Equa bank (od 14. 11. 2022 sloučeno s Raiffeisenbankou)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod moure 18. 1. 2018 04:13

moure
Návštěvník

Odeslat příspěvekod moure 18. 1. 2018 09:10

Tak si to precti poradne.
Ferenhel píše:V internetovém bankovnictví společnosti Equabank došlo k výraznému zpomalení plateb. Takže platbu společnosti Nordic Telecom jsem sice odeslal včas, ale protože tato platba nedorazila během 24 hodin, jak je v civilisovaných státech zavedeným zvykem, systém Nordicu Telecom okamžitě vygeneroval upomínku, včetně vyhrožování SOLUSEM. Výsledkem byla rozzuřená reakce mě, zákazníka - viz minulý příspěvek. Tímto uvádím věci na pravou míru. Společnost Nordic Telecom je v tom tentokráte nevinně, já v podstatě také, protože jsem nemohl tušit, že řádně odeslaná platba nedorazila. Tím se vše vysvětlilo. Ovšem omluvit by se měla Equabank!!!!
moure
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wit.cz 18. 1. 2018 09:52

"v civilisovaných státech" je zavedeným zvykem platit faktury na poslední den splatnosti?
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod moure 18. 1. 2018 10:14

Predposledni prispevek je moc hluboko? :D
moure
Návštěvník

Odeslat příspěvekod prosieben2 20. 1. 2018 13:43

Zdravím, před měsícem jsem si založil u Equa banky běžný účet a chtěl jsem si přes internetové bankovnictví zažádat o platební kartu. Tam to ale nejde. Musím na pobočku nebo stačí zavolat na infolinku a požádat si o kartu?
prosieben2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod LorcanToG 21. 1. 2018 09:58

Spíše je otázkou, jak se ti podařilo založit BÚ bez vydání platební karty? :shock: Já si zakládal účet na pobočce v 12/2015 a karta k němu byla automaticky, vždyť to je taky jeden z důvodů, mít Equa bank, kvůli výběrům z jakéhokoli bankomatu zdarma.
Jinak pokud máš pobočku při cestě, tak bych to vyřešil tam. A jestli budeš volat, tak pak napiš, jaká byla úspěšnost, byly tady na fóru rozporuplné zkušenosti. Já sám jsem zatím nic telefonicky řešit nemusel....
LorcanToG
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Torns 24. 1. 2018 16:24

Cut-off nově 10:30 v ten samý den. To to ale trvalo. Nevím jestli je to smluvně závazné nebo na dobré slovo.

https://www.equabank.cz/n/equa-bank-zry ... ich-plateb
Torns
Návštěvník

Odeslat příspěvekod prosieben2 30. 1. 2018 12:17

LorcanToG píše:Spíše je otázkou, jak se ti podařilo založit BÚ bez vydání platební karty? :shock: Já si zakládal účet na pobočce v 12/2015 a karta k němu byla automaticky, vždyť to je taky jeden z důvodů, mít Equa bank, kvůli výběrům z jakéhokoli bankomatu zdarma.
Jinak pokud máš pobočku při cestě, tak bych to vyřešil tam. A jestli budeš volat, tak pak napiš, jaká byla úspěšnost, byly tady na fóru rozporuplné zkušenosti. Já sám jsem zatím nic telefonicky řešit nemusel....


Volal jsem na infolinku. Kartu posílají automaticky hned po založení účtu. V den odeslání ti pošlou sms, kde ti to oznamují. U měl byl problém, že se moje podepsaná smlouva cestou od kurýra do banky někde ztratila.
prosieben2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod losalamos 31. 1. 2018 17:12

wit.cz píše:"v civilisovaných státech" je zavedeným zvykem platit faktury na poslední den splatnosti?


nevím jestli v poslední den splatnosti, to asi ne. Ale je běžné, že spousta lidí drží peníze na svém účtu tak dlouho, jak to jde a neplatí nic zbytečně předem.
losalamos
Nadšenec

Odeslat příspěvekod jujec 1. 2. 2018 09:48

Přesně tak. Já sice radši platím den předem, ale člověk nikdy neví, jestli se mu ty peníze nebudou hodit někde ještě otočit...
jujec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod BabičkaBambulka 1. 2. 2018 10:00

prosieben2 píše:Zdravím, před měsícem jsem si založil u Equa banky běžný účet a chtěl jsem si přes internetové bankovnictví zažádat o platební kartu. Tam to ale nejde. Musím na pobočku nebo stačí zavolat na infolinku a požádat si o kartu?

Já když si u Equa zakládala účet, tak mi přivezl kurýr kartu i smlouvu. Tohle je nějaké divné... Asi bych si zavolala na infolinku a poptala se. :-l
BabičkaBambulka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DrumSession 6. 2. 2018 23:37

EQUA bude zřejmě vydávat dluhopisy (předchozí emise ze září byla za 4,40%)
http://zpravy.e15.cz/byznys/finance-a-b ... nu-1343027
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ripper6 7. 2. 2018 01:48

Torns píše:Cut-off nově 10:30 v ten samý den. To to ale trvalo. Nevím jestli je to smluvně závazné nebo na dobré slovo.

https://www.equabank.cz/n/equa-bank-zry ... ich-plateb

Slava, ted by mohli doresit jeste ty tydenni limity, udelat je denni a muzou preskocit mBank :-)
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod radecekh 7. 2. 2018 05:34

DrumSession píše:EQUA bude zřejmě vydávat dluhopisy (předchozí emise ze září byla za 4,40%)
http://zpravy.e15.cz/byznys/finance-a-b ... nu-1343027

Já to chápu tak, že ty dluhopisy ze září se stanou veřejně obchodovatelnými, ne že budou vydávat nové.
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 9. 2. 2018 01:31

Torns píše:Cut-off nově 10:30 v ten samý den. To to ale trvalo. Nevím jestli je to smluvně závazné nebo na dobré slovo.

https://www.equabank.cz/n/equa-bank-zry ... ich-plateb


Kdyz to probehlo TZ, tak to bude zavazne, ale 10:30 je zoufale slabe, kdyz uz skoro kazdy ma 12:00, dokonce i fio, ktere dojilo za zrychlenou platbu co to slo...
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků