Metropolitní spořitelní družstvo

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod moudnik 14. 6. 2013 17:20

Přesně tak to bylo i u mě. Zadal jsem příkaz 7.6. a druhý den peníze zmizely z účtu u MSD. Sledoval jsem to na výpisu. Do 13.6. se nestalo nic a dnes, ejhle, zjevily se tam, kde jsem je chtěl mít. Myslím, že to i u tebe dopadne stejně. Možná to bude trvat déle, ale je to stejný postup. Někde tady na fóru padla i citace jakéhosi paragrafu, podle kterého jsou tyto peníze až do úplného převedení stále úročené. Paragrafů tady padlo tolik, že už to nedokážu dohledat, ale určitě se nějaký právník ozve a uvede to na pravou míru.
moudnik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Diskutující 14. 6. 2013 17:26

moudnik píše:Nevím, proč by to mělo být v p..... Jsem majitelem spořitelního konta, jsem nevinný, tak do boje s VSZ nebo lépe s VCHZ. Stát = chlív. Vždyť to tam je přímo uvedeno.

Mě by zajímalo, jak by prověřovali třeba ČS nebo ČSOB nebo jinou tu hodnou banku s nízkými úroky, kdyby na ni někdo podal podobné trestní oznámení. Jistě by ji zavřeli na neurčito. Máme se na co těšit, jestli si to necháme líbit.
U Ratha trávilo elitní policejní komando přes rok u klíčové dírky kvůli zlomku částky, o kterou "údajně" běží tady. Pak za to dostali patnástset odměny. Proč to píšu? Protože buď je to od příslušníků čirý altruismus, nebo ti schopnější a efektivnější pracují dávno na druhé straně. Bůh s námi.
Naposledy upravil Diskutující dne 14. 6. 2013 17:26, celkově upraveno 1
Diskutující
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Adule 14. 6. 2013 17:26

Abych dostala peníze, mohu zadat příkaz i dnes a peníze třeba za měsíc dorazí??? Chápu to dobře?
Adule
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Diskutující 14. 6. 2013 17:28

Dostanete je až "pominou důvody"....bohužel.

-- 14. 6. 2013 18:28 --

Diskutující
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martistak 14. 6. 2013 17:36

Přesně tak. Bohužel...
martistak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod skeld 14. 6. 2013 17:42

moudnik píše:Přesně tak to bylo i u mě. Zadal jsem příkaz 7.6. a druhý den peníze zmizely z účtu u MSD. Sledoval jsem to na výpisu. Do 13.6. se nestalo nic a dnes, ejhle, zjevily se tam, kde jsem je chtěl mít. Myslím, že to i u tebe dopadne stejně. Možná to bude trvat déle, ale je to stejný postup. Někde tady na fóru padla i citace jakéhosi paragrafu, podle kterého jsou tyto peníze až do úplného převedení stále úročené. Paragrafů tady padlo tolik, že už to nedokážu dohledat, ale určitě se nějaký právník ozve a uvede to na pravou míru.


7. 6. byl pátek, pokud jsi to 7. 6. poslal poštou, otevřít dopis a odečíst to z účtu mohli nejdřív v pondělí 10. 6., ne?
skeld
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod moudnik 14. 6. 2013 17:47

Adule píše:Abych dostala peníze, mohu zadat příkaz i dnes a peníze třeba za měsíc dorazí??? Chápu to dobře?


Chápete. U mě to vyšlo, tak buď uvěříte mně nebo jiným diskutujícím. Je to celé na Vás.
It's up to you !

-- 14. 6. 2013 18:56 --

skeld píše:
moudnik píše:Přesně tak to bylo i u mě. Zadal jsem příkaz 7.6. a druhý den peníze zmizely z účtu u MSD. Sledoval jsem to na výpisu. Do 13.6. se nestalo nic a dnes, ejhle, zjevily se tam, kde jsem je chtěl mít. Myslím, že to i u tebe dopadne stejně. Možná to bude trvat déle, ale je to stejný postup. Někde tady na fóru padla i citace jakéhosi paragrafu, podle kterého jsou tyto peníze až do úplného převedení stále úročené. Paragrafů tady padlo tolik, že už to nedokážu dohledat, ale určitě se nějaký právník ozve a uvede to na pravou míru.


7. 6. byl pátek, pokud jsi to 7. 6. poslal poštou, otevřít dopis a odečíst to z účtu mohli nejdřív v pondělí 10. 6., ne?


Kvůli tobě jsem to dohledal: dne 31.5. vydalo MSD na svém portálu oznámení :
REALIZACE VYBRANÝCH ÚKONů PRO ČLENY MSD
Na tohle oznámení jsem 31.5. okamžitě reagoval a zaslal platební příkaz s ověřeným podpisem a dosílkou. 4.6. zmizely peníze z mého účtu u MSD a 14.6. dorazily na můj BÚ. Omlouvám se za
ty data, ještě furt tomu nemohu uvěřit, že znovu mohu jít na pivo.
moudnik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tramin 14. 6. 2013 18:31

Tak teď jsem z toho jelen.Vyplácí MSD,nebo ne?Každopádně to zkusím a odeslal jsem e-mail.Za jak dlouho vám šťastným přišel formulář po odeslání žádosti e-mailem?
tramin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drkarel 14. 6. 2013 18:38

moudnik píše: ještě furt tomu nemohu uvěřit, že znovu mohu jít na pivo.


No, tak to jste na tom byl skutečně bledě. Je zajímavé, že někteří chápou jako nouzi nedostatek chlastu a cigaret. Osobně mám spíše pochopení pro ty, kteří mají někde složené zálohy na auto, byt.

Jinak si myslím, že to, zda ještě proběhnou nějaké výplaty do doby uvolnění zablokovaných prostředků, závisí na tom, zda bude mít MSD něco k dispozici - zda jim něco zbylo z toho balíku 400 mil., či jim něco přijde, např. na splátkách úvěrů.

K poznámce, že jsou peníze v meziprostoru úročeny, jen tolik, že pokud si dobře pamatuji, fond pojištění vkladů se vyjádřil v tom smyslu, že i tyto peníze jsou pojištěny (zřejmě včetně úročení), ovšem MSD je neúročí. Pak se tu ještě matrix chvástal, že ty úroky na MSD vysoudí, a to se jistě vyplatí - budu si platit právníka za běžné ceny, a když vyhraju, tak na odškodnění a náhradách soudních výloh (dle tarifu) dostanu míň, než mě bude stát ten právník. :-)
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod goldfit 14. 6. 2013 18:53

dr.karle.nechapu.jak muzete neco takovyho napsat...pan si da pivo...bodejt by ne za takove nervy.kdy nemel ani na chleba..ale to vy nemuzete nikdy pochopit.jste zrejme jina sorta...
goldfit
Návštěvník

Odeslat příspěvekod moudnik 14. 6. 2013 18:55

to dr.Karel
Pro Vaši informaci : Jsem nekuřák a člověk žijící velmi střízlivě a prostě. Chybí Vám asi obrazotvornost a zřejmě i fištrón. Chytáte se slovíček, protože Vám nejde o nic. Ten měsíc nejistoty v mé situaci nikdy asi nezažijete. Tak buďte rád a poraďte ostatním něco chytřejšího, třeba jak se dostat k zablokovaným penězům.
moudnik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Matrix33 14. 6. 2013 18:55

To: drkarel/joachim1

Copak, copak orgáne? ... dostal jsi za úkol odrazovat lidi od toho, aby se o své nároky soudili a brali si advokáty? :D

Jenže, tady jsme 23 let po převratu ... a chytří lidé jsou již i tady (zaplaťpánbůh) zvyklí se o své nároky soudit ... protože vědí, že vysoudit mohou mnoho. :-))
Kdo se bojí tak holt nesmí do lesa ... bude dřepět někde v koutě, lízat si rány a hlavně zůstane chudý. :-)) Tak to chodí!

Ale tvoje vehementní snaha lidi od svých práv odradit je naprosto očividná ... :shock:
Matrix33
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod moudnik 14. 6. 2013 19:00

tramin píše:Tak teď jsem z toho jelen.Vyplácí MSD,nebo ne?Každopádně to zkusím a odeslal jsem e-mail.Za jak dlouho vám šťastným přišel formulář po odeslání žádosti e-mailem?


Znovu opakuji: přečíst si na portálu MSD prohlášení z 31.5.. Žádné maily, rovnou platební příkaz s ověřeným podpisem (stačí pošta s CzechPointem za 30,-Kč) doporučeným dopisem, nejlépe s dosílkou.
moudnik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod goldfit 14. 6. 2013 19:07

ja zadal prikaz s overenym podpisem 8.6. i kdyz tady vsichni psali.ze jen blbec muze takto postupovat.ze by to nikdy neudelali a dnes rano me mych 300 000kc dorazilo na ucet.a to jsem treber kulturistiky. ..nepiju.nekourim ale dneska si opravdu pane DrKarle alias Joachyme to pivo dam.a treba i dve
goldfit
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drkarel 14. 6. 2013 19:09

goldfit píše:dr.karle.nechapu.jak muzete neco takovyho napsat...pan si da pivo...bodejt by ne za takove nervy.kdy nemel ani na chleba..ale to vy nemuzete nikdy pochopit.jste zrejme jina sorta...


Budiž mu přáno, ale že by to měla být první myšlenka ... no, jsem skutečně jiná sorta.

moudnik píše:to dr.Karel
Pro Vaši informaci : Jsem nekuřák a člověk žijící velmi střízlivě a prostě. Chybí Vám asi obrazotvornost a zřejmě i fištrón. Chytáte se slovíček, protože Vám nejde o nic. Ten měsíc nejistoty v mé situaci nikdy asi nezažijete. Tak buďte rád a poraďte ostatním něco chytřejšího, třeba jak se dostat k zablokovaným penězům.


OK, ve Vašem případě bych se zrovna neoháněl fištrónem, když všechny peníze uložíte v jednom ústavu. A to že tu nepláču, že se nemohu dostat ke svým penězům, neznamená, že by mi MSD nekomplikovala život ... jen prostě nepláču. Na rady je tu chytrolín matrix.

-- 14. 6. 2013 20:16 --

goldfit píše:ja zadal prikaz s overenym podpisem 8.6. i kdyz tady vsichni psali.ze jen blbec muze takto postupovat.ze by to nikdy neudelali a dnes rano me mych 300 000kc dorazilo na ucet.a to jsem treber kulturistiky. ..nepiju.nekourim ale dneska si opravdu pane DrKarle alias Joachyme to pivo dam.a treba i dve


I Vám budiž přáno. Já si dám pivo podle chuti/žízně, je to však jedno z prvních věcí, které si v případě nouze odpustím. A já si rozhodně zdejší diskusi nepřebral tak, že by tady všichni psali, že jen blbec může takto postupovat. Dal jste na svůj úsudek, a tak to má být. Stejně ví každý prd, co bude.
drkarel
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků