FIO

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vpe 6. 2. 2018 11:49

Zjistil jsem ze potrebuji VISA kartu, kde jde objednat v jake bance, visa karta a bez poplatku?

Vsechny co mam, tak jsou MC :-( to je zjisteni... Mam ucty u vetsiny bank tak snad mi poradite, ktera vyda VISA kartu, idealne s dobrym kurzem.

-- 6. 2. 2018 12:00 --

Pezos píše:Na Slovensku platí přísnější pravidla pro SEPA, než v ČR (od skončení přechodného období v roce 2016), protože je členem eurozóny a veškeré platby v eurech (i vnitrostátní) jsou SEPA platby.

1. Na Slovensku se používá výhradně IBAN - tedy číslo českého FIO účtu s /8330 je pro zaslání platby pro běžného uživatele nepoužitelné (ne každý věří IBAN generátorům).
2. Slovenské banky si za mezinárodní SEPA platbu nesmí účtovat vyšší poplatek, než za ekvivaletní vnitrostátní platbu.
3. Pokud z ČR pošlete platbu do slovenské banky, zobrazí se normálně jako došlá SEPA platba s IBAN začínajícím na CZxx 2010 (odhaduji, že virtuální slovenský účet se pro tyto účely přestal používat během zavádění SEPA plateb u FIO).

Proto - žádné složité úvahy a prostě poslat český IBAN a BIC svého účtu :-)


1. Aha tak proto ten slovak chudak nevedel co s tim uctem xxxx/8330 ma udelat :-)
2. Nejen slovenske, ele vsechny v eurozone, ne?
3. A obracene:
Prijem eur ze slovenska je zdarma i na cesky fio iban? Proc to maji fio tak neurcite popsane v sazebniku viz

https://www.fio.cz/docs/cz/cenik_bankovni_sluzby.pdf
III. 1.c a 1.d
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod franko_cz 6. 2. 2018 12:17

VISU si nech vydat od Fia za stovku.
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod ROlda78 6. 2. 2018 12:23

Nabízí je stále poměrně dost bank..
Takže asi není problém si požádat o výměnu v některé z tvých bank (obvykle bezplatně) MC za Visa. i FIO má https://www.fio.cz/bankovni-sluzby/plat ... ic-paywave

s Kurzy to bude slabší, nejlépe asi stále vychází KK VISA AXA club od UCB (0,5 % ke kurzu asociace)
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 6. 2. 2018 14:28

Franko- stovku tem zlodejum davat nebudu

Rolda- jenze tam je 30,- mesicni poplatek, takovy obrat nemam abych tu axa mel zdarma
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TrustNo1 6. 2. 2018 14:45

vpe: VISA kartu zdarma vydává ČS k účtu moje zdravé finance a je možné si ji zvolit místo Mastercard i u ČSOB k Osobnímu kontu plus (ČS má konto zdarma po příchozí platbě 7.000 Kč a jedné platbě kartou a souběhu další služby, např. penzijka, ČSOB má konto zdarma po příchozí platbě 10.000 Kč). Dále ji má zdarma KB k balíčku MůjÚčet (zdarma, bez podmínek, ale pozor každá odchozí platba příkazem je za 6 Kč - příchozí platby a vklady/výběry z bankomatů jsou ale zdarma).
TrustNo1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pezos 6. 2. 2018 20:08

vpe píše:1. Aha tak proto ten slovak chudak nevedel co s tim uctem xxxx/8330 ma udelat :-)
2. Nejen slovenske, ele vsechny v eurozone, ne?
3. A obracene:
Prijem eur ze slovenska je zdarma i na cesky fio iban? Proc to maji fio tak neurcite popsane v sazebniku viz

https://www.fio.cz/docs/cz/cenik_bankovni_sluzby.pdf
III. 1.c a 1.d

1.,2. Ano, bylo to zjednodušené, v bodech 1 a 2 je možno slovo "Slovensko" nahradit slovem "eurozóna" ;-)
3. Je to zdarma (zvláštní, že je tam slovo standardní, i když se nerozlišuje standardní a prioritní - to samé u plateb v CZK).
Pezos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vit.spinka 6. 2. 2018 22:56

Mimonik píše:Tak, kreditky jsou tady ..jestli koukam, tak zadny bonus, takze nic zajimaveho.

Celkem neobvyklé je S kreditní kartou lze využít 10 výběrů měsíčně z bankomatů Fio banky bez poplatků (na vybírané částky se nevztahuje bezúročné období).
Aspoň člověk, když si splete karty, nezaplatí vysoký poplatek za výběr ;-] A vůbec se to občas může hodit. (A pak samozřejmě hned kreditku splatit, aby na těch úrocích zaplatil co nejméně.)

Firemní karty mají vstup do MC Lounge na T1 zdarma (po zaregistrování do http://business.mastercard.cz/ ).

Ono se od Fia nedalo čekat nic moc jiného - bez poplatku, jednoduchá nabídka, dokonce slušný úrok. Fio nemá produkty pro vyzobávače či pro afluentní klienty.
vit.spinka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod losalamos 8. 2. 2018 08:04

PatrikChrz píše:Nezobrazují. Ono to ani nejde - banka nemá jak zjistit, kdo je majtelem protiúčtu, když je u jiné banky.
Je ale pravda, že AirBank v tomto používá takový malí trik - pokud už někdy z tohoto účtu na tvůj peníze přišly, zobrazí informaci o majiteli, aspoň tak mi to přijde.


Tady to musí fungovat nějak jinak. Posílal jsem z Air platbu na účty, se kterými jsem dříve žádný platební styk neměl a u některých z protistran mi to automaticky název protiúčtu doplnilo.
losalamos
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fremantle 8. 2. 2018 08:20

Žeby proto, že banka docela dobře ví, že na daný účet chodí tolik a tolik plateb a že patří třeba pojišťovně, internetovému poskytovateli či plynárnám? :hm
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod drkarel 8. 2. 2018 08:58

No, takhle to bylo před časem. Teď jsem ale posílal příkaz na čerstvě založený účet ženy a zobrazilo se mi to již při zadávání příkazu. (Tedy aspoň mám ten pocit.)
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod taylor729 8. 2. 2018 12:50

Me to prijde ze pokud uz jakemukoliv klientovi airbank z toho uctu prisla platba, tak zobrazí nazev uctu i vsem ostatnim klientum. Ale nejspis to bude jen pro nazvy firem. Pro ucty patrici fyzickým osobám by to zavanelo porusenim soukromi.
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 8. 2. 2018 18:27

V unicredit se take nazev protiuctu zobrazuje, slo o firmu a take v unicredit. To je nejaka novinka? Staci poslat halir a zjistime komu? Nebo to jde jen pro cilove ucty firem?

Mozna banky mely problemy s tim, ze se na ne lide obraceli, ze jim nekdo poslal prachy omylem, tak takhle si banky zjednodusuji zivot?
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xtonda 8. 2. 2018 23:36

taylor729 píše:Me to prijde ze pokud uz jakemukoliv klientovi airbank z toho uctu prisla platba, tak zobrazí nazev uctu i vsem ostatnim klientum. Ale nejspis to bude jen pro nazvy firem. Pro ucty patrici fyzickým osobám by to zavanelo porusenim soukromi.

Mě se takto přiřadil název účtu k platbě kolegovi z práce do jiné banky, osobní účet, nikdy mi nic neposílal, čili taky se přikláním k názoru, že si Air u všech příchozích plateb střádá názvy účtů a pak je ukazuje všude, kde se číslo účtu zobrazí. Jedná se o název účtu, který si klient sám zadal nebo minimálně potvrdil a sám ho odesílá se všemi odchozími transakcemi, je to obvykle jen prosté jméno a příjmení, čili si myslím, že by se to na ochranu osobních údajů neuhrálo, osobně mi je to sympatické, myslím, že mám právo vědět identifikaci účtu kam posílám peníze konkrétnější než je anonymní číslo.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 9. 2. 2018 01:16

Tondo a co v pripade, ze si nekdo sam zada falesne jmeno, treba Milos Z... a banka ho pak zobrazi ostatnim klientum?

Copak Air umoznuje zadat libovolne jmeno uctu?

A i kdyby ne tak jak si muze "stradat" nazvy? Jakou by mely expiraci? Nazev i jmeno se prece muze snadno zmenit!

Nene, v tom bude nejspis neco jineho...
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 9. 2. 2018 06:28

A nesouvisí to s PSD2? Já mám fakt pocit, že se mi zobrazilo jméno u "panenského" účtu manželky, který nikdy nikdo nepoužil.
drkarel
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků