Equa bank (od 14. 11. 2022 sloučeno s Raiffeisenbankou)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod LGA 15. 11. 2017 20:47

Některé klienty to jistě potěší, ale kdo potřeboval platby D+0, předpokládám že má účet u jiné banky.
ČSOB zavedlo D+0 letos v květnu, ale v rámci banky to stejně neumí po 20 hodině + víkendy a svátky.
Něco co mBank umí již 10 let !!!
LGA
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Korzaik 21. 11. 2017 23:23

Ahoj, budu potřebovat nějaká Eura do Německa a nechce se mi obcházet směnárny, tak jsem si řekl, že bych si je vybral až tam. Takže jsem si založil přes IB EUR účet a přiřadil k němu platební kartu. Mám nějaká eura investovaná na Mintosu, takže si to představuju tak, že si Eura pošlu na ten EUR účet u Equa a pokud budu v Německu platit kartou, tak se budou strhávat z něho. Pokud budu vybírat z bankomatu, tak to také bude probíhat z EUR účtu, takže mě nebudou trápit kurzy.

Vidím tam teda jen dva poplatky - 29 Kč za příchozí EUR platbu (nebo 9 Kč, pokud by to byla SEPA, to nevím) a 9 Kč za výběr z bankomatu v zahraničí. Tyhle poplatky se účtujou v jaké měně?

Pokud tam nejsou jiné háčky, tak mi ta nabídka přijde OK. Mám teda ještě Airbank, mBank (ale bez karty), Creditas, ČSOB a RB+Hello kreditky, pokud by tam náhodou byla lepší nabídka pro můj případ.

edit: Vyvstal jeden problém, abych si mohl z Mintosu peníze vybrat, musím si tam nejprve poslat vklad pár centů z toho EUR účtu pro ověření, to ovšem nepůjde jinak, než jako SEPA platba, která je bohužel u Equa Bank za 99 Kč. :hm To mě štve.
Dřív jsem vklady dělal přes TransferWise a RoklenFX, tak bych to mohl poslat zpět přes ně, ale to se mi moc nechce, nevím, jestli tam nejsou nějaké poplatky a trochu mě tlačí čas.
Korzaik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Smurfik 22. 11. 2017 09:12

Taky mám něco v Eurech na Mintosu a tyhle platby řeším přes Revolut. Pokud jej nemáš a spěcháš, tak by ti zatím měla stačit ta jejich virtuální karta. Virtuální kartu si dobiješ třeba Cetelemkou, pak z Revolutu pošleš SEPA platbu do Mintosu (zdarma) a pak už můžeš v Revolutu zdarma přijímat platby z Mintosu. Potom už je na tobě, jak s tím naložíš, buď budeš platit přímo tou Revolutkou nebo si pošleš zdarma SEPA platbu třeba do Equa.
Naposledy upravil Smurfik dne 22. 11. 2017 09:24, celkově upraveno 1
Smurfik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Korzaik 22. 11. 2017 09:18

Revolut neznám, popravdě se mi moc nechce zakládat / studovat další službu. Ještě jsem zkusil napsat na Mintos, jestli by mi tam ten Equa účet nevložili manuálně a pokud ne, asi mi nic jiného, než ten Revolut nezbude.
Korzaik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Smurfik 22. 11. 2017 09:37

Ještě mě napadlo, že když jsi tam posílal přes TransferWise, tak bys to mohl zkusit přes ten jejich Borderless Account, ale tam je myslím nějaký poplatek za odchozí platbu.
Smurfik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Korzaik 22. 11. 2017 12:57

Nevím teď, jak se zachovat, zda založit Revolut, nebo řešit Equau. Z Mintosu mi napsali, že k ověření účtu namísto platby stačí potvrzení o vlastnictví účtu od banky (a nejlépe asi v angličtině), ale umí Equa nějaké takové potvrzení? A nebylo by to zpoplatněné? Možná by stačil i výpis, ale i pro ten bych musel na pobočku, jelikož zatím žádný nemám.
Korzaik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Smurfik 22. 11. 2017 13:27

Založil bych Revolut. Bude s tím práce možná méně, než s vyřizování dokladů od Equa a výhody Revolutu využiješ i později.
Smurfik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Korzaik 22. 11. 2017 14:30

Tak jsem to tak udělal, díky za rady, minimální transakce na Revolutu je 10 Euro?
Korzaik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Smurfik 22. 11. 2017 14:57

Dobití kartou je min. 10 Euro, odeslání SEPA je od 2 Euro. U kreditky je poplatek 1%, takže nejrozumnější je to z Cetelemky.
Smurfik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod treborit 22. 11. 2017 15:58

Doplnim : pokud chcete dobijet kreditni kartou Revolutku, pouzivam kombinaci Transferwise - Borderless account a odtud SEPA na muj ucet (IBAN) u Revolutu ... Transferwise si totiz nebere 1% ale 0.4% z dobiti ... odchozi SEPA je u TW za 0.6 EUR
Naposledy upravil treborit dne 22. 11. 2017 17:20, celkově upraveno 1
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mimonik 22. 11. 2017 16:07

Koukali jste na tu novou smart appku pro Equa (separe aplikace na google play)?
Me prijde teda dost hnusna a neprehledna. Zadny oddeleni, at uz barevny nebo horizontalni carou mezi transakcema, nesmyslny popisky u casto opakujicich se plateb. Prijde mi to jako krok zpet.
Mimonik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Smurfik 22. 11. 2017 16:08

treborit píše:Opravim: SEPA poslete zdarma ..


Píše se tu někde, že SEPA není zdarma?
BTW u částky 10 Eur fakt vyjde výhodněji ta Cetelemka...
Naposledy upravil Smurfik dne 22. 11. 2017 16:57, celkově upraveno 1
Smurfik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drkarel 22. 11. 2017 16:54

Nepíše.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod treborit 22. 11. 2017 17:01

smazano
Naposledy upravil treborit dne 22. 11. 2017 17:20, celkově upraveno 1
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 22. 11. 2017 17:07

Nejsem autor, nemám Revolut a pochopil jsem to. Tak trochu taky záleží na kontextu. Nezbývá než konstatovat, že už jsi z těch super/hypermarketů pěkně zblblej. :)

A vlastně jsi to ani nemusel tak přesně citovat, bylo celkem jasné, co tě zmátlo.
drkarel
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků