Equa bank (od 14. 11. 2022 sloučeno s Raiffeisenbankou)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod ROlda78 23. 1. 2019 14:04

vlazy píše:
PatrikChrz píše:Jo, 3 krát dobití Regiojetu po koruně stačí :)
A za ty 3 Kč si pak s RegioJetem někde zajet autobusem nebo vlakem. :-) :-)

ano! (kdyby ti to přišlo málo, tak tam můžeš dobít více, případně to dělat delší dobu)
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alfas123 23. 1. 2019 14:07

Ja napriklad nechapem, preco mob.aplikacie maju obvykle horsiu funkcionalitu ako webove. V dnesnej dobe by som sa uz vobec neprihlasoval cez web nebyt tejto limitacie.
Je to krok Equa, je to ich biznis. Podla mna o klientov nepridu.
Mat ucet zadarmo s vybermi zadarmo a za 3 platby kartou lepsi urok, to su spolocni menovatelia typu ich klientov...
alfas123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vlazy 23. 1. 2019 16:06

alfas123:
Mobilní bankovní aplikace jsou dobrá věc pokud jsou dobře udělané a dobře funkční. To co funguje dobře a uživatelé jsou s tím spokojeni by se nemělo předělávat a měnit za něco úplně jiného, obvykle horšího. S tou novou mobilní aplikaci si Equa bank pouze trochu pohorší na oblíbenosti. Také si nemyslím, že by kvůli tomu začali ztrácet ve větší míře klienty. Nějací křiklouni kteří budou kvůli tomu vykřikovat odchodem od této banky se určitě najdou, ale asi téměř nikdo to nebude myslet vážně. Možná některým co už dávno chtěli odejít ke konkurenci ta nová aplikace nyní usnadní rozhodování a jejích odchod uspíší.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod audiobullys 23. 1. 2019 16:15

Tak už mi napsali že si mám laskavě odinstalovat starou verzi Smart banking do 29.1. a stáhnout novou jinak mi to nebude fungovat.dneska druhá banka už.nejdriv RB že mám starou nepodporovanou verzi a teď tydle.
To mi ho vyndej, to nechci vidět jak to tady taky nefunguje ty jejich nový nedodělky.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod Zedna1 30. 1. 2019 03:08

Zedňa
Zedna1
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _vpa 30. 1. 2019 07:17

Ještě zajímavější je, že je možné mobil využít i při výběru z bezkontaktního bankomatu.
_vpa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod alfas123 30. 1. 2019 07:29

To mozno vo vseobecnosti vzdy, ale uz sa mi stalo, ze si bankomat zaziadal vlozit kartu.
Na to teda nespoliehat
alfas123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Boolcz 30. 1. 2019 07:39

A k čemu to vlastně je?

Zedna1 píše:Platby mobilem zavádí i Equa bank. Začala podporovat Google Pay
https://www.cnews.cz/equa-bank-google-p ... by-mobilem
https://www.equabank.cz/n/equa-bank-sta ... google-pay
Boolcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hannys85 30. 1. 2019 09:06

Na výběr z bezkontaktního bankomatu je to super (je jich, ale ještě docela málo). Pokud to funguje (třeba z moneta kartou v mobilu se mi to kdysi nepodařilo), tak už člověk nemusí nosit ani debetku. Akorát díky toho, že equa nemá kreditku a asi ji nikdy mít ani nebude, tak pro platby v obchodech jsou lepší kvůli bonusů kreditky. Plno lidí se však kreditek bojí, tak věřím, že to pro ně bude přínosem. Přece jen je equa nejvíce bezpoplatková banka, která podporuje google pay. I když pravda mbank konečně zrušila nějaké nesmyslné poplatky.
hannys85
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Gandalf007 30. 1. 2019 20:39

Equa se zase pochlapila... přihlášení do IB se povedlo až po zaslání druhého sms-kódu. Teď chci zadat odchozí platbu a už 5x mne to vyzvalo k opětovnému vyžádání sms-kódu... a žádný nedorazil. Přitom mi mezi tím dorazil přes stejného operátora obratem kód pro RB. Teď mi konečně dorazila sms pro Equa, ale mezitím už okénko zešedlo. Zadal jsem tedy pošesté požadavek a tentokrát už kód dorazil do 10 s. Sláva, příkaz byl přijat...
Gandalf007
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod minarjo 30. 1. 2019 22:47

@Gandalf:
A proč nepoužíváš novou mobilní Equa aplikaci? U ní jak přihlášení, tak platby do 10 tisíc Kč lze autorizovat jen otiskem prstu (nebo 4místným číslem). Žádné SMS kódy tedy už nejsou u Equa hodně dlouho třeba...
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod fc70 31. 1. 2019 03:03

Equa zvýšila sazby TV, většinou dost neznatelně, na 3–5 citelněji; 5 let je teď za 2% p.a.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod MP007 31. 1. 2019 10:11

minarjo: Mobilní bankovní aplikace dosud systémově bojkotuji - všechny. Netvrdím, že je to moudré nebo praktické, ale zatím to nemá moji důvěru a nechci řešit, nakolik je můj mobil bezpečný nebo zabezpečený :-)
MP007
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _vpa 31. 1. 2019 11:29

Často je to bezpečnější než prohlížeč na počítači, ale stejně jako u počítače, člověk musí vše pro jistotu pečlivě kontrolovat, včetně potvrzovacích smsek (či jiných kroků), aby platbu neposlal např. na jiný, podvržený účet, což je princip všech podvodů z poslední doby.
_vpa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod xls 31. 1. 2019 13:17

Zabezpečit mobil i počítač je v podstatě nereálné, pokud jsou připojeny k internetu. Bezpečnější je jen zabezpečení pomocí nezávislého kanálu, a i to bych si uměl představit překonat.
xls
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků