FIO

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod 932940 22. 5. 2017 18:23

Zvlast kdyz autorizacni kod nekomu preposle pres facebook. :D
932940
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wit.cz 22. 5. 2017 20:36

Nebo ho útočník získá dírou v SS7...
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dlouhy.dejw 22. 5. 2017 20:55

932940 píše:Za zneuziti autorizacni SMS nese odpovednost take klient.


Dobré vědět, dává to smysl, je to vlastbě taky "tajemství", použité k autorizaci platby. Jsem zvědavý, jak se banky začnou stavět k podvodným bezkontaktním operacím. Ze zákona za ně nesou odpovědnost a musejí vám peníze při reklamaci vrátit. Nicméně je možné udělat až 5 plateb ve výši do 500 Kč než dojde k dotazu na PIN, to je 2500 Kč, co bude "lítat ve vzduchu" a kdo ví, kdy je z banky dostanete, pro někoho to může být likvidační částka.

BTW: Minulý týden jsem cosi kupoval na Amazon.com, stále ještě berou jen číslo spolu s expirací, CVV kód netřeba, autorizační SMS žádná i když mám na kartě 3D secure. U tak velkého eshopu je to pro nás Čechy zarážející. Člověk si musí uvědomit, že karty v USA fungují jinak díky historickému vývoji, kterým tam prošly, kdy se začínalo se "žehličkou", kdy byl podvod celkem snadný: podvod s kartou je federální zločin, za který se jde na 20 let za mříže, plus pokud jste ke kartě přišli například během vloupání, přepadení, krádeže nebo zatajení nálezu, tresty se vám sčítají, to u nás taky nemáme, abyste šli na 100 let do basy. FBI je prý celkem schopná, nezahrával bych si s nimi. Druhá věc, co hraje pro zákazníka je větší vyspělost finančního trhu a větší konkurence na něm. Teď jsem na pár týdnů v USA a vidím to v praxi: většina obchodů používá pouze magnetický proužek na kartě, žádký chip s PINem, je běžné dát číšníkovi kartu, aby s ní odešel a bez vaší účasti strhnul peníze za oběd. Půjčovny aut a hotely si načtou vaši kartu pro případ, že jim něco rozbijete a přijde se na to později, tak vám poplatek za opravu strhnou dodatečně aniž byste něco autorizovali.

Otázka je, jaké zákony platí pro platbu Českou kartou na Americkém eshopu, obávám se, že české, takže pokud uniknou čísla karet, máte problém. Kamarád má pro tento účel zavedenu službu jednorázových virtuálních platebních karet. Uvažuji, že si ji taky pořídím. On ji má tuším od Cetelemu.
dlouhy.dejw
Nadšenec

Odeslat příspěvekod wit.cz 22. 5. 2017 21:05

Cetelem aka Hellobank virtuálku už pár týdnů zpět ukončil.
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dlouhy.dejw 30. 5. 2017 00:34

Jak jsme tu před nějakou dobou řešili neuznání reklamace ze strany Fio, tak je vidět, že jakákoliv banka je schopna nechat klienta na holičkách:

https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/pod ... cle-detail

Asi budu držet peníze doma ve slamníku ;-)
dlouhy.dejw
Nadšenec

Odeslat příspěvekod S474N 30. 5. 2017 17:56

Tak ve videu se snad jednoznacne rika, ze uz od banky dostal nejakych 90 mio, coz bylo tech 62 plus uroky. A ze se ted soudi o stovky miliony za udajny usly zisk.

Mimochodem, taky se tam rikalo, ze na podpis vybral. To teda nechapu, jak mohl udelat.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paty07 30. 5. 2017 19:04

To bude podle mě opomenutí, kvůli kterému mu banka vyplatila tu částku.
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod powery 12. 6. 2017 14:06

Fio drbalo do obchodních podmínek, ceníku a spol.
powery
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr._lukas 12. 6. 2017 17:59

Došlo k nějaké změně? Nechce se mi to číst, přístup na účet mám jen skrze SVJ
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radecekh 12. 6. 2017 18:10

Ne. Ty změny jsou v podstatě jen administrativní. Jiné vymezení pojmů, nic podstatného.
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 12. 6. 2017 19:54

Nějak se změnily ty šílené podmínky pro internetbanking a karty ve smyslu „za všechno může uživatel“. Zmizely ty největší pitomosti typu povinný antivir na mobil, ale přibyly zase jiné nebo jinak formulované. Kdo to má číst… furt je to šílené.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod Gandalf007 13. 6. 2017 13:19

Možná dobrý důvod na okamžitou výpověď ;-) Nějakou dobu už o tom uvažuji...
Gandalf007
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 13. 6. 2017 13:34

Proč výpověď? Není to sice nějaká super banka, ale já důvody k výpovědi nevidím.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Gandalf007 15. 6. 2017 12:58

Fakt, že je provoz zdarma, je jedna věc. Ale několik let trvající nepotřebnost a nevyužitelnost, k tomu absence jakýchkoliv akcí nebo nabídek, které by tuto banku mohly zatraktivnit... jistě FIO takové zkrátka je a žádné zázraky od něj nečekám. Ale mBank mne taky nic nestála a je zrušená. FIO je další na řadě, nic víc, nic míň :-)
Držet účet jen pro strýčka příhodu, protože nic nestojí, má možná smysl, pokud nemám žádný další. Ale Air, Equa, G.Gratis a Creditas zřejmě postačí, protože každý z nich mi nabízí něco navíc... na rozdíl od účtů FIO.
Gandalf007
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 15. 6. 2017 13:23

Pro mne několik zásadních plus má:
1. IB - považuji za našem trhu nejlepší, proto ji mám jako hlavní banku
2. Má zde účet řada devizovek (Easychange, Akcenta, myslím že i Fortissimo)

To ostatní mám i jinde (pobočky, bankomat blízko bydliště a pracoviště)
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků