FIO

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod astrapa 20. 6. 2017 14:58

Nezaznamenali jste zpomalení příkazů z Fia? Zadal jsem příkazy dnes v 11:02 a doposud ve druhé bance nejsou, platby odcházely do RB, KB, Creditas, Equi a Sberbank, a v žádné z těchto bank ještě platby připsány nejsou. Zajímavé je, že jsem včera posílal v 11:15 platbu z Artesi na Creditas a tato platba přišla už po poledni. Žeby Artesa byla rychlejší, než Fio? Ví někdo, co se děje? Fio vždy patřilo k nejrychlejším bankám.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod Zedna1 20. 6. 2017 15:28

@astrapa
Pokud jsi platby odesilal v 11:02 a nezadal jsi zrychlenou platbu (priplatek 1.50Kc), pak to odejde az druhy den.
FIO bohuzel patri k nejpomalejsim bankam (bez toho priplatku).
Zedňa
Zedna1
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod astrapa 20. 6. 2017 17:09

Opravdu jsem žil v domnění, že Fio odesílá platby ihned... což psali i v nějakém přehledu na Měšci, že při zadání platby do 12:00 se v jiné bance připíše tentýž den.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod taylor729 20. 6. 2017 18:08

To bylo s priplatem 1,50Kc za zrychlenou platbu.
Standardne bylo Fio skutecne vzdy pomale - chvili fungovalo ze platba zadana do deviti rano dorazila jeste ten samy den, ale to uz pokud vim neplati.
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 20. 6. 2017 19:26

astrapa píše:Opravdu jsem žil v domnění, že Fio odesílá platby ihned... což psali i v nějakém přehledu na Měšci, že při zadání platby do 12:00 se v jiné bance připíše tentýž den.


Rika se tomu: blazena nevedomost :-) a to se tu stale resi "online prevody", pritom kdyby banky chtely tak uz to roky mohlo fungovat od 00:00 do 16:00 v pracovnich dnech v podstate skoro online za drobne - do par minut. Ale odesilaci banky nechteji (pritom drobne castky treba do 2 mil. co neprochazeji rucni kontrolou by mohly), prijimaci banky pak maji povinnost zpristupnit penize ihned.

Klienti to nechteji, bank se neptaji, a ve skutecnosti ani nevedi.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod octaviampi 20. 6. 2017 23:34

Cele Fio je blazena nevedomost. Dobou prevodu to jen zacina.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod Synthmas 21. 6. 2017 14:29

U obnovené PK (standartní obnova po skončení platnosti) mi FIO banka přestala v IB uvádět úplný seznam pohybů na PK (on-line operace) , a to jak v blokacích, tak i v disponibilním zůstatku. Některé pohyby se objeví v blokacích i v disponibilním zůstatku, některé se promítnou jen do disp.zůstatku a některé se neobjeví do doby zaúčtování v IB vůbec. Dotazem mi bylo sděleno , že je to normální postup ! Takže informační hodnota částek uváděných v IB je podle mého názoru dosti problematická (slušně řečeno) a kontrola víceméně nemožná. Že by další krok v redukci nákladů banky ?
Synthmas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Zedna1 21. 6. 2017 14:39

Pokud jde o tzv. offline transakce, pak to tak je ve vsech bankach, ze do doby zauctovani o nich dana banka proste nevi a nemuze vedet, protoze zjednodusene receno terminal daneho obchodnika se nespoji s bankou, aby ji oznamil blokaci dane castky zaplacene kartou.

Offline platby se zacinaji rozmahat az posledni dobou, jedine co muze banka (vydavajici platebni karty) udelat je nastavit u svych karet preferenci online plateb, jak to udelala napriklad mBank, po mnoha stiznostech svych klientu. Nepomuze to sice na 100%, ale vyznamne to snizi vyskyt offline plateb jejich kartami.

Doufam, ze tohle si precte i nekdo kompetentni z FIO banky a vezme si v tomto priklad ze zde zminovane mBank ;-)
Zedňa
Zedna1
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Synthmas 21. 6. 2017 15:55

Samozřejmě se nejednalo o off-line platby.
Při následném ověřování chování terminálů u obvyklých obchodníků jsem testnul na třech místech platbu kartou FIO a téměř ihned jsem na stejném místě zaplatil další nákup kartou jiné banky. V IB FIO se objevila blokace jen v jednom případě , u plateb kartami jiných bank naskočila blokace v IB v plném rozsahu. Nákupy byly zhruba ve stejné hodnotě.
Mám ve zvyku udržovat výši účtu z něhož platím kartou v přiměřeně minimální hodnotě - aby se omezil prostor pro případné zneužití. Podmínka proto je , že se lze spolehnout na údaje v IB. Postup, který teď zvolila FIO banka mi to znemožňuje.
Pokud už se FIO rozhodla, že bude do blokací (a i do disp.zůstatku) zahrnovat jen některé platby (nad určitou výši ?) , tak by bylo vhodné na to klienty upozornit.
Synthmas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Torns 21. 6. 2017 18:23

Šlo o bezkontaktní platby?
Torns
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vpe 22. 6. 2017 01:47

Synthmas píše:Samozřejmě se nejednalo o off-line platby.
Při následném ověřování chování terminálů u obvyklých obchodníků jsem testnul na třech místech platbu kartou FIO a téměř ihned jsem na stejném místě zaplatil další nákup kartou jiné banky. V IB FIO se objevila blokace jen v jednom případě , u plateb kartami jiných bank naskočila blokace v IB v plném rozsahu. Nákupy byly zhruba ve stejné hodnotě.


Offline platba by mela byt indikovana na kontrolnim ustrizku z terminalu, porovnal jsi i tyto ustrizky? Ono kdyz se terminal nespoji s bankou, tak je to do urcite castky (asi bankou nastavne, na karte zapsane?) provedeno jako offline.

Tedy, mam pouze jednu takovou zkusenost, kdy jsem si toho vsiml. Obchodnikovi totiz nefungovalo spojeni a on tvrdil, ze to NEJDE... Nenechal jsem se odbyt a slo to, na ustrizku pak bylo poznat, ze je to offline. Zjevne ani pokladni v retezci nevi o tom nic. Tusim ze to bylo do 500 nebo 1000 Kc, uz nevim presne a nebyla to fio karta ale nejaka kreditni, neplatim debetkou - neplatim svymi penezi, abych je nemusel hlidat.

Pokud to nebyla offline platba, tak to bude nejspise bordel bank, banky, nevim...

Proc platis debetni a ne kreditni kartou?
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lemming 22. 6. 2017 20:14

vpe píše:Tedy, mam pouze jednu takovou zkusenost, kdy jsem si toho vsiml. Obchodnikovi totiz nefungovalo spojeni a on tvrdil, ze to NEJDE... Nenechal jsem se odbyt a slo to, ...


Šlo to pouze pro offline platby, tedy do zhruba 500 korun. Takže ta prodavačka úplně nekecala.
lemming
Diskutér

Odeslat příspěvekod broucajz 23. 6. 2017 11:48

Gandalf007 píše:Fakt, že je provoz zdarma, je jedna věc. Ale několik let trvající nepotřebnost a nevyužitelnost, k tomu absence jakýchkoliv akcí nebo nabídek, které by tuto banku mohly zatraktivnit... jistě FIO takové zkrátka je a žádné zázraky od něj nečekám. Ale mBank mne taky nic nestála a je zrušená. FIO je další na řadě, nic víc, nic míň :-)
Držet účet jen pro strýčka příhodu, protože nic nestojí, má možná smysl, pokud nemám žádný další. Ale Air, Equa, G.Gratis a Creditas zřejmě postačí, protože každý z nich mi nabízí něco navíc... na rozdíl od účtů FIO.


Mbank je zrušená? To hlásila Svobodná Evropa? :oboze
Mimochodem mám u mBank kreditku.
broucajz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod retron 29. 6. 2017 08:59

lze FIO zrusit on-line z IB?
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wit.cz 29. 6. 2017 09:12

Těžko. Nejde změnit ani telefonní číslo, natož zrušit účet :-)
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků