Equa bank (od 14. 11. 2022 sloučeno s Raiffeisenbankou)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Smurfik 22. 11. 2017 17:10

treborit píše:"odeslání SEPA je od 2 Euro" = minimalni vyse transakce je 2 EUR, toto slovni spojeni "je od X CZK" se bezne pouziva jako "cena od"


Reagoval jsem na příspěvek, kde byl dotaz na minimální transakci. Navíc o pár příspěvků výše píšu, že odchozí SEPA je zdarma, tož asi tak. Navíc, toto je vlákno Equa, takže to tu nebudeme dále plavelit.
Smurfik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod treborit 22. 11. 2017 17:19

OK, jdu to promazat ...

-- 22. 11. 2017 17:22 --

btw. kdyz uz dobijet Revolut 10 EUR, tak 10.5 EUR :) ten 0.5 je zdarma ....
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod Smurfik 22. 11. 2017 20:28

Z jaké karty jsi takto dobíjel? Zkusil jsem debetku RB napojenou na Eur účet a strhlo se celých 10,50 Eur.
Smurfik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod treborit 23. 11. 2017 07:40

Myslim tim, ze Revolut pri uctovani +1% fee zaokrouhluje a z 10.5 strhne stejne jako z 10.
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod alfabetagama 24. 11. 2017 12:14

Nevíte prosím někdo, jestli ještě jiná banka v ČR kontroluje u příchozí SEPA platby celé jméno příjemce?
Poslali mně 1000EUR z německé DKB na můj EUR účet v Equa v pondělí ráno, ve čtvrtek ráno jsem volal do Equa, proč se platba stále nepřipsala, EQ slíbila, že do večera ještě zavolá.
Zavolali odpoledne s tím, že v kolonce "jméno příjemce" vyplnil odesílatel jen kř.jméno JAN a ne celé jméno JAN NOVÁK, jak je prý nutné. Argumentoval jsem, že už kolikrát platby chodili jen s příjmením NOVÁK bez křestního jména a taky že při poslání SEPA platby z Equa do Equa stačí vyplnit jen ABCD do kolonky jména a platba vždy přijde. Také jsem navrhl, že odesílatel pošle hned ještě 1EUR s celým jménem, aby to byl jako muster, (což taky odesílatel ve čtvrtek poslal - platba taky v pátek přišla).
Leč všechno marné... Poslali 1000EUR zpátky, odesílatel v Berlíně je uviděl vrácené ve čtvrtek večer.
Myslel jsem, že to Equa dělá naschvál, kvůli tučnému poplatku za "nesplněné náležitosti platby", ale žádný poplatek si Equa ani DKB zatím nestrhli (snad až koncem měsíce?).

Nechápu vůbec, proč to dělají, proč si přidělávají práci, když nevím o jiné bance v ČR,
která by takto SEPA platby vracela. (Ale možná to ještě někdo dělá taky.)

Taky mi je záhadou, že poplatek 9Kč za příchozí SEPA ze sazebníku se ukazuje na detailu transakce, ale pak se mi zdá, že se nenaúčtuje, ale to je jiné téma.
alfabetagama
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drkarel 24. 11. 2017 12:44

ČSOB taky 2x vrátila z cca několika set takovýchto transakcí.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod pts9987 11. 12. 2017 14:54

Zdravím,

chci se zeptat zda tu někdo z Vás nemá KB a zároveň equa, kvůli výpadkům sem nemohl poslat transakci a zjistil jsem, že dnes ji už nepošlu - přes Express linku údajně nelze poslat express platbu, i když to má v názvu...

Na equa nejde nijak vložit, aby tam byli peníze ještě dnes, chci se tedy zeptat, zda tu někdo nemá KB i equa a byl by ochtotný (poté co mu já první pošlu peníze na KB a připíšo se mu) mi ze svého equa účtu poslat finance na účet u euqua. Nabízím 300 CZK odměnu, kdybyste někdo mohl pomoci pište do zprávy. Jedná se o menší částku.

Pokud někdo zná jiný trik jak equa vložit peníze ihned, prosím o info, děkuji a omlouvám se za příspěvek trochu mimo téma..
pts9987
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod A1rh- 1. 1. 2018 14:13

zdravím Vás v Novém roce,
dívám se kam rozdělit peníze, které už se nevejdou na mnou aktuálně používané spořící účty (Air, RB, ING, přesun z Creditas na lépe úročený).

Chápu správně, že v Equa si zdarma založím BU a SU HIT a abych z vložených 200 tisíc dostal 0,8% stačí, když budu točit 10 tisíc na BU z mého účtu v jiné bance? Nevadí, že to bude účet na moje jméno? Jestli tam není nějaký háček, u RB to takto funguje.
(Podobně se chci mrknout ještě na Sberbank s jejím Fér Spořením Plus a točením 15 tisic na BU Fér Activ).
Díky za Vaše zkušenosti.
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod Markil 1. 1. 2018 14:24

není tam háček. vlastní účet z cizí banky je v pohodě ;-)
Markil
Nadšenec

Odeslat příspěvekod mpistora 1. 1. 2018 18:37

Je v Equa bank normální, že Spořicí účet HIT ještě nemá prvního večer vygenerován výpis, ač jiné účty (běžný, spořicí v téže bance) už mají?
mpistora
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mimonik 1. 1. 2018 19:12

Tuhle fci sem jeste nevyuzil, ale koukal jsem, ze ho tam taky nemam. Imho jim to trosku dele trva, nektere joby bezi pres noc a musi jit v urcitem poradi (uroku, generovani vypisu), jestli jim to spadlo, tak to v pondeli nekdo nahodi.
Mimonik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fc70 1. 1. 2018 21:39

Generování výpisů běžně chvíli trvá, do dne nebo nejvýš dvou by tam měly být všechny.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod anonymni 15. 1. 2018 08:59

Nejede IB ani apka.
anonymni

Odeslat příspěvekod Alfréd z hor 15. 1. 2018 09:13

nnnokiaE52 píše:Nejede IB ani apka.


Tak jsem rád, že to nemám rozbitý jen já, rád nebudu, jestli právě zkrachovala...
Alfréd z hor
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 15. 1. 2018 09:38

Šíříte tu zbytečně poplašné zprávy. Před chvíli jsem to zkoušel a IB a apka fungují obojí normálně bez problémů.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků