Equa bank (od 14. 11. 2022 sloučeno s Raiffeisenbankou)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod losalamos 13. 7. 2018 07:34

miropiro píše:Platí to pořád? Já jsem včera platil kartou v restauraci v Budapešti a poprvé za ty čtyři dny mi obsluha nabídla platit přímo v korunách. Prý by mne to vyšlo lépe než ve forintech. Trval jsem i tak na tom, že chci platit ve forintech, ale pán si trval na tom, že prý teď euro má dobrý kurz a forint je slabý či co ...


Já jsem v poslední době nezažil, že by bylo lepší platit převodem na koruny. Vždycky bylo lepší nechat to v místní měně. Nenech se nachytat.
losalamos
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Tatatoooo 13. 7. 2018 08:41

Minulý týden v Salcburku jsem dostal na výběr zaplatit zboží kartou RB za 39,98euro přes DCC - bylo tam přes 1100kč. Vybral jsem si platbu v eurech a zaúčtovanou jí mám za 1070,58kč...
Tatatoooo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod libol 13. 7. 2018 08:54

Mne teď takhle nachytali na Shellce - fakt mne nenapadlo, že obchodník může změnit parametry PO zadání PINu - no příště budu chytřejší a všude budu brát potvrzení z terminálu - ale o tom, že potvrzení PINem nic neznamená si ještě napíšu s bankou.
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod losalamos 13. 7. 2018 12:57

Teď nevím, jestli jsem to volil před pinem nebo po pinu. Mám výpadek, kdybych se rozkrájel, nevzpomenu si. Dělal jsem to několikrát téměř automaticky. Obchodník sám za sebe by neměl měnit nic. Musíš to jako majitel karty potvdit ty svým terminálem, je to tvoje rozhodnutí. Leda že by ti sebral terminál i s kartou a docvakal to do konce sám. V každém případě jak je karta venku z terminálu, už nejde měnit nic.
losalamos
Nadšenec

Odeslat příspěvekod libol 13. 7. 2018 13:12

No šoklo mne to - byl to bezkontakt (kdysi při bezkontaktu dcc neměli), takže karta se nijak nevytahovala. Nejdřív PIN až potom DCC - to se mi opravdu nelíbí - naopak to akceptuji jako své riziko.
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod akcius 18. 7. 2018 20:50

Stalo se mi nedávno na pobočce Equa, že mi zamítli žádost o založení běžného účtu ( to se mi za 26 let na bank. trhu v ČR ještě nestalo !!) Má někdo podobnou zkušenost ? Důvod nesdělili (
prý interní záležitost) znovu to mohu zkusit za 2 roky, = VÝSMĚCH.U jiných bank samozřejmě no problem. Takže za mne nejhorší banka v ČR, poreferoval jsem známým a příbuzným.
akcius
Návštěvník

Odeslat příspěvekod radecekh 19. 7. 2018 06:29

akcius:
Zkuste se oprostit od faktu, že to zamítli právě vám a zamyslete se nad tím, jestli je dobře nebo špatně, že si banky své klienty vybírají.
Chápu, že vás to naštvalo, ale z nezaujatého hlediska se to jeví jako dobrá strategie. Proč dávat zadarmo účet někomu, u koho vaše předpovědní modely ukazují, že s ním budou problémy, případně, že z něho nebude žádný zisk?
Až budete referovat svým příbuzným a známým, dejte si pozor, aby to nebyla naopak reklama, protože spousta lidí to uvidí pozitivně, stejně jako já.
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod sorra 19. 7. 2018 11:16

Proc ten duvod ale taji? Je mozne, ze treba lustrovali uverove registry, insolvencni rejstrik nebo evidenci exekuci a nechteji rict, co tam nasli.
sorra
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vlazy 19. 7. 2018 11:30

radecekh píše:Chápu, že vás to naštvalo, ale z nezaujatého hlediska se to jeví jako dobrá strategie. Proč dávat zadarmo účet někomu, u koho vaše předpovědní modely ukazují, že s ním budou problémy, případně, že z něho nebude žádný zisk?
Dobrá strategie, to záleží jaký důvod k tomu měli. Pokud něco závažného o čem se nám tu akcius nezmínil tak by to bylo v pořádku, ale to se asi nedozvíme. Pokud to bance vyhodnotil počítač nebo nějaký bankéř podle nějakých podivných kritérií nebo jen tak náhodně tak by to o bance nesvědčilo příliš dobře. Banky sice můžou komukoliv odmítnout založení účtu a žáden zákon jim to asi nezakazuje. V rámci solidního jednání by to ale měly dělat pouze ze závažných a opodstatněných důvodů. Banky mají spoustu problematických klientů ze kterých nemají žádný zisk nebo na kterých dokonce i prodělávají a i přes to jim účty zakládají nebo jim je neruší. Jsou lidí kteří zakládají účty v bankách pouze proto, že jsou zdarma a pak je vůbec nevyužívají nebo je zneužívají např. tím, že vybírají z bankomatů několikrát měsíčně po 100, 200 Kč když je to pro ně zdarma. Je i docela dost, mj. i zde ve fóru, takových co zakládají třeba i opakovaně účty pouze kvůli získání nějakého bonusu a pak je zruší nebo vůbec nevyužívají nebo zneužívají kreditky různými machinacemi k získání z toho co nejvíce peněz atp. a banky jim účty klidně zakládají nebo jim je neruší i když o tom v mnoha případech asi dobře ví.
Kdyby se to stejné co akcius-ovi stalo v některé bance tobě tak by jsi možná také byl kvůli tomu naštvaný a reagoval by jsi podobně.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Zedna1 19. 7. 2018 11:49

@akcius
Nemas nahodou exekuci?
Napriklad v mBank lidem s exekuci bezny ucet take nezalozi.
Zedňa
Zedna1
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DrumSession 19. 7. 2018 16:51

No když jsem si před časem zakládal účet u EQ osobně na kiosku, tak se mě bankéř ptal, jestli to bude můj jediný resp. hlavní účet. Tak jsem mu po pravdě řekl, že ne. Z toho moc nadšený nebyl ((ale v dnešní době člověk ve městě bez účtu??). Já na to že JBMNT. On odpověděl neutrál, žádné nadšení. Já že mám zájem o spořák, platby na netu, KK, jak to budou mít s pojištěním, a zda mi umí nabídnout hypo a co fondy? Něco měli, něco ne, něco chystají. A pak jsem se ptal já, jak to vlastně má on? Řekl, že jeden b.ú. má na hypo (kterou už má dlouho) a druhý u EQ. Pak se zase ptal on, esli budu chtít to bonusový kilo. Řekl jsem, že by mě to potěšilo, ale že nemám s sebou to doporučující číslo. A že se zastavím jindy. A že mi o to kilo zase tak nejde. Tak mě chvíli něco jakože chválil banku. Pak vyplnil formuláře, podpisy, a podle mě stopil to kilo za doporučení. Ale celkově (pro úplně novýho klienta) moc ochotný nebyl. Už tehdy to na mě působilo, že mají snahu si klienty vybírat...
Naopak když jsem rušil účet u RB, tak mladá bankéřka sršel radostí, jak jí jde práce od ruky a evidentně ji šlo o spokojeného klienta! Teprve až když jsme podepsali "Dohodu o zániku závazku", tak ji asi došlo, že už se zřejmě neuvidíme... 8-D 8-D
A ja som opáčil, že to nevadí, a že kartičku s koníkmi si napchám (slušně řečeno) do vrecúška.
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akcius 20. 7. 2018 12:40

Napadlo mi, co by by mohl být důvod neotevření účtu.Před několika lety jsem již účet v Equabank měl.Chtěl jsem tehdy refinancovat mé úvěry u jiných bank, ale zjistil jsem že Equa vůbec neuznává příjmy z pronájmu (
což platí dodnes !!) .Takže jsem jim oznámil, že taková banka je mi na nic a uzavřel účet. Ted by mi taky byli téměř na nic, jsem jsem chtěl využít jejich nabídku tel. tarifu za 100,- kč /měs. Jinak se nic neděje, obejdu se bez nich. Samozřejmě žádné exekuce , ani problémy v registrech nemám.
Navíc se nerad cpu někam, kde mne nechtějí, takže budou mít ode mne pokoj , doživotně.Tolik na vysvětlení, už se tím nebudu zabývat.
akcius
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drkarel 20. 7. 2018 12:43

To zní jako pravděpodobné vysvětlení.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Rad68 20. 7. 2018 14:22

Mně teda Equa účet opětovně zřídila, i když jsem před nějakou dobou u nich už jeden měl a zrušil, ale bylo s tim dost problémů, takže bych se nedivil, kdyby to úplně přestali dělat.
Přes net to nešlo vůbec, pak to chvílu nešlo ženský na pobočce zadat do systému (protože se jim to asi bilo s těma datama, že už mě tam měli), pak nějakou dobu nešlo heslo do bankovnictví a pak se v něm zase nechtěly zobrazovat účty. Ale po pár mailech a telefonech se to sprovoznilo.
Rad68
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vpe 27. 7. 2018 19:10

Před několika lety jsem již účet v Equabank měl.Chtěl jsem tehdy refinancovat mé úvěry u jiných bank, ale zjistil jsem že Equa vůbec neuznává příjmy z pronájmu (
což platí dodnes !!) .Takže jsem jim oznámil, že taková banka je mi na nic


OT: A co to je prijem z pronajmu, to je ten obrat/trzba, proti kteremu tezko nekdo muze zkontroluje naklady (odpisy), takze to defakto neni prijem? Asi moc slozite na male banky. Zajima me ale, jak lze tedy takovy prijem spolehlive zjistit? Nebo jsi jim snad ukazal danove priznani s rocnim cistym ziskem po zdaneni 300.000 Kc v paragrafu 9 a oni rekli: neuznavame tento prijem?

-- 27. 7. 2018 20:18 --

akcius píše:Stalo se mi nedávno na pobočce Equa, že mi zamítli žádost o založení běžného účtu ( to se mi za 26 let na bank. trhu v ČR ještě nestalo !!) Má někdo podobnou zkušenost ? Důvod nesdělili (
prý interní záležitost) znovu to mohu zkusit za 2 roky, = VÝSMĚCH.U jiných bank samozřejmě no problem. Takže za mne nejhorší banka v ČR, poreferoval jsem známým a příbuzným.


Mel jsi zkusit zalozit pres kodex mobility, aby videli, ze chces k nim a ne jen ze chces zobat tresnicky treba... na vykuky co je maji jen na vybery z bankomatu nebo chteji bonusovy urok na SU nejsou zvedavi, nekteri koko.. vyzvedavaji nekolikrat denne z bankomatu jen aby “uskodili bankam”, to byste neverili...
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků