komplikacích) a zase jsem se mohl pokochat dvojicí nádherných pracovnic na brněnské pobočce Tentokrát na mne bohužel "vyšla" ta druhá, sice vskutku krásná, ale minimálně v této místnosti až druhá...
Gandalf007
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod digiking 16. 5. 2013 18:09

Koukám, že čnb likviduje další velkou kampeličku :hm

WPB Sdělení klientům:
Vážení klienti, chtěli bychom Vás informovat, že jako další ze subjektů na trhu družstevních záložen jsme obdrželi rozhodnutí od České národní banky, na základě kterého jsme se usnesli, že pozastavíme příjem nových členů, veškerých vkladů, včetně přívkladů na stávající účty. Hotovostní i bezhotovostní výběry stávajících členů nejsou nijak omezené. Toto opatření považujeme za dočasné, věříme, že se celá situace brzy vyřeší. Provozu spořitelního družstva se tato situace zásadně nedotýká.

Ale rozhodně serióznější přístup než u MSD, kde se to snaží za každou cenu ututlat a lidem o zásadních omezeních nic neřeknou!
digiking
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Thom 16. 5. 2013 18:26

Počkat, MSD to nějak popírali?
WPB má výhodu - je až druhé, což taky neváhají zdůraznit.
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod MarekVach 16. 5. 2013 18:37

Tak nyní už vůbec nepochybuji o tom, že se jedná o účelovou, systémovou likvidaci záložen na přání bankovního trhu.
MarekVach
Diskutér

Odeslat příspěvekod Franklin 16. 5. 2013 18:43

To já si se soudem počkám až na výsledek správního řízení.
Franklin
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Thom 16. 5. 2013 18:48

No, Kalousek přesunul 70mld do státních dluhopisů. Tak třeba někde chybí.
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod digiking 16. 5. 2013 18:56

Thome, pokud najdeš jedinou zmínku na webu MSD nebo nějaké tiskové prohlášení sem s tím. Ani klientům, co se pídili po informacích v emailech jim bylo zatěžko říct, co se děje. Takže velký palec dolů.
digiking
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Franklin 16. 5. 2013 19:08

Chvilku jsem pozoroval dění na pobočce a oni neustále omílají tyto informace:
- jde jen o kontrolu, nic víc
- loni kontrola taky byla
- letos bude kontrola delší, protože družstvo má výrazně více vkladů.

Ale proč nemůže probíhat kontrola a zároveň běžný provoz záložny, to už nedokážou vysvětlit.
Franklin
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarekVach 16. 5. 2013 19:18

Franklin: Protože se nejedná o běžnou kontrolu, to je více, než zřejmé. Kdyby se jednalo o běžnou kontrolu, neprobíhala by ve 3 kampeličkách najednou

-- 16. 5. 2013 20:11 --

A je to tady, kdo by to byl čekal...

http://www.motejlek.com/uz-to-nejsou-je ... pb-capital
MarekVach
Diskutér

Odeslat příspěvekod LuiS_666 16. 5. 2013 20:39

Neni dovod vymýšľať konšpiračné teórie. Je možné, že jedna z troj najvačší má nejaký problém o ktorom vie pár zainteresovaných a po kontrole i samotná ČNB.

Keďže d.s. disponujú pomerne zaujimavou výškou vkladou sú obavy a kontrola ČNB na mieste.

Keby nekonali, písali by ste presný opak....
LuiS_666
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 16. 5. 2013 21:17

MarekVach píše:Tak nyní už vůbec nepochybuji o tom, že se jedná o účelovou, systémovou likvidaci záložen na přání bankovního trhu.


Ale meleš sračky..jen konečně někoho napadlo zkontrolovat pračky špinavých peněz.. Stačí se podívat na Unibon a 90. léta... družstevní záložny jsou stejné špíny, jako kdysi... Nebo ti snad příjde normální v dnešní době půjčovat za 4 a více %? .. Komu pak asi půjčují a z čeho žijí? Do fondu platí všichni stejně a kdo z nich pouze čerpá? Za posledních 10 let čerpají jen vytunelované záložny!!!!!
dr._lukas
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod filip893 16. 5. 2013 22:00

Hele doktore, je naopak nenormální, když se banky předhánění v nižších úrocích na hypotéky a zároveň nulových úrocích na vkladech. Banky mají peníze, ale nechtějí je nikomu půjčit, proto jdou raději do minimální marže u hypoték. Klasické provozní či investiční úvěry pro firmy mají pochopitelně vyšší úrok, ale banky prostě nepůjčí.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LuiS_666 16. 5. 2013 22:30

Nerozumiem čo vedie ľudí k miestami fanatickej obhajobe tej či onej fin. spoločnosti.
Ak je všetko O.K. tak nevidim dovod rozoberať kto komu chce a nechce ubližiť a prečo..
LuiS_666
Diskutér

Odeslat příspěvekod Thom 16. 5. 2013 23:53

Doktůrku, možná si něco nastuduj o 90. letech a privatizaci, abys věděl, z jak čistých peněz je ta tvoje oblíbená banka vznikla.

digiking: kdyby to posílali mailem nebo vešeli na web, mohli by spustit lavinu výběrů a pak by šli do háje tak jako tak, kontrola nekontrola. WPB bylo ve výhodnější pozici. Můžou ukázat, že nejsou sami a taky tak činí.
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod Franklin 17. 5. 2013 16:36

MSD přestalo provádět platební příkazy do jiných finančních institucí.
Franklin
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod plysa 17. 5. 2013 16:43

asi sem uplně blbej :-) znamená to, že si klient peníze nevybere? nebo něco jiného? díky
plysa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Franklin 17. 5. 2013 16:44

Metropolitní spořitelní družstvo, IČ: 25571150
zapsané v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl Dr., vložka 7890
sídlo a kontakt: OASIS FLORENC, Sokolovská 394/17, 180 00 Praha 8, fax.: +420 542 212 774
info@imsd.cz, http://www.imsd.cz
Prohlášení MSD
Vážené členky, vážení členové Metropolitního spořitelního družstva,
oznamujeme vám, že MSD obdrželo Rozhodnutí o předběžném opatření, které nám ukládá zdržet se:
jakéhokoli jednání spočívajícího v přijímání vkladů od svých členů.
Toto opatření je platné do odvolání.
V souvislosti s tímto opatřením vás žádáme, abyste neposílali do Metropolitního spořitelního družstva žádné platby.
Současně Vám oznamujeme, že Vrchní státní zastupitelství v Praze zajistilo Metropolitnímu spořitelnímu družstvu všechny peněžní prostředky určené k výplatě vkladů. Z uvedeného důvodu nemůže MSD provádět platební příkazy do jiných finančních institucí. Zároveň si vás dovolujeme informovat, že MSD disponuje dostatečnou likvidní rezervou ve výši několika mld. Kč.
MSD plně spolupracuje s výše uvedenými institucemi a poskytuje jim veškeré vyžádané dokumentace tak, abychom se mohli co nejdříve vrátit k plnému provozu. MSD pevně věří, že se veškeré relevantní skutečnosti podaří objasnit, a že v krátké době dojde k obnově původního stavu.
Toto rozhodnutí nijak neovlivňuje zakládání nových termínovaných vkladů po jejich ukončení.
Všechny pobočky jsou klientům k dispozici dle řádné otevírací doby.
MSD činí veškeré kroky, aby ochránilo majetek svých členů a zachovalo činnost v rámci stanovených omezení. Pro informaci uvádíme, že všechny vklady klientů jsou ze zákona pojištěny do výše 100.000 EUR.
MSD tímto rovněž žádá své členy o pochopení a omlouvá se za eventuální způsobené obtíže.
O dalším průběhu vás budeme informovat.
Franklin
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod filip893 17. 5. 2013 16:46

Takže praní špinavých peněz, hezký.

-- 17. 5. 2013 16:48 --

Mimochodem, jak tu bylo několikrát tvrzeno, měl by v tomto případě za 20 dnů nastoupit FPV. Ovšem to se zřejmě nestane.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Franklin 17. 5. 2013 17:09

plysa: ano, znamená to, že k penězům se nedostaneš. Buď bude předběžné opatření zrušeno anebo MSD přijde o licenci a nastoupí Fond pojištění vkladů.
Naposledy upravil Franklin dne 17. 5. 2013 17:09, celkově upraveno 1
Franklin
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod plysa 17. 5. 2013 17:09

btw: chtel bych podekovat mistni komunite za VCASNE UPOZORNENI :tleskani 8-)
penize sem prevadel v pondeli...budu je potrebovat behem mesice/dvou max a mit je blokle v MSD by byl poradny pru*er.
plysa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 17. 5. 2013 17:10

no to může být na hodně dlouho :-) Pokud to má pod palcem vrchní-státní ... ti můžou vyšetřovat i měsíce a roky
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod filip893 17. 5. 2013 17:14

To může být pěkná komplikace. Záložna bude mít licenci, nebude v insolvenci ale klienti budou mít peníze v MSD zablokované bez možnosti dispozice s nimi.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod plysa 17. 5. 2013 17:15

off-topic: zajímalo by mě jestli/pokud ano tak kdo?/ by mi někdo nahradil vzniklou škodu, kdybych peníze nestihl vybrat?
Naposledy upravil plysa dne 17. 5. 2013 17:45, celkově upraveno 1
plysa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod filip893 17. 5. 2013 17:19

plysa: Naivko. Teoreticky u MSD, že neplní to co má, ale ta tě teď odpálkuje nad zásahem vyšší moci, tedy soudu.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Franklin 17. 5. 2013 17:22

Já jsem jenom rád, že jsem si zachoval vlastní rozum. Ignoroval jsem názory typu "moc to dramatizuje" a všechny peníze převedl tento týden pryč.
Franklin
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod digiking 17. 5. 2013 17:22

ty mě tak štvou, 15.5. jsem peníze odtamtud převedl a samozřejmě nedorazily a evypis u MSD ukazuje 0Kč. to je vážně na palici. kde tedy peníze jsou?
digiking
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MarekVach 17. 5. 2013 17:27

Jak dlouho může trvat takové řízení o odejmutí licence ? Je možné, že se to do té doby vklad ve výši 2,5 M CZK založený k 01.05.2013 dostane mimo rámec pojištění 100.000 euro ? Jak by se případná částka, která by se přes 100.000 euro dostala, vymáhala ?
MarekVach
Diskutér

Odeslat příspěvekod vilass 17. 5. 2013 17:29

Tak to vzali hopem, ještě rychlej, než jsem čekal, v pondělí jsem chtěl zrušit spořící účet.No, naštěstí tam nemám moc a zas tak urgentně ty peníze nepotřebuju.Jinak je myslím jasné, že tohle je poslední hřebíček do rakve MSD..asi to byl záměr.Jsem zvědav, jak se to ještě dlouho potáhne, než dostanem peníze zpět.
A gratulace Franklinovi , odhadls to výborně !!
vilass
Návštěvník

Odeslat příspěvekod filip893 17. 5. 2013 17:30

Marku, jaké řízení o odejmutí licence? Žádné neprobíhá. Rovněž není možné vyhlásit insolvenci a FPV tudíž nemůže nastoupit.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod melolontha 17. 5. 2013 17:37

pochopila jsem to tak, že vnitrobankovní převody jsou zatím možné. Klienti, kterým doběhl TV, můžou založit další anebo nechat viset peníze na spořáku za 2,1%.
melolontha
Diskutér

Odeslat příspěvekod MarekVach 17. 5. 2013 17:37

Filip: Já se v těch právních termínech zase až tak dobře nevyznám... Zkrátka, jak dlouho může trvat (pokud v družstvu opravdu jsou nějaké problémy ať už velké nebo malé), než bude vyhlášena insolvence a poté FPV bude do 20 pracovních dnů vyplácet peníze ? Reálně i nereálně...
MarekVach
Diskutér

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 17. 5. 2013 17:38

melolontha píše:Klienti, kterým doběhl TV, můžou založit další anebo nechat viset peníze na spořáku za 2,1%.


Já teda nechápu, jak si můžu založit nový TV z toho co tam mám když oni nemůžou ty peníze nikomu půjčit ....

-- 17. 5. 2013 17:39 --

MarekVach píše: jak dlouho může trvat


V dopise ti píšou, že to má pod palcem vrchní-státní .... takže reálně-nereálně .... roky ? :shock:
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod filip893 17. 5. 2013 17:40

Marku, v tom je ten for. Žádná insolvence být vyhlášena nemůže, protože MSD je schopna dostát svým závazkům, ergo není možné požadovat plnění přes FPV. V tuto chvíli jsou jen prostředky blokovány z rozhodnutí soudu. Tudíž do vztahu záložna, člen záložny zasáhl třetí subjekt.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarekVach 17. 5. 2013 17:42

Filip: Takže když to shrneme, může to trvat klidně 5 let i víc, než své peníze uvidíme ?
MarekVach
Diskutér

Odeslat příspěvekod filip893 17. 5. 2013 17:43

To teď zdaleka nelze říct.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarekVach 17. 5. 2013 17:44

A lze alespoň říct, že to nebude v řádu týdnů vyřešeno ?
MarekVach
Diskutér

Odeslat příspěvekod filip893 17. 5. 2013 17:45

Marku, ty to chceš moc polopatě.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarekVach 17. 5. 2013 17:45

Co se stane v případě, že někdo z vyšší instance znemožní MSD podnikat ? Může nastat situace, že z toho důvodu odmítne MSD platit úroky z vkladů a bude vracet například jen vložené peníze na TV ? Nebo co vše může ještě nastat ?
MarekVach
Diskutér

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 17. 5. 2013 17:46

Ale je pěkné, jak vždycky s takovejma zprávama vyrukují v pátek v 16.30 aby druhý den nemohla stát před pobočkou fronta, ale aby si to lidi hezky přes SO/NE nechali projít hlavou ... :D

-- 17. 5. 2013 17:47 --

MarekVach píše:Co se stane v případě, že někdo z vyšší instance znemožní MSD podnikat ?


No mám dojem že to právě nastalo, nebo ne ?
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod MarekVach 17. 5. 2013 17:49

Akciový klokan: Přesně to mám teď na mysli. Když někdo přece subjektu znemožní vykonávat jeho dosavadní činnost, nemůže po něm pak přeci žádat odměnu (v tomto případě úrokový výnos), tak se ptám, kdo ten úrokový výnos bude platit, pokud to MSD ze zcela zřejmého důvodu odmítne ?
MarekVach
Diskutér

Odeslat příspěvekod melolontha 17. 5. 2013 17:49

a já myslela, že v ČNB je to samý nudný fotřík...a oni jsou to takovíto vtipálci :D

A co splátky půjček, ty taky do MSD nesmí?
melolontha
Diskutér

Odeslat příspěvekod MarekVach 17. 5. 2013 17:53

"A co splátky půjček, ty taky do MSD nesmí?"

Počítám, že daň z úroku se určitě platit může nebo dokonce musí :-D
MarekVach
Diskutér

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 17. 5. 2013 17:54

MarekVach píše:kdo ten úrokový výnos bude platit


Až bude problém, tak MSD v souladu s podmínkami sníží úrok třeba na 0.05%.

úvěr od MSD teda nemám, ale předpokládám že na to bude jiný účet než na vklady členů.

Jinak Marku, proto tady máme všichni (nejen proto, ale je to aktuální) těch 5,6,7,... Patrik 12 :-) běžných účtů, spořících,.... aby jsme to nehnali nad 100 tisíc EUR.
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod filip893 17. 5. 2013 17:58

AK, no a vo tom to je. V téhle situaci můžeš mít na x měsíců zablokované peníze na spořícím účtu s 0 úrokem a nic s tím neuděláš.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarekVach 17. 5. 2013 18:12

AK: Na termínovaných vkladech ten úrok na 0,05 % snížit nemůže, protože je po celou dobu, tj. většinou 2 let garantován, proto mi není jasné, kdo ho bude doplácet v případě, že to MSD odmítne... Logicky by to měl být ten, kdo jim to podnikání znemožní...

Já účtů mám taky spoustu, můj vklad činil 2,5 M CZK přesně, protože "až" od této hranice byla dána sazba 4,80 % p.a. Když začnu selské počty, tak už za rok, tj. 01.05.2014 bude potenciální hodnota vkladu po zdanění lehce nad 2,6 M CZK. Dejme tomu, že euro spadne ze současných 26,00 CZK na 25,50 CZK a můj vklad bude pojištěn do výše 2,55 M CZK. Jakým způsobem a kde se případně hlásit na oněch nepojištěných 50.000 CZK ?
MarekVach
Diskutér

Odeslat příspěvekod filip893 17. 5. 2013 18:25

MV: To co bys nedostal od FVP bys mohl přihlásit jako pohledávku do konkurzu. Mne ale fascinuje, že bereš kurz € jako stabilní a pod vidinou vyšších úroků takhle riskuješ. Není to tak dávno, co € bylo pod 24 kč.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petr s 17. 5. 2013 18:30

MV: Koukni se sem jak to může probíhat http://www.unibonsud.cz/.

Pokud to dopadne špatně a nebudou moc podnikat z jakýchkoliv důvodů tak jim prostě ČNB odejme licenci a žádné roky to trvat nebude.
petr s
Diskutér

Odeslat příspěvekod MarekVach 17. 5. 2013 18:35

Případnou ztrátu dejme tomu 100.000 jsem ochoten v nejhorším případě akceptovat, v podstatě jsem proti sobě porovnával 2 veličiny:

částka nad pojištění vs. vyšší úroková sazba

V konečném důsledku jsem dovodil závěr, že když mám 2letý vklad, tak kdyby vklad zkrachoval v průměru v 1.roce, tak potenciální hodnota vkladu bude těsně nad 2,6 M a pak jsem vycházel, že není důvod se domnívat, proč by průměrná hodnota eura v tomto dvouletém období měla být nižší, než 25,50. Takže v podstatě průměrný risk je pro mě 50.000 CZK a naproti tomu bych se připravil o 0,2 % p.a. (slézt z 4,80 p.a. na 4,60 % p.a.) = vyhodit z okna cca 0,4 % za 2 roky, to se bavíme řádově někde o částce + - 8.000 až 10.000 CZK. Jelikož MSD funguje dlouhou dobu, 13 let ? nebo ještě více ? Že to za to riziko je podstupitelné... Nehledě na to, že by mi zůstal přebytek peněz, které bych stejně neměl kam smysluplně nacpat, takže by z toho vznikaly ještě jiné ztráty... Navíc řekněme přebytková částka 200-300 tisíc ani nejde nijak rozumně někam uložit (snad kromě ERB na 5 let), do kampeliček velice špatně. Bylo to na hraně, ale podle mě se ten vklad 2,5 M CZK vzhledem k okolnostem nedá považovat za špatné rozhodnutí. To, že z toho nyní může vzniknout ztráta, je věc druhá samozřejmě
MarekVach
Diskutér

Odeslat příspěvekod Proti srsti 17. 5. 2013 18:37

filip893 píše:Takže praní špinavých peněz, hezký.


Proč myslíš, že jde o praní peněz?
Proti srsti
Diskutér

Odeslat příspěvekod LuiS_666 17. 5. 2013 18:38

Mne sa páči, že média tomu zatiaľ venujú takmer nulovú pozornosť.

A potom príde Lucie s BlueRay-em a medzi ľudmi vypukne megapanika :D
LuiS_666
Diskutér

Odeslat příspěvekod MarekVach 17. 5. 2013 18:39

petr_s: No kdyby jim odejmula licenci, tak to by právě bylo naopak bezvadné pro střadatele, ne ? Dočkali by se okamžitě svých peněz bez zbytečných průtahů a mně by to ani neohrozilo potenciální nepojištěnou část vkladu
MarekVach
Diskutér

Odeslat příspěvekod filip893 17. 5. 2013 18:39

Proti srsti:
A napadá tě jiný důvod, proč se do toho montuje vrchní státní zastupitelství? Kdyby šlo o klasické ekonomické potíže, tak to jde jen v linii MSD a ČNB.

-- 17. 5. 2013 18:40 --

petr_s:

Otázkou je, zda jim ČNB licenci sebere.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarekVach 17. 5. 2013 18:41

Já si také myslím, že jde převážně o pračky na peníze, ono větší částky (v řádech miliard) už jen tak proprat nejdou, např. přes sázkové kanceláře nebo casina jen velmi těžko...
MarekVach
Diskutér

Odeslat příspěvekod melolontha 17. 5. 2013 18:56

podle mne jsou peníze v MSD stejně křišťálově čisté, jako všude jinde.

Sraz účastníků tohoto fóra se koná pravidelně na výplatních místech FPV. :D
Hezký víkend, jdu na pivko.
melolontha
Diskutér

Odeslat příspěvekod filip893 17. 5. 2013 18:59

melontha:

Tentokrát bychom mohli rovnou zajít na pivo. Mimochodem, pokud bude vklady vyplácet GE, pak v Praze je jedna pobočka ve stejné pasáži co je MSD, takže tentokrát to opravdu nebude daleko.

Teď vážně, možná budeme moc rádi, než se případně ke slovu dostane FPV.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarekVach 17. 5. 2013 19:06

filip: Já si zase naopak myslím, že pokud MSD má opravdu problémy (jakože asi má), tak by měla být tendence vklady z FPV vyplatit, co nejdříve, protože ty naslibované úroky na termínovaných vkladech jsou značně nadstandartní a byli by jedině sami proti sobě, kdyby s vyplacením vkladů otáleli, protože by se jim to značně prodražilo. A úroky naskakují až do vyhlášení insolvence, pokud se nepletu. Za 4+ % p.a. nikomu 100 % bonitnímu peníze nepůjčí ani zdaleka, dost možná ani za polovinu, takže by mělo být v jejich zájmu, se těch závazků zbavit, co nejdříve.
MarekVach
Diskutér

Odeslat příspěvekod petr s 17. 5. 2013 19:06

No pokud tam něco nekalého najdou tak taky budou muset zveřejnit opravené účetnictví, a protože tam asi nejsou jen lidi z vrchního zastupitelství sami tak pak ČNB nic jiného nezbude a ta bude určitě jednat rychleji než nějaké vrchní zastupitelství a případné soudy.
petr s
Diskutér

Odeslat příspěvekod MarekVach 17. 5. 2013 19:24

Jak dlouho trval vlastně proces Unibon(u) od prvních náznaků problémů po vyplacení FPV ? To bylo nějakých 7 měsíců nebo se pletu a trvalo to delší dobu ?
MarekVach
Diskutér

Odeslat příspěvekod filip893 17. 5. 2013 19:29

Marek Vach
1.12.2011 první zmíňka v tisku o správním řízení o odejmutí lincence
23.7.2012 zahájení výplat z FPV
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarekVach 17. 5. 2013 19:31

Díky Filipe, kdyby to proběhlo stejně rychle i v případě MSD, nezlobil bych se
MarekVach
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mirinda78 17. 5. 2013 19:36

Zdar,
situace je nepříjemná, naštěstí je ohledně pojištění vkladů vše jasné (na rozdíl od divokých 90.let). Kdyby nebylo, nikdy bych tam nevstoupil. Radost z toho nemám a v budoucnost MSD už nevěřím. Nevím, proč se ČNB probrala až teď, pobočky se začaly podezřele množit už před časem.

Unibonu odebrala ČNB licenci v březnu 12, insolvence zač. července 12, vyplácení vkladů přes FPV od 23.7.12.

Roční termíňák mi končí ke konci listopadu. Peníze se budou úročit do vyhlášení insolvence, tak snad to proběhne poměrně rychle jako u Unibonu.
Mike
Mirinda78
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MarekVach 17. 5. 2013 19:41

Začnu sbírat potvrzení o náhradě vkladu FPV, třeba to jednou bude mít sběratelskou hodnotu, když budu mít kompletní kolekci :-D
MarekVach
Diskutér

Odeslat příspěvekod petr s 17. 5. 2013 19:43

Nebo podezřelé peníze na podezřelých účtech zablokují jako klukům z mostecký uhelný a zbytek pojede dál.

jinak navíc k unibonu:
23.11.11 odńato povolení působit jako družstevní záložna
8.3.12 šli do likvidace
29.3. rozhodnutí o likvidaci nabylo právní moci
26.4. přestali vyplácet vklady, smlouvy vypovězeny (neměli je již z čeho vyplácet)
k 30.6. přestali úročit vklady a smlouvy byli ukončeny
Tak nějak to myslím bylo. Jak jsem to dohledal na webu.
Naposledy upravil petr s dne 17. 5. 2013 19:47, celkově upraveno 1
petr s
Diskutér

Odeslat příspěvekod MarekVach 17. 5. 2013 19:46

petr_s: Tomu sám nevěříš :-)
MarekVach
Diskutér

Odeslat příspěvekod sykora1 17. 5. 2013 19:47

Jsem zvedavy, jestli mi 1.6. ten TV zalozi. To je ta "nejoptimalnejsi" varianta ;-) Premyslim, o jakou trestnou cinnost se muze jednat? Penize ma MSD od clenu/vkladatelu. Ty muze snad jen pujcovat dal. To je trestna cinnost? Az ten kdo si je pujci, s nimi muze delat neco nekalyho. Nebo muze druzstvo delat i neco jinyho? Podnikat se sverenymi penezi?
sykora1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod filip893 17. 5. 2013 19:52

sykora1: S nejoptimálnější už neprovokuj. :D
petr_s: Koncem dubna likvidátor vypověděl všem členům TV a běžné účty s 2 měsíční výpovědní lhůtou. Tím dosáhl urychlení dosáhnutí insolvence, protože koncem června byly všechny vklady na běžných účtech splatné na požádání. A na to záložna peníze neměla. Kdyby TV nevypověděl, mohla záložna žít ještě dalších pár měsíců, ale zvyšovala by se celková ztráta díky stále běžícím vkladům.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mirinda78 17. 5. 2013 19:56

Těžko říci, co ti parchanti s našimi penězi prováděli. Každopádně je asi nevynášeli v igelitkách ven z poboček jako z 1.DZ Ostrava v časech minulých.

Kapitálová přiměřenost ve výr. zprávách byla vždy OK, nevím, kdo a jak dlouho to falšoval, ale je mi z některých gaunerů opravdu na blití....

Nejvíce mě štve, že jsem MSD doporučil před 3 měsíci kolegovi jako solidní ústav, o prachy sice nepřijde, ale pár měsíců si počká.
Mirinda78
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MarekVach 17. 5. 2013 20:03

Budete po Unibon(u), teď MSD ještě vůbec někdo vkládat prachy do kampeliček v budoucnosti ? Celkem by mě i zajímalo, jak se třeba liší takový MSD od ERB. Jedno je kampelička, jedno je banka. MSD má paradoxně asi 3x více vkladů, než ERB. Je vůbec dle starého přísloví "banka je stabilnější instituce, než kampelička" možné předpokládat, že v ERB by měly být peníze ve větším bezpečí nebo prostě jenom platí přímá úměrnost vyšší úroky, vyšší šance na krach ? Nebo je tam ta šance na krach + - stejná jako v kampeličkách ?
MarekVach
Diskutér

Odeslat příspěvekod sykora1 17. 5. 2013 20:10

Ja bych to nerozlisoval, cim vetsi uroky, tim vetsi sance ze se deje neco nekaleho. Treba takovy Wustenrot docela uroky drzel/drzi dlouho ... Dokud jsou penize pojisteny a ruci za vklady i stat, tak jediny problem je ze se to muze "vlect". Osobne si myslim, ze by melo stacit pojisteni jake bylo driv, pojisteni do 90% vkladu a do 50.000 EUR. Lide by meli umet nest riziko.
sykora1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MarekVach 17. 5. 2013 20:16

Anebo naopak, čím větší úroky, tím "jen" větší ochota podělit se o větší část z těch špínou nabytých peněz :-D Ono mně osobně přijde snad ještě větší špína půjčovat peníze za 20 % p.a. a na vkladech dávat 0,01 % p.a. (Česká Spořitelna). Teď tedy nevím, jestli je větší špína MSD nebo Česká Spořitelna
MarekVach
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mirinda78 17. 5. 2013 20:43

Osobně se domnívám, že pokud po Unibonu krachne největší kampelička MSD, případně WPB, skončí definitivně důvěra v záložny.

Otázka je, co na to stát...Strašně bych se divil, kdyby i do budoucna u nich ručil 100% do výše 2,5 mil. Kč.
Mirinda78
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MarekVach 17. 5. 2013 20:44

Tak to je ale předpis EU obecně, tady se nejedná o stát. Nebo se pletu ?
MarekVach
Diskutér

Odeslat příspěvekod sykora1 17. 5. 2013 20:48

EU to myslim nepredepisuje (alespon ne pro eurozonu), Kalousek pojisteni srovnal s okolnimi zememi aby vklady neodchazely pryc. Krach MSD jeste nic nebude, to naprosta vetsina lidi ani nezaznamena, ale az to krachne v nejake trochu vetsi bance ...
sykora1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod filip893 17. 5. 2013 20:56

Sykora:

Pojištění vkladů řeší tento zákon:

http://www.fpv.cz/cs/legislativa.html

který je harmonizován s legislativou EU. Takže ČR nemůže s tímto zákonem hýbat jak se jí zlíbí. CO si vzpomínám, tak Kalousek byl tenkrát hodně proti, když se navyšovala částka na 50 000€ do 100%, když tenkrát padaly návrhy navýšit to rovnou na 100 000$€ a 100%.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sykora1 17. 5. 2013 21:06

http://cs.wikipedia.org/wiki/Poji%C5%A1t%C4%9Bn%C3%AD_vklad%C5%AF
Aha, tak je to dano smernici, ale az od roku 2011.
Ale stale nevim, jestli je narizeno vyplacet 100% vkladu, ci je mozne zvolit 10% spoluucast.
Naposledy upravil sykora1 dne 17. 5. 2013 21:11, celkově upraveno 1
sykora1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Proti srsti 17. 5. 2013 21:11

filip893 píše:Proti srsti:
A napadá tě jiný důvod, proč se do toho montuje vrchní státní zastupitelství? Kdyby šlo o klasické ekonomické potíže, tak to jde jen v linii MSD a ČNB.


Popravdě řečeno mě napadá cokoliv kromě praní peněz ;-)
Pokud je podezření na praní peněz, tak jsou zmrazeny jen prachy na účtech podezřelých subjektů, není paralyzována činnost celé banky/záložny. Leda by zde bylo podezření, že všechny peníze na všech účtech jsou pranými penězi, a to jistě v tomto případě nikoliv.
Řekla bych, že potíž MSD bude v nějakých hodně velkých nesrovnalostech v hospodaření, podezření z tunelování atd.
Však se to časem snad dozvíme.


K tomu pojištění vkladů - zatím se všichni utěšujem, že do 100 000 EUR je to OK, ale do doby, než se vše vyřeší, může nastat změna v evropské legislativě a částka pojištění se může snížit. A utřem nos :-(
Proti srsti
Diskutér

Odeslat příspěvekod sykora1 17. 5. 2013 21:16

Mne to taky prave prijde trochu divny. To by musel prat cela pradelna (tedy zalozna) na plne obratky.
Pokud dojde ke snizeni pojisteni, mozna nebude platit pro stare TV, ale kdo vi. To pojisteni je prilis velkorysy, je jen otazka casu kdy prestane byt udrzitelny (pokud se stav krize nejak nezmeni).
sykora1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod JanHus 17. 5. 2013 21:24

Také se zájmem a trochu ustrašeně sleduji vývoj své kampeličky.
Nemám s tímto moc zkušeností, proto se tupě zeptám:
Co když v insolvenci (která se může dost oddálit) bude více kampeliček najednou? WPB je nyní totiž také v pohotovosti ..a mám pocit, že jsem v tom přehršli informací četl i o jiných kampeličkách - ale to možná jenom Motejlek prášil. Co když v takové situaci budou pohledávky klientů dohromady dělat více, než čím disponuje FPV? Rozdá se těm, co přijdou nejdříve; přímou úměrou se všem pohledávky přenastaví, aby se všichni vešli; anebo něco úplně jiného? Legislativu na stránkách fvp jsem se snažil číst, ale opravdu se moc nevyznám a jde mi z toho hlava kolem - odpověď jsem tam nenašel. Díky. (Jo, zaregistroval jsem se zde jenom kvůli tomuhle)
JanHus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Thom 17. 5. 2013 21:33

Něco by určitě dokázaly pokrýt záložny samy, že by nic neměly a nikdo jim úvěry nesplatil, je dost nepravděpodobné. O penize bych se zatím nebál. Kdyby je lidi neměli dostat, podlomilo by to důvěru v tenhle systém nekrytých peněz a to kvůli pár mld riskovat nebudou.
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod filip893 17. 5. 2013 21:36

Proti srsti:
EU přijala pojištění 100 000€ do 100%, aby ochránila své velké banky, aby ubezpečila obyčejné klienty, že mají peníze v bezpečí. Zkrátka, aby tímto pojištěním předešla problémům, protože kdyby se tak stalo, tak by samozřejmě pojištění bylo na nic, a musel by to vyřešit stát. U nás je situace trochu obrácená, velké banky v ČR jsou v dobré kondici s množstvím klientů ochotných platit poplatky a dávat vklady za 0,01%. Záložny se tak u nás pouze na legislativě EU tak trochu nechtěně svezly.

JanHus:
Pokud by FPV neměl prostředky, zasáhl by stát. Stále FPV je základ co drží důvěru v bankovní systém. Na Kypru chtěli tuto zásadu porušit, když chteli sáhnout i na vklady do 100 000€, naštěstí si včas uvědomili, jaký dominový efekt po celé eurozoně by mohli způsobit.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tom brava 17. 5. 2013 21:38

Řešilo by se to PROMTNĚ půjčkou pro FPV od ČNB zaručenou formálně státem (=politici žádnou revoltu v podobě lidových bouří vyvolaných zadržovanými vklady ovčanů nepřipustí, politikům vyhovuje klid, maximálně 2xdo roka pečlivě předem naplánované a adekvátně "zajištěné" odborářské protesty, na pravidelné nenápadně se zvyšující stříhání ovcí daněmi - chemik Kalous to včera docela otevřeně přiznal do kamer a potutelně se u toho usmíval) a splácený budoucími povinnými ročními odvodů bank (a kampeliček, pokud je úplně nevytlačí z trhu) z objemu vkladů (tyto příspěvky do FPVjsou zohledněny na úkor úrok. sazeb), takže to vlastně zaplatí střádalové sami sobě. (Paradoxní je, že ty odvody maj kampeličky polovoční oproti bankám)

Ještě k těm daním si neodpustím:
v roce 2007 jsem platil daň z nemovitosti=bytu 60m2 (býv. okresí město) 256Kč
v roce 2012 - 512Kč
a dnes mi přišla složenka pro rok 2013 - 1022Kč !!!!!
k*rva do ***** co to má být?????????????? jsem šel do :grr: to jsou ty snižující se daň. kvoty v ČR za vlády modrých??? Sorry za OT, musel jsem...
Naposledy upravil tom brava dne 18. 5. 2013 08:15, celkově upraveno 6
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod filip893 17. 5. 2013 21:40

tom brava:

Do budoucna se počítá s tím, že naopak záložny budou platit větší částku ze svých vkladů, než banky.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Proti srsti 17. 5. 2013 21:48

JanHus píše:Co když v takové situaci budou pohledávky klientů dohromady dělat více, než čím disponuje FPV?


§ 41i Zákona o bankách říká, že:
V případě, že prostředky Fondu nepostačují k vyplacení zákonem stanovených náhrad, obstará si Fond potřebné peněžní prostředky na trhu. Fond je povinen dbát, aby podmínky, za kterých jsou peněžní prostředky Fondu poskytnuty, byly pro něj co nejvýhodnější. Pokud není Fond schopen obstarat si peněžní prostředky na finančním trhu do dne zahájení vyplácení náhrad podle § 41d, může mu být na jeho žádost poskytnuta dotace nebo návratná finanční výpomoc v potřebné výši ze státního rozpočtu.

Tady mě nejvíc baví to slovo MŮŽE. Může, nemusí.
Proti srsti
Diskutér

Odeslat příspěvekod kawan 17. 5. 2013 21:54

S tím pojištěním jsem v klidu, snižovat se určitě nebude, pokud přijde změna, tak se bude naopak zvyšovat zase na dvojnásobek, peníze ztrácí hodnotu a tempo se zrychluje.....
kawan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petr s 17. 5. 2013 22:12

Jak funguje FPV http://www.finance.cz/zpravy/finance/381976-kadlecova-fond-pojisteni-vkladu-neni-schopen-sanovat-krach-velke-banky/. Čtěte a pak se případně ptejte.

filip893 píše:tom brava:
Do budoucna se počítá s tím, že naopak záložny budou platit větší částku ze svých vkladů, než banky.

http://spoctiduchod.mesec.cz/clanky/zaloznam-mozna-zdrazi-pojisteni-vkladu-vyssi-uroky-provokuj/
Jak počítá? Jednou snad jedou podle direktiv v EU (přijalo se 100 000 EUR a 100% pro všechny) nebo si každý stát může rozhodovat sám (FPV počítá s vyššími vkladu od záložen)? Jednou se něco zase svede na EU a pak se ukáže, že to tak jasné není a státy v tom mají vlastně volnou ruku.
petr s
Diskutér

Odeslat příspěvekod filip893 17. 5. 2013 22:40

petr s: Limit pojištění 100% do 100 000€ je dán. Ovšem způsob, jakým jednotlivé banky se účastní jednotlivých systémů pojištění je individuální.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Treborr 17. 5. 2013 23:18

no potes, jestli to krachne = mam prachy jak MSD tak i WPB na terminacich
Treborr
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 18. 5. 2013 06:36

filip893 píše:melontha:

Tentokrát bychom mohli rovnou zajít na pivo. Mimochodem, pokud bude vklady vyplácet GE, pak v Praze je jedna pobočka ve stejné pasáži co je MSD, takže tentokrát to opravdu nebude daleko.

Teď vážně, možná budeme moc rádi, než se případně ke slovu dostane FPV.

Pozor, vklady nevyplácejí (alespoň v případě Unibonu tomu tak bylo) všechn pobočky GE, ale jen vybrané. Já jsem byl na Václaváku, úplně nahoře, po pravé straně (když se jde do kopce)

-- 18. 5. 2013 06:44 --

sykora1 píše:Ja bych to nerozlisoval, cim vetsi uroky, tim vetsi sance ze se deje neco nekaleho. Treba takovy Wustenrot docela uroky drzel/drzi dlouho ... Dokud jsou penize pojisteny a ruci za vklady i stat, tak jediny problem je ze se to muze "vlect". Osobne si myslim, ze by melo stacit pojisteni jake bylo driv, pojisteni do 90% vkladu a do 50.000 EUR. Lide by meli umet nest riziko.

Problém u 90 % pojištění by byl v tom, že v případě (i nepravdivých) zpráv o špatném stavu finanční instituce by lidé dělali "run na banku/záložnu", což by jí položilo. Dominovým efektem by to pak mohlo položit i další finanční instituce. Náklady na sanaci by byly nakonec větší.

Jediná varianta by byla, pokud by těch 10 % vkladu bylo možné vymáhat i zpětně, tedy že klient stačil vybrat a banka/záložna zkrachovala třeba půl roku, rok nebo dva poté. To by ale asi neprošlo.

-- 18. 5. 2013 06:46 --

JanHus píše:Také se zájmem a trochu ustrašeně sleduji vývoj své kampeličky.
Nemám s tímto moc zkušeností, proto se tupě zeptám:
Co když v insolvenci (která se může dost oddálit) bude více kampeliček najednou? WPB je nyní totiž také v pohotovosti ..a mám pocit, že jsem v tom přehršli informací četl i o jiných kampeličkách - ale to možná jenom Motejlek prášil. Co když v takové situaci budou pohledávky klientů dohromady dělat více, než čím disponuje FPV? Rozdá se těm, co přijdou nejdříve; přímou úměrou se všem pohledávky přenastaví, aby se všichni vešli; anebo něco úplně jiného? Legislativu na stránkách fvp jsem se snažil číst, ale opravdu se moc nevyznám a jde mi z toho hlava kolem - odpověď jsem tam nenašel. Díky. (Jo, zaregistroval jsem se zde jenom kvůli tomuhle)

V MSD je asi 15 miliard, ve WPB, tuším, nějakých 6. V FPV je 25 mld (tyhle peníze skutečně má, další si může půjčit). Takže zatím je peněz dost :)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod filip893 18. 5. 2013 07:17

Pro vklady náhrad z FPV se většinou volí pobočky, které jsou nejblíže pobočce zkrachovalé instituce. Ty 3 pobočky, které vypláceli Unibon byly z okolí Senovážného náměstí. Takže předpokládám, že kdyby k něčemu mělo dojít, bude jedna z poboček určená pro výplatu právě ta.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ski1961 18. 5. 2013 09:31

15 let jsem odmítal kampeličky a když jsem se konečně rozhoupal, že k nim půjdu, tak po třech týdnech pravděpodobně krach, ale že se umím vybrat :-)

Jinak k předchozí odpovědi Filipa bych možná dodal, že pokud dojde ke krachu a následnému vyplácení, tak už to pravděpodobně nebude vyplácet jen GE, ale i Česká spořitelna, takže by to šlo asi mnohem rychleji, pokud si to tedy vykládám správně viz tento článek :

http://www.fpv.cz/cs/aktuality/organiza ... -bank.html

Ano, FPV disponuje v současné době cca 25 mld. Uvádí se, že v MSD je cca 15 mld, ale myslím si, že celých 15 mld z FPV by nebylo potřeba, neboť tím, že Státní zastupitelství zakázalo s vklady disponovat i směrem ven, tak se předpokládá, že je tam nyní zajištěno několik mld, které by se pak použily k vyplacení a tudíž by se FPV trochu ulevilo. Je to jen můj laický názor, protože nejsem žádný finanční expert. Pokud je to jinak, tak mě prosím opravte :-)

Z odkazu, který je uveden na tomto foru ( rozhovor s šéfkou FPV ) mě překvapila jedna věc. Píše tam, že v roce 2003 při krachu Union banky se vyplácelo tehdy cca 12,5 mld na 130 000 členů a dokonce si tehdy musel FPV na to půjčit, neboť v něm tehdy tolik peněž nebylo. Nyní, pokud by krachlo MSD, tak se píše o cca 15 mld, ale členů cca 12 000. To je docela velký rozdíl že ?
ski1961
Diskutér

Odeslat příspěvekod filip893 18. 5. 2013 09:35

Union banka - retailová banka pro občany, mnoho z nich mělo jen běžný účet pro platební styk.

MSD - záložna kde členové zhodnocovali své vklady, členem se obvykle nestal někdo, kdo by tam pak uložil jen pár tisíc.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 18. 5. 2013 09:41

...a taky bohatneme :)
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gogospk 18. 5. 2013 10:29

ski1961 píše:Z odkazu, který je uveden na tomto foru ( rozhovor s šéfkou FPV ) mě překvapila jedna věc. Píše tam, že v roce 2003 při krachu Union banky se vyplácelo tehdy cca 12,5 mld na 130 000 členů a dokonce si tehdy musel FPV na to půjčit, neboť v něm tehdy tolik peněž nebylo. Nyní, pokud by krachlo MSD, tak se píše o cca 15 mld, ale členů cca 12 000. To je docela velký rozdíl že ?

Je to celkem pochopitelné, lidu natolik chudého na duchu, ochotného do tohoto typu ústavu vložit své peníze, přes všechny znovu a znovu se opakující špatné historické zkušenosti je v naší společnosti naštěstí jen omezené množství ... (zde cca 12000 jedinců )
Historie se neustále opakuje, ne že ne ....
Naposledy upravil gogospk dne 18. 5. 2013 10:41, celkově upraveno 1
gogospk
Diskutér

Odeslat příspěvekod filip893 18. 5. 2013 10:34

Hele ty hystorická zkušenost. Je tu jeden malý detail, a to 100% pojištění, bez něho by počet klientů dnes nebyl ani čtvrtinový.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gogospk 18. 5. 2013 10:38

Proti srsti píše:
JanHus píše:Co když v takové situaci budou pohledávky klientů dohromady dělat více, než čím disponuje FPV?


§ 41i Zákona o bankách říká, že:
V případě, že prostředky Fondu nepostačují k vyplacení zákonem stanovených náhrad, obstará si Fond potřebné peněžní prostředky na trhu. Fond je povinen dbát, aby podmínky, za kterých jsou peněžní prostředky Fondu poskytnuty, byly pro něj co nejvýhodnější. Pokud není Fond schopen obstarat si peněžní prostředky na finančním trhu do dne zahájení vyplácení náhrad podle § 41d, může mu být na jeho žádost poskytnuta dotace nebo návratná finanční výpomoc v potřebné výši ze státního rozpočtu.

Tady mě nejvíc baví to slovo MŮŽE. Může, nemusí.


To kouzelné slůvko "může" je v zákoně asi zcela záměrně. Nedokážu si předstravit, jak vláda v současné situaci uvolnňuje desíty, stovky či dokonce tisíce miliard na výplaty zkrachovalých bank nebo kampeliček ....... z čeho? Současná bilance našeho státečku je cca -100 miliard ročně , žijeme a vyplácíme státní zaměstnance a důchodce každý měsíc v podstatě na dluh. Ale ať si každý věří, čemu chce ...
Naposledy upravil gogospk dne 18. 5. 2013 11:06, celkově upraveno 1
gogospk
Diskutér

Odeslat příspěvekod MarekVach 18. 5. 2013 10:38

Mně taky přijde spíše, že chudí na duchu jsou lidé, co jsou ochotni svoje peníze "věnovat" za 0,01 % p.a. bankovním ústavům. Sám za sebe bych ty peníze měl radši pod polštářem. Ale na druhou stranu to chápu, většinou se jedná o lidi, jejichž náklady na cestu do družstevní záložny, by výrazně převýšily úrokové výnosy ze sjednaného TV.

-- 18. 5. 2013 10:40 --

gogospk: No a není právě proto mnohem větší jistota mít peníze u družstevní záložny ? S těmi objemy vkladů u velkých bank jste si odpověděl sám...
MarekVach
Diskutér

Odeslat příspěvekod gogospk 18. 5. 2013 10:58

Stejně je to zajímavá situace, která tu snad ještě nebyla. Družstvu pražské vrchní státní zastupitelství zablokovalo všechny finance, takže nemohou vklady ani vyplácet. Tento stav a vyšetřování může trvat v podstatě několik měsíců. Ale bankrot z pohledu zákonodárce to asi není, tedy FPV by neměl být zapojen. Nebo ano?
gogospk
Diskutér

Odeslat příspěvekod MarekVach 18. 5. 2013 11:09

Já počítám s tím, že do případného vyplacení FPV uplyne ještě minimálně půl roku. Pokud jsou v družstvu problémy, rozhodně se nebudou snažit řízení protahovat, protože by se to FPV jen velmi prodražilo na úrokovém výnosu, který je "v ceně" také. Jen mi není jasné, jak mohou chtít, aby MSD podnikalo a vyplácelo vysoké úroky, když jim to znemožňují.
MarekVach
Diskutér

Odeslat příspěvekod xtonda 18. 5. 2013 11:26

PatrikChrz píše:Problém u 90 % pojištění by byl v tom, že v případě (i nepravdivých) zpráv o špatném stavu finanční instituce by lidé dělali "run na banku/záložnu", což by jí položilo. Dominovým efektem by to pak mohlo položit i další finanční instituce. Náklady na sanaci by byly nakonec větší.

No vzhledem k tomu, jak zde někteří jedinci vyloženě hřeší na 100% pojištění a strčí peníze do sebepochybnější záložny a počítají s tím, že to v případě problémů zaplatí jiní, tak jsem rozhodně pro, aby se pojištění snížilo na 90% a nevztahovalo se na připsané úroky. Ať si každý nese alespoň nějakou míru rizika. A nějak si nedovedu představit jak by run na záložnu mohl ovlivnit jiné ústavy.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 18. 5. 2013 11:30

xtonda píše:
PatrikChrz píše:A nějak si nedovedu představit jak by run na záložnu mohl ovlivnit jiné ústavy.

Velmi jednoduše, stačí se podívat na Kypr, kde problémy dvou bank ovlivnily celou ekonomiku a stále tam (pro klienty všech bank) platí omezení pohybu peněz (výběry hotovosti, převody a platby v a do zahraničí).
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xtonda 18. 5. 2013 11:42

Ale pro situace jako je na Kypru je naprosto irelevantní jestli je pojištění 90 nebo 100 %
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod bbrother 18. 5. 2013 12:33

ski1961 píše:Ano, FPV disponuje v současné době cca 25 mld. Uvádí se, že v MSD je cca 15 mld, ale myslím si, že celých 15 mld z FPV by nebylo potřeba

Přesně tak. Ještě se nestalo, že by FPV musel vyplácet 100 % vkladů nějaké kampeličky. Žádná nebyla vykradená do úplné nuly. Dá se předpokládat, že těch 25 mld. v FPV může reálně pokrýt tak 35 mld. kampeličkových vkladů.

Pro srovnání, Unibon měl při krachu 2,8 mld. vkladů, z toho 1 miliardu vyplatil sám, na FPV zbylo 1,8 mld.
bbrother
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Thom 18. 5. 2013 12:40

Navíc snad převezme pohledávky a většina se nejspíš splatí.
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod bbrother 18. 5. 2013 12:48

Thom píše:Navíc snad převezme pohledávky a většina se nejspíš splatí.

Nejznámějším případem vymáhání pohledávek Unibonu je asi komunistický europoslanec Randsdorf, kterému hrozí exekuce na barák...
bbrother
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 18. 5. 2013 13:10

xtonda píše:Ale pro situace jako je na Kypru je naprosto irelevantní jestli je pojištění 90 nebo 100 %

Je to příklad toho, že jen málo stačí na ztrátu důvěry v banky/záložny a může dojít k dominovému efektu.

Pokud by byly vklady ve finančních institucích kryty jen na 90 %, tak v případě krachu kterékoliv z nich by to vedlo k "preventivním" výběrům i z těch dalších, což by vedlo k problémům s likviditou.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anoraxx 18. 5. 2013 13:21

To je hezké, v lednu sem si u nich po letech odporu založil spořící účet a oni v květnu zavřou krám. Kdyby ti šašci alespoň poslali prvního května mail, že snižují úrokovou sazbu, tak sem své peníze nejspíš poslal dál. Škoda.
Jenom otázečka, až nad nimi ČNB vyhlásí insolvenci nebo co, tak jak pak probíhá proces žádání o svoje peníze, respektive komu se o to žádá, případně kdy a do jakého termínu? Díky.
anoraxx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tom brava 18. 5. 2013 13:29

po linii >krachlá záložna -FPV-nucený správce-pověřené banky k vyplácení vkladů< běží vše automaticky (t.z. není třeba přihlašovat pohledávky do výše 100KEUR, jen sledovat harmonogram vyplácení...)

Spíše bych modifikoval dotaz na ty co si nedávno prošli krachem Unibonu:
Nějaký dopis(y) s vyčíslením pohledávky (nom. +úroky)=výše plnění z FPV přijde (ou) střadatelům? a od koho - od kamp./správce/FPV???...(nebo vše probíhá pouze formou výzev přes média)

PS Držím palce MSD ať přežije, jednak tam mám taky nějaké droubné, ale hlavně už by na trhu kampeliček toho zůstalo dost málo....
Naposledy upravil tom brava dne 18. 5. 2013 13:38, celkově upraveno 6
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 18. 5. 2013 13:30

20 pracovních dní po ohlášení insolvence zveřejní FPV v jakých pobočkách jakých bank bude vyplácet. Tam prostě napochoduješ a požádáš o výplatu peněz v hotovosti (když to bude malá částka) nebo převodem na účet v libovolné bance/záložně. Kromě osobních dokladů nemusíš mít nic dalšího, netřeba se objednávat. Máš na to 2 nebo 3 roky (teď si nejsem jist, ta lhůta se měnila).
Když krachl Unibon, byl jsem v pobočce GE na Václaváku hned první den cestou z práce, čekal jsem méně než půl hodiny a za chvíli jsem měl peníze za účtu (mám účet i u GE, tak šlo o převod v rámci banky)

-- 18. 5. 2013 13:31 --

Nějaké dopisy mi přišly, ale už si přesně nepamatuji kdy a co.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondra33 18. 5. 2013 14:29

Mě by spíše zajímalo jak dlouho může státní zastupitelství blokovat výplatu vkladů. A pokud by se podařilo MSD prokázat způsobilost, jak by pak motivovali své členy, aby u nich své vklady nechali a nepřešli k jiným peněžním ústavům.

Ono je totiž těžké věřit spořitelnímu družstvu, pokud ji po kontrole ČNB byla omezena činnost.
Ondra33
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Matrix33 18. 5. 2013 14:53

Nad tím tady právě také uvažuju. Mám u MSD nějaké peníze na spořicím účtu. :-l Uvažuju tak, že to co se právě děje není rozhodně pouhou náhodou. Tyto kroky SZ budou mít asi pro MSD nedozírné následky. A to i kdyby to dopadlo tak, že po pár dnech či týdnech SZ platby odblokuje.

Spíš se bojím, že by mohla nastat situace, že to delší dobu bude v šetření a tomhle "vakuu", tedy MSD nespadne do insolvence, ale ke svým penězům se stejně nedostanu, protože budou zablokovány. Protože MSD tyhle opatření ale budou omezovat v jeho činnosti, může přistoupit k tomu, že úrok na SÚ sníží na "nula. nula,nic". :)

Nebylo by tedy lepší v pondělí se sebrat a zajít do MSD ... a hotovost ze SÚ převést na termínovaný vklad s dvouletou platností? ... dokud to jde udělat. Jestli tedy dlouhodobě čekat na krach a výplatu z PF, tak ať jsou po dobu čekání peníze alespoň "rozumně" úročeny??

Vím, že je tady každá rada drahá ... ale co by jste udělali?? Víc hlav víc ví ... :) dík ...
Matrix33
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ondra33 18. 5. 2013 15:04

Mě spíše napadlo si nechat poslat výpis ze spořícího účtu domů, abych měl alespoň nějaký doklad o naspořené částce. U TV tento problém odpadá, ale u SÚ jsem si uvědomil, že vlastně nemohu nijak prokázat, kolik peněz mám u nich naspořeno.
Ondra33
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Matrix33 18. 5. 2013 15:08

Tak to je samozřejmě možné prokázat. Jednak maj oni účetnictví a jednka máte asi doklady o vkladech. Oni by museli předložit doklady o výplatách.

Samozřejmě je to těžší prokazování, než mít papírový výpis doma ... s tím souhlasím!

Nevíte kolik taková služba u nich stojí? Myslím službu, že bych přišel na pobočku v pondělí a chtěl vystavit mimořádný výpis k danému dni ...
Matrix33
Diskutér

Odeslat příspěvekod miho 18. 5. 2013 15:38

V pripade Unibonu prisla myslim nejakou dobu po odebrani licence a nastupu nuceneho spravce vypoved terminaku a sporiciho uctu, byla trimesicni vypovedni lhuta. V smlouve nebyla uvedena (v smlouve s MSD take neni) takze se zrejme ridi nejakym zakonem.

V pripade MSD muzeme take pocitat, ze jeste minimalne 4 mesice budeme urocit. I odebrani licence ma jiste nejake zakonne lhuty. Dale odebrani licence v zadnem pripade NEznamena, ze hned nastoupi FPV a zacne vyplacet. Nejdrive tam naskoci nuceny spravce a ten v pripade Unibonu VUBEC nikam nepospichal. Pokud nekdo resi, kam bude za par dnu prevadet penize, tak to dela zbytecne.
miho
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Končiny 18. 5. 2013 15:40

No jen mě zaráží, že Vrchní státní zastupitelství zablokuje veškeré prostředky peněžního ústavu, místo toho , aby zajistila / např. vazebně/ osobu, které je v podezření, že spáchala trestný čin. Takhle to je podobné jako by prodavač v supermarketu kradl rohlíky a pro jistotu by zavřeli celý obchod, aby mu znemožnili krást. Prostě Kocourkov jak vyšitý. Jinak dle zkušenosti z prací státních zástupců je to na dlouhou dobu, budou dovolené, sem tam nějaká nemoc státního zástupce atd.Je ale zcela zřejmé, že se někdo z přístupem k účtu MSD pokusil, nebo spáchal trestný čin, jinak by VSZ nemohlo ten účet blokovat.
Naposledy upravil Končiny dne 18. 5. 2013 16:02, celkově upraveno 1
Končiny
Diskutér

Odeslat příspěvekod filip893 18. 5. 2013 15:41

Matrix33:
Pokud skutečně peníze nepotřebuješ, je zatermínování vhodné. Už jenom kvůli hrozbě co jsi popsal.

Ondra33:
Žádné papírové výpisy MSD nevede, k tomu slouží elektronický výpis. Z něj se dají stáhnout výpisy ve formě pdf.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod melolontha 18. 5. 2013 18:44

doporučuji kontrolu správnosti a aktuálnosti údajů, které jste MSD poskytli. FPV zajímá vaše jméno, rodné číslo a adresa.
Nakoukla jsem do složky Unibonu, výpověď smlouvy k účtům jsem dostala v obálce se zeleným pruhem - doporučeně do vlastních rukou.
Já osobně držím všem záložnám palce, ať to přežijí. Nerada bych v budoucnosti cpala peníze do matrace nebo do bezpečnostní schránky v bance... :-)
melolontha
Diskutér

Odeslat příspěvekod Matrix33 18. 5. 2013 18:58

Tak jsem si nechal udělat právní rozbor od odborníka. Za velmi podivné (až zarážející) považuje to, že podle zatím dostupných údajů by MSD nemělo být předluženo ... proto asi ne hned insolvence a rychlé výplaty z pojištění vkladů.

Splatnost u spořicích účtů je okamžitá, tudíž někdo znemožnil hospodaření a investování mých prostředků podle uvážení mě jako investora. Kdo to byl je otázka, ale nějaká konkrétní fyzická osoba to asi bude.

Každopádně tím, že mě znemožnil s penězi volně nakládat ... např. v pondělí nakoupit zajímavé akcie, zajímavé dluhopisy, zaplatit splátky, atd. vznikne škoda, kterou budu na někom vymáhat.

Odborník mě poradil, abych šel v pondělí podat trestní oznámení na neznámého pachatele, kde bude zadokumentováno že škody vznikají. Prý je to důležitý instrument k pozdějšímu prokázání vzniku škody a výše škody, kterou budeme uplatňovat, takže aby bylo nevratně zadokumentováno, že úmysl s penězi hospodařit jinak než je nechat na SÚ tady byl, ale byl kýmsi (zatím nezjištěným) znemožněn.

Ono se prý klidně může stát, že budou např. 6, 10, 12 měsíců peníze takhle blokovat a potom je jen odblokují s tím že "sorry, nic se nestalo, podezření se neprokázala, atd., atd." a jede se dál ....
Matrix33
Diskutér

Odeslat příspěvekod Končiny 18. 5. 2013 19:12

Otázkou je jestli předlužená ve skutečnosti není a nedošlo pouze k čarováním v účetních výkazech. Kdyby to bylo tak, že to budou blokovat nějakou dobu a pak budou dělat, že se nic nestalo tak je na místě náhrada za nesprávný úřední postup, kterou hradí stát a nemusí být dokladována konkrétně. Pak samozřejmě, že lze požadovat škodu, kterou lze nějakým způsobem doložit. Každopádně je postup VSZ velmi podivný. Napadlo mě jestli to nebylo po dohodě na žádost ČNB než rozhodne jak ve věci bude postupovat a dosadí například nuceného správce. To by odpovídalo stejné časové posloupnosti. Podle všeho to vypadá, že samotné trestní oznámení podala ČNB na základě kontroly v MSD s tím, že chce zabránit vyvedení prostředků z účtu MSD a hlavně zabránit přístupu určité osobě, či osobám. Mám dojem, že sama ČNB nemůže bez předchozího pravomocného rozhodnutí zakázat peněžnímu ústavu jakékoliv nakládání a nevyplácení vkladů. K tomu potřebovala VSZ a Policii ČR.

-- 18. 5. 2013 19:13 --
Naposledy upravil Končiny dne 18. 5. 2013 19:24, celkově upraveno 1
Končiny
Diskutér

Odeslat příspěvekod filip893 18. 5. 2013 19:24

Končiny:
Ano je to možné. Pokud by totiž ČNB s MSD zahájila správní řízení o odejmuté licence, pak má MSD čas se odvolat a několik měsíců ještě funguje samostatně, než je licence odejmuta a nastupuje likvidátor.

Takto je stopstav ještě předtím, než se případně ČNB podaří odebrat licenci a dosadit likvidátora.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Thom 18. 5. 2013 19:24

Ok mám dojem že se blíží rozhodný den pro divi ČEZu a zrovna jsem chtěl přikoupit.
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod Končiny 18. 5. 2013 19:27

filip893 píše:Končiny:
Ano je to možné. Pokud by totiž ČNB s MSD zahájila správní řízení o odejmuté licence, pak má MSD čas se odvolat a několik měsíců ještě funguje samostatně, než je licence odejmuta a nastupuje likvidátor.

Takto je stopstav ještě předtím, než se případně ČNB podaří odebrat licenci a dosadit likvidátora.

Myslím si to samé, chtějí prostě odstřihnout určité lidi od dispozice s účtem.

-- 18. 5. 2013 19:37 --

Tento stav , ale nebudou moci držet dlouho, protože samozřejmě spousty lidí bude požadovat náhradu škody, soudní dohry a náklady soudního řízení + škodu platil stát. Nehledě na medializaci, která se této skutečnosti prozatím vyhýbá, ale určitě ne na dlouho. Očekávám konkrétní rozhodnutí co a jak se bude dál dít v horizontu 14 dni.
Končiny
Diskutér

Odeslat příspěvekod Matrix33 18. 5. 2013 19:53

No jo, ale tak na tu osobu, nebo osoby měli uvalit vazbu a bylo to!

Tady v podstatě trestají a omezují drobné střadatele, kteří nemají s nějakou trestnou činností cokoliv společného a zadržují jim prostředky.

Kdy, že je rozhodný den pro divi ČEZu? :)
Matrix33
Diskutér

Odeslat příspěvekod xawier24 18. 5. 2013 19:55

Chtěl bych poprosit o radu jak postupovat v případě, že v pondělí 13.5.2013 jsem ze svého běžného účtu odeslal finanční prostředky na spořící účet u MSD, žel částka nebyla do dnešního dne připsána a nedošlo ani k jejímu vrácení zpět na můj běžný účet. Dle potvrzení od mojí banky, ve které je běžný účet veden, byla částka řádně poslána/převedena na účet MSD s mým variabilním a specifickým symbolem. Psal jsem už v této záležitosti také na MSD, zatím ale bez reakce.
Předem děkuji za pomoc.
xawier24
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Thom 18. 5. 2013 19:59

Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod Končiny 18. 5. 2013 20:03

xawier24 píše:Chtěl bych poprosit o radu jak postupovat v případě, že v pondělí 13.5.2013 jsem ze svého běžného účtu odeslal finanční prostředky na spořící účet u MSD, žel částka nebyla do dnešního dne připsána a nedošlo ani k jejímu vrácení zpět na můj běžný účet. Dle potvrzení od mojí banky, ve které je běžný účet veden, byla částka řádně poslána/převedena na účet MSD s mým variabilním a specifickým symbolem. Psal jsem už v této záležitosti také na MSD, zatím ale bez reakce.
Předem děkuji za pomoc.


Reklamoval bych písemně platbu u banky , ze které odešla a pokud potvrdí písemně , že platba dorazila kam měla ihned bych podal trestní oznámení pro zpronevěru na MSD pokud částka převodu převyšovala částku 5000,-Kč. Pokud by nepřevyšovala byl by to jen přestupek.

-- 18. 5. 2013 20:05 --

Matrix33 píše:No jo, ale tak na tu osobu, nebo osoby měli uvalit vazbu a bylo to!

Tady v podstatě trestají a omezují drobné střadatele, kteří nemají s nějakou trestnou činností cokoliv společného a zadržují jim prostředky.

Kdy, že je rozhodný den pro divi ČEZu? :)


Na nás oni z vysoka kašlou, jim jde o to, aby nemuseli vyplácet hodně z peněz FPV.
Končiny
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ondra33 18. 5. 2013 20:24

Končiny píše:Nehledě na medializaci, která se této skutečnosti prozatím vyhýbá, ale určitě ne na dlouho.


To jsem právě zvědav, kdy o tom začnou psát větší servery a kdy se toho chytne televize. Třeba budou novináři schopní zjistit opravdové příčiny a my nebudeme odkázáni jen na spekulace.
Ondra33
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Končiny 18. 5. 2013 20:33

Ze zákona se ČNB nemůže k věci vyjadřovat dokud nějaké její rozhodnutí nenabude právní moci. Policie VSZ se podle mě také k tomu nevyjádří s tím, že věc je ve fázi vyšetřování . Záložna jak vidno na klienty kašle a snažila se to držet pod pokličkou co nejdelší dobu, takže už zbývá jenom nějaký novinář a jeho nejmenovaný zdroj obeznámený s vyšetřováním. :-|
Končiny
Diskutér

Odeslat příspěvekod saturn77 18. 5. 2013 22:29

xawier24 píše:Chtěl bych poprosit o radu jak postupovat v případě, že v pondělí 13.5.2013 jsem ze svého běžného účtu odeslal finanční prostředky na spořící účet u MSD, žel částka nebyla do dnešního dne připsána a nedošlo ani k jejímu vrácení zpět na můj běžný účet. Dle potvrzení od mojí banky, ve které je běžný účet veden, byla částka řádně poslána/převedena na účet MSD s mým variabilním a specifickým symbolem. Psal jsem už v této záležitosti také na MSD, zatím ale bez reakce.
Předem děkuji za pomoc.


Zdravím, chtěl bych poprosit o radu jak postupovat v opačném případě, než řeší xawier24 - viz. citace.

Konkrétně jsem dne 14.5.2013 zadal v MSD platební příkaz, aby s valutou 15.5.2013 odešly všechny peníze z mého spořícího účtu v MSD na můj běžný účet v mojí bance. Bohužel částka na můj běžný účet dodnes nedorazila a podle elektronického výpisu je aktuálně na mém spořícím účtu v MSD nula Kč? :shock:

1) Kam se peníze poděly, když je nemám ani na svém běžném účtu v bance, a ani na mém spořícím účtu v MSD?

2) Jak mám postupovat dál?


Díky všem za případné rady!
saturn77
Návštěvník

Odeslat příspěvekod filip893 18. 5. 2013 22:35

Vzhledem k tomu, že IB MSD ukazuje zůstatek dva dny zpožděný, bych počkal do pondělka, max úterka a pak reklamoval u MSD.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jitka1980 18. 5. 2013 23:24

Můžete mě prosím vás poradit jak nyní postupovat s MSD? Mám nějaké peníze na spořícím účtě, ale nejvíc na terminovaném vkladě. Mohu si zrušit terminovaný vklad aniž bych platila 2% z vkladu za předčasné zrušení? MSD už nevěřím a nechci tam nechávat peníze. Vklady by měly být pojištěny na 100 000Eur tak doufám, že peníze zase někdy uvidím :-S
Jitka1980
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Franklin 18. 5. 2013 23:27

Jitka1980: Z MSD ty peníze v tuto chvíli ven nedostaneš. Je potřeba čekat buď na zrušení předběžného opatření anebo na vyhlášení insolvence => FPV.
Franklin
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TnT2 18. 5. 2013 23:32

filip893 píše:Žádné papírové výpisy MSD nevede, k tomu slouží elektronický výpis. Z něj se dají stáhnout výpisy ve formě pdf.

Pokud vím, na pobočce je možné nechat si papírový výpis vytisknout.
Jitka1980 píše:Mohu si zrušit terminovaný vklad aniž bych platila 2% z vkladu za předčasné zrušení?

Pochybuji, a i kdyby, peníze teď pryč stejně nepošlete. Rozumnější je nechat je zatermínované.
ING Konto kód: 4592265
Curve karta promo kód na £5: RG7YB
TnT2
Diskutér

Odeslat příspěvekod Thom 18. 5. 2013 23:40

Jitka1980: proč taková panika? O penize těžko přijdete.
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rdavid 19. 5. 2013 06:50

Dobrý den!

Také si myslím, že zbytečně panikaříte. TV je teď hloupé rušit, úročení probíhá dál (zvláště když má někdo jako já splatnost až za několik měsíců). Ono to nakonec ani nejde, ale asi bych to neudělal ani tehdy, kdyby účty uvolnili. Osobně si myslím, že se nejedná o insolventnost záložny, ale spíše o nějaké vyšetřování VSZ v Praze, hodně se mluví o rozkrytí majitelů solárních elektráren. A proto je to vyšetřování i u dalších kampeliček. Nevěřím tomu, že by si záložny dovolily falšovat účetnictví, ona totiž namátková kontrola u nich ze strany ČNB probíhá prakticky každý rok. Záložny musí každé 3 měsíce posílat a zveřejňovat průběžná vyúčtování, celkem věřím relevantnosti číslům kapitálové přiměřenosti. Mezní hodnota je číslo 8, MSD mělo cca 10,5 k poslednímu březnu tohoto roku.
Rdavid
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vpe 19. 5. 2013 07:02

DOTAZ: Kde přesně je informace o VSZ o zablokování odchozích plateb? Jinak podobné akce naplánované na pátek po 15h to je poměrně typické...

MSD potřebovala na něco peníze (je divné, kam ty peníze stále umísťovala), viz třeba tato inzerce z 6. května 2013.

Snad MSD nenavyšovala zákl. jmění penězi klientů tak, jako nejmenované WP.., kteří dělali prý i jiné tunely (bylo zveřejněno již 4.4.).

Btw - tohle fórum vlastní majitel jedné kampeličky...
vpe
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 19. 5. 2013 07:39

Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Treborr 19. 5. 2013 08:20

Zdravím, mám zde taky celkem nemalý obnos :-(. Chápu to z Vašich komentářů správně, že pokud bude vyhlášena insolvence a dojde k vyplacení vkladů FPV, tak ne že jen vyplatí 100% vložené částky, ale i úroky, i když tam nebylo měsíční připisování úroků a doba termínovaneho vkladu taky ne vypršela? Já žiji v domnění, že mi vrátí 100% (100000eur) vkladu a úroky žádný, když to nedoběhlo?

A pak mám ještě jeden. Nevíte, kde by se nějak více probíralo dění ve WPB? Nic pořádného jsem zatím nějak moc nenašel?

Díky za odpovědi.
Treborr
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod filip893 19. 5. 2013 08:25

Treborr:

Ano jsou pojištěny i úroky, které se vyplácí jako poměrná část k takzvanému rozhodnému dni.

O WPB zde:
viewtopic.phpf=316&t=1189063&p=9510888#p9510888
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mobilmaniakkkk 19. 5. 2013 08:32

Jsme také klientem MSD. Informace o bloklci peněz na všech účtech mě také zaskočila, protože jsou bloklé peníze na spořícím účtu ze kterého člověk potřebuje občas vybírat.
Neví někdo, zda i v případě Unibonu byl stejný postup ČNB, zda jim také Vrchní státní zastupitelství bloklo peníze? Nemá to souvislost s tím, aby lidé v panice nevybírali peníze, aby naopak nedošlo ke následnému krachu?
Mobilmaniakkkk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vpe 19. 5. 2013 08:35

To je tak skvěle napsaný že jsem to z toho textu nějak přehlédl :-D

Už někdo (novináři) podali dotaz na VSZ z titulu zákona o svobodném přístupu k informacím?
vpe
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod filip893 19. 5. 2013 08:36

Ne v Unibonu byla situace jiná. Tam k žádné blokaci peněz nedošlo. Záložna cca 6 měsíců vyplácela vklady a likvidátor musel pro urychlení likvidace všem vypovědět smlouvy o TV a uměle tak vyvolat insolvenci a zahájení výplat z FPV.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mobilmaniakkkk 19. 5. 2013 08:43

Treborr píše:Zdravím, mám zde taky celkem nemalý obnos :-(. Chápu to z Vašich komentářů správně, že pokud bude vyhlášena insolvence a dojde k vyplacení vkladů FPV, tak ne že jen vyplatí 100% vložené částky, ale i úroky, i když tam nebylo měsíční připisování úroků a doba termínovaneho vkladu taky ne vypršela? Já žiji v domnění, že mi vrátí 100% (100000eur) vkladu a úroky žádný, když to nedoběhlo?

A pak mám ještě jeden. Nevíte, kde by se nějak více probíralo dění ve WPB? Nic pořádného jsem zatím nějak moc nenašel?

Díky za odpovědi.Jsem na tom stejně. Lidé tam maji hodně vysoké částky, průměr je kolem mil na klienta, jsou ale lidé co tam mají 2,5 milionu. Úroky prý ten fond také vyplácí, bez ohledu na to, zda už termínovaný vklad je ukončený, nebo ne. Spíš je blbá situace, když peníze zablokovali na spořícím účtu a lidi si z něj nemůžou vybrat když potřebují.

-- 19. 5. 2013 08:47 --

filip893 píše:Ne v Unibonu byla situace jiná. Tam k žádné blokaci peněz nedošlo. Záložna cca 6 měsíců vyplácela vklady a likvidátor musel pro urychlení likvidace všem vypovědět smlouvy o TV a uměle tak vyvolat insolvenci a zahájení výplat z FPV.


To mi přijde logičtější stav. Hodně jsem četl, že tohle může být mezistav, který by byl nepříjemný, protože, krach by to nebyl a k vyplácení z fondu by proto nedošlo. Nebudeme ale předbíhat, každopádně jsem rád, že si sdělujeme své názory, že tohle forum existuje.
Mobilmaniakkkk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vpe 19. 5. 2013 08:51

Jak víš, jaký je průměr na klienta?!

A kdyby nezablokovali, tak by byl run na banku, to by bylo lepší?
vpe
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mobilmaniakkkk 19. 5. 2013 08:52

vpe píše:To je tak skvěle napsaný že jsem to z toho textu nějak přehlédl :-D

Už někdo (novináři) podali dotaz na VSZ z titulu zákona o svobodném přístupu k informacím?To by jsme všichni uvítali. Takhle jsou klienti vlastně rukojmí, kteří za nic nemohou

-- 19. 5. 2013 08:54 --

vpe píše:Jak víš, jaký je průměr na klienta?!

A kdyby nezablokovali, tak by byl run na banku, to by bylo lepší?


Psali to v nějakém článku na netu, že se to výrazně liší od bank, že snad mají 12 000 klientu a vklady kolem 15 miliard, nebo tak

-- 19. 5. 2013 08:57 --

vpe píše:Jak víš, jaký je průměr na klienta?!

A kdyby nezablokovali, tak by byl run na banku, to by bylo lepší?


To by lepší samozřejmě nebylo. Dá se ale dovodit, že je to běžný postup? Dělá se toto opatření vždy?
Mobilmaniakkkk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Končiny 19. 5. 2013 09:03

Ze strany VSZ jde podle mého o protiprávní krok, který nemá oporu v trestním řádu.Nikde v TŘ jsem nenašel, že by bylo možné zablokovat přístup všem včetně nevinných . Ještě nikdy se nestalo, že by Policie , či VSZ zablokovalo účet celému peněžnímu ústavu, vždy se jednalo o jednotlivce, či firmu podezřelé z trestné činnosti. Takto vlastně protiprávně zablokovali přístup k penězům obyčejným střadatelům, který z údajnou trestnou činností nemají nic společného. Je jednoznačně protiprávní úřední postup a navíc účelový zdržet a omezit klienty než vydá ČNB nějaké pravomocné rozhodnutí. Tímto samozřejmě MSD pošlou ke krachu i kdyby byla 100 x v pořádku, protože ztratí důvěru.

-- 19. 5. 2013 09:07 --

§ 79a Zajištění peněžních prostředků na účtu u banky
1.Nasvědčují-li zjištěné skutečnosti tomu, že peněžní prostředky na účtu u banky jsou určeny ke spáchání trestného činu nebo k jeho spáchání byly užity, nebo jsou výnosem z trestné činnosti, může předseda senátu a v přípravném řízení státní zástupce nebo policejní orgán rozhodnout o zajištění peněžních prostředků na účtu a případně též peněžních prostředků dodatečně došlých na účet, vztahuje-li se důvod zajištění i na ně, včetně jejich příslušenství. Policejní orgán k takovému rozhodnutí potřebuje předchozí souhlas státního zástupce. Předchozího souhlasu státního zástupce není třeba v naléhavých případech, které nesnesou odkladu. Policejní orgán je v takovém případě povinen do 48 hodin své rozhodnutí předložit státnímu zástupci, který s ním buď vysloví souhlas, nebo je zruší.
2. Rozhodnutí podle odstavce 1 musí být doručeno bance, která vede účet a poté, co banka zajištění provedla, i majiteli účtu. V rozhodnutí se uvede bankovní spojení, kterým se rozumí číslo účtu a kód banky, a dále peněžní částka v příslušné měně, na kterou se zajištění vztahuje. Zajištění se vztahuje na peněžní prostředky, které byly na účtu v okamžiku, v němž bylo bance doručeno rozhodnutí, až do výše částky uvedené v rozhodnutí o zajištění a jejího příslušenství. Převyšuje-li částka uvedená v rozhodnutí zůstatek peněžních prostředků na účtu, vztahuje se zajištění i na peněžní prostředky, které na účet dodatečně došly, a to do výše částky uvedené v rozhodnutí, včetně jejího příslušenství. Nestanoví-li orgán činný v trestním řízení uvedený v odstavci 1 jinak, zakáže se okamžikem doručení rozhodnutí jakákoliv dispozice s peněžními prostředky, které se na účtu nacházejí, až do výše zajištění, s výjimkou výkonu rozhodnutí. Na úhradu pohledávek, které jsou předmětem výkonu soudního nebo správního rozhodnutí, se přednostně použijí peněžní prostředky nedotčené rozhodnutím o zajištění. S peněžními prostředky, na které se vztahuje rozhodnutí o zajištění, lze v rámci výkonu rozhodnutí nakládat jen po předchozím souhlasu předsedy senátu a v přípravném řízení státního zástupce; to neplatí, je li výkon rozhodnutí prováděn k uspokojení pohledávky státu.
3. Jestliže zajištění peněžních prostředků na účtu pro účely trestního řízení již není třeba, nebo zajištění není třeba ve stanovené výši, orgán činný v trestním řízení uvedený v odstavci 1 zajištění zruší nebo je omezí. Policejní orgán k takovému rozhodnutí potřebuje předchozí souhlas státního zástupce. Rozhodnutí o zrušení nebo omezení zajištění je třeba doručit bance a majiteli účtu.
4.Majitel účtu, jehož peněžní prostředky na účtu byly zajištěny, má právo kdykoliv žádat o zrušení nebo omezení zajištění. O takové žádosti musí státní zástupce a v řízení před soudem předseda senátu neodkladně rozhodnout. Byla-li žádost zamítnuta, může ji majitel účtu, neuvede-li v ní nové důvody, opakovat až po uplynutí 14 dnů od právní moci rozhodnutí.
5.Proti rozhodnutí podle odstavců 1, 3 a 4 je přípustná stížnost.

-- 19. 5. 2013 09:12 --

Já pravděpodobně podám trestní oznámení na státního zástupce, který rozhodnutí vydal, protože se tím mohl dopustit trestného činu zneužití pravomoci úřední osoby.
Končiny
Diskutér

Odeslat příspěvekod Treborr 19. 5. 2013 09:55

Prosím tedy o potvrzení mého domněleho scénáře: pokud by u MSD opět povolili pohyb peněz, lidé by udělali run na záložnu, čímž by ji vyluxovali, že by stejně nemohla vyplatit všechny, tak by pak stejně nastala insolvence a došlo by k vyplácení od FPV = je tato moje úvaha správná? Nebo si umíte představit i jiný scénář, kdy bychom o ty peníze přišli? Jde o to, že kdyby třeba povolili pohyb peněz, tak jestli se to snažit vybrat za cenu ztráty úroků a nějaké sankce nebo si počkat na výplatu od FPV bez sankce a s úroky?
Ekvivalentně to beru i na WPB, kde akorát (zatím?) nebylo ohlášeno, že by se nedalo vybírat?

Prosím tedy o Vaše názory k tomuto?
Treborr
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod filip893 19. 5. 2013 09:59

Doporučuji chovat se rozumně, nedělat nic co může eskalovat problém. Takže TV nechat v klidu, nerušit a počkat na jejich řádné doběhnutí. On je rozdíl mít TV + úroky a nebo mít jen TV -2% sankce.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Matrix33 19. 5. 2013 10:06

Končiny píše:Ze strany VSZ jde podle mého o protiprávní krok, který nemá oporu v trestním řádu.Nikde v TŘ jsem nenašel, že by bylo možné zablokovat přístup všem včetně nevinných . Ještě nikdy se nestalo, že by Policie , či VSZ zablokovalo účet celému peněžnímu ústavu, vždy se jednalo o jednotlivce, či firmu podezřelé z trestné činnosti. Takto vlastně protiprávně zablokovali přístup k penězům obyčejným střadatelům, který z údajnou trestnou činností nemají nic společného. Je jednoznačně protiprávní úřední postup a navíc účelový zdržet a omezit klienty než vydá ČNB nějaké pravomocné rozhodnutí. Tímto samozřejmě MSD pošlou ke krachu i kdyby byla 100 x v pořádku, protože ztratí důvěru.

-- 19. 5. 2013 09:07 --

§ 79a Zajištění peněžních prostředků na účtu u banky
1.Nasvědčují-li zjištěné skutečnosti tomu, že peněžní prostředky na účtu u banky jsou určeny ke spáchání trestného činu nebo k jeho spáchání byly užity, nebo jsou výnosem z trestné činnosti, může předseda senátu a v přípravném řízení státní zástupce nebo policejní orgán rozhodnout o zajištění peněžních prostředků na účtu a případně též peněžních prostředků dodatečně došlých na účet, vztahuje-li se důvod zajištění i na ně, včetně jejich příslušenství. Policejní orgán k takovému rozhodnutí potřebuje předchozí souhlas státního zástupce. Předchozího souhlasu státního zástupce není třeba v naléhavých případech, které nesnesou odkladu. Policejní orgán je v takovém případě povinen do 48 hodin své rozhodnutí předložit státnímu zástupci, který s ním buď vysloví souhlas, nebo je zruší.
2. Rozhodnutí podle odstavce 1 musí být doručeno bance, která vede účet a poté, co banka zajištění provedla, i majiteli účtu. V rozhodnutí se uvede bankovní spojení, kterým se rozumí číslo účtu a kód banky, a dále peněžní částka v příslušné měně, na kterou se zajištění vztahuje. Zajištění se vztahuje na peněžní prostředky, které byly na účtu v okamžiku, v němž bylo bance doručeno rozhodnutí, až do výše částky uvedené v rozhodnutí o zajištění a jejího příslušenství. Převyšuje-li částka uvedená v rozhodnutí zůstatek peněžních prostředků na účtu, vztahuje se zajištění i na peněžní prostředky, které na účet dodatečně došly, a to do výše částky uvedené v rozhodnutí, včetně jejího příslušenství. Nestanoví-li orgán činný v trestním řízení uvedený v odstavci 1 jinak, zakáže se okamžikem doručení rozhodnutí jakákoliv dispozice s peněžními prostředky, které se na účtu nacházejí, až do výše zajištění, s výjimkou výkonu rozhodnutí. Na úhradu pohledávek, které jsou předmětem výkonu soudního nebo správního rozhodnutí, se přednostně použijí peněžní prostředky nedotčené rozhodnutím o zajištění. S peněžními prostředky, na které se vztahuje rozhodnutí o zajištění, lze v rámci výkonu rozhodnutí nakládat jen po předchozím souhlasu předsedy senátu a v přípravném řízení státního zástupce; to neplatí, je li výkon rozhodnutí prováděn k uspokojení pohledávky státu.
3. Jestliže zajištění peněžních prostředků na účtu pro účely trestního řízení již není třeba, nebo zajištění není třeba ve stanovené výši, orgán činný v trestním řízení uvedený v odstavci 1 zajištění zruší nebo je omezí. Policejní orgán k takovému rozhodnutí potřebuje předchozí souhlas státního zástupce. Rozhodnutí o zrušení nebo omezení zajištění je třeba doručit bance a majiteli účtu.
4.Majitel účtu, jehož peněžní prostředky na účtu byly zajištěny, má právo kdykoliv žádat o zrušení nebo omezení zajištění. O takové žádosti musí státní zástupce a v řízení před soudem předseda senátu neodkladně rozhodnout. Byla-li žádost zamítnuta, může ji majitel účtu, neuvede-li v ní nové důvody, opakovat až po uplynutí 14 dnů od právní moci rozhodnutí.
5.Proti rozhodnutí podle odstavců 1, 3 a 4 je přípustná stížnost.

-- 19. 5. 2013 09:12 --

Já pravděpodobně podám trestní oznámení na státního zástupce, který rozhodnutí vydal, protože se tím mohl dopustit trestného činu zneužití pravomoci úřední osoby.


Zítra jdu podat trestní oznámení na neznámého pachatele = někoho, kdo mě znemožnil nakládat s financemi na SÚ. Současně s tím budu požadovat náhradu vzniklé (nemalé) škody, která mě nemožností investice vzniká.

Je třeba jednat, ne neustále vypisovat to samé! Nějaký plezír tolerovat nehodlám a škodu mě to skutečně způsobuje.

I kdyby peníze nakonec odblokovali, jaký myslíte že má MSD výhled do budoucna? Podle mě moc růžový ne ... po tomhle excesu ...
Matrix33
Diskutér

Odeslat příspěvekod Končiny 19. 5. 2013 10:08

Já už to udělal a podal jsem oznámení na podateln@vsz.pha.justice.cz
Končiny
Diskutér

Odeslat příspěvekod filip893 19. 5. 2013 10:09

Matrixx určitě podej. Já mám na spořáku pár drobných, tak mne škoda nevziká. Pokud ČNB nezařízne MSD hned, pak bude záležet, zda MSD bude schopná ustát snížení bilanční sumy, které nejspíš nastane.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod czhunter 19. 5. 2013 10:10

Končiny> Cituješ zákon, který se současné situace vůbec netýká. Podívej se na Zákon č. 87/1995 Sb., o spořitelních a úvěrních družstvech, který je v tomto případě relevantní:

§ 28
(1) Zjistí-li Česká národní banka nedostatky v činnosti družstevní záložny, je oprávněna, podle povahy a závažnosti zjištěného nedostatku,
a) vyžadovat, aby družstevní záložna ve stanovené lhůtě zjednala nápravu[...]
b) rozhodnout o omezení nebo zákazu některých povolených činností družstevní záložny až na 120 dnů, a to včetně nakládání vkladatelů s jejich vklady; nakládáním vkladatelů s jejich vklady se pro účely tohoto zákona rozumí jakákoli jejich dispozice s vkladem,
c) změnit povolení vyloučením nebo omezením některých činností v něm uvedených,
d) nařídit mimořádný audit na náklady družstevní záložny,
e) nařídit svolaní členské schůze na náklady družstevní záložny a určit některé body programu jednání této členské schůze
f) odejmout povolení,
...


Jakékoliv podání trestního oznámení na někoho, kdo postupoval přesně podle zákona, bude pochopitelně okamžitě zamítnuto.
Ale jestli si chcete dát tu práci, tak prosím.
czhunter
Diskutér

Odeslat příspěvekod Končiny 19. 5. 2013 10:18

Ano, ale toto opatření vydal státní zástupce VSZ a proto musel postupovat dle trestního řádu. ČNB by musela počkat na nabytí právní moci rozhodnutí. Vzhledem k tomu si myslím, že se jedná o nějaký onkrétní trestný čin určité osoby , či osob jinak by do toho VSZ nijak nezasahoval. Jestli to podání k něčemu bude nevím, ale rozhodně aspoň budou vědět, že nečekáme jako nějaké ovce na ostříhání a že si nenecháme všechno líbit.
Končiny
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mirinda78 19. 5. 2013 10:24

Pro mě je z předchozích informací nejdůležitější, že blokovat nakládání s vklady mohou až 4 měsíce. Chudáci ti, kteří je budou potřebovat co nejdříve.

Mě se to naštěstí netýká...
Mirinda78
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod czhunter 19. 5. 2013 10:32

Končiny> I ve vyjádření na stránkách MSD je napsáno, že rozhodnutí vydala ČNB. Protože ČNB "vydává rozhodnutí", tak tam k ničemu jako "nabytí právní moci" prakticky nedochází, prostě rozhodnutí je platné okamžikem vydání.
To že se tom angažuje VSZ neznamená nutně, že jde o věc spadající do trestního řádu, ale prostě jen o to, že má podle nějakého zákona zrovna VSZ v kompetenci naplnění nebo dohledu nad rozhodnutím ČNB (protože někdo to dělat musí). Víc bych za tím nehledal.
Naposledy upravil czhunter dne 19. 5. 2013 10:39, celkově upraveno 1
czhunter
Diskutér

Odeslat příspěvekod Končiny 19. 5. 2013 10:38

Ve vyjádření MSD je napsáno že se jedná o předběžné opatření zdržet se :" Jakéhokoliv jednání spočívajícího v přijímání vkladů od svých členů."
VSZ nemůže zasahovat jen tak z ničeho, ale jen dle trestního řádu a trestního zákona.Od toho je státání zastupitelství zřízeno Musí vycházet zu toho, že se někde stal trestný čin a na základě tohoto oznámení je ze zákona povinné konat. Takže z toho je jasné, že se jedná o podezření z trestné činnosti. o nevylučuje ,že ČNB a VSZ jednají v souladu.
Končiny
Diskutér

Odeslat příspěvekod Matrix33 19. 5. 2013 10:43

Mirinda78 píše:Pro mě je z předchozích informací nejdůležitější, že blokovat nakládání s vklady mohou až 4 měsíce. Chudáci ti, kteří je budou potřebovat co nejdříve.

Mě se to naštěstí netýká...

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ale týká, protože podle tohoto by je musela blokovat ČNB, ale tady je blokuje někdo jiný ... VSZ. :) Takže 4 měsiční lhůta je tady irelevantní :) Privatizace po česku :)
Matrix33
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mobilmaniakkkk 19. 5. 2013 10:47

Tak jestli může trvat až 4 měsíce, než uvolní peníze na spořícím účtu, tak to je teda radost. :-[

-- 19. 5. 2013 10:48 --

Matrix33 píše:
Mirinda78 píše:Pro mě je z předchozích informací nejdůležitější, že blokovat nakládání s vklady mohou až 4 měsíce. Chudáci ti, kteří je budou potřebovat co nejdříve.

Mě se to naštěstí netýká...

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ale týká, protože podle tohoto by je musela blokovat ČNB, ale tady je blokuje někdo jiný ... VSZ. :) Takže 4 měsiční lhůta je tady irelevantní :) Privatizace po česku :)Hlavně aby v tom opět nebyl nějaký trik a tu blokaci přes Státní zastup. neprovedl někdo s nějakým jeho záměrem. :hm
Mobilmaniakkkk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Matrix33 19. 5. 2013 10:49

Tak jak jsou karty rozdány to může trvat do pondělka ... ale taky třeba 5 let ;-)

-- 19. 5. 2013 10:52 --

Mobilmaniakkkk píše:Tak jestli může trvat až 4 měsíce, než uvolní peníze na spořícím účtu, tak to je teda radost. :-[

-- 19. 5. 2013 10:48 --

Matrix33 píše:
Mirinda78 píše:Pro mě je z předchozích informací nejdůležitější, že blokovat nakládání s vklady mohou až 4 měsíce. Chudáci ti, kteří je budou potřebovat co nejdříve.

Mě se to naštěstí netýká...

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ale týká, protože podle tohoto by je musela blokovat ČNB, ale tady je blokuje někdo jiný ... VSZ. :) Takže 4 měsiční lhůta je tady irelevantní :) Privatizace po česku :)Hlavně aby v tom opět nebyl nějaký trik a tu blokaci přes Státní zastup. neprovedl někdo s nějakým jeho záměrem. :hm


No právě ... jen jestli se toho družstva zase nechce někdo mocný zmocnit ... příkladů je z posledních pár let více než dost :-(

-- 19. 5. 2013 11:03 --

Končiny píše:Já už to udělal a podal jsem oznámení na podateln@vsz.pha.justice.czRozumný nápad ... tahle cesta je rychlejší u může se to udělat v klídku z domova ... a nějaký výsledek to podání bude muset mít. Jen by to možná chtělo jít na pobočku a podat příkaz k převodu do jiné banky ... buď ho přijmou a neuskuteční, nebo ho odmítnou převzít ... tak si vyžádat písemný doklad o "nepřevzetí" ... a ten tam hned připojit jako důkaz.
Matrix33
Diskutér

Odeslat příspěvekod Končiny 19. 5. 2013 11:07

Tu udělám přesně jak píšeš zítra. Tohle není stát, ale Banánistán, kde si kdekdo myslí, že si z lidmi bude dělat co chce.
Končiny
Diskutér

Odeslat příspěvekod Kolemjdouci Diskuter 19. 5. 2013 11:08

Dobrý den,

pročetl jsem si forum, ale asi mi nějak uniklo, odkud je informace, že VSZ zajistilo vklady atd. Pokud je jediným zdrojem prohlášení/email MSD, tak to vůbec nemusí být pravda. Existuje jiný, nezávislý, pokud možno "úřední" zdroj?

Jinak souhlasím s obecným výkladem uživatele Končiny. Je ovšem možné, že hromadná blokace, pokud skutečně od VSZ existuje, bude v několika dnech omezena jen na "podezřelé" finance.
Kolemjdouci Diskuter
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod filip893 19. 5. 2013 11:09

A ty si myslíš, že by v této situaci MSD lhalo?
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iField 19. 5. 2013 11:12

Nedivil bych se - pokud udělali opravdu velikou botu a zavírají krám, tak už jim může být všechno jedno...
iField
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Končiny 19. 5. 2013 11:14

Kolemjdouci Diskuter píše:Dobrý den,

pročetl jsem si forum, ale asi mi nějak uniklo, odkud je informace, že VSZ zajistilo vklady atd. Pokud je jediným zdrojem prohlášení/email MSD, tak to vůbec nemusí být pravda. Existuje jiný, nezávislý, pokud možno "úřední" zdroj?

Jinak souhlasím s obecným výkladem uživatele Končiny. Je ovšem možné, že hromadná blokace, pokud skutečně od VSZ existuje, bude v několika dnech omezena jen na "podezřelé" finance.


Žádná taková věrohodná informace není jen vyjádření MSD. Hlavně si myslím, že pokud je to tak a VSZ účty všech blokuje tak vzhledem k tomu, že jsem všichni členové družstva tak by bylo na místě nás každého jednotlivě o důvodech obstavení účtu informovat a to je podle trestního řádu povinnost SZ.
Končiny
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mobilmaniakkkk 19. 5. 2013 11:17

Právě, neinformují o ničem. Ani o tom, že se nemají posílat peníze nikomu nic neřekli. platba mi přišla po týdnu zpátky. Což ted jsem samozřejmě rád.
Mobilmaniakkkk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod czhunter 19. 5. 2013 11:18

Já hlavně myslím, že zablokování vkladů od VSZ je z pohledu členů družstva v zásadě nepodstatné.

Prvním krokem totiž bylo rozhodnutí ČNB o zablokování účtů členů v MSD a to by bylo platné, i pokud by do toho VSZ nevstoupilo.
Druhý krok - zablokování účtů samotného MSD nemá na manipulaci s účty členů žádný vliv, ty byly zablokovány zcela v souladu se zákonem o spořitelních družstvech již o několik dní dříve.

Tedy já členem nejsem, ale co jsem pochopil, tak:

13.5. vydala ČNB rozhodnutí o zablokování účtů členů ( dle § 28
(1) Zjistí-li Česká národní banka nedostatky v činnosti družstevní záložny, je oprávněna, podle povahy a závažnosti zjištěného nedostatku,
b) rozhodnout o omezení nebo zákazu některých povolených činností družstevní záložny až na 120 dnů, a to včetně nakládání vkladatelů s jejich vklady)

17.5. VSZ zablokovalo účty MSD

Pokud to bylo jinak, nebo pokud jsou z pohledu práva účty členů a účet družstva totožné (i když o tom silně pochybuji), tak se omlouvám za neznalost.
Naposledy upravil czhunter dne 19. 5. 2013 11:35, celkově upraveno 4
czhunter
Diskutér

Odeslat příspěvekod Končiny 19. 5. 2013 11:23

Účet na zasílání vkladů a výplaty vkladů je jenom jeden a je rozlišován jenom variabilním a specifickým symbolem. MSD dostalo předběžným opatřením příkaz nepřijímat další vklady zvnějšku. VSZ zablokovalo výběry a to je to nejpodstatnější proč se nemůžeme dostat ke svým prostředkům.
Končiny
Diskutér

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 19. 5. 2013 11:26

Končiny píše:Tohle není stát, ale Banánistán, kde si kdekdo myslí, že si z lidmi bude dělat co chce.


Proč Banánistán ? Zatím jedeme podle plánu. Banánistán to bude až budeš chtít navštívit pobočku a ona tam nebude, tak tam zavoláš a číslo bude zrušeno, pošleš mail a on se vrátí .... kdyby nikdo nic nedělal a nechal to vybrat a peníze skončily třeba na Kajmanských ostrovech, tak zase budete psát, že je to Banánistán a jak to všechno selhalo.
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod LuiS_666 19. 5. 2013 11:29

Jop, panika sa rozbieha.

Konšpiračné teorie tiež. Ešte týždeň dozadu sa tu všetci spoločne byli do hrude s tým, že nie je čoho sa obávať.

Veď 100 % garancia vkladov. Prešli tuším dve pracovné dni (a 2 volné dni) a niektorí už blúznia o 5 rokoch...

VSZ zablokovalo účty MSD (účet pre prijimanie a vyplatu vkladov je len jeden) tudíš sa k svojim peniazom nedostanete, logika.
LuiS_666
Diskutér

Odeslat příspěvekod Končiny 19. 5. 2013 11:38

Akciový Klokan píše:
Končiny píše:Tohle není stát, ale Banánistán, kde si kdekdo myslí, že si z lidmi bude dělat co chce.


Proč Banánistán ? Zatím jedeme podle plánu. Banánistán to bude až budeš chtít navštívit pobočku a ona tam nebude, tak tam zavoláš a číslo bude zrušeno, pošleš mail a on se vrátí .... kdyby nikdo nic nedělal a nechal to vybrat a peníze skončily třeba na Kajmanských ostrovech, tak zase budete psát, že je to Banánistán a jak to všechno selhalo.Hmm Banánistán je, když ti někdo omezí na tvých právech nakládat ze svým majetkem a neřekne ti konkrétní důvod proč se tak děje. Stačí, když někdo je podezřelý, že krade a pro jistotu zablokují všechno všem. To je možné jenom tady.
Končiny
Diskutér

Odeslat příspěvekod Matrix33 19. 5. 2013 11:40

Všem ovšem uniká jedna v prohlášení MSD nenápadná, ale o to důležitější a skoro zásadní věta:

"MSD činí veškeré kroky, aby ochránilo majetek svých členů"

Před kým MSD ochraňuje majetek členů? Že by si na MSD nabrousil zuby někdo z TOP5-ti mocných z ČR? Tak jako tomu je u desítek jiných společností vždy se stejným scénářem?

ochromit + zmenožnit vybranou firmu, nechat několik měsíců investory a věřitele tápat v nejistotě ... no a potom ji jako "statečný lidumil a zachránce" koupit doslova "za hubičku" ... ubezpečit "veřejnost" že už se nemusí bát, že vše uchránili?

Prostě nevím, před kým MSD chrání náš majetek? Nebo to snad někdo víte?? :)
Matrix33
Diskutér

Odeslat příspěvekod MarekVach 19. 5. 2013 11:42

Matrix: Já bych řekl, že před námi samotnými. Peníze kazí charakter, tak oni určitě budou vědět lépe, jak s nimi naložit...
MarekVach
Diskutér

Odeslat příspěvekod gogospk 19. 5. 2013 11:42

Ono se totiž klidně mohlo stát to, že VSZ úřaduje v MSD na základě trestní novinky, tedy "Trestní odpovědnost právnických osob , Zákon č. 418/2011 Sb." Tento zákon nabyl účinnosti dnem 1. ledna 2012. Pro právnické osoby nebyly zákonem vytvořeny žádné speciální trestné činy, mohou se dopustit stejných trestných činů, jako osoby fyzické, takže to, zda se dopustily nějaké trestné činnosti, se posuzuje normálně podle trestního zákoníku. V tom případě by mne zajímalo, jestli se možnost trestního postihu přenáší i na družstevníky, tedy například i na běžné vkladatele - "družstevníky". Nebo jaký je v družstvu trestněprávní rozdíl mezi družstevníkem, sedícím v představenstvu a družstevníkem, zhodnocujícím svoje miliony ve stejné právnické osobě.
gogospk
Diskutér

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 19. 5. 2013 11:43

Končiny píše:To je možné jenom tady.


Běžná věc na celém světě.

Nemáte lidi sázet vše na jednu kartu, ale dávat na jedno místo jen tolik prostředků, které skutečně "nepotřebujete". Chápu rozčilení lidí, co tam narvali vše co měli a příští týden mají kupovat auto z áček.
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod MarekVach 19. 5. 2013 11:45

Akciový Klokan: Takže je podle tebe lepší, aby "běžný střadatel", který má řekněme milion Kč, dal 100.000 do každé z deseti kampeliček a tak docílil toho, že bude mít úrok, jaký by dostal i v bance ? :-D
MarekVach
Diskutér

Odeslat příspěvekod melolontha 19. 5. 2013 11:52

v Unibonu některým vkladatelům zadržoval peníze likvidátor. Spolu se 3 týdny, které potřeboval FPV, se nedostali k penězům skoro čtvrt roku a v této době je neměli nijak úročené. Poučení pro střadatele: neuzavírat TV na doraz - dnes vyberu, zítra s tím splatím hypo.

Vaříme z vody, ono se to nějak vyvrbí...teoreticky by měla ČNB jednat tak, aby poškodila co nejméně všechny strany. Běžné družstevníky, FPV a i samotné MSD.
melolontha
Diskutér

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 19. 5. 2013 11:55

No moje představa je asi taková, že na "spořící a termínovaný účet", speciálně u ústavu, kde se řeší vše pouze osobně, internet tam slouží prakticky jen ke zjištění tel.čísla protože možnost a délka loginu je asi jak před 15 lety, u ústavu, který v době kdy není nenormální dávat úrok na term.vkladu 1% a tam třeba 4%, kde se vše posílá na jeden účet a vše je rozlišené jen VS,.... tak na takový účet já osobně tedy dávám jen takové peníze, které skutečně nepotřebuji.
Jinak klid, zachovejte paniku :-)

MarekVach : no "běžný střadatel" co má ten 1 milion by asi ten celý 1 milion asi neměl dávat na jeden účet, ne ? Speciálně když se mu příští měsíc vdává dcera, už dal zálohu na nové auto, případně se v jeho práci začíná šuškat že se bude propouštět :-)
Naposledy upravil Akciový Klokan dne 19. 5. 2013 11:57, celkově upraveno 1
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod Matrix33 19. 5. 2013 11:56

MarekVach píše:Matrix: Já bych řekl, že před námi samotnými. Peníze kazí charakter, tak oni určitě budou vědět lépe, jak s nimi naložit...


Dobrý :) :) :)

Ale přifařit MSD s milirdovými k nějaké bance to nezn špatně ne? To už i stojí za hřích :)
Matrix33
Diskutér

Odeslat příspěvekod melolontha 19. 5. 2013 11:58

Klokan: já všechny své peníze potřebuji :)
melolontha
Diskutér

Odeslat příspěvekod Havers 19. 5. 2013 12:00

Matrix33 píše:
Ale přifařit MSD s milirdovými k nějaké bance to nezn špatně ne? To už i stojí za hřích :)


Myslíš jako třeba miliardové nedobytné pohledávky? Jo, to určitě. 8-)
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 19. 5. 2013 12:01

melolontha píše: já všechny své peníze potřebuji


Tak to jsi asi ve špatné diskusi :-)
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod petr s 19. 5. 2013 12:03

To jsou zase teorie. Ještě, že to tady čte jen minimum lidí, ale až se to dostane ven jako jedna paní povídala to bude ran na záložnu jedna radost.
petr s
Diskutér

Odeslat příspěvekod vilass 19. 5. 2013 12:06

Nic se přifařovat nebude.Podle mne je cílem této koordinované akce "konečné řešení otázky kampeliček " tzn. odebrání licence jak MSD, tak WPB.Vše jde zatím podle plánu.A myslím, že s tím otálet nebudou (úroky na spořácích stále nabíhají) ,takže nejpozději do Vánoc FPV peníze vyplatí.
Aspon bude bohatý Ježíšek.
vilass
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MarekVach 19. 5. 2013 12:10

Akciový Klokan: Jestli ten vysoký úrok tam není ale právě proto, že ta společnost zbytečně neplatí internetové bankovnictví (jestli jsem slyšel, že to stojí asi milion měsíčně ?...), nemá desítky a stovky poboček jako banky, neplatí stovky nebo tisíce zaměstnanců... Mně osobně to nevadí a pro těch pouhých pár procent ročně navíc klidně zvednu zadnici a tu dlouhou cestu si tam udělám. Přece nepotřebuji živit ty obrovské bankovní paláce po celá léta a ani nepotřebuji platit tisíce neschopných bankéřů jako ve Spořitelně. Podle tvého scénáře by pak kampeličky využívali pouze lidé, co mají řekněme 10+ M CZK, protože menším vkladatelům už by se vyplatily banky, ale dost možná, že by jejich produkty nevyužívali ani milionáři, protože s takovými penězi se už dají slušně dělat jiné věci. Můj názor prostě je, že když se stát zaručil skrze FPV, že se pojištění 100.000 euro vztahuje na kampeličky, tak se nyní nemůže divit, že vzrůstá zájem o vklady do kampeliček. Jestli má někdo 1,1 M CZK a MSD mu dá úrok 4,60 % p.a. nelze mu mít za zlé, že z toho důvodu nediverzifikuje, protože by se dostal s úrokem někam ke 3 procentům. Je to chyba toho, kdo tento systém takto zavedl. Nebýt pojištění, tak by v kampeličkách nespořil asi nikdo (nebo alespoň nikdo normální).
MarekVach
Diskutér

Odeslat příspěvekod LuiS_666 19. 5. 2013 12:11

Ešte nejaké konšpiračné teorie, brainstorming ako vyšitý.
Usmevné su hlavne tie s veľkými bankami. Už chýbajú len Rothschildové s Aštarom Šeranom...
LuiS_666
Diskutér

Odeslat příspěvekod MarekVach 19. 5. 2013 12:11

Matrix: Asi jsem tvůj příspěvek nepochopil :-)
MarekVach
Diskutér

Odeslat příspěvekod melolontha 19. 5. 2013 12:18

Akciový Klokan píše:
melolontha píše: já všechny své peníze potřebuji


Tak to jsi asi ve špatné diskusi :-)


dobře, tak já odcházím do asketické diskuse :-)
melolontha
Diskutér

Odeslat příspěvekod vilass 19. 5. 2013 12:20

Marek Vach: je to přesně tak, jak to říkáš.Jenom neměli všichni dávat na ty TV a spořáky peníze, které budou tento rok potřebovat.Já to mám odděleno, v MSD mám to, bez čeho se obejdu,"provozní" spořák jsem měl u AXY, ted od května mám u Air Bank.Poučila mne zkušenost s Unibonem.
vilass
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Havers 19. 5. 2013 12:20

LuiS_666 píše:Ešte nejaké konšpiračné teorie, brainstorming ako vyšitý.
Usmevné su hlavne tie s veľkými bankami. Už chýbajú len Rothschildové s Aštarom Šeranom...


Naštěstí je tu ještě pár rozumných diskutérů např. filip893, czhunter a Akciový Klokan. :-)
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod LuiS_666 19. 5. 2013 12:23

To je málo platné, vyhrá šílejíci dav.
LuiS_666
Diskutér

Odeslat příspěvekod MarekVach 19. 5. 2013 12:37

vilasss: S tím nikdo nemohl a nemůže počítat, že by kampeličky měly krachovat jako na běžícím páse. Když většina těch současných i včetně MSD funguje již od konce 90' let a nezkrachovaly řekněme za 15 let existence, jak je velká šance, že zkrachuje zrovna během těch 2 let, co u nich budu mít vklad ? Velice malá. Pokud je nyní nařízena systémová likvidace kvůli nepohodlnosti, je to věc druhá. Pokud ČNB léta opomíjela špatné hospodaření kampeliček a až nyní čirou náhodou to zjistí u několika kampeliček najednou, nelze to brát jako nic jiného, než zanedbání povinnosti. Jakou měl v té době (ještě na začátku května) drobný střadatel indícii, že je něco v nepořádku ? Žádnou... Všechny kapitálové ukazatele byly v pořádku (ostatně stejně jako u Unibonu). Proč bych tedy měl z nějakého důvodu omezovat svoje rozhodnutí vložit peníze na účet, kde budu mít alespoň o 2 % vyšší úrok, než v bankách ? Já být v té situaci, jak popisuješ tím drobným střadatelem, tak to prostě risknu a uložím tam vše. V nejhorším případě si vyžádám spotřebitelský úvěr. Ta šance je prostě strašně malá., že toto nastane. Ale je to věc každého
MarekVach
Diskutér

Odeslat příspěvekod czhunter 19. 5. 2013 12:39

Já se nepovažuji za rozumného diskutéra :)

Jen si myslím, že pokud nemáme žít v "Banánistánu", měly by se standardní situace řešit podle zákona. Činnost - od vzniku přes fungování až po úpadek - spořitelního družstva je zákonem popsaná situace (když si přečtete ten správný zákon) a zatím prostě v kauze MSD nevidím nic, co by neprobíhalo podle platných právních předpisů.

To že se někomu zablokování jeho účtu nelíbí je pochopitelné, ale protože neznalost zákona neomlouvá, každý věděl do čeho jde, a že jeho účet může být až na 120 dnů zablokován, žeano?

Pokud by ani po 120 dnech nedošlo k nějakému vyřešení situace, až potom můžete nadávat na Banánistán, úřední zvůli, šikanu ČNB atd.
czhunter
Diskutér

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 19. 5. 2013 13:06

MarekVach : rozhodně za tím co jsi popsal nevidím rozdíl 3%. Navíc jak uvádějí na webu, tak půjčují za obvyklých 10% ... komu ?

czhunter : souhlas
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod Končiny 19. 5. 2013 13:11

czhunter píše:Já se nepovažuji za rozumného diskutéra :)

Jen si myslím, že pokud nemáme žít v "Banánistánu", měly by se standardní situace řešit podle zákona. Činnost - od vzniku přes fungování až po úpadek - spořitelního družstva je zákonem popsaná situace (když si přečtete ten správný zákon) a zatím prostě v kauze MSD nevidím nic, co by neprobíhalo podle platných právních předpisů.

To že se někomu zablokování jeho účtu nelíbí je pochopitelné, ale protože neznalost zákona neomlouvá, každý věděl do čeho jde, a že jeho účet může být až na 120 dnů zablokován, žeano?

Pokud by ani po 120 dnech nedošlo k nějakému vyřešení situace, až potom můžete nadávat na Banánistán, úřední zvůli, šikanu ČNB atd.

OK tak prosím o odkaz na ten " správný" zákon, kde je popsaná situace, kdy účty všech zablokuje VSZ, děkuji :D
Končiny
Diskutér

Odeslat příspěvekod MarekVach 19. 5. 2013 13:13

Akciový Klokan: Nemluvím o rozdílu 3 %, ale že kdyby měl drobný střadatel diverzifikovat, tak by se v rámci diverzifikace dostal na průměrný úrok někam k 3,00 % p.a. , což je podstatný rozdíl, jestli bude mít 3,00 nebo 4,60 % p.a. v jedné kampeličce. Naopak mi to přijde nesmyslné, protože jestli jsou účetní výdaje nesmyslné a nepravdivé, pak lze vycházet z předpokladu, že je krach každé kampeličky přibližně stejný, sice by si tou diverzifikací snížily šanci, že "se jim zablokuje" vše na nějakou dobu, ale zase by se jim podstatně zvýšila šance, že k tomu krachu v nějaké z těch deseti kampeliček dojde. S přihlédnutím k výrazně nižší úrokové sazbě, kterou by takový střadatel dostal, se mi v tomto případě (za ručení za vklady FPV) zdá diverzifikace nesmyslná, spíše až dokonce nežádoucí.
MarekVach
Diskutér

Odeslat příspěvekod czhunter 19. 5. 2013 13:16

Končiny píše:OK tak prosím o odkaz na ten " správný" zákon, kde je popsaná situace, kdy účty všech zablokuje VSZ, děkuji

To je špatné pochopení situace, smíchání dvou různých událostí, které od sebe dělí 6 dní.

Na blbou otázku ti dokážu dát pouze blbou odpověď.
czhunter
Diskutér

Odeslat příspěvekod saabik 19. 5. 2013 14:31

Že vám to za těch pár korun lepšího úroku stojí. Diskutovat, spekulovat, ztrácet čas a řešit co bude dál:). Já to všem kampeličkářům přeju. A není to poslední pád kampeličky. Tím si buďte jistý:)
saabik
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 19. 5. 2013 14:32

Jo jo, chcipla mi koza, at sousedovi chcipne taky, ze?
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LuiS_666 19. 5. 2013 14:52

V jednom ma pravdu, diskusia, spekulace a ztráta času. Nič sa tým nevyrieši.
Energiu venujte radšej deťom, zdraviu (vonku je super počasie), hľadaniu nových investičných príležitostí.
LuiS_666
Diskutér

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 19. 5. 2013 15:06

MarekVach : však já se nehádám, každý ať si dělá s penězma co chce. Já jen, že jsi měl v pátek mezi 17 a 18 hodinou tep asi 180 za minutu :-)
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod MarekVach 19. 5. 2013 15:09

Akciový Klokan: Jak jsi na to přišel ? A co tam máme za akcie do portfolia, když se nám ty kampeličky tak bortí ?
MarekVach
Diskutér

Odeslat příspěvekod filip893 19. 5. 2013 16:01

What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Končiny 19. 5. 2013 16:32

Z toho článků vyplývá, že podnět VSZ na základě kontroly podala ČNB. Vzhledem k tomu, že ve věci koná VSZ jedná se o trestný čin se škodou velkého rozsahu. Tohle vypadá na dlouho.
Končiny
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 19. 5. 2013 16:37

A kdo z vas byl na valne hromade?

Co kdyz MSD chrani vklady proti nejakemu zlodeji? (spekulace)
Kdo zna pozadi WPB vi, co mam na mysli..
vpe
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Končiny 19. 5. 2013 16:45

MSD má 25.4. zavřeny pobočky prý z provozních důvodů. Mají to uvedené na webu. To možná proto, že to bude den, kdy padne nějaké definiivní rozhodnutí se závěrem kontroly ČNB. Je to čistě jen moje spekulace.
Končiny
Diskutér

Odeslat příspěvekod MarekVach 19. 5. 2013 16:49

To stejně není důvod kvůli tomu ale zavírat pobočky, ne ?
MarekVach
Diskutér

Odeslat příspěvekod ski1961 19. 5. 2013 16:54

Končiny píše:MSD má 25.4. zavřeny pobočky prý z provozních důvodů. Mají to uvedené na webu. To možná proto, že to bude den, kdy padne nějaké definiivní rozhodnutí se závěrem kontroly ČNB. Je to čistě jen moje spekulace.


Dovolil bych si opravit ten datum, který je 24.5. Myslím, že to ale vůbec nesouvisí s tím, co se tady řeší, neboť tato informace a zavření poboček z provozních důvodů tam byla již 26.4. tedy v době, kdy se ještě nic nevědělo. Myslím, že tohle vše začalo vznikat až ode dne 7.5. :-)
ski1961
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 19. 5. 2013 16:55

Ne a ta informace tam byla minimalne v patek, inu mistni konspiratori...
vpe
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Prandur2 19. 5. 2013 17:08

Taky mam nemaly obnos ulozeny v MSD. Chtel bych se ale zeptat, jestli ma pripadne vyplaceni vkladu z FPV nejakou souvislost s obcanstvim? Mam v CR jen trvaly pobyt, obcanstvi jsem si nechal americke kvuli cestovani.
Prandur2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Končiny 19. 5. 2013 17:09

Jasně proto píšu, že je to moje spekulace. :-)
Končiny
Diskutér

Odeslat příspěvekod melolontha 19. 5. 2013 17:17

Prandur2 píše:Taky mam nemaly obnos ulozeny v MSD. Chtel bych se ale zeptat, jestli ma pripadne vyplaceni vkladu z FPV nejakou souvislost s obcanstvim? Mam v CR jen trvaly pobyt, obcanstvi jsem si nechal americke kvuli cestovani.


R. Kadlecová ředitelka FPV
OTÁZKA: Pani Kadlecova, jak je to s uplatnovanim naroku pojisteni klienty bank s licenci vydanou CNB pokud jsou temito klienty cizinci, rezidenti zeme EU? Je nejaky rozdil v pravech a rozsahu pojisteni vuci obcanum CR? Mam na mysli pripad kdy ma cizinec ulozku u banky na uzemi CR s licenci od CNB. Je nejaky rozdil v samotnem naroku a take v mechanismu jeho uplatneni vuci obcanu CR a nebo jsou si tito rovni? Dekuji predem.
V. Hanuš
ODPOVĚĎ: Dobrý den, žádný rozdíl mezi občanem ČR a cizincem v tomto není. limit pojištění vkladů i způsob výplaty náhrad je stejný. Jen v případě, že se jedná o cizince prokazuje se v bance, která je pověřena výplatou náhrady vkladu, platným pasem nebo OP dané země (pokud jde o občana EU).
melolontha
Diskutér

Odeslat příspěvekod Končiny 19. 5. 2013 17:19

MSD na svých stránkách vydalo nové upřesnění situace.
Končiny
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 19. 5. 2013 17:38

Bezva

oznamujeme vám, že jsou dočasně uzavřeny všechny pobočky Metropolitního spořitelního družstva a to do odvolání.
vpe
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod filip893 19. 5. 2013 17:38

What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarekVach 19. 5. 2013 17:44

Tak tedy nevím, MSD tvrdí, že má na výplaty vkladů likvidní miliardy, podle serveru Idnes bylo zablokováno něco kolem miliardy... To je celkem rozdíl
MarekVach
Diskutér

Odeslat příspěvekod Končiny 19. 5. 2013 17:57

MSD tvrdí, že podalo stížnost pro ten diametrální rozdíl, což je dobře. Já jsem také podal podnět k prošetření, protože není normální, aby zablokovali všechno všem. Také to napovídá, že někomu záložny leží dost v žaludku a nejradši by je cíleně zlikvidoval. Je podivné, že státání zastupitelství takto nepostupuje v případech úvěrových podvodů páchaných na bankách a že jich je požehnaně.
Končiny
Diskutér

Odeslat příspěvekod MarekVach 19. 5. 2013 18:05

Zase na druhou stranu, když tak nad tím přemýšlím, nevidím vlastně ani žádný racionální důvod, proč by ty pobočky měly zůstat otevřené. Co by se tam dělo ? 1x za měsíc by si tam někdo došel pro výpis termínovaného vkladu ? Vlastně jeden jediný, členové, co mají peníze na spořicím účtě by si mohli sjednat termínovaný účet (ale to by akorát zbytečně zvyšovalo náklady při stejném efektu - prachy tam budou tak jako tak, tak proč je zbytečně úročit vyšší sazbou), že ?
MarekVach
Diskutér

Odeslat příspěvekod Končiny 19. 5. 2013 18:09

Podle toho jak jsem to pochopil nelze uzavírat zcela nové termínované vklady jen prodloužit stávající při jejich ukončení.
Končiny
Diskutér

Odeslat příspěvekod MarekVach 19. 5. 2013 18:17

Je to možné, ale pouze z peněz, které už máte na spořicím účtě. A tomu nyní zřejmě zabrání (dává to rozum, přece nebudou platit pobočky, kde se nic neděje), akorát by si tam lidé chodili zvyšovat úrokovou sazbu z peněz, které tam stejně mít musí tak jako tak.
MarekVach
Diskutér

Odeslat příspěvekod Raziel-CZ 19. 5. 2013 18:25

Já jsem se v podstatě nic jasného nedozvěděl. Nicméně spíše mě zajímá, zda v souvislosti s těmito problémy půjde po uvolnění peněz předčasně je vybrat z termínovaných vkladů bez pokuty a včetně úroků. Uložil jsem si k MSD nějaké peníze na dva roky a teď by se mi po skoro roce i hodily. Dalo by se současných problémů nějak využít?
Vzhledem k nárůstu náctileté pubertální komunity a nedostatku nebo nezájmu správců fóra se již zúčastňuji pouze diskusních vláken na úrovni. Urážlivé a jinak nevhodné příspěvky tedy ignoruji. Děkuji za pochopení.
Raziel-CZ
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Končiny 19. 5. 2013 18:27

Asi máš pravdu. Prý VSZ zajistilo 15 miliard a v podvodu se jedná o miliardu. Přesně jak jsem psal v předchozích příspěvcích Banánistán jak vyšitý. Kalouskova družina zahýkala a předposraný státní zástupce pro jistotu zajistil všechno.
Končiny
Diskutér

Odeslat příspěvekod MarekVach 19. 5. 2013 18:27

Předčasně Vám peníze nikdo nedá, pouze v případě, že by MSD předčasně zkrachovalo, tak poté skrz FPV, jinak musíte počkat, až Vám vklad doběhne, bez sankce rozhodně ne.

-- 19. 5. 2013 18:29 --

Končiny: Kde ses dozvěděl, že VSZ zajistilo 15 miliard ? O tom jsem žádnou zmínku nikde nezaregistroval
MarekVach
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ondrasz 19. 5. 2013 18:34

Je zajímavé jak jsou ty informace servírované po kouskách, přičemž člověk z venku může maximálně spekulovat jaký to bude mít dopad na něj.
Odcituju z prvního filipova odkazu na centru:
" Není sice obvyklé, aby tento krok postihl všechny střadatele, ale v případě záložny jsou všichni formálně členy družstva a nesou tak větší zodpovědnost než klienti bank."

Podle mě je to nesmysl.Co tím chtěl autor říct?

Dovolím si velmi divokou spekulaci: někdo z venku používal záložnu jako pračku na prachy, FAU na to přišel a VSZ ze zákona zasáhlo čímž samozřejmě znemožnilo vybírat prachy všem ostatním.
V duchu autorovy úvahy, by běžní členové nesli zodpovědnost i za to co dělá představenstvo a tím by mohli nést důsledky trestné činnosti?
Ondrasz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarekVach 19. 5. 2013 18:37

Ondrasz: Samozřejmě, že je to nesmysl, akorát si to autor (zřejmě člověk, co spoří v Šiditelně nebo ČSOB) ohnul k obrazu svému...
MarekVach
Diskutér

Odeslat příspěvekod Matrix33 19. 5. 2013 18:57

Ondrasz píše:Je zajímavé jak jsou ty informace servírované po kouskách, přičemž člověk z venku může maximálně spekulovat jaký to bude mít dopad na něj.
Odcituju z prvního filipova odkazu na centru:
" Není sice obvyklé, aby tento krok postihl všechny střadatele, ale v případě záložny jsou všichni formálně členy družstva a nesou tak větší zodpovědnost než klienti bank."

Podle mě je to nesmysl.Co tím chtěl autor říct?

Dovolím si velmi divokou spekulaci: někdo z venku používal záložnu jako pračku na prachy, FAU na to přišel a VSZ ze zákona zasáhlo čímž samozřejmě znemožnilo vybírat prachy všem ostatním.
V duchu autorovy úvahy, by běžní členové nesli zodpovědnost i za to co dělá představenstvo a tím by mohli nést důsledky trestné činnosti?Klídek, ze zákona se ručí 2x násobkem základního členského vkladu, který je (myslím) asi 1,-Kč na člena.

Chce to spíš vyčíslit si vzniklé škody a uplatnit je k náhradě tomu, kdo tuto situaci způsobil ...
Matrix33
Diskutér

Odeslat příspěvekod PetrAsch 19. 5. 2013 19:02

Vkladatelé ve všech bankách a záložnách by si měli uvědomit ještě jednu věc - ČÍ JSOU PENÍZE V BANCE.Tedy je to sepsáno názorně včetně fungování Fondu pojištění vkladů
http://proinvestory.cz/jaka-skutecna-po ... ich-vkladu
PetrAsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ondrasz 19. 5. 2013 19:10

Matrix:Já jsem v naprostém klidu žádné prachy tam nemám, ale byl bych i kdybych je tam měl :D

Nenech se vysmát, co na kom myslíš, že vysoudíš? Bezbřehá naivita...
Ondrasz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Končiny 19. 5. 2013 19:12

MarekVach píše:Předčasně Vám peníze nikdo nedá, pouze v případě, že by MSD předčasně zkrachovalo, tak poté skrz FPV, jinak musíte počkat, až Vám vklad doběhne, bez sankce rozhodně ne.

-- 19. 5. 2013 18:29 --

Končiny: Kde ses dozvěděl, že VSZ zajistilo 15 miliard ? O tom jsem žádnou zmínku nikde nezaregistroval

Aktualne.cz Podle předsedy představenstva záložny Petra Jánského jsou však zablokovány všechny peníze, tedy téměř 15 miliard.
Končiny
Diskutér

Odeslat příspěvekod MarekVach 19. 5. 2013 19:14

PetrAsch: Peníze v bance jsou jejich. A ikdyby nebyli viz ten článek, tak z konečného zůstatku, co po bance/kampeličce zbyde, se nejdřív rozdělí mezi vkladatele (do 100.000 euro), poté mezi držitele dluhopisů a až naposledy mezi akcionáře. Takže je to v podstatě to samé, vkladatelé jdou na řadu jako první a první ty peníze dostanou. Jak je to právně, ať se dohadují právníci, to běžného vkladatele zajímat nemusí.

-- 19. 5. 2013 19:15 --

Končiny: Čili to znamená, že někdo musí pěkně lhát. 15 miliard se asi jen tak neztratí, to bude hezkých pár tun i v pětitisícovkách.
MarekVach
Diskutér

Odeslat příspěvekod Proti srsti 19. 5. 2013 19:18

Končiny píše: Aktualne.cz Podle předsedy představenstva záložny Petra Jánského jsou však zablokovány všechny peníze, tedy téměř 15 miliard.


To by znamenalo, že nabrali vklady za 15 mld, nikomu je nerozpůjčovali a stále jim leží na účtech? To těžko.
Proti srsti
Diskutér

Odeslat příspěvekod MarekVach 19. 5. 2013 19:21

Taky se mi to nezdá, ten Petr Jánský mi už začíná pěkně lézt krkem. Asi před měsícem mrmlal o tom, že se nebudou snižovat úrokové sazby, teď pro změnu tvrdí, že všechny peníze mají likvidní. Ten se pěkně vybarvuje. Co takhle podat trestní oznámení přímo na něho za vědomou lež ?
MarekVach
Diskutér

Odeslat příspěvekod Končiny 19. 5. 2013 19:21

To já nevím jenom jsem citoval aktualne.cz. Rozhodne, ale zajistil Hujer státní zástupce daleko víc než o jakou škodu se jedná.
Končiny
Diskutér

Odeslat příspěvekod PetrAsch 19. 5. 2013 19:22

Jako první jsou uspokojeny vklady do 100 tisíc euro, souhlas. Zbytek se uspokojí časem...
PetrAsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod czhunter 19. 5. 2013 19:24

Končiny píše:Aktualne.cz Podle předsedy představenstva záložny Petra Jánského jsou však zablokovány všechny peníze, tedy téměř 15 miliard.

Aktuálně.cz: O podezřelých operacích týkajících se záložny informoval policii Finanční analytický útvar ministerstva financí, řekl ČTK mluvčí ministerstva financí Ondřej Jakob. Na účtech podle něj byla zajištěna více než miliarda korun*.

Nebo ty máš snad nějaký speciální důvod považovat pana Petra Jánského za menšího lháře, než Ondřeje Jakoba?


* udělejme předpoklad, že "více než miliarda" neznamená "o čtrnáct miliard více než miliarda", ale že je suma menší než dvě miliardy, jinak by bylo psáno "více než dvě miliardy"
Naposledy upravil czhunter dne 19. 5. 2013 19:26, celkově upraveno 2
czhunter
Diskutér

Odeslat příspěvekod Končiny 19. 5. 2013 19:26

No spíš je zajímavé, že zajistili přes jednu milardu. Znamená to tedy, že k převodu peněz z MSD nedošlo ? . Pokud zajistili dle tvrzení Jánského miliardu a jedná se o podvod PROTI MSD tak to neodpovídá logice. Proč by poškozenému zajišťovali všechny peníze ? Spíš to vypadá, že v tom připravovaném úvěrovém podvodu musel být zapleten někdo z vedení MSD.
Končiny
Diskutér

Odeslat příspěvekod Matrix33 19. 5. 2013 19:27

Ondrasz píše:Matrix:Já jsem v naprostém klidu žádné prachy tam nemám, ale byl bych i kdybych je tam měl :D

Nenech se vysmát, co na kom myslíš, že vysoudíš? Bezbřehá naivita...


Jsem zvyklý se soudit běžně a většinou neprohrávám. Je mi i , tak nějak, jedno jak dlouho se to potáhne, protože právníka mám ve firmě v měsíčním paušálu ... takže ať se tím chlapec baví.

Kdybych byl jako ovečka, která vždy jde jen tupě na porážku, tak bych měl samozřejmě po starostech ... žádné peníze bych nikdy ani neměl ;-)

Prostě škoda vzniká značná a někdo ji bude muset zaplatit ... když bude z čeho. Kdoví kdo tuhle situaci nakonec vlastně zavinil ... to ukáže až čas. Teď jde jen o to zajistit důkazy, vyčslit škodu a dát trestní oznámení ... tohle nestojí ani korunu, myslím v této fázi jen tak asi 2 hodiny času ... a ty 2 hodiny za pár desítek, nebo stovek tisíc (podle toho jak dlouho se to celé potáhne) náhrady škody stojí ne?
Matrix33
Diskutér

Odeslat příspěvekod vilass 19. 5. 2013 19:28

Ted už je v podstatě jedno, co Jánský nebo někdo jiný říkal, a co je v pozadí..důležité je , že to jede podle plánu,prostě odeberou licence ( důvod se dycky najde ) a FPV vyplatí vklady klientům.
Takže jsem v klidu.Jaký to bude mít dopad na důvěru v kampeličky obecně je jiná věc, ale to je také záměr celé akce ,myslím.
vilass
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Matrix33 19. 5. 2013 19:30

Končiny píše:No spíš je zajímavé, že zajistili přes jednu milardu. Znamená to tedy, že k převodu peněz z MSD nedošlo ? . Pokud zajistili dle tvrzení Jánského miliardu a jedná se o podvod PROTI MSD tak to neodpovídá logice. Proč by poškozenému zajišťovali všechny peníze ? Spíš to vypadá, že v tom připravovaném úvěrovém podvodu musel být zapleten někdo z vedení MSD.


I tak to samozřejmě může být ... ale vše ukáže čas ...
Snad jsou natolik soudní, aby s řešením neotáleli.
Matrix33
Diskutér

Odeslat příspěvekod MarekVach 19. 5. 2013 19:32

Matrix: No fajn a uvědomuješ si, že ten člověk, co to dal zablokovat ručí třeba do výše 3x nebo 4x násobku svýho platu ? To si na něm hodně vezmeš, při sazbě jako na spotřebitelském úvěru 20 % by měl defacto z 15 miliard zaplatit pokutu 3 miliardy ročně -> něco kolem 8 milionů Kč denně. Obávám se, že to ztroskotá na tom: "Sorry chlape, tolik peněz nemám"
MarekVach
Diskutér

Odeslat příspěvekod Končiny 19. 5. 2013 19:33

Myslím, že v dohledně době licenci neodeberou. Udělají pouze omezující opatření a záložna poběží dál do doby než bude mít vyčerpány všechny prostředky.Pak teprve dojde k odebrání licence. Ale jsou to jenom drby nakonec ČNB vymění vedení MSD na což má dle zákona právo a může to klidně fungovat dál pokud je pravda co tvrdí Jánský, že mají likviditu v řádech miliard.

-- 19. 5. 2013 19:34 --

MarekVach píše:Matrix: No fajn a uvědomuješ si, že ten člověk, co to dal zablokovat ručí třeba do výše 3x nebo 4x násobku svýho platu ? To si na něm hodně vezmeš, při sazbě jako na spotřebitelském úvěru 20 % by měl defacto z 15 miliard zaplatit pokutu 3 miliardy ročně -> něco kolem 8 milionů Kč denně. Obávám se, že to ztroskotá na tom: "Sorry chlape, tolik peněz nemám"

Neručí ničím, ale za nesprávný úřední postup odpovídá stát a v tomto případě by to bylo Ministerstvo spravedlnosti.
Končiny
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ondrasz 19. 5. 2013 19:35

MarekVach: slovy Jánského nikdo Vám nemůže dát tolik, co my Vám můžem slíbit aneb slibem nikdy nikoho nezarmoutíš :D

A to jsem týden po přečtení rozhovoru s ním přemýšlel, že si tam účet zřídím a část úspor přesunu, nicméně jsem to pro nedostatek času nestihl udělat...
Ondrasz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarekVach 19. 5. 2013 19:36

Teď už je uplně jedno, co se stane, ikdyby z toho MSD dostalo a dostalo od ČNB zelenou, tak jí okamžitě položí run davu lidí. Lze jenom spekulovat, kolik peněz je na spořicích účtech vs. termínovaných vkladech (tam by se dalo očekávat, že by nedošlo k okamžitému výběru i přes sankce, ale leckdo by to stejně udělal...), ale myslím, že když ten spořák má i měl nejvyšší sazbu na trhu, tak z něj budou chtít lidi vybrat víc peněz, než kolik má MSD likvidních, takže to prostě tak jako tak musí skončit koncem s MSD.
MarekVach
Diskutér

Odeslat příspěvekod Končiny 19. 5. 2013 19:37

Matrix33 píše:
Končiny píše:No spíš je zajímavé, že zajistili přes jednu milardu. Znamená to tedy, že k převodu peněz z MSD nedošlo ? . Pokud zajistili dle tvrzení Jánského miliardu a jedná se o podvod PROTI MSD tak to neodpovídá logice. Proč by poškozenému zajišťovali všechny peníze ? Spíš to vypadá, že v tom připravovaném úvěrovém podvodu musel být zapleten někdo z vedení MSD.


I tak to samozřejmě může být ... ale vše ukáže čas ...
Snad jsou natolik soudní, aby s řešením neotáleli.

Souhlas jinak taky se rád soudím s úředním šimlem a taky jsem něco vyhrál. :-]
Končiny
Diskutér

Odeslat příspěvekod MarekVach 19. 5. 2013 19:38

Ondrasz: Já když jsem ho viděl poprvé, tak mi připadalo, že jen kvůli lidem jako je on, ta kampelička funguje už léta a stále nabízí nejlepší sazby na trhu a když jsem se dozvěděl, že neplánují ihned shodit úrokové sazby, takže to s tím pozitivním vztahem ke klientům opravdu myslí vážně, no samozřejmě to je jenom fraška a někde toho člověka potkat, asi bych mu musel něco taky tak srdceryvného říct.
MarekVach
Diskutér

Odeslat příspěvekod Končiny 19. 5. 2013 19:39

MarekVach píše:Teď už je uplně jedno, co se stane, ikdyby z toho MSD dostalo a dostalo od ČNB zelenou, tak jí okamžitě položí run davu lidí. Lze jenom spekulovat, kolik peněz je na spořicích účtech vs. termínovaných vkladech (tam by se dalo očekávat, že by nedošlo k okamžitému výběru i přes sankce, ale leckdo by to stejně udělal...), ale myslím, že když ten spořák má i měl nejvyšší sazbu na trhu, tak z něj budou chtít lidi vybrat víc peněz, než kolik má MSD likvidních, takže to prostě tak jako tak musí skončit koncem s MSD.

Možná máš pravdu, ale nejsem si úplně jistý. Pokud bude zajímavý úrok a vklad pojištěn určitě tam někteří zůstanou, když žádné riziko nehrozí.
Končiny
Diskutér

Odeslat příspěvekod LuiS_666 19. 5. 2013 19:40

Tak Blue-Ray to už oznámil, šílenství může začííííííííííííít. Osud kampeličky je tímto zpečetěn.

Inak k zablokovaným peniazom. Kolko tých účtov pre vklady a výbery majú. Podľa diskusie je to jeden ? dva.

Proste zablokovali účet ako taký, neviem si osobne predstaviť ten bordel, žeby bol účet neblokovaný ale blokovaná len suma na základe variabilných symbolov (?)
Naposledy upravil LuiS_666 dne 19. 5. 2013 19:45, celkově upraveno 1
LuiS_666
Diskutér

Odeslat příspěvekod MarekVach 19. 5. 2013 19:40

Končiny: Ze státu nedostaneš ani korunu. To je stejný asi jako kdyby sis nárokoval náhradu škody za to, že tě stopli policajti při kontrole a tobě kvůli tomu uletělo letadlo, naprostá utopie.

-- 19. 5. 2013 19:42 --

Končiny: Jenže nějaké riziko hrozí vždy, ne že ne. A kvůli pár desetinám procenta ročně se opravdu naprostá většina klientů přesune do jiné instituce, kterou budou považovat za zdravou. Kor teď, když už vlastně ani nejlepší sazby MSD nemá (záleží, na jak dlouhou fixační dobu).
MarekVach
Diskutér

Odeslat příspěvekod Končiny 19. 5. 2013 19:44

Já už dostal například za průtahy v soudním řízení a to přes 100 tisíc korun. :-)

-- 19. 5. 2013 19:46 --

LuiS_666 píše:Tak Blue-Ray to už oznámil, šílenství může začííííííííííííít.

Inak k zablokovaným peniazom. Kolko tých účtov pre vklady a výbery majú. Podľa diskusie je to jeden ? dva.

Proste zablokovali účet ako taký, neviem si osobne predstaviť ten bordel, žeby bol účet neblokovaný ale blokovaná len suma na základe variabilných symbolov (?)

Lze to například tak, že se zavede zvláštní vázaný účet na, kterou se převedou zmrazené peníze a účet se může odblokovat. Možností je spousta.

-- 19. 5. 2013 19:47 --

MarekVach píše:Končiny: Ze státu nedostaneš ani korunu. To je stejný asi jako kdyby sis nárokoval náhradu škody za to, že tě stopli policajti při kontrole a tobě kvůli tomu uletělo letadlo, naprostá utopie.

-- 19. 5. 2013 19:42 --

Končiny: Jenže nějaké riziko hrozí vždy, ne že ne. A kvůli pár desetinám procenta ročně se opravdu naprostá většina klientů přesune do jiné instituce, kterou budou považovat za zdravou. Kor teď, když už vlastně ani nejlepší sazby MSD nemá (záleží, na jak dlouhou fixační dobu).

Asi máš pravdu přesto si myslím, že stejné riziko je všude. Stačí se podívat kolik bank se muselo zachraňovat v Belgii i v Německu a u nás ty banky ani nepočítám.
Končiny
Diskutér

Odeslat příspěvekod Matrix33 19. 5. 2013 19:48

MarekVach píše:Matrix: No fajn a uvědomuješ si, že ten člověk, co to dal zablokovat ručí třeba do výše 3x nebo 4x násobku svýho platu ? To si na něm hodně vezmeš, při sazbě jako na spotřebitelském úvěru 20 % by měl defacto z 15 miliard zaplatit pokutu 3 miliardy ročně -> něco kolem 8 milionů Kč denně. Obávám se, že to ztroskotá na tom: "Sorry chlape, tolik peněz nemám"


To poškozeného nezajímá, ručení o kterém píšeš se týká odpovědnosti za škodu v pracovně právním a služebním poměru. Náhradu škody samozřejmě nebude zjevně platit on.

Chce to trošku se vyznat v právu, ale chápu že všeobecně je v tuzemsku mezi veřejností právní povědomí vskutku velmi nízké ...

-- 19. 5. 2013 19:50 --

MarekVach píše:Teď už je uplně jedno, co se stane, ikdyby z toho MSD dostalo a dostalo od ČNB zelenou, tak jí okamžitě položí run davu lidí. Lze jenom spekulovat, kolik peněz je na spořicích účtech vs. termínovaných vkladech (tam by se dalo očekávat, že by nedošlo k okamžitému výběru i přes sankce, ale leckdo by to stejně udělal...), ale myslím, že když ten spořák má i měl nejvyšší sazbu na trhu, tak z něj budou chtít lidi vybrat víc peněz, než kolik má MSD likvidních, takže to prostě tak jako tak musí skončit koncem s MSD.Naprostý souhlas!

-- 19. 5. 2013 19:53 --

MarekVach píše:Končiny: Ze státu nedostaneš ani korunu. To je stejný asi jako kdyby sis nárokoval náhradu škody za to, že tě stopli policajti při kontrole a tobě kvůli tomu uletělo letadlo, naprostá utopie.

-- 19. 5. 2013 19:42 --

Končiny: Jenže nějaké riziko hrozí vždy, ne že ne. A kvůli pár desetinám procenta ročně se opravdu naprostá většina klientů přesune do jiné instituce, kterou budou považovat za zdravou. Kor teď, když už vlastně ani nejlepší sazby MSD nemá (záleží, na jak dlouhou fixační dobu).


Buď v klidu, vím co dělám, už jsem v minulosti dostal tolik kolik ty s tímhle přístupem možná vyděláš za 10 nebo 20 let. :)
Matrix33
Diskutér

Odeslat příspěvekod LuiS_666 19. 5. 2013 19:55

Končiny píše: Lze to například tak, že se zavede zvláštní vázaný účet na, kterou se převedou zmrazené peníze a účet se může odblokovat. Možností je spousta.Ok, to beriem. Ale ako určíš rozsah, ktorých variabilných symbolov (užívatelov) sa to týka?
Ak by z nasledujúceho šetrenia vyplynulo, že v tom boli "namočené" aj iné subjekty (nie sú doteraz známe), bol by z toho pekný pru*er.
LuiS_666
Diskutér

Odeslat příspěvekod filip893 19. 5. 2013 19:56

Motejlek opět tajemný jak hrad v Karpatech:

silnejsi vyhrava - kluci z MSD maji radi transakce pres Hongkong, kalouskuv FAU je ale rad nema


https://www.facebook.com/pages/motejlek ... 1595343431
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarekVach 19. 5. 2013 19:59

Končiny: Ty si to myslet můžeš, já si to do jisté míry taky můžu myslet, ale garantuju ti, že min. 90 % vkladatelů si to myslet nebude...

-- 19. 5. 2013 20:00 --

Matrix: Ty víš, kolik vydělávám ?
MarekVach
Diskutér

Odeslat příspěvekod Peťo6 19. 5. 2013 20:07

Som zvedavý na toto:

MSD již předložilo Vrchnímu státnímu zastupitelství v Praze stížnost proti zajišťování peněžních prostředků, které je nad rámec opatření ze strany ČNB a nesouvisí sprověřováním dvou úvěrových obchodů. Stížnost byla podána i zdůvodu, že MSD a jeho členům vzniká vydaným usnesením nemalá škoda. MSD současně předloží neprodleně Vrchnímu státnímu zastupitelství seznam odchozích klientských plateb z MSD a seznam klientských plateb, které byly do MSD zaslány po datu 7. 5. 2013 a mají být vráceny klientům zpět na jejich účty, za účelem jejich okamžitého provedení.
Peťo6
Diskutér

Odeslat příspěvekod Končiny 19. 5. 2013 20:08

LuiS_666 píše:
Končiny píše: Lze to například tak, že se zavede zvláštní vázaný účet na, kterou se převedou zmrazené peníze a účet se může odblokovat. Možností je spousta.Ok, to beriem. Ale ako určíš rozsah, ktorých variabilných symbolov (užívatelov) sa to týka?
Ak by z nasledujúceho šetrenia vyplynulo, že v tom boli "namočené" aj iné subjekty (nie sú doteraz známe), bol by z toho pekný pru*er.

To si myslím, že věďí, když zmrazili miliardu. Variabilní symbol je rodné číslo a podle toho se lehce zjistí komu účet vlastní a to úplně lehce.

-- 19. 5. 2013 20:10 --

MarekVach píše:Končiny: Ty si to myslet můžeš, já si to do jisté míry taky můžu myslet, ale garantuju ti, že min. 90 % vkladatelů si to myslet nebude...

-- 19. 5. 2013 20:00 --

Matrix: Ty víš, kolik vydělávám ?

Je to možné já se z tebou nehádám, takže klídek :-D
Končiny
Diskutér

Odeslat příspěvekod Matrix33 19. 5. 2013 20:11

MarekVach píše:Končiny: Ty si to myslet můžeš, já si to do jisté míry taky můžu myslet, ale garantuju ti, že min. 90 % vkladatelů si to myslet nebude...

-- 19. 5. 2013 20:00 --

Matrix: Ty víš, kolik vydělávám ?nevím, ale podle názorů to, myslím, dokážu tipnout ... a myslím si že i poměrně přesně ;-)
Matrix33
Diskutér

Odeslat příspěvekod MarekVach 19. 5. 2013 20:16

Matrix: Nápodobně, pochybuji, že někdo tak naivní byl vůbec někdy u soudu.

http://www.youtube.com/watch?v=JGDXZJ94raI

Nejsi to ty ?
MarekVach
Diskutér

Odeslat příspěvekod filip893 19. 5. 2013 20:28

Jenom taková myšlenka. Není důvodem zablokování veškerých peněz VSZ v Praze ten, že z venkovního pohledu existuje jen jeden sběrný účet a nikoliv samostatné účty klientů?
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarekVach 19. 5. 2013 20:30

Filip: Pochybuju o tom, musí jim být jasné, o jak vážnou věc jde a jaké to bude mít důsledky. Kdyby to šlo zablokovat nějak lokálně, určitě by si s tím tu práci dali. Vždyť takhle defacto tu kampeličku dovedou do insolvence. Kdyby byla zdravá nebo to nebylo nutné, určitě by to nedopadlo takhle.
MarekVach
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mobilmaniakkkk 19. 5. 2013 20:33

Nevíte proč píšou v tom článku:

V ohrožení jsou vklady téměř 15 tisíc členů.

je to na aktualne. cz
Mobilmaniakkkk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Matrix33 19. 5. 2013 20:44

filip893 píše:Jenom taková myšlenka. Není důvodem zablokování veškerých peněz VSZ v Praze ten, že z venkovního pohledu existuje jen jeden sběrný účet a nikoliv samostatné účty klientů?


Tohle si taky myslím ...

-- 19. 5. 2013 20:45 --

Mobilmaniakkkk píše:Nevíte proč píšou v tom článku:

V ohrožení jsou vklady téměř 15 tisíc členů.

je to na aktualne. cz


A ony ty vklady snad ohroženy nejsou?
Matrix33
Diskutér

Odeslat příspěvekod MarekVach 19. 5. 2013 20:46

Mobilmaniakkkk: Někdo ten článek odfláknul anebo to chtěl napsat tak, aby přitáhnul pozornost, nic bych v tom nehledal.
MarekVach
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mobilmaniakkkk 19. 5. 2013 20:47

A to je takový problem zablokovat konkrétní účty u čsob, které byly podezřeleé?
Mobilmaniakkkk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Matrix33 19. 5. 2013 20:49

Problém to určitě není ... jen se asi chtělo udělat přesně tohle. ;-)
Matrix33
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 19. 5. 2013 20:53

filip893 píše:Jenom taková myšlenka. Není důvodem zablokování veškerých peněz VSZ v Praze ten, že z venkovního pohledu existuje jen jeden sběrný účet a nikoliv samostatné účty klientů?


A neni duvod spise v tom, aby zalozna nevytunelovala hotovost?:-)

Vezmi to logicky, co se zmenilo od patku do nedele? Rekl bych, ze nic, tak proc neoznamili v patek, ze uzavrou pobocky? Myslim ze tady neco pekne ***** ze zalozny a panove z predstavenstva maji maslo na hlave.

A uverovy podvod, to jakoze Kalouskuv FAU resi za banku podvod? To mi smyslu moc nedava. Blokovat ucet se dela obvykle proto, aby majitel (v tomto pripade msd) nemohl ke "svym" penezum.

Nazor ohledne placeni pobocek, no vzdyt ty zamestnance museji stejne vyplacet, anebo jim mohou naridit dovolenou ze dne na den? A treba prazskou pobocku otevrenou nechat mohli, ne? Aspon by to nevypadalo jako totalni pru... MSD.

Napada me, zda maji clenove DZ pristup k informacim, komu se vlastne uveruje? Viz ty transakce pres Asii. takove reporty asi CSOB ochotne hlasi kalouskovi (Fau).

Byl nekdo na VH? Zjevne nikoliv.
vpe
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mobilmaniakkkk 19. 5. 2013 20:59

tohle psali zase na sporit. schvalne asi vyvolávaji strach

Metropolitní spořitelní družstvo před krachem
Mobilmaniakkkk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod filip893 19. 5. 2013 21:03

sporit.eu neber jako seriozní server. Je to jeden magor, co sesbírá nějaké informace různě po diskuzích, přidá k tomu spoustu svých smyšlenek a dojmů a vydává to za seriozní informace.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarekVach 19. 5. 2013 21:06

Má někdo z Vás alespoň tušení, kolik z těch 15 miliard bylo na spořicích účtech a kolik na termínovaných vkladech ?
MarekVach
Diskutér

Odeslat příspěvekod Thom 19. 5. 2013 21:18

Možná se to dá najít v nějaké té výroční zprávě apod., ne?
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod MarekVach 19. 5. 2013 21:22

Podle mě nedá, tam jsou akorát "Aktiva celkem", je to tam prostě shrnutý

Ale ono je to asi jedno, ikdyby na těch spořácích bylo "jen" 5 miliard a půlka lidí to vybrala, stejně to jinak, než insolvencí neskončí
MarekVach
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ondrasz 19. 5. 2013 21:29

vpe pokud jsi tam byl, tak napiš co tam zaznělo a neptej se furt dokola na VH. Kdyby tam někdo byl, tak to napíše.
Předpokládám, že tam bossové MSD nehlásili, že perou prachy přes Hong Kong...

Thom teď je otázka nakolik je důvěryhodné účetnictví a jestli jejich kreativci nevylepšovali i reporty zasílané ČNB
Ondrasz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Franklin 19. 5. 2013 21:41

MSD si své problémy zhoršilo tím, že si podnikání založilo na používání jediného sběrného účtu. Pokud vyšší moc zablokuje tento jediný účet, záložna se téměř zastaví. Pokud by si MSD nechalo přidělit kód banky a členům družstva dávalo separátní čísla účtů, mohla být situace dnes úplně jiná.
Franklin
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Havers 19. 5. 2013 21:43

MarekVach píše:Podle mě nedá, tam jsou akorát "Aktiva celkem", je to tam prostě shrnutý


Když už, tak vklady hledej v pasivech.
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod MPLUSX 19. 5. 2013 21:50

MarekVach píše:Podle mě nedá, tam jsou akorát "Aktiva celkem", je to tam prostě shrnutý

Ale ono je to asi jedno, ikdyby na těch spořácích bylo "jen" 5 miliard a půlka lidí to vybrala, stejně to jinak, než insolvencí neskončíJsou to "pasiva", ne "aktiva"

strana 31:
http://www.imsd.cz/files/ekonomicke-uda ... 12_upr.pdf
MPLUSX
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Thom 19. 5. 2013 21:57

Hmm, taky jsem to nenašel. Tipuju ale, že drtivá většina budou TV a to o větším objemu, jako spořák to bylo použitelné dost omezeně.

No, můžeme hodit čísla a udělat si obrázek - za členy mojí rodiny to je:
16% SÚ, 84% TV.
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod Matrix33 19. 5. 2013 21:58

MarekVach píše:Má někdo z Vás alespoň tušení, kolik z těch 15 miliard bylo na spořicích účtech a kolik na termínovaných vkladech ?


K 31.12.2012 to bylo asi ... přibližně takto:

SÚ 2,4 miliardy
TV 6,6 miliardy
Matrix33
Diskutér

Odeslat příspěvekod MarekVach 19. 5. 2013 22:03

To jsem překvapen, původně jsem si myslel, že to bude tak 50 na 50 nebo 60 na 40 pro termíňáky. Tak bude záležet, kolik peněz mají doopravdy likvidních. Kdyby jim ČNB dala zelenou, tak by to možná ustát ještě mohli, ale je to jen moje spekulace. Záleželo by asi hodně na tom, kolik lidí by i přes sankce chtělo zrušit TV
MarekVach
Diskutér

Odeslat příspěvekod Thom 19. 5. 2013 22:05

Dá se předpokládat, že s ohlášeným snížením úroků se ten poměr ještě víc přesunul k TV.
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod Havers 19. 5. 2013 22:08

MSD.png
MSD.png (74.39 ) Zobrazeno 9171 krát
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod Matrix33 19. 5. 2013 22:11

Kdyby to nějak rychle ustáli byla by asi blbost přecházet jinam. I po snížení úroků, jsou s nimi (na tu současnou bídu) u SÚ o trochu výš.

Jinak samozřejmě záruka je všude stejná, takže dnes prakticky nelze říct kde jsou peníze víc "v bezpečí". Zdání že ve veliké bance jsou bezpečnější je možná trošičku pravdivé, ale když vidím co se děje ve světě ... tak je dnes asi skoro jedno kde peníze mít. Důležité je zda jsou pojištěny. Rozhodně bych nedával ruku do ohně za jakkoliv silný subjekt.

Takže kdyby to nějak rozumně ustáli, asi fakt není akutní důvod přecházet jinam ...
Matrix33
Diskutér

Odeslat příspěvekod MarekVach 19. 5. 2013 22:12

Thom: To si právě nemyslím, protože ten spořák měl i po razantním snížení nejvyšší sazbu na trhu, u termíňáků to už neplatilo (u kterých ta sazba razantně spadla taky)
MarekVach
Diskutér

Odeslat příspěvekod Matrix33 19. 5. 2013 22:14

Nj., ale kolik těch TV skončilo v období od snížení úroků? Dejme tomu do 10%?
Navíc, český člověk je značně "konzervativní", takže úbytek TV z důvodu snížení úroků vidím tak kolem 5%.
Matrix33
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mobilmaniakkkk 19. 5. 2013 22:44

Pro rychlejší komunikaci a pro možnost více lidí zapojení do diskuze je nově zřízena místnost na centrumu, chat, MSD zalozna klienti
Mobilmaniakkkk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod gogospk 19. 5. 2013 22:53

http://aktualne.centrum.cz/finance/peni ... ?id=780101

„Byly zablokovány jen čtyři účty Metropolitního spořitelního družstva z několika desítek, a to do konkrétní výše, nikoliv tedy všechny účty," upřesnila online deníku Aktuálně.cz dozorující státní zástupkyně Daniela Smetanová"
gogospk
Diskutér

Odeslat příspěvekod sykora1 19. 5. 2013 23:16

"O podezřelých operacích týkajících se záložny informoval policii Finanční analytický útvar ministerstva financí, řekl ČTK mluvčí ministerstva financí Ondřej Jakob. Na účtech podle něj byla zajištěna více než miliarda korun."

Ac jen spekulace, i tak je mozne ze jde o snahu kampelicky zdiskreditovat. Preci jen "bezpracny" zisk nasich bank povazlive zacal klesat. K tomu nove zdanene dluhopisy jen tezko mohly konkurovat MSD. Ani bych se nedivil, kdyby po mesici penize uvolnili s tim, ze se podezreni ukazalo jako liche. Mozna blahove ocekavaji, ze nekteri uspory castecne pak presunou do druheho pilire. Pokud by to tak bylo, tak vlastne zname i priblizne datum, kdy to skonci :D
sykora1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod LuiS_666 19. 5. 2013 23:18

Kua, kedy do toho niekto zatiahne Rothschildy :mrgreen:
LuiS_666
Diskutér

Odeslat příspěvekod TnT2 19. 5. 2013 23:20

Zpráva o zablokování peněz v MSD se právě objevila v nočních zprávách ČT24.
ING Konto kód: 4592265
Curve karta promo kód na £5: RG7YB
TnT2
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mobilmaniakkkk 19. 5. 2013 23:20

a na msd pisou Tento krok učinilo představenstvo MSD po zvážení všech okolností a na základě znemožnění
provádění platebního styku z důvodu zajištění všech peněžních prostředků Vrchním státním
zastupitelstvím v Praze

tak kde je pravda
Mobilmaniakkkk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod LuiS_666 19. 5. 2013 23:22

Zajtra ti to povie Blue-Ray s Borhyovou...
LuiS_666
Diskutér

Odeslat příspěvekod moudnik 20. 5. 2013 06:17

Jak tak čtu, píší zde asi samí "boháči a zkušení právníci". Jsem nezaměstnaný šedesátník a na SÚ u MSD mám veškeré své úspory cca 1 milion Kč. Měsíčně jsem si přeposílal částky na BÚ, ze kterých platil nájem,jídlo atd. Za květen jsem to již nestihl. Zůstalo mi cca 3,500 Kč na BÚ a v hotovosti. Může někdo poradit, jak bez přístupu na SÚ mám za zhruba 3 neděle přežít ? Sháním práci již rok a stále nic. Banky mi peníze na dobu než se ke svým penězům dopracuji nepůjčí - nejsem zaměstnaný. S tím milionem bych v klidu vydržel do přiznání důchodu, i kdybych práci nesehnal (alespoň do předčasného). Potáhne-li se čas do odblokování, případného vyplacení peněz z FPV, skončím bez peněz na ulici, protože na Úřadu práce již jsem a podporu už vybral. Žiju v nájmu typu : nezaplatíš - mazej. Takže vznikne český paradox : Bezdomovec milionář.
Prosím o radu, jak sehnat peníze na to překlenovací období, aby k paradoxu nedošlo. Děkuji všem
za jakékoliv odpovědi.
moudnik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 20. 5. 2013 06:32

Netusim co bys rad slysel, ale ten, kdo ti napise tu holou (a drsnou) pravdu budu asi ja. Pokud sis nekam slepe posilal veskere penize, tak to moc moudre nebylo. Ted sklidis plody sveho neuvazeneho rozhodnuti.

Tezko ti kdokoliv jakkoliv poradi, protoze tady nikdo nic nevi - jen se tu x stran spekuluje a stejne nikdo nic nijak nevyresi. Nezbyva nez cekat.

Na zajisteni pro nenadale pripady si mel premyslet predem, mohl sis treba zaridit kreditni kartu v dobe, kdy by ti ji jeste dali. Nebo proste nebyt az takovy hamoun a nechtit vytriskat % z kazde koruny. Ted ty "vydelany procenta" budou nejdrazsi v tvem zivote.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod filip893 20. 5. 2013 06:34

Situace je to nepříjemná, ale v tomto případě jsi ji hodně pomohl. Bylo opravdu nutné posílat úplně vše do MSD a k okamžité dispozici mít jen pár korun? To co se děje v MSD není běžné, ale ne úplně nepředvídatelné. Navíc u MSD je dáno, že potřebuji li disponovat s penězi, musím dojít na pobočku. Takže kdyby sis třeba zlomil nohu, byl bys na tom teď úplně stejně.

Dávat vše do jedné instituce je blbost, i když je to pojištěno do výše 100%, to platí vždycky bez ohledu na instituci.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LuiS_666 20. 5. 2013 06:47

Provident to vyrieši....
LuiS_666
Diskutér

Odeslat příspěvekod TnT2 20. 5. 2013 06:55

moudnik: Snažil bych se v prvé řadě ještě intenzívněji sehnat alespoň nějakou krátkodobou práci, brigádu nebo výpomoc bez ohledu na kvalifikaci: inventura v obchodě, natírání plotu, cokoliv. A jak naznačili předchozí diskutující, mít pro příště ještě další rezervu (ve výši cca 6násobku měsíčních výdajů) na spořicím účtu v jiné finanční instituci, raději bance než záložně.
ING Konto kód: 4592265
Curve karta promo kód na £5: RG7YB
TnT2
Diskutér

Odeslat příspěvekod moudnik 20. 5. 2013 06:57

Je mi jasné, že jsem to pohnojil, ale opravdu jsem nic netušil a naivně spoléhal jen na záruku pojištění vkladu do 100tis.Eur. Hamoun jsem nikdy nebyl, ale jakmile jsem ztratil práci, posbíral jsem peníze ze všech sedmi účtů, které stále mám otevřené a převedl je do MSD. Protože, jste-li bez práce, je dobrá nejen každá desetikoruna, ale i koruna a letáky Kauflandu ve schránce. Děkuji za odpovědi, i když mé otázky nezodpověděly. Snad nějaký zkušený "mazák" doopravdy poradí.
Nešlo by např. ručit zablokovanou částkou při úvěru ?

-- 20. 5. 2013 07:01 --

Díky, sháním samozřejmě teď už všechno, ale v mém věku mě nechtějí nikde.
Ač mám skvělou kvalifikaci a jsem zaevidován na třech portálech s nabídkami.
Věk je velký handicap, ale hledám samozřejmě dál.
moudnik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 20. 5. 2013 07:54

moudnik píše:Jak tak čtu, píší zde asi samí "boháči a zkušení právníci". Jsem nezaměstnaný šedesátník a na SÚ u MSD mám veškeré své úspory cca 1 milion Kč. Měsíčně jsem si přeposílal částky na BÚ, ze kterých platil nájem,jídlo atd. Za květen jsem to již nestihl. Zůstalo mi cca 3,500 Kč na BÚ a v hotovosti. Může někdo poradit, jak bez přístupu na SÚ mám za zhruba 3 neděle přežít ? Sháním práci již rok a stále nic. Banky mi peníze na dobu než se ke svým penězům dopracuji nepůjčí - nejsem zaměstnaný. S tím milionem bych v klidu vydržel do přiznání důchodu, i kdybych práci nesehnal (alespoň do předčasného). Potáhne-li se čas do odblokování, případného vyplacení peněz z FPV, skončím bez peněz na ulici, protože na Úřadu práce již jsem a podporu už vybral. Žiju v nájmu typu : nezaplatíš - mazej. Takže vznikne český paradox : Bezdomovec milionář.
Prosím o radu, jak sehnat peníze na to překlenovací období, aby k paradoxu nedošlo. Děkuji všem
za jakékoliv odpovědi.

Pokud nezůstanou pobočky zavřené (jako že dnes mají být), tak by to šlo vyřešit domluvou s někým, kdo má u MSD účet - na pobočce převést peníze z tvého spořáku na jeho a on by ti peníze vyplatil v hotovosti. Problém je, jestli někoho takového najdeš. Každopádně můžeš hodit nabídku sem do diskuse i třeba do diskuse na Mešec či mFórum (na stránkách mBank).

-- 20. 5. 2013 07:56 --

Každopádně platí "nedávat všechna vajíčka do jednoho košíku", to pro příště.
A to nemáš žádnou rodinu, např. děti, které by pomohly? Žádné kamarády, sousedy,...?
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod moudnik 20. 5. 2013 08:07

pro PatrikChrz:
Opravdu moc děkuji za odpověď i radu, kterou samozřejmě využiju a nabídku
zadám na všechna fóra, kam přispívám. Co se týče mé rodiny, je to katastrofa.
Matka 83 let - s Alzheimerem opatrovaná dcerou důchodkyní s malým důchodem. Tam jsem naopak pomáhal. Děti bez stálé práce a vlastního bytu.
Za přáteli jdu s prosbou o pomoc dnes, zároveň se schůzkami na dvě pracovní pozice. Dělám, co mohu, už dvě noci od pátku jsem nespal a zaháním depresi s výčitkami, jak jsem mohl být takový vůl. Díky ještě jednou.
moudnik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mikicz 20. 5. 2013 08:12

Kolik potrebujes, jaky nabidnes urok? Treba se nekdo najde i tady
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod filip893 20. 5. 2013 08:26

Souhrnný článek o situaci v družstevních záložnách, dávám ho sem:

http://aktualne.centrum.cz/ekonomika/pe ... ?id=780119
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod moudnik 20. 5. 2013 08:30

Prosím o pozornost:
Potřebuji nutně pomoci ve své opravdu zoufalé situaci. Na SÚ mám k dnešnímu dni zablokovány své veškeré finanční prostředky. O své blbosti, proč je tomu tak a ne jinak, jsem se již vyjádřil.
Každopádně bych chtěl oslovit někoho, komu méně vadí, že své peníze u MSD má zablokované a má z čeho žít. Toho, kdo může v klidu čekat do doby, než mu to FPV v budoucnu vyplatí. Za použití rady od PatrikaChrz:

"...tak by to šlo vyřešit domluvou s někým, kdo má u MSD účet - na pobočce převést peníze z tvého spořáku na jeho a on by ti peníze vyplatil v hotovosti. "

sháním tedy solventního partnera, který by se mnou tuto nebo podobnou transakci byl ochoten
udělat a tím mi pomoci od paradoxu. Nechcete-li se domlouvat zde, napište, prosím, na mail moudnik@centrum.cz. Děkuji za pomoc.

-- 20. 5. 2013 09:11 --

pro mikicz:
Vzhledem ke katastrofickým scénářům (příspěvky zde, nesehnání žádné práce, vykopnutí z bytu apod.), bych na nájem+inkaso=12tis., léky a skromnou stravu potřeboval na 6 měsíců cca 80-100tisíc, na delší období adekvátně více. Ten můj milión by mi fakt pokryl v pohodě celou dobu do přiznání důchodu. Úrok či odměnu za pomoc samozřejmě nabízím , lichvu, podvod a zlodějnu však odmítám. To raději skočím z mostu.
moudnik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vpe 20. 5. 2013 10:00

Moudníku, na pobocce nic neprevedes mezi ucty msd, když je zavrena, neklesej na mysli a volej provident, pokud nechapes anebo neumis zit za méně. Jde vypilovat k dokonalosti a zit za 0,00 - jenze to by se clovek musel prestehovat a třeba pracovat (at uz opravdu anebo dusevne na sobe :-) Dobra prilezitost zkusit něco jiného nez parazitovat na systemu, osobne se divim, ze se dosud vyplaci jakakoliv podpora lidem, kteří mají 1M na sporicim uctu, drabek byl asi maly drab, podpora ma byt pro lidi, kteří nemaji zadne prostředky a ne jako příspěvek milionarum:-)
---
Btw. také výživné čtení i o ČNB a FAÚ, k čemu nám je?
vpe
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod moudnik 20. 5. 2013 10:26

Díky za názor, peníze na mém SÚ jsou z půlky za vyplacení pojistky za úraz a jinak těžce vydřené. Obdivovatelé Drábka jsou poměrně vzácní, já sám bych si nedovolil někomu psát o parazitování na systému. Podpora lidem, kteří nezaviněně přišli o práci a život se jim ocitnul v troskách je přísně a sofistikovaně upravená v Zákoníku práce. Je tam vše přesně definováno. Lidé,
kteří nemají vůbec žádné prostředky, dostávají sociální dávky jiné. Ať už jsou bez prostředků z vlastní svobodné vůle nebo z nedostatku odpovědnosti za svůj život.
moudnik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 20. 5. 2013 10:34

No já se dosud také domníval, že stát vyplácí jakékoliv dávky jen lidem co nic nemají a né že mají na spořícím účtu 1M.
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod franko_cz 20. 5. 2013 10:36

Moudniku zkuste si vytisknout výpis z IB MSD a obejděte s žádostí o půjčku všechny banky, kde jste měl někdy peníze, počítám že někde by vám mohli půjčit.
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod moudnik 20. 5. 2013 10:46

pro franko_cz
Díky moc, napadlo mě totéž, ale narazil jsem na problém při komunikaci s jednou bankou - je to ta má nešťastná nezaměstnanost. No dnes běžím na 2 nabídky práce, vyjde-li to, zkusím znovu a dle Vaší rady zkusím i osobně, ne jenom přes internet. Výpis mám vytištěný.
moudnik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod filip893 20. 5. 2013 10:48

moudnik:
U které banky máš účet? Co zkusit u této banky kontokorent, třeba ti jej schválí na základě obratu na účtu.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod moudnik 20. 5. 2013 10:53

pro Akciový Klokan:
Odpovědi máte v mém příspěvku z 10,26 hod nicméně přidávám ještě své poznání, že podporu v nezaměstnanosti a sociální dávky musí stát vyplácet proto, že není legislativně ani jinak schopen zařídit takové podnikatelské prostředí, ve kterém by se neděly zvěrstva a nepravosti, jež se současně dějí.

-- 20. 5. 2013 10:56 --

pro filip893:
Děkuji za radu, mám aktivní BÚ nebo SÚ (prázdné) u 5 bank, oběhnu je samozřejmě všechny. Good idea, thanks.
moudnik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bijou4you 20. 5. 2013 10:59

Dobrý den, chci se jen zeptat zkušenějších,nevíte jak se případně řeší tato situace: ve středu 15.5. jsem ze SÚ u MSD převedla peníze na jiný BÚ a na ten peníze do dnešního dne nedorazily. Na SÚ MSD je teď 0,-Kč a na BÚ taky nejsou. Takže kde jsou? Poraďte kam se nejdříve obrátit. Budu vděčná za každej názor. Díky.
bijou4you
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod moudnik 20. 5. 2013 11:03

Dnes jsem četl na aktualizovaném prohlášení MSD (hned na úvodní straně jejich stránek), že o tuto možnost zajistit již zadané převody před zablokováním účtů žádají VSZ. Sledujte aktualizace, poslané peníze by Vám měly přijít zpět na účty, ze kterých byly poslány. Snad alespoň tuto komplikaci rychle s VSZ obě strany vyřeší.
moudnik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Thom 20. 5. 2013 11:07

Akciový Klokan píše:No já se dosud také domníval, že stát vyplácí jakékoliv dávky jen lidem co nic nemají a né že mají na spořícím účtu 1M.

A taky pro vpe:

Kdyby se to posuzovalo důsledně takto (a byly díky tomu i patřičně nižší odvody apod.), proč ne. Jenže majetek se dá snadno "odklonit", takže by se nic nevyřešilo. Jen poctiví by zase utřeli. Také by bylo možné (při posuzování nároku na socdávky posuzovat, jak skromně člověk žil. Ale jak?

A Drábka sem netahejte, ty jejich informační systémy a sKarty by měli cvakat ze svého. To snad radši ty prachy nalejt do těch dávek, se pak aspoň objeví v systému znovu a multiplikativně vygeneroují další prachy. Jejich snaha spíš odkloní prachy pro pár vyvolených někam do Karibiku. Jenže mám obavu, až tam budou ty s růžema, že ještě budem se slzou v oku vzpomínat :twisted:

Sorry za offtopic.
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod vilass 20. 5. 2013 11:08

Moudník: Vytiskněte si dnes kopii výpisu účtu v MSD (elektronický výpis na stránkách MSD zatím funguje, ted jsem to zkoušel), a zkuste s ním obejít banky, jak radili jiní.Zkuste požádat o spotřebitelský úvěr na 1-3 roky, i když myslím, že vám to (když už půjčí) budou nabízet na delší dobu.Pokud neuspějete v bankách, zkuste radu Patrika - možná vám nějaký "kolega" z MSD půjčí.Nabídněte třeba úrok 0,5 % měsíčně , ihned vyplácený ,se smlouvou na 1 rok, s možností splacení dříve.
Podle mne už MSD pobočky nikdy neotevře (byl by stejně okamžitý run), ale do Vánoc by měl FPV vklady vyplatit.Ten 1 rok je pojistka, kdyby se něco "zadrhlo".
Pokud ani to nevyjde, pak zbývá opravdu jen Provident.
vilass
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 20. 5. 2013 11:08

moudnik píše:zvěrstva a nepravosti


jaké ??
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod xtonda 20. 5. 2013 11:10

Nečetl jsem to detailně, takže nevím, jestli by to mohlo být průchozí, ale možná by stálo za to zkusit požádat o Pomoc v hmotné nouzi či Mimořádnou okamžitou pomoc

http://www.mpsv.cz/cs/5
http://portal.mpsv.cz/soc/hn/obcane/pomoc

Případně zkusit dohodnout alespoň formou nějaké půjčky.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod moudnik 20. 5. 2013 11:17

Někde jsem četl propočet, týkající se posuzování komu a kolik přiznat při mateřské, porodném,
vyplácení podpor a socialních dávek atd. a nějaký matematik tam vypočítal, že jenom výplaty novým zaměstnancům, kteří by jednotlivé nároky prověřovali, by vyšly na víc než plošné dávky samotné.
V Německu jsou schopni najmout např. detektivy, kteří odhalí, že při pobírání nemocenské pracujete. Já bych, jako nezaměstnaný taky bral nová pracovní místa, ale dle "matematiků" je to
prý moc drahé. Proto se dávky vyplácejí plošně, ať bohatým, tak chudým.

-- 20. 5. 2013 11:18 --

Díky moc za sofistikovanou radu. Určitě jdu do akce.
moudnik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod komenský 20. 5. 2013 11:25

moudnik:
poslal jsem vám e-mail
komenský
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod moudnik 20. 5. 2013 11:30

pro Akciový Klokan:
ad zvěrstvo: Jako bývalý ředitel jedné knižní distribuce jsem se ocitl na konkurzním řízení, kde jsme měli pohledávku za neplatícím knihkupcem
64tis. Byla to druhá největší po ČNB, jejíž pohledávka byla několik mil. Jak taková velká pohledávka mohla vzniknout? Knihkupec v konkurzu měl za nájem v pasáži budovy ČNB platit nájem cca 200000 měsíčně, ale platil jen 20000. Tedy desetkrát méně. U ČNB si toho všimli až když dluh dělal ty miliony. ČNB je státní ! Po knihkupci zbylo nějakých 100tis. a my dostali 464 Kč.
ad nepravost:
Prezident Klaus podepisoval pravidelně své knihy v Neoluxoru na Václaváku, kde se pořádaly a stále pořádají další velkolepé akce a nikdo neví, že tento kolos naší firmě dlužil permanentně 1 - 2 mega a poslal nás nakonec do úpadku. Tak alespoň 2 příklady na otázku jaké ?
Naposledy upravil moudnik dne 20. 5. 2013 12:23, celkově upraveno 1
moudnik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 20. 5. 2013 11:36

Tak to ti pomůže asi jen Holešovská výzva :-))
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mobilmaniakkkk 20. 5. 2013 11:40

Fond pojištění vkladů by musel zahájit výplatu vkladů včetně už připsaných úroků do 20 pracovních dnů od oznámení České národní banky. Ve fondu, do něhož povinně přispívají všechny banky i záložny, je nyní zhruba 25 miliard korun. Pokud by to nestačilo, musel by si fond půjčit na finančním trhu nebo od ministerstva financí.

Jak je to s výplatou úroků na termínovaném vkladu, který má ale skončit až 1,5,2014? To mi ten fond při případném dřívějším krachu žádný úrok nevyplatí, protože ještě nebyl připsán? díky
Mobilmaniakkkk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Franklin 20. 5. 2013 11:46

Spočte se poměrná část úroku.
Franklin
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mobilmaniakkkk 20. 5. 2013 11:49

Díky. Takže se vklady úročí sazbou domluvenou ve smlouuvě a ke dni krachu ten urok vyplatí. Takže na úročení se nic nemění. Mám ještě spořící účet, tak snad nezruší úročení. To totiž mohou, že ano? U termínovaného vkladu platí sazba ve smlouvě, že ano

-- 20. 5. 2013 11:52 --

Nechápu, jak mohou vydávat takto rozporuplné zprávy a s takovým nadpisem. Jaktože píšou, že zablokovali všechny účty a někde píšou že jen 4. to je teda chaos. Tím, že zavřeli pobočky, je to ale ted v posstatě jedno, ale stejně by se měla psát pravda.

http://tn.nova.cz/zpravy/ekonomika/pozo ... nezum.html
Mobilmaniakkkk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vpe 20. 5. 2013 12:19

"snad nezruší úročení"
- to asi nemohou, musí být úrok 0,1% a vyšší myslím že dle stanov :-)

ad pracák: ono neplatí, že zámožným lidem sebrali dávky? Většina těch případů pracovat nechce, a těch kteří chtějí, tak zase se vymlouvají že nemohou to a tamto, těch co opravdu chtějí, umějí a jsou ochotni přijmout to co je, je minimum (tj. určitě <40%).

ad drábek: myslel jsem, že sKarta je zdarma a ušetří nám miliardy a platit budeme jen pokud se zruší, jak navrhují oponenti... že by lobbing od spořky, ať se to zruší? Tak vydělá spořka zaručeně nejvíc.
Naposledy upravil vpe dne 20. 5. 2013 12:22, celkově upraveno 1
vpe
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mobilmaniakkkk 20. 5. 2013 12:20

ach ano,. 0,01 je možné jako v bannce. to jsem měl na mysli
Mobilmaniakkkk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod moudnik 20. 5. 2013 12:20

Pro Komenský:
sorry, ale nic od Vás nedorazilo. Raději znovu píšu svůj e-mail: moudnik@centrum.cz
moudnik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mobilmaniakkkk 20. 5. 2013 12:21

bo 0,1. to už je jedno :-D místo 2,1
Mobilmaniakkkk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod moudnik 20. 5. 2013 12:27

pro xtonda:
Děkuji za odpověď.

-- 20. 5. 2013 12:29 --

pro vilass:
Děkuji za fundovanou odpověď, zkouším a zkusím vše.
moudnik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod komenský 20. 5. 2013 12:43

moudnik:
posílám znovu na moudnik@centrum.cz
komenský
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vpe 20. 5. 2013 13:42

http://www.cnb.cz/cs/faq/nejcastejsi_do ... oznam.html

Soudruzi zapomneli uvest, jak dlouho budou - mohou uradovat...
vpe
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sykora1 20. 5. 2013 13:48

Jestli je pravda, ze ma MSD odstaveno jen nektere ucty

„Byly zablokovány jen čtyři účty Metropolitního spořitelního družstva z několika desítek, a to do konkrétní výše, nikoliv tedy všechny účty,"
(nekde psali ze jde jen o stovky milionu, ale nemohu to dohledat)

a 7.5 dostaly zakaz prijimat od CNB dalsi vklady (coz take udelali), tak me z toho vychazi, ze nevyplaceni vkladu (a zavreni pobocek) je pouze z rozhodnuti predstavenstva MSD (snad aby zabranily masivnimu odchodu penez).
sykora1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vpe 20. 5. 2013 14:05

Psali ze neco pres 1mld.

Otazka je, z ceho by meli vyplacet klienty, kdyz tu cca 1mld na uctu maji blokovanou, ha?

Dalsi otazka je, jaky prikaz dostali 7.5. Nebot patrne nebyl formulovan jako zakaz prijimani vkladu.
vpe
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Matrix33 20. 5. 2013 16:17

Nějaké nové zprávy ohledně situace MSD? :-))
Matrix33
Diskutér

Odeslat příspěvekod Končiny 20. 5. 2013 16:29

Podle mne se má celá situace takto. Nyní prověřují 2 úvěrové obchody, kde je podezření, že se stal trestný čin. Peníze nestihly odejít /což je dobrá zpráva/ a jsou zablokovány bohužel i s ostatními penězi, které s tím nesouvisí. Došlo k tomu proto, že z jenom jednoho účtu se vyplácejí peníze. Tady je myslím pochybení státního zástupce, který sice zajistil peníze před scizením a odesláním z účtu, ale neví, že se jedná o účet společný, ze kterého odcházejí všechny platby a tím poškodil všechny střadatele. To jak tvrdí ta dozorující státní zástupkyně, že zajistili pouze 4 účty z několika desítek je sice možná pravda, ale zajistili ty nejdůležitější pro provoz družstva. Ty ostatní účty mohou být jenom provozní v rámci MSD například na výplaty zaměstnanců, režie atp.Myslím, že v brzké době si to uvědomí a zjednají nápravu, že ty zablokované peníze převedou na jiný k tomu určený účet, protože zde fakticky vzniká škoda z důvodu úředního postupu. MSD bude pak nějakým způsobem fungovat do doby než se položí, protože tyto negativní informace jí prostě zlomí vaz. Nyní podle mne probíhají výslechy a dokumentování zda se vůbec nějaký trestný čin stal, protože stále je to jen v rovině podezření a nikdo obviněn nebyl. Dále je z událostí zřejmé, že do celého případného podvodu byl zainetersován někdo z MSD, který rozhodoval o udělelní úvěru , případně jej schválil.
Končiny
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rdavid 20. 5. 2013 16:36

Dobrý den!

1) Nepanikařte: Účty jsou nadále úročeny, pojištěny, o co jde?
2) Přece každý s vás má nějaký normální účet někde jinde, tak přece nikdo není paralyzován (pokud ctil zásadu Diverzifikace svých finančních prostředků do vícero bank a záložen).
3) Jedině mám strach, že to pochopitelně ovlivní zvuk kampeliček ---- což se pochopitelně líbí těm největším zlodějům: ČS, KB, ČSOB, Poštovní spořitelna. Nejhorší by bylo,kdyby to někdo záměrně zveličil, aby záložny zlikvidoval.
4) Chce to trpělivost, o co jde, o život ne!

Hezký den!
Rdavid
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vpe 20. 5. 2013 16:37

koničiny: neboli tunel ze strany Msd na vytunelování peněz Msd. To ti to dalo, než sis to přebral z včerejší zprávy :-) tam ve zprávě není ani slovo o zákazu výplat, že ne? Ani bych s nedivil, kdyby jmění navyšovali z peněz střadatelů jako Wp... Kell... také platil za Čpoj penězi čpoj, no ale zaplatil to z jejích dividend :-)
vpe
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Končiny 20. 5. 2013 16:44

Já to věděl už dávno stačila zmínka, že účty zablokovalo VSZ. To blokuje pouze z důvodu možné trestné činnosti. :-]
Končiny
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 20. 5. 2013 16:49

Nove zpravy ma mit Matrix, Trestni oznameni podals?

Zatim se zda ze vsichni spamuji fpv msd a cnb mailama,
vpe
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Končiny 20. 5. 2013 16:53

Já jsem dnes podal podnět VSZ a to potvrdilo převzetí. Myslím, že to sice zamítnou, ale minimálně začnou zvažovat zda neudělali botu a já myslím, že udělali, protože v důsledku tohoto rozhodnutí se na nich bude moct hojit kromě střadatelů i celé MSD.
Končiny
Diskutér

Odeslat příspěvekod LuiS_666 20. 5. 2013 16:55

Hmm tak podla ihned majú všetky kampeličky vklady za 33 mld. To je o čosi viac než sa najprv šuškalo. To sa FPV zapotí :D
LuiS_666
Diskutér

Odeslat příspěvekod gogospk 20. 5. 2013 16:57

Končiny píše:Podle mne se má celá situace takto. Nyní prověřují 2 úvěrové obchody, kde je podezření, že se stal trestný čin. Peníze nestihly odejít /což je dobrá zpráva/ a jsou zablokovány bohužel i s ostatními penězi, které s tím nesouvisí. Došlo k tomu proto, že z jenom jednoho účtu se vyplácejí peníze. Tady je myslím pochybení státního zástupce, který sice zajistil peníze před scizením a odesláním z účtu, ale neví, že se jedná o účet společný, ze kterého odcházejí všechny platby a tím poškodil všechny střadatele. To jak tvrdí ta dozorující státní zástupkyně, že zajistili pouze 4 účty z několika desítek je sice možná pravda, ale zajistili ty nejdůležitější pro provoz družstva. Ty ostatní účty mohou být jenom provozní v rámci MSD například na výplaty zaměstnanců, režie atp.Myslím, že v brzké době si to uvědomí a zjednají nápravu, že ty zablokované peníze převedou na jiný k tomu určený účet, protože zde fakticky vzniká škoda z důvodu úředního postupu. MSD bude pak nějakým způsobem fungovat do doby než se položí, protože tyto negativní informace jí prostě zlomí vaz. Nyní podle mne probíhají výslechy a dokumentování zda se vůbec nějaký trestný čin stal, protože stále je to jen v rovině podezření a nikdo obviněn nebyl. Dále je z událostí zřejmé, že do celého případného podvodu byl zainetersován někdo z MSD, který rozhodoval o udělelní úvěru , případně jej schválil.


Dozorující státní zástupkyně Daniela Smetanová to snad řekla naprosto jasně, zablokovány jsou použe čtyři účty a to jen a pouze do konkrétní výše podezřelé transakce , nikoliv tedy všechny účty a všechny částky. Nic nebrání MSD nadále fungovat s penězma nad uvedenou blokaci.
gogospk
Diskutér

Odeslat příspěvekod Končiny 20. 5. 2013 16:59

No a co tím chtěl básník říci ? Já to snad píšu, že zabkokovala sice 4 účty, ale ty nejdůležitější pro provoz, kapišto ? Tak prosím nejdřív pozorně čti a pak reaguj, děkuji. ;-]
Končiny
Diskutér

Odeslat příspěvekod gogospk 20. 5. 2013 17:00

Končiny píše:No a co tím chtěl básník říci ? Já to snad píšu, že zabkokovala sice 4 účty, ale ty nejdůležitější pro provoz, kapišto ? Tak prosím nejdřív pozorně čti a pak reaguj, děkuji. ;-]

A to ti řekl kdo? Dej sem odkaz,že se jedná " o nejdůležitější účty pro provoz" , nebo je to jen tvoje smyšlenka?
Naposledy upravil gogospk dne 20. 5. 2013 17:01, celkově upraveno 1
gogospk
Diskutér

Odeslat příspěvekod Končiny 20. 5. 2013 17:00

gogospk píše:
Končiny píše:Podle mne se má celá situace takto. Nyní prověřují 2 úvěrové obchody, kde je podezření, že se stal trestný čin. Peníze nestihly odejít /což je dobrá zpráva/ a jsou zablokovány bohužel i s ostatními penězi, které s tím nesouvisí. Došlo k tomu proto, že z jenom jednoho účtu se vyplácejí peníze. Tady je myslím pochybení státního zástupce, který sice zajistil peníze před scizením a odesláním z účtu, ale neví, že se jedná o účet společný, ze kterého odcházejí všechny platby a tím poškodil všechny střadatele. To jak tvrdí ta dozorující státní zástupkyně, že zajistili pouze 4 účty z několika desítek je sice možná pravda, ale zajistili ty nejdůležitější pro provoz družstva. Ty ostatní účty mohou být jenom provozní v rámci MSD například na výplaty zaměstnanců, režie atp.Myslím, že v brzké době si to uvědomí a zjednají nápravu, že ty zablokované peníze převedou na jiný k tomu určený účet, protože zde fakticky vzniká škoda z důvodu úředního postupu. MSD bude pak nějakým způsobem fungovat do doby než se položí, protože tyto negativní informace jí prostě zlomí vaz. Nyní podle mne probíhají výslechy a dokumentování zda se vůbec nějaký trestný čin stal, protože stále je to jen v rovině podezření a nikdo obviněn nebyl. Dále je z událostí zřejmé, že do celého případného podvodu byl zainetersován někdo z MSD, který rozhodoval o udělelní úvěru , případně jej schválil.


Dozorující státní zástupkyně Daniela Smetanová to snad řekla naprosto jasně, zablokovány jsou použe čtyři účty a to jen a pouze do konkrétní výše podezřelé transakce , nikoliv tedy všechny účty a všechny částky. Nic nebrání MSD nadále fungovat s penězma nad uvedenou blokaci.

A co se týče konkrétní výše to sice může být pravda, ale ono to jaksi nejde na jednom účtě oddělit a proto je ten účet zablokovaný celý a nelze s ním nijak nakládat.

-- 20. 5. 2013 17:03 --

gogospk píše:
Končiny píše:No a co tím chtěl básník říci ? Já to snad píšu, že zabkokovala sice 4 účty, ale ty nejdůležitější pro provoz, kapišto ? Tak prosím nejdřív pozorně čti a pak reaguj, děkuji. ;-]

A to ti řekl kdo? Dej sem odkaz, nebo je to jen tvoje smyšlenka?

Odkaz chceš na co, prosím tě konkrétně ? . Přišel jsem na to z osobní dlouholeté praxe. Takže ahoj a tím končíme.
Končiny
Diskutér

Odeslat příspěvekod gogospk 20. 5. 2013 17:05

Končiny píše:
"Přišel jsem na to z osobní dlouholeté praxe. Takže ahoj a tím končíme."
----------------

Tak jsem se zasmál ... :-)
gogospk
Diskutér

Odeslat příspěvekod Končiny 20. 5. 2013 17:25

Já taky :-*
Končiny
Diskutér

Odeslat příspěvekod Havers 20. 5. 2013 17:27

vpe píše:Ani bych s nedivil, kdyby jmění navyšovali z peněz střadatelů jako Wp... Kell... také platil za Čpoj penězi čpoj, no ale zaplatil to z jejích dividend :-)


O problémech, v nichž se ocitla největší tuzemská záložna, a principu fungování kampeliček mluvil ve vysílání ČRo ekonomický komentátor Miroslav Motejlek.
http://media.rozhlas.cz/_audio/02891200.mp3
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod meldaa 20. 5. 2013 17:33

!!! Dozorující státní zástupkyně je JUDr. Daniela Smetanová a přímý telefon na ní do úřadu je 261 196 816 !!!
meldaa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod filip893 20. 5. 2013 17:35

Takže plnění kapitálové přiměřenosti jen za pomoci fiktivního navyšování základního kapitálu.

A František Savov jako faktický majitel d.z. ARTESA, taky pěkný.

-- 20. 5. 2013 18:00 --

MSD Aktuální informace a FAQ:

http://www.imsd.cz/aktualni-informace

MSD popírá tvrzení, že byly zablokovány jen 4 účty. Ve skutečnosti zablokováno 8 účtů u 4 bank s celkovým zůstatkem 2,7 mld Kč.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Franklin 20. 5. 2013 18:06

Budu se opakovat, ale: pokud MSD chce působit jako důvěryhodný ústav, nechť laskavě vytvoří separátní účty pro jednotlivé klienty. Pak odpadnou dohady o to, které účty jsou vlastně zablokované.
Franklin
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rdavid 20. 5. 2013 18:10

Informace k blokaci účtů MSD
Dne 19. 5. 2013 uvedl server Aktuálně.cz v článku o situaci v Metropolitním spořitelním družstvu (odkaz):
„Byly zablokovány jen čtyři účty Metropolitního spořitelního družstva z několika desítek, a to do konkrétní výše, nikoliv tedy všechny účty," upřesnila online deníku Aktuálně.cz dozorující státní zástupkyně Daniela Smetanová.
MSD se proti tomuto nepravdivému tvrzení ohrazuje a touto cestou sděluje, že do dnešního dne byla Vrchním státním zastupitelstvím v Praze, konkrétně JUDr. Danielou Smetanovou, vydána usnesení o zajištění (blokaci) peněžních prostředků celkem na 8 bankovních účtech vedených u 4 různých bankovních institucí v celkové výší přesahující 2,7 miliardy korun. Poslední usnesení bylo vydáno dne 16. 5. 2013.
MSD již předložilo Vrchnímu státnímu zastupitelstvím v Praze stížnost proti zajišťování peněžních prostředků, které je nad rámec opatření ze strany ČNB a nesouvisí s prověřováním dvou úvěrových obchodů. Vrchní státní zástupkyně JUDr. Daniela Smetanová, ale na tuto stížnost doposud nereagovala.
Rdavid
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod filip893 20. 5. 2013 18:14

Franklin:

Byly zablokovány účty, které má u jiných bank v ČR pro okamžitou potřebu a nejspíš byly nějak úročené. Úrok nemusel být velký, ale každá desetinka u miliardových částek dobrá.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Franklin 20. 5. 2013 18:18

Ať tak nebo onak, odteď dávám peníze jen do finančních ústavů, kde mají klienti vlastní účty a kde platební styk probíhá přímo bez sběrného účtu. FIO svého času ukázalo, že takový přístup je možný i u záložny.
Franklin
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ski1961 20. 5. 2013 18:20

MSD popírá tvrzení, že byly zablokovány jen 4 účty. Ve skutečnosti zablokováno 8 účtů u 4 bank s celkovým zůstatkem 2,7 mld Kč.[/quote]


To je ale správnej guláš :-) kdo nám tedy vlastně lže ? nebo již vznikla chyba včera v článku na webu, kde se píše o tom, že VSZ zablokovalo 4 účty ? ted by se dalo vysvětlit i tak, že správně mělo být, že to byly účty ve 4 bankách a někdo z toho udělal 4 účty u MSD ?

Jinak, ted proběhla na primě upoutávka na hlavní zprávy, kde o tom bude reportáž.
ski1961
Diskutér

Odeslat příspěvekod filip893 20. 5. 2013 18:28

Není důležité, kolik účtů nylo zablokováno ale v jaké výši. A tato suma odpovídá celkové sumě uvedené v ekonomickým ukazatelích jako pohledávky za úvěrovými institucemi. Zkrátka MSD v tuto chvíli má bloknut veškerý cash, zbytek na co VSZ nedosáhlo, je rozpůjčován v úvěrech.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dave67 20. 5. 2013 18:59

Dnes na primě hlavní zpráva dne... a moudnik mediální hvězda:-)
dave67
Diskutér

Odeslat příspěvekod sykora1 20. 5. 2013 19:45

"O peněžní prostředky nemusíte mít obavy, nikam se neztratily a jsou stále na účtech MSD. Jakmile tato skutečnost pomine, bude vám částka ihned odeslána
na účet uvedený v převodním příkaze."

Toto je zajimave (tyka se tech co prevadeli v posledni dobe). Znamena to tedy, ze tyto peniz jiz nebudou uroceny?
sykora1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod digiking 20. 5. 2013 20:00

sykora1, to by mě taky zajímalo, mám tam nemalou částku a nikde ji nevidím (odesílal jsem 15.5.2013). tudíž z ní ani nejdou úroky. jak dlouho tento stav může trvat? bude to rychleji než se vyřeší situace s problémovými úvěry? pokud ne, asi na tom celkem slušně prodělám:( (uvidíme, zda mi z družstva odpoví)
digiking
Návštěvník

Odeslat příspěvekod moudnik 20. 5. 2013 20:12

pro digiking:

Dnes jsem četl na aktualizovaném prohlášení MSD (hned na úvodní straně jejich stránek), že o tuto možnost zajistit již zadané převody před zablokováním účtů žádají VSZ. Sledujte aktualizace, poslané peníze by Vám měly přijít zpět na účty, ze kterých byly poslány. Snad alespoň tuto komplikaci rychle s VSZ obě strany vyřeší.[/quote]
Naposledy upravil moudnik dne 20. 5. 2013 20:15, celkově upraveno 1
moudnik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod digiking 20. 5. 2013 20:14

dík, takže zatím nic nového:( proč to ale nepošlou rovnou na účet, na který jsem chtěl, vždyť platba měla být 16.5. připsána (posílal jsem v 9h ráno).
digiking
Návštěvník

Odeslat příspěvekod sykora1 20. 5. 2013 21:40

Vyjadreni MSD je nejasny. Muze to dopadnout i tak, ze odeslane vklady budou blokovany nekolik mesicu bez jakehokoliv uroceni.
sykora1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod LuiS_666 20. 5. 2013 21:43

Inak predpokladám, ze na vklad právnických osob sa ochrana vkladov nevztahuje (?)

Bolo,(je) vobec možné takto investovať ako právnická osoba do družstva ?
LuiS_666
Diskutér

Odeslat příspěvekod filip893 20. 5. 2013 21:44

A je to venku:

http://aktualne.centrum.cz/ekonomika/pe ... ?id=780232

MSD není obětí úvěrových podvodů, sama se jich aktivně zúčastnila. Klasické tunelování. Z toho už se MSD nevzpamatuje.

Záložna poskytovala úvěry nesolventním zahraničním společnostem bez jakékoli historie a zřejmě zastoupeným nastrčenými lidmi, uvedla státní zástupkyně Daniela Smetanová. Obviněn zatím nikdo nebyl.

"Poskytnuté finanční prostředky byly přes řetězce dalších obchodních společnostní konvertovány na měnu EURO a vyváděny do zahraničí," vysvětlila žalobkyně. Podle ní jsou zástupci MSD, ale i další lidé podezřelí ze spáchání zpronevěry, praní špinavých peněz, porušení povinnosti při správě cizího majetku a úvěrového podvodu.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ski1961 20. 5. 2013 21:57

Wauu, tak to je pecka !! No myslím, že to bude rychlý konec MSD.
ski1961
Diskutér

Odeslat příspěvekod sykora1 20. 5. 2013 22:15

Tak to je zajimavy. Jen se trochu divim, ze nedavno psali o 4. uctech, ted o 7. uctech? Ale mozna je to nejaka taktika VSZ.
sykora1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod digiking 20. 5. 2013 22:21

sykora, spíš to asi bude v nepřesnosti okolo účtů a bank. ústavů: "Podle Smetanové byly záložně zablokovány peníze na sedmi účtech u čtyřech peněžních domů. "
digiking
Návštěvník

Odeslat příspěvekod sykora1 20. 5. 2013 22:25

digiking: Asi ano, narazim na predchozi clanek, kde pisou:

„Byly zablokovány jen čtyři účty Metropolitního spořitelního družstva z několika desítek, a to do konkrétní výše, nikoliv tedy všechny účty," upřesnila online deníku Aktuálně.cz dozorující státní zástupkyně Daniela Smetanová.
sykora1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod digiking 20. 5. 2013 22:27

aha, možná tedy blokují postupně..
digiking
Návštěvník

Odeslat příspěvekod LuiS_666 20. 5. 2013 22:37

Nie nie, je to práca Kalouska. Jednoznačne chce natlačiť ludí do II. piliera.

Všetko je to len medialna lož a mystifikácia ;)
LuiS_666
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 20. 5. 2013 22:50A když jsem už minulý týden tvrdil, že jsou to mr*ky a tunelují to, tak jsem byl zase jen za "chytrolína" :-D A MSD není první vlaštovka :-D

-- 20. 5. 2013 22:54 --

LuiS_666: no zrovna ty z 2. pilíře nemusíš mít na území České Republiky vůbec obavy :-D
dr._lukas
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Thom 21. 5. 2013 00:03

dr._lukas: první teda rozhodně není ;-)
http://aktualne.centrum.cz/blogy-a-nazo ... ?id=744543
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod Matrix33 21. 5. 2013 06:15

dr._lukas píše:


A když jsem už minulý týden tvrdil, že jsou to mr*ky a tunelují to, tak jsem byl zase jen za "chytrolína" :-D A MSD není první vlaštovka :-D

-- 20. 5. 2013 22:54 --

LuiS_666: no zrovna ty z 2. pilíře nemusíš mít na území České Republiky vůbec obavy :-D


Je tam jedna "ošíbka" :) ... nikoho nezaráží ta větička, že "obviněn nikdo nebyl" ?? :-))
Tak tuneloval to někdo nebo ne? :)

Netvrdím, že netuneloval, ale kdyby ano proč ten "někdo" není ve vazbě? A to tunelování zjistili najednou, v jednom měsíci, u víc kampeliček?

Moc zajmavé počteníčko to je ...
Matrix33
Diskutér

Odeslat příspěvekod Thom 21. 5. 2013 07:24

Většinou se nejdříve vyšetřuje, pak dochází případně k obvinění.
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod gogospk 21. 5. 2013 07:42

Thom píše:Většinou se nejdříve vyšetřuje, pak dochází případně k obvinění.


Než bude někdo konkrétní obviněn ( člověk nebo i celá právnická osoba ) může klidně trvat rok či dva. Připomeňme si například experta na poctivost v ČSSD, MUDr. Davida Ratha ......
gogospk
Diskutér

Odeslat příspěvekod filip893 21. 5. 2013 08:14

Funguje někomu elektronický výpis? Při kliknutí se mi následně objeví jen chybové okno:

HTTP Status 404 -
type Status report
description The requested resource () is not available.
JBoss Web/2.1.2.GA
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 21. 5. 2013 08:17

@gogospk: /OT Myslíš toho, který nechal postavit kladenskou nemocnici za stejné peníze, jako měla stát za Bendla, ale za ty peníze pořídil více vybavení? A který dostal úplatek za opravu zámku od firmy, aniž by bylo jisté, že se ten zámek bude vůbec opravovat, natož že ho bude opravovat opravdu ona firma? /OT
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ski1961 21. 5. 2013 08:23

filip893 píše:Funguje někomu elektronický výpis? Při kliknutí se mi následně objeví jen chybové okno:

HTTP Status 404 -
type Status report
description The requested resource () is not available.
JBoss Web/2.1.2.GA


Elektronický výpis mně taky nefunguje, stejné hlášky jako u tebe. Včera večer kolem 23 hod. ještě fungoval.
ski1961
Diskutér

Odeslat příspěvekod gogospk 21. 5. 2013 08:28

Tomáš Marný píše:@gogospk: /OT Myslíš toho, který nechal postavit kladenskou nemocnici za stejné peníze, jako měla stát za Bendla, ale za ty peníze pořídil více vybavení? A který dostal úplatek za opravu zámku od firmy, aniž by bylo jisté, že se ten zámek bude vůbec opravovat, natož že ho bude opravovat opravdu ona firma? /OT


Ano, myslím toho experta ČSSD na poctivost, který odpoledne ve sněmovně hřímal o tom, jak všichni z ODS kradou a kterého pak za pár hodin zbalila zásahovka s nakradenýma milionama v ruce , po půl ročním sledování a s důkazním materiálem čítajícím 1,5 tuny listinných důkazů. :-)
gogospk
Diskutér

Odeslat příspěvekod filip893 21. 5. 2013 08:40

Tisková zpráva VSZ:

http://portal.justice.cz/justice2/soud/ ... 8&d=329277

Prověřována je mimo jiné úvěrová dokumentace několika desítek úvěrových dlužníků s celkovým objemem pohledávek ve výši téměř 4 mld. Kč. Tato výše pohledávek představuje cca. 40% celkového objemu úvěrového portfolia MSD.


Takže když MSD uvádělo ve svých reportech minimum problémových úvěrů, tak vysloveně lakovali věc na růžovo jemně řečeno.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gogospk 21. 5. 2013 09:06

filip893 píše:Tisková zpráva VSZ:

http://portal.justice.cz/justice2/soud/ ... 8&d=329277

Prověřována je mimo jiné úvěrová dokumentace několika desítek úvěrových dlužníků s celkovým objemem pohledávek ve výši téměř 4 mld. Kč. Tato výše pohledávek představuje cca. 40% celkového objemu úvěrového portfolia MSD.


Takže když MSD uvádělo ve svých reportech minimum problémových úvěrů, tak vysloveně lakovali věc na růžovo jemně řečeno.

Nejdůležitější je asi věta:

"S ohledem na tato fakta, je nutno akcentovat závěr, že prohlášení vydaná v souvislosti se zajištěním finančních prostředků MSD, jež tvrdí, že byly zajištěny všechny finanční prostředky určené k výplatě vkladů, nejsou v souladu se skutkovým stavem věci"
gogospk
Diskutér


Odeslat příspěvekod Mobilmaniakkkk 21. 5. 2013 12:05

filip893 píše:Funguje někomu elektronický výpis? Při kliknutí se mi následně objeví jen chybové okno:

HTTP Status 404 -
type Status report
description The requested resource () is not available.
JBoss Web/2.1.2.GATed mi výpis šel. je to pomalé jako vždy, ale naskočilo to
Mobilmaniakkkk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vpe 21. 5. 2013 12:59

LuiS_666 píše:Inak predpokladám, ze na vklad právnických osob sa ochrana vkladov nevztahuje (?)

Bolo,(je) vobec možné takto investovať ako právnická osoba do družstva ?


predpokladas mylne http://www.fpv.cz/cs/co-je-pojisteno.html
http://www.fpv.cz/cs/otazky-a-odpovedi.html hned 1. odstavec

Jak "investovat"? Pletes si vklady s investicemi?
vpe
Diskutér
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod Franklin 21. 5. 2013 15:59


Tenhle odkaz tu dneska už byl, ale i tak díky. ;-)
Franklin
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Thom 21. 5. 2013 16:01

Matrix33: Opakování matka moudrosti (tenhle link jsem dával na předchozí stránce threadu jako odpověď Dr._Lukasovi), ale tady nechápu kontext. Neměl jsi v clipboardu něco jiného, než jsi zamýšlel vložit?
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod Matrix33 21. 5. 2013 16:10

Jen mě zaujalo jak je tam hezky popsána realita. ;-)
Matrix33
Diskutér

Odeslat příspěvekod LuiS_666 21. 5. 2013 16:56

vpe píše:
predpokladas mylne http://www.fpv.cz/cs/co-je-pojisteno.html
http://www.fpv.cz/cs/otazky-a-odpovedi.html hned 1. odstavec

Jak "investovat"? Pletes si vklady s investicemi?


Díky za info. Jop, zle som sa vyjadril, myslel som vklad.
LuiS_666
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 21. 5. 2013 19:00

Nove nic nerikajici zpravy pro nas

imsd.cz/files/novinky/prohlaseni_MSD_clenum_21_5_13.pdf
vpe
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 21. 5. 2013 19:44

Bez podpisu, překlepy ..... asi nějaká sekretářka neměla co dělat.
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod sykora1 21. 5. 2013 22:02

Ted trochu zmenili verzi toho prohlaseni, predtim tam nebylo ze je to "paralyzovalo".

V http://www.imsd.cz/files/novinky/blokace_vyjadreni.pdf tvrdi, ze zablokovanych uctu je 8, penez cca 2.7 mld. Kdezto VSZ tvrdilo nejdriv 4 a pak 7 uctu. Nekdo tedy pocita spatne, ale uz se zacinaji skoro shodovat.
sykora1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Matrix33 22. 5. 2013 06:16

Franklin píše:

Tenhle odkaz tu dneska už byl, ale i tak díky. ;-)

------------------------------------------------------------------------------------------------

Jen jsem chtěl připomenout jak to občas bývá ... většinou když se někomu z těch nej zachce něco dalšího utrhnout nebo zlikvidovat! Obecná naivita je v těchto končinách nebývalé vysoká, takže tyto metody padají nezvykle snadno na úrodnou půdu. :-(

Skutečnou pravdu se dav obvykle dozvídá až cca 10 let po kauzách :)
Matrix33
Diskutér

Odeslat příspěvekod filip893 22. 5. 2013 08:47

Jak se zdá, Motejlek měl pravdu. Jen kdyby ty informace nepouštěl ve stylu já něco vím ale heč neřeknu co přesně.

MSD vyváděla peníze ze záložny pomocí fiktivních úvěrů, část takto odkloněných peněz se vracela do záložny formou navyšování základního kapitálu.

Čím větší základní kapitál, tím větší objem úvěrů se mohl poskytnout a následně tyto úvěry odepsat jako nedobytné.

http://aktualne.centrum.cz/ekonomika/po ... ?id=780299

Pokud se toto prokáže, pak je s MSD konec, protože přeřazením mnoha úvěrů (prověřuje se 40% všech poskytnutých úvěrů) do kategorie ztrátových a současně nucené snížení základního kapitálu o tato neoprávněná navýšení může vést až k poklesu kapitálové přiměřenosti pod 8% a konec.

Obávám se, že toto prověřování bude chvíli trvat a odblokování účtů MSD není na pořadu dne.

Chudáci ti, co chtěli peníze v nejbližší době na něco použít.

To jen Patrik, který byť má miliony je zvyklý žít z životního minima a v nejhorším případě otec přes chodbu to jistí může být v klidu. :D
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 22. 5. 2013 09:01

Tak hlavně platí základní pravidlo - nedávat všechna vajíčka do jednoho košíku :).
U MSD mám jen termíňáky (ještě štěstí, že snížili úrok na spořáku, hned začátkem měsíce jsem odtamtud stáhl nějakých 80 000 Kč :) ), takže nějaká párměsíční nedostupnost mi nebude vadit a jen ať se penízky úročí co nejdéle, 4,6 % p.a. už nikde nedostanu :(
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar