Equa bank (od 14. 11. 2022 sloučeno s Raiffeisenbankou)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod MarekVach 5. 5. 2018 15:21

"Ony nejsou? Mám ho už dlouho a ještě jsem neplatil ani korunu"

Ne, nejsou. Kdyby byly, tak by moje odchozí platba nemohla stát 9 CZK.

Podané odpovědi na otázku: "Jsou odchozí platby zdarma?" mohou být pouze:
a) Ano, jsou, ale pouze za předpokladu, že platbu převedete nejdříve na běžný účet a teprve z něj peníze posléze odešlete jinam.
b) Ne, nejsou.

Žádná jiná odpověď neexistuje. Celou dobu byla řeč o spořicím účtu HIT, kam směřovaly i dané otázky, takže se na nic vymlouvat nelze.
MarekVach
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Jack111 5. 5. 2018 15:45

Když nejsi schopen kouknout do sazebníku, máš se ptát alespoň přesně. Například: jsou odchozí platby zdarma? - ano - za jakých podmínek ano?
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarekVach 5. 5. 2018 15:59

Otázka "Jsou odchozí platby zdarma?" je naprosto přesná. Na ní lze odpovědět pouze ANO, pokud jsou odchozí platby zdarma za všech podmínek anebo specifikovat ty případy, za kterých odchozí platby zdarma nejsou. A ono fakt nic specifikováno nebylo. Je sice, jak tu tvrdíte, moje chyba, že jsem si nepřečetl obchodní podmínky, ale zároveň rozhodně není moje chyba, že mi v bance lhali nebo alespoň mystifikovali.
MarekVach
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Jack111 5. 5. 2018 16:30

Jsou odchozi platby zdarma? Ja jsem za celou dobu neplatil ani korunu za odchozi platbu. Tedy ano je spravma odpoved. Zadny lhani. Mohla to rict lepe, ze treba za zahranicni platby nebo za prioritni a mimo vlastni ucty se plati, ale nezmineni rozhodne neni lhani.

I s tim jak tu pripominas svoji situaci miliinare mi v hlavne zni Gordon Gekko a jeho blazen a jeho penize maji stesti, ze se potkali.
Jako neprecist si sazebnik a divit se, ze mi podle nej uctuji poplatky...co na to rict no.
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarekVach 5. 5. 2018 16:47

Jenže řeč byla celou dobu o SÚ HIT, nikoliv o běžném účtu. Ani nevím, jestli je povinnost/nutnost ten běžný účet u Equa Bank mít? Pokud to není povinnost, tak nelze defaultně předpokládat, že ho každý mít bude. A i pokud ho má, tak přestože z něj jsou odchozí platby zdarma, neznamená to, že jsou zdarma odchozí platby ze SÚ HIT.
MarekVach
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Jack111 5. 5. 2018 17:12

Ano celou dobu. A celou dobu jsou prevody mozne zadarmo. Co na tom porad nechapes?
Nelze otevrit tento sporici ucet bez beznyho.
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarekVach 5. 5. 2018 18:56

Pokud jsou celou dobu převody zdarma, tak jak je možné, že mi za něj bylo naúčtováno těch 9 CZK? Tak asi zadarmo nejsou...
MarekVach
Nadšenec

Odeslat příspěvekod anonyni 5. 5. 2018 18:57

https://www.equabank.cz/download/1063-s ... 112017.PDF
Lze u této banky dobít kredit na mobilní operátory? Zvažuji si otevřít účet. A ještě bych měl dotaz ohledně telefonických nabídek, zda často volají nebo lze rovnou nastavit v bance, že nemáte zájem o obchodní nabídky? Děkuji.
anonyni

Odeslat příspěvekod MirekM. 5. 5. 2018 19:32

Jack111 píše:Ano celou dobu. A celou dobu jsou prevody mozne zadarmo. Co na tom porad nechapes?
Nelze otevrit tento sporici ucet bez beznyho.


Nechápu, co zde stále řešíte: https://www.equabank.cz/dulezite-dokume ... k-poplatku

Platby ze SÚ jsou zdarma jen na vlastní účty v Equa, tedy např. na vlastní BÚ, jinak za 9 Kč.

Pokud chci něco z Equa zaplatit a nemám dost financí na BÚ, převedu si je ze SÚ na BÚ (zadarmo) a z BÚ provedu zadarmo platbu v rámci ČR.
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod MarekVach 5. 5. 2018 19:34

Řeší se tu to, že mi na pobočce jednoznačně řekli, že převody ze SÚ HIT jsou zdarmo a poté hned při první příležitosti mi za ten převod zdarma naúčtovali 9 CZK. Jinak nic
MarekVach
Nadšenec

Odeslat příspěvekod glock69 5. 5. 2018 19:36

Nebylo by lepší jít to řešit na pobočku? Tady to asi nevyřešíš... Teda kromě velkých odchodů a okamžitých návratů.
glock69
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jack111 5. 5. 2018 19:37

Ne. Řeší se tu, že někdo použil placenou službu a diví se, že je placená :-D
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MirekM. 5. 5. 2018 20:29

MarekVach píše:Řeší se tu to, že mi na pobočce jednoznačně řekli, že převody ze SÚ HIT jsou zdarmo a poté hned při první příležitosti mi za ten převod zdarma naúčtovali 9 CZK. Jinak nic


Nezoufej, mně se v počátcích v Equa také podařil převod ze SÚ za 9 Kč, od té doby si to dobře pamatuji ... :-)

Kdybych měl řešit, co mně za x let selhali na pobočkách nebo infolinkách, musel bych si z toho již hodit mašli. :-)
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod MarekVach 5. 5. 2018 20:42

Jo, řeší se tu, že někdo použil placenou službu, která podle tvrzení onoho poskytovatele měla být zdarma. Mezi normálníma lidma se tomu lidově říká podvod. Podle většiny diskutérů FinExperta se jedná o čin hodný obdivu.
MarekVach
Nadšenec

Odeslat příspěvekod marvy 5. 5. 2018 21:14

tak uz se na to vy**er.Pises romany uz nekolik stranek.Opravdu je nejlepsi ta pobocka,tady tech 9Kc nevyresis.-)
marvy
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků