Komerční banka

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fremantle 5. 12. 2016 20:54

Na Start účet? Na ten je lepší neposílat nic - bez poplatku je jen první příchozí platba v měsíci, každá další bratru á 6 Kč... A s odchozími je to stejně (ale první bez poplatku je zadaná jen přes IB, nikoliv smartbanking). Vedení je bez poplatku, ale ten účet je docela k ničemu (teda asi k němu lze aktivovat NFC debetní kartu, pokud by někdo chtěl používat placení mobilem, ale je tam roční poplatek stokoruna). Ale je docela vtipné, když to generuje předschválené nabídky, i když je úplně bez zůstatku (na kreditku mi nabízí tuším 150 tisíc Kč, spotřebitelský úvěr snad 300 tisíc Kč).
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod drkarel 6. 12. 2016 06:14

Jak píše fremantle, Start účet radši nepoužívat k ničemu jinému než k náhledu. :-) Už je to studium ceníku se nevyplatí a bez něj někde vyskočí nějaký poměrně vysoký poplateček. (6 korun za transakci mi přijde poněkud hodně i na doby minulé, mj. tím si KB získala moje antipatie)
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod filas81 6. 12. 2016 14:34

jo tu kreditku a úvěr mi to taky nabízí i když mám zůstatek nula /prý je to díky solventnosti na stavebkách:/

takže dobrý je asi jen ten vstupní dárek 300,- za založení, cestovní pojištění pro rodinu a ten náhled na stavebka;
filas81
Nadšenec

Odeslat příspěvekod drkarel 6. 12. 2016 14:41

Mně tuhle psali, že jsem významný klient. :D By mě zajímalo, jestli si fakt myslej, že jim na to skočím.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod astrapa 20. 12. 2016 08:38

Mám nějaká stavebka, resp. úvěry u MPSS a zrovna včera mi poradce říkal, že mám u Komerční banky předschválené kontokorent, kreditku a spotřebitelský úvěr na docela vysoké částky. Přitom u KB nemám účet, což je zajímavé. Prý mají MPSS a KB propojené systémy, který se chová jako jeden a vzájemně se nabízejí předschválené nabídky. S KB nemám zkušenost, ale u MPSS to funguje dobře, díky předschválení mám už třetí úvěr a není třeba dokládat příjmy do limitu 700 tis. Kč, pak ale předschvalování končí a je třeba dokládat příjmy a zastavit nemovitost. Takže jak píše filas81, bude to díky historii u MPSS.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod kolous007 7. 2. 2017 16:50

Jakožto nováček u KB prosím zkušenější uživatele o info:
- je normální, že 7. v měsíci ještě není k dispozici elektronický výpis v IB ?
- kdy vracejí poplatek při splnění podmínek MojeOdměny ? Strhnuli ho na konci minulého měsíce.
kolous007
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jujec 7. 2. 2017 17:11

Je to normální, výpis není od prvního do posledního, ale účetní období začíná v den, kdy byl založen účet.
Odměnu = vrácení poplatku většinou stíhají do 10., ale může to být až do 15.
jujec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kolous007 7. 2. 2017 18:56

jujec píše:Je to normální, výpis není od prvního do posledního, ale účetní období začíná v den, kdy byl založen účet.
Odměnu = vrácení poplatku většinou stíhají do 10., ale může to být až do 15.


Aha, tak to by mě nenapadlo, že obdobím není kalendářní měsíc :-), moc díky za obě odpovědi!
kolous007
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ripper6 22. 3. 2017 11:38

Potrebuju se zeptat kdo tu mate Komercku, pokud posilate platbu na jiny ucet v CR je jinde pripsana jeste ten den a nebo nejdele dalsi den?
Dela Komercka nejake problemy, ze by treba odesilanou platbu zdrzovala? :)
Mam dostat penize, ale rikaji mi ze platba byla odeslana uz v Pondeli 20.03. a dnes 22.03. stale nikde. Cilova banka je Moneta. U te ale nemam problemy a dostavam vzdy platby vcas.

Kdy ma KB cut off time pro zadani platby?
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod mobilman 22. 3. 2017 12:08

Pokud posilam penize z KB tak mi vzdy ukazuje datum splatnosti, tusim ze do 20h je to stale jeste aktualni den, takze do banky prijemce se pripisenou prasulky nasledujici pracovni den (ten konci u vetsiny banky taky kolem 18-20h, takze se muzou pripsat teoreticky az nekdy vecer).
S KB ohledne jakehokoli "zdrzovani" na ktere se ptas vazne problem nemam. Vyuzivam spise ale KB-CSOB a CSOB-KB a vzdy druhy den vse pripsane.
mobilman
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Delitzsch 22. 3. 2017 13:43

KB má cut off time ve 20.30 hodin zadáno elektronicky. Pak je to D+1. Problémy vůbec žádné nejsou. Zkušenost zdržení je jedině při platbě přes sběrný box na pobočce. To pak trvá až D+2. Připisují vždy nejpozději do oběda.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod Monostatos 4. 4. 2017 21:23

sledujete vývoj kurzu deviza prodej u KB? dnes za 28.413 aneb mBank má s jejich zlodějskými kurzy zdatného konkurenta, zdá se..kurz mbank je 27.87
Monostatos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fremantle 4. 4. 2017 21:42

Neznám příliš KB, ale kdysi jsem si všiml, že vydávají kurzový lístek třikrát denně, přičemž ten vydaný ráno v 7:00 hod. a odpoledne v 15:00 hod. má spready "standardní" a ty extrémní jsou až v podvečerním v 18:00 hod.: https://www.kb.cz/kurzovni-listek/cs/rl ... rrency=EUR

Jelikož rozšíření spreadu do těchto absurdních hodnot je až záležitostí nyní v dubnu, tipl bych si, že to souvisí s přípravou na možné ukončení devizových intervencí a banka se takhle chce zajistit vůči výkyvům koruny mimo bankovních hodin... Předpokládám taky, že dle kurzového lístku z 18:00 hod. dochází taky k zaúčtování plateb v cizí měně. Příliš přátelské to není, ale očekávám, že banky budou v tomto období dělat ještě mnohem větší sviňárny (třeba RB na konci března psala do IB zprávu, jaká opatření vůči intervencím zavede - mimo jiné si vyhradila prakticky neomezené právo aktualizovat kurzové lístky kdykoliv v průběhu dne, že kurzy ve smartbankingu považuje za orientační a rozhodující jsou ty zveřejněné, konverzní operace budou probíhat jen v bankovních hodinách a hlavně banka "bude zajišťovat, aby karetní transakce probíhaly v co nejreálnějším kurzu" - tady mám spíš obavy, že banky se budou snažit transakce "zpožďovat" (vždyť banka přece za to "nemůže", jaká transakce se kdy taúčtuje) a uplatňovat na ně co nejméně výhodný kurz z průběhu dne)...

Jinak co se týče mBank, tak ta u karetních transakcí používá kurz asociace navýšený o 5 %, takže si myslím, že euro stejně bude držitel jejich karty nakupovat přes 28 Kč...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Monostatos 4. 4. 2017 21:57

nevím, jak to KB koulí, ale zaplatit za platbu kartou tohle je docela drsný...víc jak koruna nad např. Creditas.....

haha, to jsem tedy zvědav, jak bude RB zajišťovat "nejreálnější kurz", ke kterému si pak ještě 0,75% nebo kolik přihodí...ještě že u nich žádnou kartu nemám...

u mbank je snad těch 5% navíc jen u VISA....u MC je myslím euro za deviza prodej a jiné měny s přirážkou asi 2%....nebo takhle to před časem bylo....ale zloději to jsou, o tom žádná
Monostatos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vpe 9. 4. 2017 09:01

ripper6 píše:Potrebuju se zeptat kdo tu mate Komercku, pokud posilate platbu na jiny ucet v CR je jinde pripsana jeste ten den a nebo nejdele dalsi den?
Dela Komercka nejake problemy, ze by treba odesilanou platbu zdrzovala? :)
Mam dostat penize, ale rikaji mi ze platba byla odeslana uz v Pondeli 20.03. a dnes 22.03. stale nikde. Cilova banka je Moneta. U te ale nemam problemy a dostavam vzdy platby vcas.

Kdy ma KB cut off time pro zadani platby?



Mohla být odeslána v pondělí večer, tedy přijde 22.3. - jinak by to znamenalo jediné to, ze odeslána 20.3. nebyla.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků