VR-Bank Zittau

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod franko_cz 7. 7. 2016 11:38

Tak banka od 1.9.2016 zavádí nové poplatky / zdražuje:

1 EUR vedení účtu / měsíc
online platba v rámic EU 0,40 EUR
zaúčtování platby v EU 0,50 EUR
papírový příkaz k úhradě 1,50 EUR

Je čas udělat bance pápá, jen je škoda té girokarty :(
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mimonik 7. 7. 2016 13:56

Ale pri prijmu 1000E je zdarma nebo to chapu spatne?

Kontopaket: Geldeingang monatl. mind. 1.000,00 EUR, zuzüglich, im Auftrag des Kunden jeweils fehlerfrei ausgeführte: beleghafte Buchungen je 2,00 EUR,
Barein-/Barauszahlung Kasse je 0,60 EUR, ohne dass eine gesetzliche Verpflichtung der Bank hierzu besteht, incl. VR-BankCard V Pay (Erstkarte).
Storno- und Berichtigungsbuchungen wegen fehlerhafter Buchungen werden nicht bepreist.
Mimonik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod S474N 7. 7. 2016 16:52

Resil jste uz nekdo vypoved na dalku?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ency 7. 7. 2016 17:33

Vypoved ne, ale zmenu sem resil normalne s bankerem, predpokladam, ze to pujde normlne postou a nebo - ted mi vyskocil v IB nejaky dodatek pro e-komunikaci - tak mozna pres to.
Budoucnost patří atomu.
Smrt Bursíkovi
Majkl má rád garáž, ale stydí se za to. :mrgreen:

Nenesu odpovědnost za následky, které mohou vzniknout či vzniknou aplikací mé rady! :D
Ency
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 7. 7. 2016 18:41

Já rušil spořicí účet přes IB a šlo to.

-- 7. 7. 2016 19:45 --

A kde jste to našli? Platí to i pro firemní účty?

V podstatě jsem to chtěl zrušit už dávno, postupně to ztrácí smysl. Zavedli poplatek za elektronický klíč, zvedli poplatky za kartu, za platby, za výběry... Už jsou lepší řešení.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod franko_cz 7. 7. 2016 19:37

Přišlo mi to dneska papírovou poštou.
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ency 16. 7. 2016 17:32

U firemnich uctu zustava vedeni uctu zdarma, v priloze dopis co prisel me. Mam podnikatelsky, tedy firemni, ucet.
Přílohy
IMG_20160714_081158.jpg
Budoucnost patří atomu.
Smrt Bursíkovi
Majkl má rád garáž, ale stydí se za to. :mrgreen:

Nenesu odpovědnost za následky, které mohou vzniknout či vzniknou aplikací mé rady! :D
Ency
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 16. 7. 2016 22:52

To jo, ale stejně zruším i firemní účet. Vedení sice je zdarma, ale je k tomu nutné placené elektronické udělátko, každý rok platit za kartu... Při menším počtu operací vyjde už líp FIO.

Dřív jsem tu kartu aspoň používal na výběry z bankomatů, ale i na to je lepší ta UCB.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod franko_cz 17. 7. 2016 07:42

Tak já to rozmýšlel a zatím si účet se skřípěním zubů nechám.
- občas vkládám hotovost (to by asi šlo dneska řešit nějak rozumně i u nás)
- přišel bych o giro kartu (MC VISA karty stále neberou Němci všude, i když se to postupně zlepšuje)
- chci mít účet mimo ČR kam je možné v případě nějakých turbulencí zaparkovat peníze
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod anonymni 17. 7. 2016 15:52

Mnou nejvice navstevovane Netto a Aldi uz karty berou, takze bych se ji ja s klidem zbavil.
anonymni

Odeslat příspěvekod dede 15. 11. 2017 17:20

Zdravím,

používáte někdo tuhle banku?
Kdysi jsem si u nich založil účet kvůli projektu, který se nakonec nekonal a teď dělám čistku mezi bankami. Přemýšlím, jestli je v něčem lepší, než současná tuzemská nabídka. Mám FIO a v záloze Monetu.Na nákupy do Raichu nejezdím, takže jejich karta je mi více méně kničemu a na účtu mi zbylo asi 500.
dede
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod franko_cz 15. 11. 2017 18:22

Já ji stále používám, ale lepší než současná tuzemská nabídka / skládačka to není.
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 15. 11. 2017 20:26

Těžko říct, já jí taky používám, ale spíš ze setrvačnosti a uvažuju o zrušení. Skoro by bylo asi jednodušší přejít k Fio, ale taky bych si moc nepomohl.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod Delitzsch 15. 11. 2017 21:34

Mně přijde v porovnání se současnou nabídkou českých bank účet u VR-Bank Zittau jako smysluplný pouze pro toho, kdo provádí hodně SEPA plateb a potřebuje německou Girocard (EC), případně chce (a může) využívat další produkty banky. Zajímavější pro české klienty mi připadá nabídka Volksbank Raiffeisenbank Nordoberpfalz eG (bývalá Raiffeisenbank im Stiftland) - cena 30,- CZK/měsíc, SEPA zdarma, anebo Sparkasse Oberlausitz-Niederschlesien - 2,50 EUR/měsíc, SEPA zdarma a Mestro v ceně.

Jinak postupně zřejmě nebude Girocard v Německu vůběc potřeba, akceptace MC a VISA začíná být samozřejmostí a navíc první banky začínají nabízet něco dosud nevídaného - MC Debit (kromě N26 jsou to velké Deutsche Bank a Commerzbank). To už je na Německo malá revoluce, jak to nazvaly nedávno noviny FAZ, protože tak jdou ty banky trochu proti sobě - sami vlastní systém Girocard. Pomůže to ještě více rozšířit akceptaci MC.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod ab84 16. 11. 2017 10:50

Nedávno jsem účet u nich zrušil, protože mi jen každý měsíc ubývalo 1 euro za vedení. Jde to velmi jednoduše, přes online bankovnictví, zůstatek poslali během pár dní. Třeba někomu tyhle instrukce přijdou vhod:

Postup:
Zahlungsaufträge
Serviceauftrag
dole na strance pod ceskymi pozadavky kliknete na Kundenaufträge zum Thema
uplne posledni je pozadavek "chcete zrusit svuj ucet? " , kliknete na vice informaci
weiter
Vyplnte vsechny udaje (zuctovaci ucet je ten, kam Vam mame zustatek preposlat)
weiter
zadost o zruseni uctu musite potvrdit TANem tzn. vygenerovanym kodem za pomoci karty a generatoru smart TAN
ab84
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků