ČSOB

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 13. 9. 2011 16:56

Ve volbě v příkazu to ještě mám, takže to asi ještě zrušené není. Ale ani v tomto případě není převod on-line. FIO pouze garantuje připsání ve stejný den, pokud je pokyn podán do nějaké hodiny, ale teď to nemůžu najít, myslím, že to bylo do 14:00. A stojí to 5 Kč (normální převod je zdarma).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 13. 9. 2011 16:56

Ve volbě v příkazu to ještě mám, takže to asi ještě zrušené není. Ale ani v tomto případě není převod on-line. FIO pouze garantuje připsání ve stejný den, pokud je pokyn podán do nějaké hodiny, ale teď to nemůžu najít, myslím, že to bylo do 14:00. A stojí to 5 Kč (normální převod je zdarma).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jirik74 26. 9. 2011 15:57

Jako poslední z větších bank ruší poplatek za online zrušení trvalého příkazu a inkasa + ještě pár dalších změn v sazebníku:
http://aktualne.centrum.cz/finance/peni ... ?id=715120
Jirik74
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mobilman 1. 12. 2011 14:47

Mno, tak dneska se mi objevila v IB zpráva:

Vážení klienti,

rádi bychom Vás informovali, že v průběhu února 2012 zvýšíme zabezpečení přístupu do služby ČSOB InternetBanking 24, který bude nově chráněn SMS klíčem. Zabezpečení automaticky aktivujeme klientům, kteří transakce potvrzují SMS klíčem a přihlašují se Identifikačním číslem a PIN. Po jejich zadání budou nově vyzváni k potvrzení 9místným SMS klíčem, který jim zašleme na mobilní telefon (jako při transakci). Změna nevyžaduje nastavení ze strany klienta a SMS klíč bude zasílán zdarma.

Aktivace proběhnou postupně během února. V průběhu ledna budeme klienty individuálně informovat o datu nastavení zabezpečení jejich přístupu.

Příhlášení se nezmění klientům, kteří nepoužívají SMS klíč nebo se přihlašují certifikátem na čipové kartě.

S přáním krásného dne

Vaše ČSOB



Docela mě to štve. Na prohlížení (read-only) mi bohatě stačilo jméno/heslo, SMS kód byl volitelný a přímo potřebný jen k zadání transakce nebo změny v nastavení, např. na zjištění zůstatku nebo pohybů nebyl potřeba.
Výpovědní doba pokud mám kartu je 30 dnů ode dne podpisu výpovědi....
mobilman
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Z 1. 1. 2012 20:52

ČSOB SmartBanking je ke stažení na Android Marketu:

https://market.android.com/details?id=cz.csob.smartbanking

Ve stručnosti umí s účty toto:
- zůstatky,
- pohyby na účtu,
- jednorázové příkazy (i ze šablon),
- přehled čekajících příkazů,
- převod mezi účty klienta (+ splátka kreditky).
Kromě toho:
- vyhledání nejbližší pobočky/bankomatu,
- zobrazení kontaktů na infolinky,
- kurzovní lístek,
- feed s novinkami,
- návrh Image karty.

Aplikaci je nutno pro přístup k účtu zaregistrovat (na základě ID a PINu je zaslán obvyklým způsobem SMS klíč). Přihlášení do aplikace je PINem stejným jako do Internetbankingu, ID si aplikace pamatuje. Jednotlivé transakce se autorizují zadáním PINu. "Červená" aplikace od Poštovní spořitelny je až na barvy stejná - "stejné chyby, stejné známky" :-)
Mr.Z
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jirik74 2. 1. 2012 07:33

mobilman píše:Mno, tak dneska se mi objevila v IB zpráva:
Vážení klienti,

rádi bychom Vás informovali, že v průběhu února 2012 zvýšíme zabezpečení přístupu do služby ČSOB InternetBanking 24, který bude nově chráněn SMS klíčem. Zabezpečení automaticky aktivujeme klientům, kteří transakce potvrzují SMS klíčem a přihlašují se Identifikačním číslem a PIN. Po jejich zadání budou nově vyzváni k potvrzení 9místným SMS klíčem, který jim zašleme na mobilní telefon (jako při transakci). Změna nevyžaduje nastavení ze strany klienta a SMS klíč bude zasílán zdarma.

Aktivace proběhnou postupně během února. V průběhu ledna budeme klienty individuálně informovat o datu nastavení zabezpečení jejich přístupu.

Příhlášení se nezmění klientům, kteří nepoužívají SMS klíč nebo se přihlašují certifikátem na čipové kartě.

S přáním krásného dne

Vaše ČSOB



O této i dalších změnách (sazebník) psali před pár týdny podrobněji zde: http://aktualne.centrum.cz/finance/peni ... ?id=723755
Jirik74
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PetrCB 4. 8. 2012 12:08

Dneska se mi stalo při výběru z bankomatu ČSOB, že mi hned při výběru přišla SMS o autorizaci transakce, což vidim jako plus - minimálně člověk vidí, že se s kartou něco děje (v případě zneužití) a může řešit blokaci. Doteď mi vadilo oznámení pohybu na účtu po výběru až druhej den ...
PetrCB
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PetrCB 8. 1. 2013 16:15

Koukám, že tu ČSOB moc nikdo neřeší ... ale třeba někdo bude vědět. Je možný, že v přehledu (Osobní konto Plus) jde zpětně dohledat platby jen cca 2,5 roku nazpátek? Konkrétně k dnešku se mi jde podívat jen do 8.7.2011 ... nebo dělám něco špatně?

Předem díky za info ...
PetrCB
Návštěvník

Odeslat příspěvekod franko_cz 8. 1. 2013 16:31

Myslím, že to tak bylo - historie nebyla nekonečná.
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 8. 1. 2013 16:55

Já mám tedy jen Poštovní spořitelnu, ale protože je to jedna banka a internetové bankovnictví se liší jen barvou (a ti to jde změnit), budu předpokládat, že je to v obou případech stejně. A já můžu zobrazit historii maximálně 550 dnů dozadu.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod meme1255 8. 1. 2013 18:27

ČSOB dočasně nabízí bezplatnou výměnu kontaktních karet za jejich bezkontaktní protějšky..
https://www.csob.cz/cz/Forms/Stranky/fr ... karta.aspx?

-----
Měnit nebo neměnit? Vidím plus v trochu rychlejší platbě, ale minus při ztrátě karty..
meme1255
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 8. 1. 2013 18:55

PetrCB píše:Koukám, že tu ČSOB moc nikdo neřeší ... ale třeba někdo bude vědět. Je možný, že v přehledu (Osobní konto Plus) jde zpětně dohledat platby jen cca 2,5 roku nazpátek? Konkrétně k dnešku se mi jde podívat jen do 8.7.2011 ... nebo dělám něco špatně?

Předem díky za info ...

Je to přesně tak, jak píše Patrik, mám Poštovní spořitelnu, ale předtím jsem měl účet se stejným číslem vedený u modré ČSOB a historii zobrazovali stejně s omezením.

meme1255 píše:ČSOB dočasně nabízí bezplatnou výměnu kontaktních karet za jejich bezkontaktní protějšky..
https://www.csob.cz/cz/Forms/Stranky/fr ... karta.aspx?

-----
Měnit nebo neměnit? Vidím plus v trochu rychlejší platbě, ale minus při ztrátě karty..

Poštovka taky začala nabízet bezkontaktní karty, ale výměna asi není bezplatná (nezjišťoval jsem). Zajímavé ale je, že začátkem listopadu začala plošně vyměňovat vydané debetky za nové klasické čipové MasterCard (vlastně stejné budou vydávány nadále nyní akorát s PayPassem) a nevyměnili je rovnou za bezkontaktní. Poslední vlna výměn tuším probíhala ještě v prosinci a myslím, že za poplatek je měnit nikdo nebude (ne, že by mi to nějak vadilo, možnost bezplatné výměny byla třeba už u GE nebo mBank a nadále budu spokojený i bez bezkontaktních karet).
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod S474N 8. 1. 2013 21:02

PetrCB píše:Koukám, že tu ČSOB moc nikdo neřeší ...

A ona ma cokoliv zajimavyho, ze by ji mel nekdo resit?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zevlovaci 9. 1. 2013 14:38

meme1255 píše:Měnit nebo neměnit? Vidím plus v trochu rychlejší platbě, ale minus při ztrátě karty..

No, bezkontatkní platby mají nízký limit 500 kč, takže si musíš spočítat jak často ztrácíš kartu a jestli se ti vyplatí to kvůli pohodlí risknout.
Navíc když už ztratíš kartu, tak většinou přijdeš i o peněženku s doklady a hotovostí.. v takovém případě to je jen "dalších" 500 korun z několika tisíc za nové doklady a za čas strávený jejich sháněním.
S474N píše:A ona ma cokoliv zajimavyho, ze by ji mel nekdo resit?

Studentské konto.. ale to bude asi všechno
Naposledy upravil zevlovaci dne 9. 1. 2013 15:07, celkově upraveno 1
zevlovaci
Návštěvník

Odeslat příspěvekod meme1255 9. 1. 2013 14:58

Tak peněženku se mi ještě ztratit nepodařilo *klep klep* ...
A právě to studentské konto mám ...
meme1255
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků