FIO

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fremantle 31. 5. 2018 03:30

Hlavně, že to je zadarmo...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Jack111 31. 5. 2018 16:41

JPT666 píše:Já se v bankovnictví nevyznám a nevím proč měnili banku, ale pokud ta původní banka jim nějak narychlo nevypověděla smlouvu, kvůli třeba nějakému porušení Fia, tak si mohli prva přidat a otestovat jinou banku a tu co chtěli zrušit, měli zrušit až by ta nově přidaná začala fungovat...


Nemůže to ukazovat na nějaký větší problémy ve fiu? Pro jistotu jsem už přesunul investice jinam (s tím jsem začal zvolna už dávno, tohle to jen urychlilo. Na tomto poli ve fiu nebyl už dlouho vůbec žádný vývoj a jinde nabízí víc za méně)
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod taylor729 31. 5. 2018 17:14

Fakt to jeste nezprovoznili? To je amaterismus.

Jack111: jakym zpusobem si to provedl? Normalne prodej a nákup jinde? To se ale tykalo jen CZ akcii, nebo jsi prevadel i US akcie s dvojnasobnou konverzi (pravda, pres easychange by to nebylo moc ztratove). Me by spis vadilo přerušení kontinuity vlastnictvi kvuli casovemu testu.
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod radecekh 31. 5. 2018 17:58

taylor729:
Když neposílají dolary, tak to jinak nezkonvertujete, než jejich nevýhodným kurzem, ne?
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod Jack111 31. 5. 2018 19:34

taylor729: ano nakup prodej. Ale ne primo. Napriklad mam 5000 dolaru za ktere koupim akice firmy x a u fia akcie firmy x v hodnote 5000 dolaru. To je taky duvod, proc mi to tak trvalo az na tento zaver, to uz mi ale moc nezustavalo.
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fc70 31. 5. 2018 19:46

taylor729 píše:Jack111: jakym zpusobem si to provedl? Normalne prodej a nákup jinde? To se ale tykalo jen CZ akcii, nebo jsi prevadel i US akcie s dvojnasobnou konverzi (pravda, pres easychange by to nebylo moc ztratove). Me by spis vadilo přerušení kontinuity vlastnictvi kvuli casovemu testu.
Docela běžně se dají převádět cenné papíry přímo; není to většinou až tak automatizované, nějaký papírový formulář u zdroje i příjemce, které se kdovíkde potkají.

Pozor, bývá to hodně drahé – typicky převod k brokerovi vyjde rozumně, ale převod pryč bývá dražší, někdy šíleně dražší (Patria snad až 10 000); takže prodat a nakoupit se může nakonec vyplatit.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod Jack111 31. 5. 2018 20:01

fc70: tohle by bylo dobre, kdyby se prevedlo vsechno. Ono se ale plati za kazdou polozku. Pokud tedy nemate nejake vysoke poplatky za prevod a nakup/prodej, pak je to dost zbytecny.
Abych fio jenom nekritizoval, byl jsem az do ted relativne spokojen. Ale i diky tomuhle pruseru, jsem si uvedomil, ze je to dost zastarala banka. At uz je to nejaky nesmyslny minimalni zustatek na vsech uctech nebo jejich broker, kde nejdou obchodovat skoro zadny trhy, skoro zadne investicni nastroje, zadny rozsireny prikazy, sluzby, nic. To bylo dobry mozna pred 10 lety, ale od te doby preste zadny vyvoj. I prostredi porad stejne.
Urcite bych uz nikomu nedoporucil, zalozit si tam dneska investicni ucet.
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 31. 5. 2018 20:01

fc70: tohle by bylo dobre, kdyby se prevedlo vsechno. Ono se ale plati za kazdou polozku. Pokud tedy nemate nejake vysoke poplatky za prevod a nakup/prodej, pak je to dost zbytecny.
Abych fio jenom nekritizoval, byl jsem az do ted relativne spokojen. Ale i diky tomuhle pruseru, jsem si uvedomil, ze je to dost zastarala banka. At uz je to nejaky nesmyslny minimalni zustatek na vsech uctech nebo jejich broker, kde nejdou obchodovat skoro zadny trhy, skoro zadne investicni nastroje, zadny rozsireny prikazy, sluzby, nic. To bylo dobry mozna pred 10 lety, ale od te doby preste zadny vyvoj. I prostredi porad stejne.
Urcite bych uz nikomu nedoporucil, zalozit si tam dneska investicni ucet.
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radecekh 31. 5. 2018 20:13

Fio jako brokera bych se nezbavoval. Přeci jenom pojištění obchodníků s cennými papíry je jen do 20 tisíc euro a tak člověk myslící to s investicemi vážně, brzy narazí na pojištěný strop a raději investuje přes jiného obchodníka.
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod taylor729 1. 6. 2018 02:52

Radecekh: v ramci banky snad USD prevody porad funguji, ne?
A napr easychange ma ucet u fia.
Jinak dik, toho jsem sw obaval o drahosti a narocnosti na trpělivost u primeho prevodu tak nejak vim.
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod taylor729 1. 6. 2018 02:52

...
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod Jack111 1. 6. 2018 06:22

A jak easychange dostane dolary na fio ucet?
-- 1. 6. 2018 07:25 --

"Převody USD v rámci FIO jsou možné, vyhrazujeme si ovšem právo takový obchod, v závislosti na tržní situaci dne, odmítnout."
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zedna1 1. 6. 2018 09:42

Aktualni informace z Facebooku FIO:
- budou zavadet bezkontaktni bankomaty (nekde uz jsou)
- u bankomatu/vyberu bude moznost volby bankovek (500,1000,2000)
- silne zvazuji i vkladomaty
- jeste letos by mela byt nova verze mobilni aplikace
Zedňa
Zedna1
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Franklin 1. 6. 2018 12:24

S tou mobilní aplikací by měli rychle pohnout a přestat slibovat. Neumí to otisk prstu = nepoužívám.
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod Dr.D 1. 6. 2018 13:30

Já otisk prstu normálně používám, nemáš nějakou starou verzi?
Dr.D
Nadšenec
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků