Equa bank (od 14. 11. 2022 sloučeno s Raiffeisenbankou)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod alfas123 15. 10. 2018 17:56

Aj medzi cudzimi uctami v Eque cez den to je rychle.
Ja povazujem za pokrok aj cut off times. Kedysi clovek musel zadat platbu vo vseobecnosti s dennym predstihom...

Dik za info o pomalosti v noci, bude sa hodit v inom casovom pasme :-)
alfas123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vlazy 15. 10. 2018 18:44

Equa bank se pomalu ale jistě zlepšuje. Minulý týden jsem zjistil, že už opravili v IB potvrzení platby SIPO a přidali tam i spojovací číslo. Předtím tam kolonka pro spojovací číslo byla, ale bohužel prázdná (nevyplněná) a takové potvrzení pak bylo nepoužitelné.
Ještě by mohli opravit v IB potvrzení platby inkasa z účtu. Nyní tam je účet příjemce platby označený stejným jménem jako účet ze kterého se inkasuje což je nesmysl a vypadá to tak jako by stejná osoba inkasovala peníze z jednoho vlastního účtu u Equa bank sama sobě na jiný vlastní účet u jiné banky.
Ještě, že ty potvrzení o platbách si jde zdarma nechat vystavit a zaslat poštou, ale vysvětlování do telefonu co a proč konkrétně člověk chce po nich zaslat tak aby to pochopili a že banka tuto službu poskytuje dá často dost zabrat.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Franklin 16. 10. 2018 20:53

Ad časová pásma - naprosto přesný postřeh. V zahraničí se mi nechce přemýšlet o tom, jestli mi banka platbu zadrží na X hodin nebo ne, a tak se snažím nemít jako hlavní účet v bance, kde je to na denním pořádku. Typicky Equa, FIO a možná další.
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 16. 10. 2018 21:57

Ono je dobré přemýšlet vždy a nad vším. Pokud jde o banky tak pro některé lidí by možná bylo lepší je nepoužívat vůbec. V jedné bance můžou vadit pomalé převody v noci, v jiné nízké úroky, v další poplatky, chybějící některé služby, ne příliš dobré IB atp..
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Delitzsch 16. 10. 2018 22:27

Pokud je účet, platební styk, karta, výběry atd. zadarmo, je na místě tolerovat určité nedostatky. Equa dělá od začátku to, co “tradiční” banky dlouho neuměly - vydělává na nadstandardních službách, ne na základu. A to inovativním, pro běžného klienta srozumitelným, způsobem - jako např. připravované investice.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod LGA 17. 10. 2018 06:04

vlazy píše:Ono je dobré přemýšlet vždy a nad vším. Pokud jde o banky tak pro některé lidí by možná bylo lepší je nepoužívat vůbec. V jedné bance můžou vadit pomalé převody v noci, v jiné nízké úroky, v další poplatky, chybějící některé služby, ne příliš dobré IB atp..
Mám rád rozinky.
Neumět v rámci banky (či dokonce vlastních účtů) online převody (noc, víkend, svátek) je opravdu smutné, je rok 2018.

Franklin píše: Typicky Equa, FIO a možná další.
Nevím co jaký je problém u FIO v při vnitrobankovních převodech. Nedávno jsem zkoušel rychlost připsání příchozí platby a FIO mělo hodinu zpozdění oproti ostatním.
LGA
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vlazy 17. 10. 2018 09:59

LGA:
Ano, souhlasím, že ty převody v noci které nejsou online a trvají trochu déle jsou na současnou dobu už trochu přežitkem a tak trochu to kazí dobré jméno Equa bank. Předpokládám, že ale většině klientů této banky to nevadí a mnohé by ani nenapadlo se nad tím nějak pozastavovat. Samozřejmě, že se najdou i výjimky kterým to může vadit např. z důvodu zde zmiňovaného jiného časového pásma nebo jako důvod kopnout si do banky kterou nemají příliš v oblibě. Celkově, ale Equa bank i přes některé nedostatky považují za dobrou banku pro běžné nenáročné klienty.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod xls 17. 10. 2018 10:29

Když to nějakým soudruhům nevyhovuje, tak si můžou klidně zřídit (placený) účet jinde. Tam si za své peníze opravdu užijí luxusních služeb.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod vlazy 17. 10. 2018 11:20

innogy:
Že je Equa bank nejhorší tak to jsi zjistil jak? Neznám všechny banky jaká která je ale z těch několik které používám nebo které jsem měl možnost vyzkoušet mi Equa připadá být nejlepší a to i přes některé nedostatky které v ní jsou. Jako nejhorší banku v Česku bych považoval mBank od které jsem už dávno utekl. Ideální banka která by úplně všem a ve všem vyhovovala neexistuje a tak si musíme vybírat banky z těch které jsou k dispozici podle toho jaké má kdo požadavky na bankovní služby a při tom i tolerovat některé nedostatky které banky mají.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod xls 17. 10. 2018 12:53

Já používám Equa jen doplňkově, ale taky mi přijde jako skoro nejlepší. Záleží, co ale člověk přesně potřebuje.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod xls 17. 10. 2018 14:44

To nikdy neměli.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod losalamos 17. 10. 2018 15:36

To jsi blázen, že se ptáš fóra, co ti nevyhovovalo?
losalamos
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Franklin 17. 10. 2018 15:40

Mně to nepřijde jako nevhodná otázka. Člověk prostě nepříjemné zážitky vytěsňuje z paměti. ;-]
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 17. 10. 2018 15:49

innogy:
Zrušil jsi Equa bank a ani nevíš proč? A ještě si vymýšlíš takové nesmyslné prkotiny. To mi připadá tak jako by jsi tuto banku nikdy nepoužíval a neznal ji a nyní si o ni vymýšlel jen tak z legrace samé nesmysly.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod drkarel 17. 10. 2018 17:51

osobne: Nemohla to být nemožnost disponenta? To je poměrně zásadní nedostatek, ale jako nejhorší bych ji určitě neoznačil, má zase jiné klady, i když ji taky moc nepoužívám.
drkarel
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků