VR-Bank Zittau

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod MotionQ 10. 7. 2010 09:52

Ahoj, založil sem nové téma této banky, protože sem ho nikde nenašel.
WEB: www.vr-bank-zittau.cz
Chci se zeptat, jak ho musí člověk často používat, aby mu ho nezrušily? Např. minimální vklad, pohyby apod. Děkuji
MotionQ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 10. 7. 2010 10:15

MotionQ: nic neni nutne. Ovsem jednou za cas se musis alespon prihlasit do IB a stahnout si vypis, jinak ho vytisknou a poslou ho postou - samozrejme za automaticky poplatek.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MotionQ 10. 7. 2010 10:42

Já myslel, že ho posílají do mailu, bylo mi řečeno, že mail musím otevřít a potvrdit přečtení nebo tak něco, aby dostali odpověď, že sem výpis četl, jinak mi ho právě pošlou poštou za celkem velký poplatek.
Můžeš mi prosím poradit, kde ho v IB najdu, pod kterou kartou/záložkou?
Našel jsem Postfach->postfach->dokumente 0, tak nevím jestli výpisy mají být třeba právě zde?
Děkuji moc
MotionQ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 10. 7. 2010 12:53

Nikoliv, musis se prihlasit a tam to odtrhnout, ze si ho cetl - v mailu by nebylo jak udelat, ze si to precet. Ano, presne tam, kde si napsal budou.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 3. 10. 2011 11:15

Teď zavedli novinku, příkazy už nebude možné podepisovat TANy ze zaslaného seznamu. Nově se podepisuje pomocí krabičky s displejem, která TANy generuje. Z jedné strany se do ní strčí chipová karta, druhá strana se přiloží k označenému místu na displeji pod zadaným příkazem a krabička vygeneruje TAN, který se do příslušného políčka přepíše.
Takže další způsob na rozdíl od čisté "kalkulačky" od Citi nebo kalkulačky s vkládanou chipovou kartou u Bawag. Tohle mi přijde trochu jednodušší na obsluhu, z druhé strany další krám, který je potřeba v případě potřeby tahat s sebou. Mně se víc líbil starý způsob.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod S474N 3. 10. 2011 12:34

No me by se nejvic libil zpusob SMS, nez tyhle akrobacie.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 3. 10. 2011 13:33

SMSky umějí myslím jen na německý čísla - to se asi dá pochopit, česká banka by to na zahraniční číslo asi taky neposílala.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod franko_cz 16. 1. 2012 19:33

Posílá banka roční výpis z účtu automaticky papírově a stojí to něco?
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 16. 1. 2012 22:47

Neposílá, posílám měsíční. A to zdarma do schránky v bankovnictví, když si to do měsíce nestáhnete, tak to pošle za poplatek poštou.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod franko_cz 23. 1. 2012 08:59

Tak ta ctecka s kartou a laser show je pekny oser, vcera jsme to testovali u znamych a nepovedlo se to (mozna uz byla tma).
Dale to vypadalo, ze jednim prikazem nejde zaslat vic nez 2000 EUR.
Muze k tomu kdo to pouziva neco napsat? Diky
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 23. 1. 2012 10:45

Nevím, to čtečka s kartou funguje naprosto spolehlivě a jednoduše, na žádný problém jsem nenarazil. Udělali jste si kalibraci na rozteč těch šipek? Pak už to stačí jen mačkat podle pokynů na obrazovce.

Nějaký limit tam myslím opravdu nastavený je, taky jsem na něj kdysi narazil, bylo potřeba tam zavolat a obratem ho zvedli.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod franko_cz 23. 1. 2012 12:40

xls píše:Nevím, to čtečka s kartou funguje naprosto spolehlivě a jednoduše, na žádný problém jsem nenarazil. Udělali jste si kalibraci na rozteč těch šipek? Pak už to stačí jen mačkat podle pokynů na obrazovce.
Kalibraci jsme zkoušeli, stejně nám to nešlo. Zkusíme přiležitostně znovu.
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod michal.pelikan 14. 10. 2013 12:42

Zdravím, založil jsem firemní účet (právnická osoba) pro příjem ze zahraničí u této banky - ve Fio, kde máme hlavní účet mi totiž řekli, že nepřijímají SEPA platby. Teď ale řeším, jak dostat peníze z VR-BANK na firemní Fio účet (máme u Fio účet v EUR i CZK).

Může mi někdo poradit, zda převod z VR BANK do Fio normálně projde? Případně jakým způsobem ji odeslat, aby dorazila.

Díky.

EDIT: Chtěl bych se vyhnout přesně této situaci, potřebuji převést něco přes 800 €:

PM píše:Za zahraniční platební příkaz mimo SEPA ve výši 270 € mi banka naúčtovala 61 €. (zdroj)
michal.pelikan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 14. 10. 2013 14:09

Pošli to na slovenský IBAN a SWIFT a mělo by to být OK.
Proč to chceš posílat na € účet? Jestli to budeš měnit na CZK, tak to pošli rovnou nějaké devizovce, např. Easychange, ne?
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michal.pelikan 14. 10. 2013 14:25

Právě, že "mělo by to být OK" může být taky za 60 €, což opravdu nechci. Jinak já nemám k dispozici slovenský IBAN, SWIFT (banka tyto údaje nikde neuvádí).

Ocenil bych někoho, kdo to už zkoušel. Nechci experimentovat s firemními penězi.
michal.pelikan
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků