FIO

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod taylor729 9. 2. 2018 07:10

xtonda: libovolne jmeno zadat nemuze, nazev uctu je prece podle skutecneho jmena co ma v obcance a kterym se prokazal pri zalozeni uctu.

Ad ochrana udaju. Vim ze driv banky urcite neumoznovaly podle cisla uctu dohledat majitele, prave kvuli bankovnimu tajemstvi (jen policii to pripadne zjistili). Dokonce se zdrahali i potvrdit jestli dany ucet patri osobe jejiz jmeno clovek udal.
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lodgy 9. 2. 2018 07:43

Jmeno a prijmeni, to prece neni uplna totoznost osoby. Je jmeno a prijmeni predmetem bankovniho tajemstvi? Ja bych rekl, ze ne.
Lodgy
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xtonda 9. 2. 2018 10:00

OK, napsal sem to blbě, nikdy sem se o to nezajímal, tak nebudu spekulovat jak moc která banka dovolí ovlivnit název účtu, ale předpokládám, že to pak je součástí smluvní dokumentace, kterou klient podepisuje a tak jako tak se to odesílá s každou platbou.

Takže když si Air bude zapamatovávat názvy účtů z příchozích plateb, tak mi to nepřijde jako zneužití osobních údajů. A zatím sem neviděl, že by název šel snadno změnit (tedy např. přes IB), čili nebál bych se, že by se v nějak významné míře zapamatované názvy stávaly neplatnými. A nenapadá mě jiný způsob jak by ty názvy banka získávala.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod Zedna1 13. 2. 2018 02:00

Čistý zisk Fio banky vzrostl více než dvojnásobně na 423 milionů. Už pět let v kuse získává 100 tisíc nových klientů ročně
https://byznys.ihned.cz/c1-66047160-cis ... entu-rocne

Fio banka loni znásobila zisk na 423 milionů korun, bilanční suma banky meziročně stoupla téměř o 28 miliard korun.
Fio banka má přes 800 tisíc klientů, bankovní licenci získala v roce 2010.
Od té doby je v zisku a ročně nabírá více než sto tisíc nových klientů.

FIO banka zvýšila loni čistý zisk 423 milionů korun z předloňských 178 milionů korun. Bilanční suma banky meziročně stoupla téměř o 28 miliard na 108 miliard korun. Objem vkladů ke konci roku vzrostl o více než 26 miliard na 104 miliard korun.

Fio banka má přes 800 tisíc klientů. "Pět let po sobě získáváme přes 100 tisíc nových klientů ročně."
...
Fio banka za poslední rok přidala nové pobočky, nyní jich má 80 a plánuje otevřít další například v Litoměřicích, Praze, Ostravě a Mělníku. Expanzi chystá i u bankomatů, současný stav 170 chce v letošním roce navýšit o dalších zhruba deset.
...
Zedňa
Zedna1
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod octaviampi 13. 2. 2018 07:06

Tak uz jenom muzeme cekat, kdy to prodaji.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod penav 7. 3. 2018 15:11

Ahoj,
netušíte někdo zkušenější zda po přidání oprávnění k účtu další osobě (disponent),
je možnost pořízení tzv. "platební karty pro jinou osobu" ?
Dle podmínek uvedených dle banky by to jít mělo. Po úspěšném přidání disponenta
se ovšem v nových produktech tato nabídka zatím neobjevila. Nevím zda na to
nemá vliv, že mám sám na sebe již dvě aktivní platební karty (MC a Maestro).
Dík za každou radu.
penav
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Zedna1 7. 3. 2018 16:23

Neber si to zle, ale takoveto dotazy je opravdu lepsi polozit radeji na infolince nebo pres Zpravy v IB.
Urcite tam dostanes presnou odpoved.
Zedňa
Zedna1
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod penav 7. 3. 2018 16:34

V pohodě, ptám se jen zkušenějších, než začnu pátrat přes infolinku :-)
penav
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dr.D 7. 3. 2018 16:48

Když se do IB naloguje disponent, měl by tu nabídku vidět.
Dr.D
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod penav 7. 3. 2018 20:24

Bohužel se možnost přidání karty pro "další" osobu neobjeví ani přes můj přístup do IB ani když se zaloguje disponent. Zatím nad kartami k zřizovateli původního účtu svítí " Požádat o novou kartu lze pouze na pobočce ".
Nevím zda to systém nemusí zpracovat v čase, uvidím zítra :-)
penav
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Zedna1 7. 3. 2018 21:46

Pro nektere zadosti u starsich uctu je nutne nejprve (pouze jedenkrat) osobne na pobocce podepsat nejaky dodatek.
Zedňa
Zedna1
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moucha 7. 3. 2018 22:24

Je to tak, mas starou smlouvu, musis tam podepsat ramcovku :-)
Moucha
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod penav 8. 3. 2018 00:38

Účet jsem zakládal v lednu, možný je ale všechno :-)
Dík
penav
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Gandalf007 9. 3. 2018 16:40

Kam se mohu (pokud možno efektivně) obrátit, když mi FIO neustále zasílá e-mailem změny produktových podmínek apod, přestože jsem u nich veškeré produkty před cca rokem zrušil a navíc je výslovně upozornil, že si další zasílání takových informací nepřeji? Díky!
Gandalf007
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lodgy 9. 3. 2018 17:02

A nemas stale aktivni IB?
Lodgy
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků