ČSOB

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod retron 30. 8. 2017 09:02

ČSOB se od září rozhodla razantně snížit úrok. Klienti s nadprůměrnými příjmy budou nově platit 7,9 procenta namísto dosavadních 17,9 procenta.
"Sazbu jsme snížili, protože chceme, aby naši Premium klienti měli na své kreditní kartě tu nejlepší úrokovou sazbu na trhu," říká mluvčí ČSOB Pavla Hávová.

Tuto sazbu zatím získají jen ti, kteří splní jednu ze tří podmínek: na účet jim přichází nejméně 50 tisíc měsíčně, mají od ČSOB alespoň třímilionovou hypotéku nebo vklad minimálně 1,5 milionu korun.

https://webcache.googleusercontent.com/ ... ent=safari
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 30. 8. 2017 15:50

Obavam se, ze lide s nadprumernymi prijmy urcite nevyuzivaji kreditky v obdobi delsi nez bezurocnem :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ma.rus 30. 8. 2017 16:19

Pokud nemaji take nadprumerne vydaje zejo. ;-)
ma.rus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 30. 8. 2017 16:24

Prémiový účet u ČSOB může být (a často je) rodina, co má především >3 mil hypo, a jejich disponibilní příjem po zaplacení splátky, služeb, fondu oprav, dětí, atd., nemusí být zrovna omračující. Myslím, že těch 7.9% už mohou zvážit i použít, zatímco běžnou sazbu kolem 24% nikdy.
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bond2 4. 9. 2017 06:05

Debetku ČSOB používám jen pro vklady na vkladomatech, tak mi poslali
https://www.csob.cz/portal/documents/10710/473795/pravidla-akce-csob-debetni-karty-o-poukaz-albert-2017-srpen-zari.pdf
Poukázka 300 Kč v Albert bude za útratu 3000,- do 15.9.2017.
Bond2
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mojmax 4. 9. 2017 14:10

Hm, taky debetku ČSOB používám pouze na vkladomatech a žádnou nabídku do soutěže jsem nedostal. :( Škoda.
mojmax
Diskutér

Odeslat příspěvekod 07Petr 4. 9. 2017 16:18

Mám ČSOB Premium a k tomu kreditní kartu bez 1 % vratky. Když jsem se bankéřky ptal, že chci KK ČSOB World s 1 % vratkou, tak mi napsala, že mi bude muset zrušit Premium KK včetně všech výhod (salónky, pojištění) a pak založit KK World s 1 % vratkou. Trochu si myslím, že nemá úplně pravdu. Nemá s tím někdo zkušenosti?
07Petr
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DoubleSix 5. 9. 2017 08:46

Napiš na info@csob.cz, jestli můžeš mít 2 kreditní karty.
Já jen vím, že můžeš mít Premium konto s debetkou Visa Infinite a KK World, ale pak nemáš ty výhody, co jsou navázané na KK MC Elite.
Teoreticky můžeš mít u jedné banky více kreditních karet (viz Citi nebo Rajfka). Ale jsou i banky, kde to možné není, a tou může být ČSOB.
DoubleSix
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mimonik 7. 9. 2017 15:27

Da se CSOB World Elite prebit a zaplatit s ni vic nez tech 50K co je jako "uvodni" limit?
Protoze v IB se zobrazuje limit na platbu 50k a zaroven se neda zmenit - coz mi tedy prijde u sluzby pro premiove kredity smesne nizke ...
Mimonik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 7. 9. 2017 15:34

Je to kreditka, tedy úvěr. Těch 50.000 dávají komukoliv bez ověřování příjmů. Pokud ji splatíš, můžeš hned čerpat ale znovu. Nezaplatíš kartou ale vyšší platbu než těch 50t.

Pokud chceš vyšší limit, stovky tisíc, je potřeba schválení (udělají si výpis z bankovního a nebankovního registru, ty dodáš daňové přiznání, atd). Jako u všech bank. :)

Ale pokud jsi u ČSOB déle, a chodí ti tam platby, můžeš už mít v bankovnictví nějaký předschválený (vyšší) limit.
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jumpmans 7. 9. 2017 15:48

neni pravda, ze u vsech bank.
u EP mam na visa infinite schvaleny uverovy ramec 100k a denni limit na platby 500k. Primo banker mi tvrdil, ze to neni problem, kdyz se karta prebije (chtel jsem puvodne vyssi uverovy ramec ale protoze jsem byl novy klient tak mi vyssi nedali), ze to neni zavisle na vysi uveroveho rramce.
jumpmans
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 7. 9. 2017 16:04

Jo, u Spořitelny si nastavíš denní limit na libovolnou částku. Ale vzhledem k tomu, že ti nepovolí překročit celkový úvěrový rámec, tak je to jedno ;)

Jedině, že bys v rámci jednoho dne jej několikrát vyčerpal a hned splatil z běžného účtu. Což nedává smysl, protože můžeš rovnou platit debitkou.
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 7. 9. 2017 16:24

Obecně banky používají 3 principy:

1) denní (týdenní, měsíční) limit je shodný s úvěrovým rámcem - takto to má třeba Tankovací karta České pojišťovny, kde denně nejde zaplatit více, než je úvěrový rámec a to i když je "přebitá".

2) limit platby lze nastavit libovolně - takto to má např. mBank

3) třetí cesta - limit pro platbu je zcela nezávislý od úvěrového rámce a je to nějaká "bulharská konstanta". Takto to měla třeba Citi, tento limit šel změnit přes infolinku, byl ale problém vysvětlit operátorovi, co člověk vlastně chce.
Limit může být jak denní, týdenní či měsíční, tak může jít o limit pro jednu platbu. Nejsem si jist, ale mám pocit, že tohle přesně měla Citi, že šlo zaplatit kumulovaně libovolnou částku, ale výše částky pro jednu platbu byla omezená.

A možnost zaplatit více, než je limit karty smysl dává. Např. pokud budu mít limit kreditky 50 tisíc a budu chtít koupit něco za 55 tisíc. Při platbě debetkou musím mít k dispozici celou částku, tedy 55 tisíc, při platbě kreditkou mi stačí ji "přebít" jen o těch 5 000 Kč.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 7. 9. 2017 16:32

Jo, už chápu co v původním dotazu znamenalo "přebít", varianta že si pošleš na účet kreditky 5t do plusu, abys s úvěrovým rámcem 50t Kč zaplatil 55t Kč mě nenapadla :)

Ok, tak to vypadá, že Spořka to umí a ČSOB ne.
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod retron 7. 9. 2017 16:32

4) limit defacto není- UCB lze libovolně přebít a tím také zaplatit, úvěrový rámec na to nemá žádný vliv
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků