Jake bankovky vydava ktery bankomat?

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Noxik 3. 7. 2010 13:51

Rad bych zde s pomoci ostatnich dal dohromady seznam bankomatu s udajem, ktere bankovky vydava bankomat ktere banky. Smysl tohoto seznamu je, aby si clovek mohl spravne volit vybiranou castku s ohledem na to, jake bankovky dostane. Kdyz clovek plati zmrzlinu dvoutisicovkou, neni to nic prijemneho.

Ceska Sporitelna - 2000, 1000 a 200 Kc. Doporucuji vybirat castku koncici na 800, dostanete 4 kusy 200 Kc bankovek.

CSOB - 2000, 1000, 500 a 100 Kc. Doporucuji vybirat castku koncici na 900, dostanete 1 kus 500 Kc a 4 kusy 100 Kc bankovek.

Prosim pridejte svoje zkusenosti. Dekuji.
Noxik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fikyyy 3. 7. 2010 13:52

Gemoney: 2000,1000,200 ikdyz tu 2 tisicovku sem zazil jen v Praze v Opletalce :)
fikyyy
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 3. 7. 2010 20:10

Noxík: já vybíral z bankomatu ČSOB umístěného v Praze 4 na poště Na strži a dával jenom stovky, chtěl jsem původně 50 000 Kč, ale po 5. výběru (5 * 40 stokorun) už mi došla trpělivost a šel jsem naproti do Bauhausu, kde mi bankomat (rovněž ČSOB) vydal dvoutisícovky. Možná to bylo proto, že to bylo čtrnáctého (po výplatách). Následující týden mi už vydal tisícovky (opět 50 000 Kč)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noxik 4. 7. 2010 07:57

PatrikChrz: Kez bych tu takovy bankomat mel :D. Navic si rikam, ze ten bankomat nenahlasi nekam na ustredi, ze uz nema velke bankovky, at ho doplni. To si odchazel od bankomatu s pytlem na zadech ne?

Sauron: Tato moznost me nanapadla. No nejlepsi by bylo, kdyby se toho ujmul nejaky zdejsi autor a oficialne se zeptal bank. Jen se obavam, ze ty by akorat zahuhlaly neco o obchodnim tajemstvi a smytec.

Vcera mi nekdo rikal, ze pry jedna banka v CR ma bankomaty, ktere umoznuji zvolit si, v jakych bankovkach to chci. Bohuzel nevim tu zasadnejsi informaci, ktera banka to je. Nevite nekdo?
Noxik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 4. 7. 2010 08:00

Noxik píše:PatrikChrz: Kez bych tu takovy bankomat mel :D.

Pořiď si Osobní účet zadarmo a můžeš vybírat klidně po stokorunách :), už jsem taky vybíral z jednoho bankomatu stovku.

Noxik píše:Navic si rikam, ze ten bankomat nenahlasi nekam na ustredi, ze uz nema velke bankovky, at ho doplni. To si odchazel od bankomatu s pytlem na zadech ne?

Ne, bylo to v areálu pošty, tak jsem si hned došel k přepážce vyměnit :)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noxik 4. 7. 2010 08:32

PatrikChrz: Diky za navrh, ale vis jak dlouho bych vybiral 10 - 20 000 po stovkach? To uz ty drobne radsi ozelim.
Noxik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fikyyy 4. 7. 2010 09:19

patrik: a kolik stala vymena? :)
fikyyy
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 4. 7. 2010 11:43

Nic, na poště si za to snad nikdy nic neúčtují, nebo tys někdy něco platil?
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fikyyy 4. 7. 2010 17:08

Patrik: no ja si snad ani nikdy na prepazce cash nemenil :) max tak CZK za EUR :)
fikyyy
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jirik74 9. 7. 2010 20:27

zjednodušeně řečeno každý bankomat vydává takové peníze, jaké do něj obsluha uložila a jaké v něm ještě zbývají. Například u zde zmíněné ČSOB se mi ve stejném bankomatu při výběru shodné částky (6800 Kč) někdy objeví jako nejvyšší bankovky 2000 kč, někdy 1000 Kč, ale přinejmenším jednou tam byly skoro samé 500 Kč...
Jirik74
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod iggi 9. 7. 2010 20:31

u nas sa uz daju vyberat bankovky ake clovek chce... ale to asi len koli tomu ze mame euro...
ale najmensia bankovka je 10€...
iggi
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vor.v.zakone 9. 7. 2010 20:50

S Eurem nás tu neotravuj, my jsme rádi, že tu máme stále ještě ty staré dobré české koruny.
vor.v.zakone
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod 4honza 12. 7. 2010 11:23

Sauron píše:Noxik : Obávám sa že ne šecky bankomaty jedné banky dávajů ty samé bankovky po celé ČR.


Je to presne tak. U nas je 6 druhu bankovek a bankomaty (rozhodne ne vsechny) nemaji sloty na vsechny z nich. Banky maji bankomaty rozdelene podle nejakeho schematu vytizeni a podle toho se plni bankovkama. Napr. jen malo bankomatu ma petitisicovky, protoze by tam lezely dlouho, na nekterych mistech ale jsou, protoze se tam protaci velke castky penez.

Takze ta mapa by musela byt per bankomat :)
4honza
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 12. 7. 2010 11:25

Náhodou taková mapa by nebyla k zahození :).

Ale z opačného soudku, včera jsem v Kauflandu ve Stodůlkách vybíral 200 Kč a dostal jsem dvě stokoruny (bankomat ČSOB).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 4honza 12. 7. 2010 11:33

PatrikChrz píše:Náhodou taková mapa by nebyla k zahození :).

Ale to urcite, zvlaste pro ty, kteri z bankomatu vybiraji stylem, ze si odvezou rovnou cely bankomat :-)
4honza
Diskutér
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků