FIO

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod KarellV 4. 9. 2018 10:02

Mám učet u airbank a celkove si na ne nemohu stezovat... neobtezuji me s blbostma, mam zdarma vedeni uctu a vybery z bankomatu... uplne jine jednani, nez predtim, kdyz jsem vyuzival KB
KarellV
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 4. 9. 2018 10:21

Zapomněl jsi dodat, Airhujere, že výběry zdarma máš pouze z bankomatů Air Bank...
Kolem.jdouci
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Zedna1 4. 9. 2018 10:32

@KarelIV
A proc to pises zde ve vlakne FIO?
Tohle jsi mel napsat jako pochvalu pro Air do vlakna Air banky.
Zedňa
Zedna1
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 4. 9. 2018 12:38

KarellV píše:Mám učet u airbank a celkove si na ne nemohu stezovat... neobtezuji me s blbostma, mam zdarma vedeni uctu a vybery z bankomatu... uplne jine jednani, nez predtim, kdyz jsem vyuzival KB

No vidíš, já mám účet i u KB a mám také zdarma vedení účtu a výběry ze VŠECH bankomatů (v ČR i v zahraničí a to i mimo Evropu) a k tomu cestovní pojištění zdarma, ze kterého jsem si nedávno nechal plnit, když mi plnění u jiných pojištění zamítli. Ono je to totiž často o tom vybrat si správný tarif. Air Bank má dva (a to mi hlavně ten Velký nepřijde nijak výhodný), Fio dokonce jen jeden, naproti tomu KB má těch tarifů několik (když bych počítal i různé neveřejné a již nenabízené, tak mi nebudou asi stačit všechny prsty).

Ostatně, pokud si člověk bude vybírat ze "svaté pětice" - Fio, Air, Equa, Hello a Creditas tak se u žádné vyloženě nespálí.

Ale jak píše kolega, jsme ve vláknu o FIO, tak se bavme o FIO.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audiobullys 4. 9. 2018 12:54

má fio nějaké notifikace emailem o příchozí platbě aspoň ? když maj to API, tak by mohli mít takovoudle běžnou věc i u firemního účtu ne ? u osobního to nepotřebuji.
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 4. 9. 2018 13:31

audiobullys:
U osobního účtu FIO notifikace e-mailem samozřejmě má a předpokládám, že to snad budou mít i u firemních účtů, ale nemohu to potvrdit, protože firemní účet nepoužívám. Taková služba je v současné době snad samozřejmosti v každé bance v Česku.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod audiobullys 4. 9. 2018 13:37

něco jsem tam našel v nastavení, uvidíme jak to reálně bude fungovat.
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod radecekh 4. 9. 2018 15:12

Fio sice o příchozích platbách dokáže mailem informovat, ale rychlost nečekejte. Tedy ten mail přijde tak hodinu či dvě poté, co je ta příchozí platba vidět v IB. To se týká těch plateb z cizích bank, kdy přijde asi velký balík transakcí a tak ty maily asi odesílají postupně. Když člověk převede něco z účtu na účet v rámci Fio, přijde mail skoro hned.
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod paty07 4. 9. 2018 23:04

Využívám notifikace na příchozí platby i platby kartou. Na funkčnost si nestěžuju.
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod stepano 5. 9. 2018 20:07

Mně se teď v úterý stalo že mi notifikace o jedné platbě nepřišla.. nevím jestli to Fio neposlalo nebo to zazdil můj mailbox provider :hm . Stává se to někomu taky?
stepano
Nadšenec

Odeslat příspěvekod paty07 5. 9. 2018 20:29

Nevšiml jsem si. Je fakt, že občas to má nějaké zpoždění.
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod audiobullys 5. 9. 2018 22:32

no ráno jsem koukal na účet v 7 hod a peníze už dorazili, email o příchozí platbě přišel po 8 hodině , takže takový větší zpoždění jak tu někdo psal.
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod paty07 5. 9. 2018 22:59

Ale platby kartou mi chodí relativně rychle, do pár minut. Platby takhle důsledně nepotřebuju sledovat.
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 7. 9. 2018 09:27

Ze by Fio banka se chovala jako drive CSOB a vypovidala smlouvy nepohodlnym smenarnam?

——

Drodzy klienci,
w związku z tym, że otrzymaliśmy z banku FIO Banka, a.s. oficjalną notę o zamknięciu wszystkich naszych rachunków bankowych, naszym obowiązkiem jest informować Państwa, że nasze rachunki w Fio Banka będą dla Państwa dostępne tylko do 30 września br.

Prosimy zatem o zwracanie bacznej uwagi na potwierdzenia, które są Państwa wysyłane na podstawie poszczególnych zleceń płatniczych. Konta bankowe w FIO banka, na które przywykli Państwo wysyłać płatności (szczególnie w EUR), na swoje konto płatnicze w Fortissimo, zostaną przekierowane do innych banków.

Jeśli zapisali Państwo konta w FIO banka a.s. (kod 2010) w swoich szablonach, fakturach lub innych dokumentach, będzie teraz konieczna ich zmiana.

Przepraszamy najmocniej za opisane trudności, nie mamy jednak wpływu na zaistniałą sytuację. Jeśli mają Państwo w związku z powyższą zmianą jakiekolwiek pytania, proszę kierować je pod podany email, jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Dziękujemy za zrozumienie i cieszymy się na współpracę.
Z uszanowaniem
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dockalacek 7. 9. 2018 14:50

S474N píše:Jak to tady ctu, tak je jednodussi a rychlejsi dotycneho odchytit a namotivovat ho tak, ze ty penize sam posle dobrovolne :mrgreen:

BTW to, ze neco jde jeste neznamena, ze je toho nekdo realne schopen. A pokud uz ano, tak se obavam, se urcite ne zadnemu z vas :mrgreen:


Naprostý souhlas, vždycky když tu začnete probírat bezpečnost autorizačních SMS, musím se smát. Nejsem žádný ajťák, znalostí lemminga nedosahuji ani z miliontiny, ale skoro bych se vsadil, že je větší riziko, že zemřu na silnici, než že mi někde hackne účet. Za prázdniny se stalo 17 835 nehod, při nichž zahynulo 119 mrtvých. Je mi líto zesnulých i jejich rodin, ale vzhledem k počtu nehod je to nízký číslo (jestli jsem dobře počítal, tak je riziko 0,68 %, že zemřete).

Hypotéka - vezmu si hypotéku, můžu přijít o práci, nikdy nevím, co se stane, můžu jen minimalizovat rizika, protože s trochou nadsázky bych mohl říct, že je riziko úplně všechno, člověk by musel zůstat v posteli a nedělat nic. A když budu mít jó smůlu, může na mě spadnout kus stropu.

K těm hackerským útokům - já se nemůžu zbavit pocit, že když někomu vycucnou prachy z účtu, tak to novináři postaví tak, jakože jsou elektronická/internetová bankovnictví nebezpečná, a raději od nich utéci pryč. Ale když by se statisticky dalo zjistit, kolik plateb přes internet uskuteční Češi měsíčně a ročně, a kolika z nich filuta vysál peníze, budou to promile. A z toho počtu bude mizivé procento phishing, falešná stránka, mně se to teda nestalo nikdy, a to online platím často. Riziko vidím ve FB a v rootnutých telefonech. Jen se mi to zdá, nebo je většina problémů a hacknutí způsobena právě používáním chytrých, i když nerootnutých telefonů? A nebo nejsou lidi poučeni, stahují apky z pohybných zdrojů a je to.

Netvrdím, že se scénáře popsané lemmingem stát nemůžou, ale to riziko je tak malé, že.. Schválně, kolik z vás používá smart klíč a kolik SMS? Bankovnictví v mobilu neřešme. Já mám hloupou Nokii, ale že bych se bál hacknutí, to říct nemůžu. Ono se dřív nebo později dá asi obejít jakákoliv autorizace.
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků