FIO

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod xtonda 6. 8. 2014 08:52

Ten ceník je myslím jasný, na 50 hal se dostanou až při pěti milionech SMS a to pouze do T-Mobile, čili i ten paušál bude krát tři. Kolik těch SMS včetně autorizačních FIO pošle je těžko se dohadovat, já bych tipoval maximálně nízké stovky tisíc (tedy řekněme na operátora kolem 100 k). Čili ve všech tarifech je to kolem koruny. Ty desetníky je blbost, resp prosím doložit ceníkem, ten T-Mobilí totiž hovoří jinak. A vrazit do modemu no limit tarif opravdu nejde, to je zneužití podmínek a hrozí zrušení tarifu ze strany operátora a to si banka nemůže dovolit.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 6. 8. 2014 09:22

Ještě nedávno (ještě před několika měsíci) FIO banka skutečně klasické SIM karty používala - bylo to poznat podle toho, že SMSky chodily z několika po sobě jdoucích telefonních čísel, dneska se mi už ukazuje "FIO Banka").

Pravdou je, že operátoři monitorují, pokud jsou z některých čísel odeslány stovky SMSek a asi budou takové tarify vypovídat nebo extra zpoplatňovat.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 6. 8. 2014 09:34

Caller ID s tím odkud jsou zasílány zprávy nemá nic společného a vůbec to zasílání SMS zpráv není tak úplně triviální, jak se tady domníváme. Velmi důležitým parametrem u této služby je totiž i garantovaná lhůta doručení, není to běžná zpráva, která se může cestou někde zatoulat, a proto bude pro banku představovat vždy náklad zhruba v rozmezí 50 hal. - 1 Kč.
Pokud chce banka poskytovat autorizační SMSky zdarma, půjde nejspíš cestou, že tento náklad bude chtít dotovat zejména pak i ze zpoplatněných informačních SMSek, a tedy tyto zpoplatní sazbou vyšší, než je cena zprávy.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod karlos-2009 6. 8. 2014 10:11

To, co banky mají, to jde mimo standartni ceník, takže ukazovat nějakou cenu sms/kus nemá cenu. Většinou si koupi konektivitu přímo do SMSC (sms centra).
karlos-2009
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vlazy 6. 8. 2014 10:12

PatrikChrz píše:SMSky chodily z několika po sobě jdoucích telefonních čísel, dneska se mi už ukazuje "FIO Banka"
Mne se ty autorizační SMSky z FIO zobrazují stále s tel. číslem bez názvu banky. Před chvíli jsem podával 2 příkazy a obě SMSky se zobrazily s číslem +420720003319.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Zedna1 6. 8. 2014 11:52

Před chvíli jsem podával 2 příkazy a obě SMSky se zobrazily s číslem +420720003319.


Mne chodi autorizacni i notifikacni SMSky take z tohoto cisla.
Zedňa
Zedna1
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 6. 8. 2014 12:54

Je spousta služeb sms bran pro přesně tyhle účely a při desítkách tisíc sms měsíčně jsme pod 50 hal za sms.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 6. 8. 2014 13:11

Zedna1 píše:Mne chodi autorizacni i notifikacni SMSky take z tohoto cisla.
Tak to bude Patrik asi nějaká výjimka a nebo si to plete s některou jinou bankou. Myslím, že z mBank mi SMSky chodí s názvem banky bez zobrazení tel. čísla.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod brzdil987 6. 8. 2014 13:28

vlazy píše:
PatrikChrz píše:SMSky chodily z několika po sobě jdoucích telefonních čísel, dneska se mi už ukazuje "FIO Banka"
Mne se ty autorizační SMSky z FIO zobrazují stále s tel. číslem bez názvu banky. Před chvíli jsem podával 2 příkazy a obě SMSky se zobrazily s číslem +420720003319.


Me se take zobrazuje tel.cidlo.
Mesicne mi prijde tak 10-15 techto sms.
brzdil987
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kerlios 6. 8. 2014 13:48

Autorizační SMS mi FIO posílá s názvem banky (FIO Banka).
kerlios
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Zedna1 6. 8. 2014 15:44

Autorizační SMS mi FIO posílá s názvem banky (FIO Banka).


Zrejme zalezi, kdo je u jakeho mobilniho operatora.
Zedňa
Zedna1
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brzdil987 6. 8. 2014 15:56

Zedna1 píše:
Autorizační SMS mi FIO posílá s názvem banky (FIO Banka).


Zrejme zalezi, kdo je u jakeho mobilniho operatora.


Na tom by nemelo zalezet, zalezet by melo co chce odesilatel. Napr. Equa, otto, bonerix a dalsi se mi zobrazi nazev
brzdil987
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Noxik 6. 8. 2014 16:33

K tematu dodam, ze banka potrebuje co se tyce SMS predevsim spolehlivost, ktera bude urcite u ruznych bran mensi, nez primo u operatora. Jako jedinou alepson trochu spolehlivou cestu bych videl smlouvy se vsema trema operatorama. Virtualy bych neresil, ty zadne realne site neprovozuji.

Jinak se mi dneska stala neprijemna vec - prevadel jsem ve Fio penize ze sporiciho uctu na bezny a z bezneho do jine banky a ten prvni vnitrobankovni prevod sice probehl, dosel e-mail o zmene zustatku, ovsem v IB zustaval stary stav uctu a ja mel strach poslat penize hned, aby bylo z ceho. Aktualizace nastala az po odhlaseni a cca 10 minutach. Pritom zatim aktualizace stavu probihala vzdy v radu vterin. Stalo se to jeste nekomu?
Noxik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 6. 8. 2014 20:21

brzdil987 píše:
Zedna1 píše:
Autorizační SMS mi FIO posílá s názvem banky (FIO Banka).


Zrejme zalezi, kdo je u jakeho mobilniho operatora.


Na tom by nemelo zalezet, zalezet by melo co chce odesilatel. Napr. Equa, otto, bonerix a dalsi se mi zobrazi nazev
Záležet by nemělo ale možná záleží který operátor je ochoten a za jakých podmínek ten název zobrazovat.

Noxik píše:Jinak se mi dneska stala neprijemna vec - prevadel jsem ve Fio penize ze sporiciho uctu na bezny a z bezneho do jine banky a ten prvni vnitrobankovni prevod sice probehl, dosel e-mail o zmene zustatku, ovsem v IB zustaval stary stav uctu a ja mel strach poslat penize hned, aby bylo z ceho. Aktualizace nastala az po odhlaseni a cca 10 minutach. Pritom zatim aktualizace stavu probihala vzdy v radu vterin. Stalo se to jeste nekomu?
Myslím, že se mi něco podobného už taky někdy stalo. Běžně se peníze v rámci FIO převádí ihned a zároveň se v IB i aktualizují zůstatky. Možná jim to občas trochu zablbne, ale naštěstí se to nestává běžně.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod franko_cz 7. 8. 2014 06:56

Noxik píše:Aktualizace nastala az po odhlaseni a cca 10 minutach. Pritom zatim aktualizace stavu probihala vzdy v radu vterin. Stalo se to jeste nekomu?

Jo už se mi to několikrát taky stalo. S tou vteřinovou rychlostí převodu už to holt není to co dřív.
franko_cz
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků