Equa bank (od 14. 11. 2022 sloučeno s Raiffeisenbankou)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Delitzsch 14. 11. 2018 22:46

Mně to přijde skutečně šokující, že kvůli tomu dali výpověď. Očekával bych větší respekt k individuálním potřebám klienta. Měli přinejmenším varovat. V kalkulacích nákladů se zpravidla předpokládá alespoň jeden hotovostní vklad za měsíc, proto vesměs všechny banky mají min. 1 vklad na pokladně zdarma.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 15. 11. 2018 06:31

A já pro to mám celkem i pochopení - není to fakticky vklad hotovosti. :) Nevím, třeba jsou taky solidární s bankou, která vydala kreditku. Fakt je, že pro Equa jsem klient na prd a banka Equa je pro mě taky na prd. Využíval jsem v minulosti postupně všechny jejich spořicí účty (tahle jejich politika z nich udělala pro mě nesympatickou banku), a když už tam nějaké peníze ležely, platil jsem jejich prostřednictvím některé výdaje domácnosti. Kartu jsem používal výhradně pro výběry. Založil jsem si účet v EUR s tím, že využiji částečnou "multiměnovost", ale nakonec se objevily lepší možnosti. Když jsem jim "chtěl dát vydělat" a poptával hypotéku (na stavbu RD), neuměli ji poskytnout (uměli jen nákup nemovitosti). Od jisté doby není konkurenceschopný úrok, navíc pak vyžadoval platby kartou, takže se postupem doby stala jedinou transakcí na jejich účtech pošta. Upřímně jsem již déle uvažoval, že ty účty vypovím, "bránila" mi v tom jen ta pošta a lenost. V neposlední řadě jsem drzej a neuctivej, např. požaduji odpovědi na mnou kladené dotazy a vyjadřuji nelibost, že mi naopak kladou dotazy ohledně 50k transakcí. A kdo ví, třeba jim ta transakce přijde nějak podezřelá z hlediska praní špinavých peněz. Úplně mi nepřijde, že by tam dělali moc inteligentní lidi, protože ani tu výpověď nedokázali naformulovat správně (což ovšem platí i o takové Unicredit, která první verzi výpovědi zmatlala totálně).
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod xls 15. 11. 2018 08:03

Sice jsem si tam zakládal účet jen kvůli nějaké prémii, ale nakonec jsem si nechal. Pak jsem postupně zakládal spořicí účty, jak zdokonalovali podmínky. Dokonce jsem to párkrát použil k výběrům v zahraničí, než zmrvili kurzy.
Poslední podmínky pro spořicí účet ze září bych sice taky mohl plnit, ale objevily se lepší varianty, takže taky zůstala jen pošta, kterou využívám na dvou účtech pár let.
Uvidíme, jestli to taky vypoví, zbytek služeb je pro mě stejně nepoužitelný.
Jinak jestli jim pošta vadí, tak by ji měli zrušit, a ne vypovídat účty těm, co nabízené služby využívají.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod jujec 15. 11. 2018 14:54

Přesně - nebo říct - hele, nechte toho, zrušíme Vám účet, případně omezit to nějak v sazebníku (např. max. 3x ročně). Ale zrušit účet, to je podle mě už moc. Navíc 2x měsíčně výběr z bankomatu je pro ně dražší než jedno poštovné, takže nechápu.
jujec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fc70 15. 11. 2018 17:01

Asi primárně nemají zájem riskovat velké pokuty kvůli AML.

A i kdyby klient o tom přeposílání a kreditkách a bonusech říkal pravdu, nemají moc důvod se s takovými klienty, ze kterých nikdy nic nebude a jen je stojí peníze, přetahovat o to, jaká jsou přesně pravidla všemožných reklamních akcí – lepší klienta odstřihnout rovnou než se s ním další rok babrat.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod xls 15. 11. 2018 17:15

Bance se nechce babrat s klienty, klientům s bankou taky ne. win-win řešení.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod audiobullys 15. 11. 2018 18:40

já si tam posílám 50 k převodem a během několika hodin vybírám kartou a nic. já teda nemám trpělivost to tam posílat složenkou. ale nechápu co jim na posílání peněz vadí.
aml je ale na straně pošty, když tam jdu vkládat na svoje červený konto, tak pomalu chtěj vědět číslo bot. něco jinýho jsou vkladomaty do 300 tisíc přístupný i vo víkendu. a připisující okamžitě.
jednou mi volali z Kb, když jsem si místo 50 vložil na účet 110 a poslal si je do hello banky na svůj účet. tak se mě ptali jestli toho pána znám komu jsem to poslal :-)
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 16. 11. 2018 14:05

drkarel píše:Jednu dobu určitě nešel zrušit u ČSOB/Poštovky a někdy právě u Equa (v čekárně nebyl, provedený nebyl …).


To je ale jen pár chvilek díky Equa dávkovému systému.

-- 16. 11. 2018 14:10 --

TnT2 píše:Asi kvůli poplatku 41 Kč za poštovní poukázku, který vracejí každý měsíc, je to pro ně náklad.


Komu vraceji? Poplatek za poukazku snad plat8 ten, kdo poukazku posila :-)

Ale pokud jsem to spravne pochopil, tak pro zruseni uctu v Equa staci si tam posilat penize slozenkou, kde asi maji problem s identifikaci puvodu penez

Proste to mel chlapec lepe maskovat, jednou 50145 a podruhe 50021 a do popisku dat: “vyplata DPP” nebo tak neco :-) Tedy pokud to jde u dobirky definovat, asi ne. Jak se to jevi na uctu?
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TnT2 16. 11. 2018 14:29

Equa nemá vkladomaty ani pokladny na pobočkách, nahrazují to tím, že tomu, kdo si peníze vloží na BÚ poštovní poukázkou A jednou měsíčně proplatí cenu za takový vklad hotovosti až do výše 50 000 Kč tím, že mu na ten BÚ připíšou 41 Kč.
Curve karta promo kód na £5: RG7YB | Bondster promo kód: 0539 | Mintos kód: 21GMHB | Portu na 3 měsíce zdarma? Stačí SZ.
TnT2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drkarel 16. 11. 2018 14:34

vpe: Sorry, ale Ty jsi zase chytrej. :)

V první citaci jasně píšu "jednu dobu" a myslím tím dobu, kdy se v Equa příkaz "ztratil" na celý den, takže Tvé užití přítomného času není na místě.

Ve druhé věci jsem ten potrefený chlapec. Nepřijde mi, že by to Tvé maskování nějak pomohlo, ale asi znáš myšlenkové pochody Equa lépe. :)
Naposledy upravil drkarel dne 16. 11. 2018 17:07, celkově upraveno 1
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod alfas123 16. 11. 2018 14:48

Equa ma snad jeden vkladovy v Prahe, nie?
alfas123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vpe 16. 11. 2018 18:51

Pokud se prikaz ztratil na cely den, jde o chybu a je cas na reklamaci. To musi opravit.

Zajima me, co na tom vypisu equa vidi. Jestli rozpozna rozdil mezi vkladem a dobirkou.

Pokud okradas jednu banku o 700 a druhou o 41 mesicne, je to ok technicky (jak by rekl Andree) a fakticky je to podvod, jak by rekl prokous.

-- 16. 11. 2018 18:53 --

TnT2 píše:Equa nemá vkladomaty ani pokladny na pobočkách, nahrazují to tím, že tomu, kdo si peníze vloží na BÚ poštovní poukázkou A jednou měsíčně proplatí cenu za takový vklad hotovosti až do výše 50 000 Kč tím, že mu na ten BÚ připíšou 41 Kč.


Jo ted uz ten podvod a parazitovani na equa chapu... to jsem nevedel, ze existuje tento dumping. Z karlovo textu tohle nevyplynulo, na cem banku poskozuje.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 16. 11. 2018 19:39

No, on to tady totiž víceméně každej ví. :) Ten ztracenej příkaz neřeš, to už je opraveno, to se běžně stávalo v dávnější minulosti. Ono se vůbec ztrácíš ve více věcech (jako ostatně obvykle). Nevolil bych tak silná slova, ale v zásadě ano a taky rozhodnutí Equa akceptuji vcelku bez keců. Zapomněl jsi na to, že se ještě obohacuji na 50k bezúročného úvěru (ale to se bohatě vejde do těch Tvých 700,-). Ale víš … mě to baví. :)

Rozdíl mezi vkladem a dobírkou asi nevidí a asi ani nemohou. Zpátky to jde víceméně stejně jako poukázka A. Celou dobu hovořili o vkladu a vlastně ani nevím, zda jim po mém vysvětlení úplně došlo, o co jde.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod anonymni 17. 11. 2018 15:35

50 k bezurocne?
anonymni

Odeslat příspěvekod drkarel 17. 11. 2018 17:05

Úplně nechápu Tvoji otázku či podiv. Ano, hotovost vytažená z kreditky (která se dle podmínek dané kreditky buď neúročí, nebo je vytažena tak, že to banka vnímá jako platbu) je v rámci bezúročného období bezúročná. Fakticky (při vhodném toku splátek/výběrů) jde kreditky téměř celou dobu mít bezúročně vyčerpané na maximum, takže to není ani tak 50k, ale kreditní rámec. (U pošty samozřejmě do nákladů vstupuje platba za dopis s dobírkou.)
drkarel
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků