Komerční banka

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod aquilas 5. 12. 2018 14:18

XTCH píše:aquilas:
Připisují to vždy na začátku roku, za celý minulý rok.
A můžeš si to najít v pohybem na účtu DPS, je to tam jako vklad účastníka (ale byla u toho poznámka, tuším že KK KB).


V pohybu na účtu vidím jen mé a příspěvky zaměstnavatele. Každopádně, jestli to tam připisují jen jednou ročně, tak se to vysvětluje. Ale blbé je, že si to člověk nemůže ohlídat, jestli se to přičítá správně.
aquilas
Návštěvník

Odeslat příspěvekod XTCH 5. 12. 2018 16:02

Na každém výpisu z kreditní karty mám napsáno kolik se mi přičetlo aktuální měsíc a kolik se mi nastřádalo za celý rok. A začátkem dalšího roku se to pak převede na DPS.
XTCH
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audiobullys 6. 12. 2018 07:24

Kb začíná zpracovávat příkazy i po 20.30, vklady to si vyzkouším jestli připíšou i po 20 hodině ihned včetně víkendu, a plus ještě platby o víkendu realizují - to jedině mezi účty v KB jestli se to i připisuje, si asi taky otestuju fčnost.
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod aquilas 7. 12. 2018 17:07

XTCH píše:Na každém výpisu z kreditní karty mám napsáno kolik se mi přičetlo aktuální měsíc a kolik se mi nastřádalo za celý rok. A začátkem dalšího roku se to pak převede na DPS.


Ted sem do výpisu koukal, ale nic takového tam nemám :(
aquilas
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MirekM. 18. 12. 2018 07:09

Dotaz: syn si vyřídil u KB před necelými dvěma lety hypotéku na novostavbu. Bohužel obštrukcemi obce ve věci stavebního povolení toto povolení dodnes developer nemá a ještě asi dlouho mít nebude.
Zvolil si tedy jinou alternativu, přestavbu starší bytové jednotky developerem, aby stihl do 15. 1. 2019 hypotéku čerpat za původní menší úroky. KB ale ze zištných důvodů vyslala svou odhadkyni přímo do přestavovaného bytu a ta zjistila, že nemají stavební povolení na frézování drážek do nosných zdí na nové rozvody elektřiny, aby se předání a tím pádem čerpání hypotéky zjevně protáhlo až za 15. 1. 2019. Developer kroutil nevěřícně hlavou - doposud již nějaké přestavby mají za sebou a nikdy odhadce z banky ani přestavované nemovitosti nenavštívil a odhad ceny dělal dle cenové mapy.
Synovi také pracovník KB původně sdělil, že mu na 99 % prodlouží hypotéku s původními nižšími úroky. A ejhle, údajně zasedlo představenstvo KB a to s tím nesouhlasí z důvodu, "proč by na tom měla banka tratit".
Tedy KB - banka s vysoce lidským přístupem.
Je tento postup KB v pořádku, nebo se obrátit na FA či dozor ČNB?
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 18. 12. 2018 07:27

Řekl bych, že po právní stránce je postup v pořádku. To, že do bytu poslala banka odhadce, jsem už slyšel, ačkoliv se to běžně dělá od stolu. Po stránce stavebního povolení jsem laik, ale dosud jsem měl za to, že stavební povolení se nezabývá takovými konkrétnostmi, jako je frézování drážek pro rozvody elektřiny.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod MirekM. 18. 12. 2018 11:21

Stavební povolení vyřídil developer obratem, háček je v nabytí právní moci až za nějakou dobu, tuším měsíc, čehoš si byla zajisté zástupkyně KB (Modré pyramidy) velmi dobře vědoma. Tedy hledala nějakou ptákovinu za každou cenu až ji našla za účelem zdržení první splátky hypotéky až po termínu platnosti původní hypotéky s nižšími úroky.
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 18. 12. 2018 23:52

Když jsem prošvihl před rokem a půl měsíční garantovanou sazbu na pokračování hypotéky u KB, protože jsem trucoval a za každou cenu chtěl odejít, tak mému poradci taky trvalo, než se s Prahou vyhádal na původní sazbu.. úroky začaly pomalu v té době růst.. Takže se nedivím,že se banka cukla a 2 roky starou sazbu mu dnes nedá.
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 19. 12. 2018 13:08

Nefunguje ojebAnka.cz :(
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MirekM. 19. 12. 2018 13:20

dr._lukas píše:Když jsem prošvihl před rokem a půl měsíční garantovanou sazbu na pokračování hypotéky u KB, protože jsem trucoval a za každou cenu chtěl odejít, tak mému poradci taky trvalo, než se s Prahou vyhádal na původní sazbu.. úroky začaly pomalu v té době růst.. Takže se nedivím,že se banka cukla a 2 roky starou sazbu mu dnes nedá.


Jenže on měl dle smlouvy možnost čerpat hypotéku za původní nížší úrok do 15. 1. 2019 a kdyby nevymýšlela odhadkyně při prohlídce nemovitosti "prasárny" na zdržení dokončení přestavby, tak by v pohodě začal do 15. 1. 2019 čerpat za nižší úrok. A vo tom to je.
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 19. 12. 2018 15:31

drkarel píše:Řekl bych, že po právní stránce je postup v pořádku. To, že do bytu poslala banka odhadce, jsem už slyšel, ačkoliv se to běžně dělá od stolu. Po stránce stavebního povolení jsem laik, ale dosud jsem měl za to, že stavební povolení se nezabývá takovými konkrétnostmi, jako je frézování drážek pro rozvody elektřiny.


U zjevnych rekonstrukci se posudek bezne dela od stolu, opravdu?

Frezovani drazek napriklad v panelu muze zpusobit destrukci systemu a kazda banka ma navic vlastni metodiku na posudky, banky nejsou blbe... lide jsou schopni dat bance do zastavy hole zdi se sundanou strechou treba. Pokud by slo o hypo na koupi (obyvatelneho) bytu tak jo, to udelaji v krajskych mestech vetsinou podle cenovych map a podle toho je treba postupovat.

Co se tyka puvodni otazky, tak banka si pouze haji svou zastavu a jestli se s nekym soudit, tak s pravdepodobne neznalym developerem, ze nema staticky posudek nebo povoleni... u hypo bude mit znalec posledni slovo (dodrzuje metodiku banky) a pres to casto nejede vlak. V pripade rekonstrukci je ta zastava (pokud je byt neobyvatelny a je to staveniste) casto pro banku nedostatecna a banka vam to ani nerekne, ale ten znalec vam to asi naznacil, je to tak?

Kazdopadne pres FA nemate sanci, kdyz podle vaseho popisu je na vine chybny postup zhotovitele.

-- 19. 12. 2018 15:36 --

MirekM. píše:Stavební povolení vyřídil developer obratem, háček je v nabytí právní moci až za nějakou dobu, tuším měsíc, čehoš si byla zajisté zástupkyně KB (Modré pyramidy) velmi dobře vědoma. Tedy hledala nějakou ptákovinu za každou cenu až ji našla za účelem zdržení první splátky hypotéky až po termínu platnosti původní hypotéky s nižšími úroky.


Nejde pravni moc nahodou urychlit tim, ze se vsechny strany vzdaji prava na odvolani? Stavebni povoleni ale neni “nejaka ptakovina” a banka si nevezme na zodpovednost cernou stavbu a i kdyby to byl kalkul banky, tak s tim nic neudelate.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vasek06 19. 12. 2018 19:23

Blbost, frezovani drazek nemuze zpusobit destrukci sten a uz vubec ne nosných. Navíc - odhadce nebo stavebni dozor nemá ani kvalifikaci, aby to posoudil. Toto muze jenom STATIK.
Vasek06
Nadšenec

Odeslat příspěvekod tulum 4. 5. 2019 14:31

V rodině máme penzijko u KB, a proto by mě zajímalo, zda se dá u jejich Lady či A kreditky získat to 1% nazpět (max těch 500 Kč) na penzijko při platbách i formou dobíjení CK? Má někdo plíz vyzkoušeno?
tulum
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod audiobullys 4. 5. 2019 20:31

Business kartička dává bonus platbou na Praze 5.tak snad i ty pro FO.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod tulum 15. 5. 2019 21:51

Díky za info a dají se kreditní karty od KB přebíjet? Poradíš či poradíte ještě někdo prosím?
Budu cílil na tu jejich Lady či A kreditku.
tulum
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků